Alegere spitale Craiova

schimbarea schimbarii...
miriam
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Apr 20, 2008 12:54 pm

Alegere spitale Craiova

Postby miriam » Thu Dec 04, 2008 10:47 am

poate sa-mi puna cineva cand se va face alegere spitalelor in Craiova?
am incercat sa aflu de la dsp Dolj dar nu au fost foarte clari.
va multumesc

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby adybubu » Thu Dec 04, 2008 11:41 am

Din cate scrie pe rezidentiat.info alegerea spitalelor va fi pe 15 decembrie.

Repartitia pe clinici si coordonatori de rezidentiat se va face la nivelul autoritatilor de sanatate
publica judetene din centrele universitare alese în ziua de 15 decembrie 2008, începând cu orele 9,00,
cu exceptia centrului universitar Bucuresti pentru care aceasta repartitie se va face la nivelul Centrului
National de Perfectionare în Domeniul Sanitar (str. Bodesti nr.1, sector 2, Bucuresti) în zilele de 15,16
si 17 decembrie 2008. Repartitia se va face pe baza adeverintei eliberata de unitatea sanitara cu care sa
încheiat contract individual de munca pe durata determinata sau nedeterminata, dupa caz.


Cei care sunteti din Craiova, va rog spuneti-mi si mie unde este sediul ASP Craiova, o adresa ceva, ca sa nu vin acolo caine surd la vanatoare... Asta e adresa: str. Tabaci nr. 1
Craiova , Dolj Telefon:0251-310067, 0251-502321 Fax:0251-310071, 0251-310068 ?

karma_112
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:46 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby karma_112 » Thu Dec 04, 2008 11:47 am

Da, asta este adresa. ASP Dolj este in incinta Spitalului Judetean( nr. 1). Ajungi de la gara cu taxiul (aprox. 6-7 lei) sau autobuz ( nr 1)

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Aurora boreala » Thu Dec 04, 2008 12:04 pm

In principiu, nu prea ai de unde sa alegi... :devil: Ce specialitate ti-ai ales la repartitie? :rightblinky:

:peace:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Thu Dec 04, 2008 12:38 pm

Akum aflu si eu pentru prima oara ca e pe strada Tabaci. Cand te urci in taxi zi sa te duca la Sara , nu de alta dar am avut surpriza sa am soferi care nu stiau unde e. Dar Sara stiu sigur.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby adybubu » Thu Dec 04, 2008 12:40 pm

Stiu oarecum Craiova ca am copilarit acolo cat au trait bunicii. Spitalul nr 1 e Spitalul Mare, nu? De langa fac de medicina? Am luat dermatologie si vreau sa ma transfer la Bucuresti. Stiti cumva ce coordonatori sunt pe derma? Desi nu cred ca mai conteaza pt ca de anul asta ma vazut ca e nevoie de avizul UMF din care plec si in care care ma transfer, si nu de avizul coordonatorului de rezidentiat....

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Thu Dec 04, 2008 12:42 pm

adybubu wrote:Stiu oarecum Craiova ca am copilarit acolo cat au trait bunicii. Spitalul nr 1 e Spitalul Mare, nu? De langa fac de medicina? Am luat dermatologie si vreau sa ma transfer la Bucuresti. Stiti cumva ce coordonatori sunt pe derma? Desi nu cred ca mai conteaza pt ca de anul asta ma vazut ca e nevoie de avizul UMF din care plec si in care care ma transfer, si nu de avizul coordonatorului de rezidentiat....


Da ala e de langa facultate. Si da iati transfer , nu a fost nimeni surprins de faptul ca oltenii au fugit de dermato Craiova? Stiau ei ce stiau...
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby adybubu » Thu Dec 04, 2008 1:11 pm

Nu stiu de ce au fugit oltenii de derma la Craiova, eu fug pt ca viata mea e in Bucuresti, aici am casa, familie, etc... Am luat Craiova pt ca alta varianta nu mai aveam ca sa-mi iau specialitatea dorita, dar daca mai locuiam inca in Craiova probabil ca nu fugeam...

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Thu Dec 04, 2008 1:18 pm

AvLee wrote:
adybubu wrote:Stiu oarecum Craiova ca am copilarit acolo cat au trait bunicii. Spitalul nr 1 e Spitalul Mare, nu? De langa fac de medicina? Am luat dermatologie si vreau sa ma transfer la Bucuresti. Stiti cumva ce coordonatori sunt pe derma? Desi nu cred ca mai conteaza pt ca de anul asta ma vazut ca e nevoie de avizul UMF din care plec si in care care ma transfer, si nu de avizul coordonatorului de rezidentiat....


Da ala e de langa facultate. Si da iati transfer , nu a fost nimeni surprins de faptul ca oltenii au fugit de dermato Craiova? Stiau ei ce stiau...

eu nu cred ca oltenii au fugit d derma la craiova,ci mai degraba multzi din cei care si-ar fi dorit nu au avut punctajul necesar.
in plus,locurile d la craiova,ramanand mai la coada au fost date cu post-lucru care p multzi nu-i incanta.
din punctul meu d vedere exista si oameni buni p derma la craiova-si ma refer aici in special la conf. patrascu,care,cel putzin mie chiar mi s-a parut un profesionist.
la fel de adevarat este si faptul ca profa(sefa) e cam crizata si trateaza micoza cu atb...dar,nah...padure fara uscaturi nu exista.

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Aurora boreala » Thu Dec 04, 2008 2:17 pm

Intr-adevar, Patrascu mi s-a parut a fi foarte competent! :allright:
Cred ca daca vrei sa inveti, omul e destul de deschis!! Mie mi-a lasat o impresie foarte buna in timpul stagiului si mi-a intarit impresia la licenta cand s-a vazut inca o data ca-i pasa si de studenti (lucru cam rar intalnit! :wink: )!
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Thu Dec 04, 2008 6:40 pm

Aurora boreala wrote:Intr-adevar, Patrascu mi s-a parut a fi foarte competent! :allright:
Cred ca daca vrei sa inveti, omul e destul de deschis!! Mie mi-a lasat o impresie foarte buna in timpul stagiului si mi-a intarit impresia la licenta cand s-a vazut inca o data ca-i pasa si de studenti (lucru cam rar intalnit! :wink: )!



Ce vrei sa spui ca i-a pasat de stundenti la licenta?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Aurora boreala » Thu Dec 04, 2008 8:59 pm

AvLee wrote:

Ce vrei sa spui ca i-a pasat de stundenti la licenta?


Adica in dimineata sustinerii proiectului ( in cazul celor care aveau proiectul pe dermato) a fost prezent in sala si i-a incurajat sa nu aiba emotii :wink: , asta spre deosebire de alti indrumatori care nici macar nu stiau data examenului ( aici vorbesc de alti colegi,nu de mine! :mrgreen: )!!!

Mi se pare destul de frumos gestul si laudabil! Putea sa se scuze ca are multa treaba in clinica si sa nu vina, nu era obligat! :)
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Thu Dec 04, 2008 9:15 pm

Aurora boreala wrote:
AvLee wrote:

Ce vrei sa spui ca i-a pasat de stundenti la licenta?


Adica in dimineata sustinerii proiectului ( in cazul celor care aveau proiectul pe dermato) a fost prezent in sala si i-a incurajat sa nu aiba emotii :wink: , asta spre deosebire de alti indrumatori care nici macar nu stiau data examenului ( aici vorbesc de alti colegi,nu de mine! :mrgreen: )!!!

Mi se pare destul de frumos gestul si laudabil! Putea sa se scuze ca are multa treaba in clinica si sa nu vina, nu era obligat! :)



Credeam ca te referi ca nu vroia sa bage vreo 40 de oameni in licenta.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Aurora boreala » Thu Dec 04, 2008 9:45 pm

AvLee wrote:

Credeam ca te referi ca nu vroia sa bage vreo 40 de oameni in licenta.


In ceea ce priveste examenul de dermatologie, este un om destul de corect, ai stiut ai trecut,poate chiar si-o nota buna daca o meriti! :wink:

Dar cand nu scoti o vorba in sesiunea de vara, ca...e anul 6 si ai pretentia sa treci asa mocca mi se pare cam inadmisibil! :evil:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Thu Dec 04, 2008 9:49 pm

AvLee wrote:
Aurora boreala wrote:[quote="AvLee"


Credeam ca te referi ca nu vroia sa bage vreo 40 de oameni in licenta.

eu nu cred ca cei 40 care nu intrau in licentza nu intrau din cauza ca nu vroia profu'-fii corect si spune ca cei 40 venisera de-a miloaga mizand p faptul ca o sa i treaca.adica ...daca tot o frecasera la greu toata facultatea...sa fie lichele pana la capat!
nu mi doresc sa intru in polemici...si suntem si un pic offtopic-oricum vorbeam de profesionalism!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Thu Dec 04, 2008 10:08 pm

De fapt topicul era despre alegerea spitalelor.

Stati voi calme , nu il interesa pe el deloc cat stiau sau nu stiau . Toata povestea e ca sa se ia el in coarne cu decanatul sa le arate ce smecher e. Povestea asta se intampla in fiecare cu seria care face in semestrul 2.

Anul trecut Domnul Georgescu pur si simplu nu la lasat sa intre in sala. Anul asta domnul Rogoveanu a fost mai diplomat. A picat si pe criteriul "dute si spunei lui tati sa-ti explice mai bine " desi fata stiuse perfect. Asa ca mai scutima cu profesionalismul.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Thu Dec 04, 2008 10:41 pm

AvLee wrote:De fapt topicul era despre alegerea spitalelor.

Stati voi calme , nu il interesa pe el deloc cat stiau sau nu stiau . Toata povestea e ca sa se ia el in coarne cu decanatul sa le arate ce smecher e. Povestea asta se intampla in fiecare cu seria care face in semestrul 2.

Anul trecut Domnul Georgescu pur si simplu nu la lasat sa intre in sala. Anul asta domnul Rogoveanu a fost mai diplomat. A picat si pe criteriul "dute si spunei lui tati sa-ti explice mai bine " desi fata stiuse perfect. Asa ca mai scutima cu profesionalismul.

da,mai...asa e!ai dreptate!era normal ca pana la urma sa treaca totzi prostii.poate era bine chiar sa i treaca din oficiu,fara sa se prezinte.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Thu Dec 04, 2008 11:10 pm

Doamne cata iubire colegiala, sunt curios si in timpul facultati iti numeai colegi in fata prostovani si lichele? Sau e mai sigur in spatele unui nick? Sau nu te poti simti bine daca nu e rau la altul. Si nu te grabi cu facut prostovani , daca au trecut prin cei 6 ani or fi capabili si ei de ceva. Apropo ca imi adusai aminte kam multi aia care au luat dermato din prima au fost absenti la repartitie sau au fost dincolo de pozitia 2327. Who's prostovan now?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

cipp
Posts: 3
Joined: Sun Nov 23, 2008 12:20 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby cipp » Sun Dec 07, 2008 10:46 am

despre penumo la craiova puteti sa-mi spuneti ceva?
pe cine imi recomandati sa aleg ca inrumator , si mai ales pe cine ar trebui sa ocolesc ?

crybaby
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:59 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby crybaby » Sun Dec 07, 2008 12:41 pm

salut!eu am luat radio pe post cu pregatire la craiova.poate sa imi spuna cineva ceva despre radio,ce indrumatori sau orice informatie legata de asta.vreau sa ma transfer .stiti daca exista probleme la transferuri?in sensul daca da transferuri craiova.
10x!

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Sun Dec 07, 2008 2:07 pm

cipp wrote:despre penumo la craiova puteti sa-mi spuneti ceva?
pe cine imi recomandati sa aleg ca inrumator , si mai ales pe cine ar trebui sa ocolesc ?

nush daca ar trebui sa ocolesti p cineva,dar o recomand ca indrumator p conf.ileana vasile.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Sun Dec 07, 2008 2:13 pm

[quote="crybaby"]salut!eu am luat radio pe post cu pregatire la craiova.poate sa imi spuna cineva ceva despre radio,ce indrumatori sau orice informatie legata de asta.vreau sa ma transfer .stiti daca exista probleme la transferuri?in sensul daca da transferuri craiova.
10x![/quote

in principiu,echipa d cadre didactice d la craiova e una relativ tanara.nu stiu mare lucru despre profa-actuala sefa,dar cred ca e ok.
au fost "crescuti" sub indrumarea prof.bondari (care e un nume sonor la nivel national si nu numai),dar din pacate d-l prof. s-a pensionat-deci nu mai poate coordona rezidentzi.
am intzeles,totusi,ca ar face cursurile d ct si irm pt rezidentzi...
in ceea c priveste transferul...eu cred ca se poate-mai ales daca ai si argumente .
succes!

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Sun Dec 07, 2008 2:24 pm

AvLee wrote:Doamne cata iubire colegiala, sunt curios si in timpul facultati iti numeai colegi in fata prostovani si lichele? Sau e mai sigur in spatele unui nick? Sau nu te poti simti bine daca nu e rau la altul. Si nu te grabi cu facut prostovani , daca au trecut prin cei 6 ani or fi capabili si ei de ceva. Apropo ca imi adusai aminte kam multi aia care au luat dermato din prima au fost absenti la repartitie sau au fost dincolo de pozitia 2327. Who's prostovan now?

pls incearca sa reformulezi...pt ca ultima fraza n-am intzeles-o deloc.
cat despre iubirea colegiala si restul...hai s-o lasam balta! nu e cazul sa dezvoltam offtopic niste adevaruri p care multzi le stim,putzini le acceptam si le spunem.

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby adybubu » Mon Dec 08, 2008 11:59 pm

Pentru cei care ati luat rezi in Craiova si o sa veniti pe 15 dec la repartitia pe clinici cu chitanta pt "cheltuielile pentru carnetele de rezident personalizate, curriculum-ul de pregatire in rezidentiat si log-book (caietul de monitorizare a activitatii)" in valoare de 75 ron... stiti cumva unde trebuie sa platim taxa asta pt Craiova? Adica in contul cui si care ar fi contul? Ca presupun ca nu o platim tot in contul CNPDSB, iar asta e singura info de pe site...

cipp
Posts: 3
Joined: Sun Nov 23, 2008 12:20 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby cipp » Tue Dec 09, 2008 12:52 pm

in acelasi cont trebuie sa aplatim si noi , cel putin eu asa am facut :D

cipp
Posts: 3
Joined: Sun Nov 23, 2008 12:20 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby cipp » Tue Dec 09, 2008 12:54 pm

apropo , recomandati-mi zone mai linistite in craiova , sa-mi caut gazda

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby lion » Tue Dec 09, 2008 1:42 pm

o pensiune un hotel dragutz pe langa spitalul judetean imi poate recomanda cineva?
merci

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby lion » Tue Dec 09, 2008 1:49 pm

tot incerc sa sun si nu reusesc sa prind asp dolj....
radiologii voi la ce ora mergeti pe 15?

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Tue Dec 09, 2008 3:18 pm

cipp wrote:apropo , recomandati-mi zone mai linistite in craiova , sa-mi caut gazda

cred ca mai indicat e sa tzi cautzi gazda cat mai aproape d spital-daca esti la judetzean,zona 1mai.daca esti la municipal (municipal/filantropia),zona brazda lui novac,cornitoiu,george enescu,severinului.
nu cred ca te-am lamurit prea tare,dar...am incercat macar.

lion wrote:o pensiune un hotel dragutz pe langa spitalul judetean imi poate recomanda cineva?
merci

cel mai aproape-hotel andres-la 2 min d spitalul judetzean.

lion wrote:tot incerc sa sun si nu reusesc sa prind asp dolj....
radiologii voi la ce ora mergeti pe 15?

cred ca nu conteaza neaparat ora,dar poate ar fi bine daca ai veni d dimineatza.mai bine mai devreme decat mai tarziu.

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby lion » Tue Dec 09, 2008 3:30 pm

multumesc frumos lizz cred ca e exact ce caut,dragutz si aproape de spital sa nu ma plimb prin toata craiova :D .
la 8,30 -9 ma prezint la asp si incep sa caut.....

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby Lizz22 » Tue Dec 09, 2008 3:51 pm

lion wrote:multumesc frumos lizz cred ca e exact ce caut,dragutz si aproape de spital sa nu ma plimb prin toata craiova :D .
la 8,30 -9 ma prezint la asp si incep sa caut.....

nu ai pt c...
daca t mai pot ajuta...pm. :rightblinky:
ps-in celalalt topic am postat info preluate d p site ul asp dolj,daca t ajuta.

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby adybubu » Tue Dec 09, 2008 8:17 pm

M-am lamurit cum e cu taxa aia, am fost la CNPDS sa intreb: tot poporul roman plateste in acelasi cont, adica cel afisat pe site... Eu eram convinsa ca va trebui sa platim in contul ASP Craiova sau ceva de genul, ca de la ei o sa ne luam mapa...

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby litle_pocahontas » Sun Dec 14, 2008 2:55 am

Poate cineva sa imi spuna in cam in cat timp se ajunge dimineata de la gara la spitalul judetean? Trenul meu ar ajunge la 9 si jumatate, iar la 10 incepe repartitia... Ar fi mai bine sa vin in Craiova de duminica seara?

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Sun Dec 14, 2008 2:58 am

Ai timp cred si orikum nu incepe nimic la fix. Singura problema e ca luni e zi de targ si ruta gara spital e destul de aglomerata dar tot zic ca ai timp. E kam 15 minute gara-spital. Sti exact unde e amfiteatul respectiv?

LE: 15 minute cu taxi , ceva mai mult cu autobuzul numarul 1 care il iei chiar din gara, drept inainte de pe peron.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Sun Dec 14, 2008 3:06 am

cipp wrote:apropo , recomandati-mi zone mai linistite in craiova , sa-mi caut gazda



Hmm 1 Mai e cartierul cu spitalul dar nu e chiar zona linistita. Ma rog depinde ce intelegi tu prin zona linistita.Enescu cam la fel, dar iarasi e discutabil.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: Alegere spitale Craiova

Postby litle_pocahontas » Sun Dec 14, 2008 12:33 pm

AvLee wrote:Ai timp cred si orikum nu incepe nimic la fix. Singura problema e ca luni e zi de targ si ruta gara spital e destul de aglomerata dar tot zic ca ai timp. E kam 15 minute gara-spital. Sti exact unde e amfiteatul respectiv?

LE: 15 minute cu taxi , ceva mai mult cu autobuzul numarul 1 care il iei chiar din gara, drept inainte de pe peron.



Multumesc mult pt lamuriri. Amfiteatrul, evident, nu stiu unde este. Nu am fost niciodata in Craiova :) Deci voi mai pierde cateva min si cu gasirea lui.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Mon Dec 15, 2008 12:23 pm

Terminai si cu asta. Desi alegerea spitalelor e impropriu zis. Cica de la 1 ne repartizeaza pe spitale :P
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby adybubu » Wed Dec 17, 2008 12:22 pm

La Craiova nu ne-au dat carnete de note, au zis ca ni le dau mai tarziu :? Adica va trebui sa-l pun pe unchiu'miu pe drumuri sa mi-l recupereze si sa-l trimita la Bucuresti...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Alegere spitale Craiova

Postby AvLee » Wed Dec 17, 2008 1:02 pm

In restul centrelor au dat carnetele? Pentru ca stiam ca e normal ca alea sa vina mai tarziu.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Alegere spitale Craiova

Postby andra_ » Wed Dec 17, 2008 2:05 pm

AvLee wrote:In restul centrelor au dat carnetele? Pentru ca stiam ca e normal ca alea sa vina mai tarziu.

In Buc ne-au dat carnetele de note.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests