Cazare pentru rezidenti in Sibiu

schimbarea schimbarii...
User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Cazare pentru rezidenti in Sibiu

Postby Mariusik » Tue Dec 02, 2008 8:34 pm

Cine vrea sa stea, in calitate de rezident, in caminele ULB (Univ.*Lucian Blaga*), Fac.de Med.*Victor Papilian*? (Eu - rezident pe MF Sibiu)

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: Cazare pentru rezidenti in Sibiu

Postby simion777 » Wed Dec 03, 2008 1:49 pm

si ce tre sa facem ca sa putem sta in acele camine??unde tre sa mergem sa face cerere???sti cumva cati stau in camera sau alte amanunte de genul asta???

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Cazare pentru rezidenti in Sibiu

Postby drzuzu » Wed Dec 03, 2008 2:09 pm

simion777 wrote:si ce tre sa facem ca sa putem sta in acele camine??unde tre sa mergem sa face cerere???sti cumva cati stau in camera sau alte amanunte de genul asta???


In caminele ULBS sunt 4 paturi in camera cu baie proprie. Nu stiu sa cazeze rezidenti. Eu nu am auzit asa ceva, dar incercati. Calea legala e prin rectorat, biroul administrativ,parca.Sau te duci si tratezi cu administaratorul caminului. Eu prin tratative directe cu administratorul mi-am rezolvat sederea in camin, ca de la rectorat mi se spusese ca nu mai exista locuri libere in camin. Eu am terminat facultatea in Sb, asa ca nu stiu daca este aceeasi procedura. Am stat doar un an in camin, apoi m-am mutat in chirie.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Cazare pentru rezidenti in Sibiu

Postby aspirina » Wed Dec 03, 2008 11:46 pm

Nici eu nu am auzit sa stea rezidenti in camine,intr-adevar stau 4 in camera,conditiile sunt asa si asa,dar cum v-am zis mai bine va cuplati asa cate 2-3 si va luati un apart ceva,la acelasi pret ajungeti si e mult mai bine.
Fa un topic aci sa vezi care vrea.

User avatar
lucaibar
junior
junior
Posts: 87
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:24 pm

Re: Cazare pentru rezidenti in Sibiu

Postby lucaibar » Thu Dec 04, 2008 5:58 pm

va zic eu ... STAU rezidenti in camine! asa ca mergeti cu incredere ...la rectoratul universitatii!
Trebuie sa vrei, sa poti, sa faci, ceeace uneori pare a fi imposibil !

User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Re: Cazare pentru rezidenti in Sibiu

Postby Mariusik » Thu Dec 04, 2008 9:00 pm

Ce medic rezident nou (rezi-bobocel) vrea sa stea in camin?
De cate locuri sunt camerele pentru rezidenti?
Daca sunt de 2 locuri, presupun ca pot sta fie 2 de acelasi sex, fie un cuplu, nu? Bine, bine, ar zice 2 colegi mai mari de-ai nostri, ei sunt un cuplu de acelasi sex, ei intra in ambele (ei au obtinut loc in camin, dar nu in Sibiu e cazul :lol: )
Deci, care baiat s-ar baga, pardon introduce :D, in chestia asta? :?:

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Cazare pentru rezidenti in Sibiu

Postby aspirina » Fri Dec 05, 2008 6:20 am

Sincer....? Eu una nu as sta akolo cu inca 3 in camera nici sa ma plateasca dublu!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests