rezidentiat Tg. Mures

schimbarea schimbarii...
User avatar
milex
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Nov 19, 2008 9:02 pm

rezidentiat Tg. Mures

Postby milex » Mon Dec 01, 2008 9:15 pm

Vreau sa aflu cate ceva despre Spitalul Judetean si clinicile din Mures. In special ibcvt. Cum sunt indrumatorii, care-i programul de lucru, cat de mult te implica in cazuri medicii, etc
MAXIMA CELEBRA (EVENTUL IN LATINA)

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby Dr.Angel » Thu Dec 04, 2008 11:03 pm

nu vreau sa te dezamagesc, dar in mures cam toti dr...tin numai pt ei ....iar la CCV...pregateste-te sa rabzi multe pana sa si vezi ceva.... :devil:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
agorima
senior
senior
Posts: 323
Joined: Wed Sep 08, 2004 12:15 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby agorima » Thu Dec 04, 2008 11:10 pm

Dar detasare/transfer dau ?.................. :cry:

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby Dr.Angel » Thu Dec 04, 2008 11:20 pm

hmm.,...de plecare nush exact, dar de primire sigur dau :allright:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby d'Arc » Thu Dec 04, 2008 11:42 pm

Dr.Angel wrote:nu vreau sa te dezamagesc, dar in mures cam toti dr...tin numai pt ei ....iar la CCV...pregateste-te sa rabzi multe pana sa si vezi ceva.... :devil:


sper ca nu te referi si la urgente... stiam ca e cel mai bun loc de invatat asa ceva. altminteri luam mai spre casuta, mai era cj si tm...

User avatar
agorima
senior
senior
Posts: 323
Joined: Wed Sep 08, 2004 12:15 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby agorima » Fri Dec 05, 2008 3:48 pm

Dr.Angel wrote:hmm.,...de plecare nush exact, dar de primire sigur dau :allright:


De plecare!!!!! :cry:

User avatar
tibheadmachine
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:05 pm

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby tibheadmachine » Fri Dec 05, 2008 3:52 pm

Salutare! Am terminat la ms si sa zic ca sunt in cunostinta de cauza. La CCV e un loc extraordinar. Intr adevar ca trebuie sa induri multe si sa ai multa rabdare, dar iti si arata cate ceva. E asa o chestie sa te vada ca esti interesat, ca altfel nu vine nimeni la tine sa te ia de manuta sa ti arate. In ceea ce priveste operatiile, da stiu din surse sigure (suna cam ca la politicieni cu sursele sigure), ca poti intra in sala chiar din primele zile. Nu ti fa probleme, daca esti pregatit si inarmat cu rabdare va fi bine. Trebuie sa mergi si seara la contravizita, normal de altfel si trebuie sa mergi si sambata si duminica. Sambata este vizita mare si proful trece prin fiecare salon si consulta toti pacientii si sta de vb cu ei. Deci rabdare. Eu zic ca ai facut o alegere buna si sa nu te gandesti la detasare sau transfer, cel putin nu te gandi acum. Mergi sa vezi. Multa bafta.
La urgenta la ms e ok. Acolo chiar ai ce sa inveti. Colectivul e minunat si nu te vei plictisi nici 2 secunde. Da intr adevar ca pt cardio pt CCv si pt urgenta vine lumea la mures. Si are si de ce, parerea mea. Multa bafta tuturor!
Once a Blue always a Blue

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby Dr.Angel » Fri Dec 05, 2008 3:52 pm

intr-adevar e cel m bun loc, uitasem sa zic k urgentele sunt exceptia, doar k tb sa fii pregatit sa le "lupti" cu multimea de rezidenti care k si tine au auzit asta....si acum bataie pe "absorbtia informatiilor" de la "acelasi nr de doctori" :devil:


dr_bang wrote:
Dr.Angel wrote:nu vreau sa te dezamagesc, dar in mures cam toti dr...tin numai pt ei ....iar la CCV...pregateste-te sa rabzi multe pana sa si vezi ceva.... :devil:


sper ca nu te referi si la urgente... stiam ca e cel mai bun loc de invatat asa ceva. altminteri luam mai spre casuta, mai era cj si tm...
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
milex
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Nov 19, 2008 9:02 pm

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby milex » Sat Dec 06, 2008 2:37 pm

Ok, va multumesc pentru lamuriri. Totusi programul pentru cardio nu este asa de incarcat ca cel al ccv-istilor.
MAXIMA CELEBRA (EVENTUL IN LATINA)

SIO
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Dec 06, 2008 4:37 pm

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby SIO » Sat Dec 06, 2008 4:53 pm

Despre rezidenţiatul în chirurgie pediatrică la Târgu-Mureş mă poate ajuta cineva cu ceva informaţii? Mulţumesc anticipat. :)

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby Dr.Angel » Sun Dec 07, 2008 1:39 am

dak iubesti copiii e tot ce ai nevoie! :allright:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

targu_mures_aoleu
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Dec 03, 2008 2:08 am

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby targu_mures_aoleu » Sun Dec 07, 2008 11:16 am

o sa fac balneofizioterapie in targu mures. ma poate ajuta cineva cu un sfat despre indrumatori :D

SIO
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Dec 06, 2008 4:37 pm

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby SIO » Sun Dec 07, 2008 12:33 pm

Dr.Angel mulţumesc pentru răspuns, dar ţi-aş fi recunoscător dacă mi-ai da ceva date mai concrete. 10q

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby Dr.Angel » Sun Dec 07, 2008 3:27 pm

Mai concret decat k e ok si sa nu-ti faci griji prea mari nush ce sa-ti spun ......k nu am facut rezidentiatu pe chirurgie pediatrik.......stiu k echipa e e treaba, sefu sectiei-fostu decan MG- e c m simpatik dr si c m iubitor al copiilor.........si "tu" sa iubesti copii, dar sa nu-ti fie mila k de ce o sa vezi acolo :( .....sectia e mik/un etaj/ dar curata ........aaaa si puctualitatea e "punctul" esential necesar :allright:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
agorima
senior
senior
Posts: 323
Joined: Wed Sep 08, 2004 12:15 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby agorima » Sun Dec 07, 2008 4:07 pm

SIO wrote:Despre rezidenţiatul în chirurgie pediatrică la Târgu-Mureş mă poate ajuta cineva cu ceva informaţii? Mulţumesc anticipat. :)


Chirurgie pediatrica Tg.Mures????? A fost doar un loc parca iar eu exact asta am luat :roll:

SIO
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Dec 06, 2008 4:37 pm

Re: rezidentiat Tg. Mures

Postby SIO » Sun Dec 07, 2008 6:26 pm

Dr.Angel, mulţumesc mult din nou; scuze pentru insistenţă, dar ştii cum e: stres mare (alt colectiv, alt oraş, alte condiţii). Ştiu că imaginea copiilor chirurgicali este într-un anume fel, însă sper să fac faţă.
agorima, nu ştiu câte locuri de pregătire au fost pe Mureş la rezi în noiembrie, eu am dat şi luat rezi pe post în sesiunea precedentă. Concluzia: vom fi colegi. Dacă ai amabilitatea de a-mi trimite un Yahoo ID pe pm, poate mai conversăm, ca viitori colegi ce vom fi.;)


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests