rezi pe post..aleg spital platitor pe 11 dec in bucuresti?

schimbarea schimbarii...
User avatar
nejla_dr
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:45 am

rezi pe post..aleg spital platitor pe 11 dec in bucuresti?

Postby nejla_dr » Sun Nov 30, 2008 8:55 pm

am si eu o mare nelamurire :roll: .am ales post la mangalia si centru de pregatire bucuresti.rog colegii care sunt in aceeasi situatie,sa ma lamureasca si pe mine...trebuie sa mai merg pe 11 decembrie in bucuresti ca sa aleg spital platitor,sau pt alte formalitatzi?
si inca ceva...rezidentii care au ales rezi pe loc...si nu se duc sa aleaga spital platitor,primesc din oficiu spit platitor?sau isi pierd dreptul de a efctua rezidentiatul?(e o intrebare stupida,dar poate ma lamureste cineva)

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Re: rezi pe post..aleg spital platitor pe 11 dec in bucuresti?

Postby woody » Sun Nov 30, 2008 9:00 pm

nejla_dr wrote:am si eu o mare nelamurire :roll: .am ales post la mangalia si centru de pregatire bucuresti.rog colegii care sunt in aceeasi situatie,sa ma lamureasca si pe mine...trebuie sa mai merg pe 11 decembrie in bucuresti ca sa aleg spital platitor,sau pt alte formalitatzi?
si inca ceva...rezidentii care au ales rezi pe loc...si nu se duc sa aleaga spital platitor,primesc din oficiu spit platitor?sau isi pierd dreptul de a efctua rezidentiatul?(e o intrebare stupida,dar poate ma lamureste cineva)

cine nu merge la repartitiile urmatoare pt spitalul platitor si stagiu 1 pierd tot

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: rezi pe post..aleg spital platitor pe 11 dec in bucuresti?

Postby crazy_doc » Sun Nov 30, 2008 9:37 pm

nejla_dr wrote:am si eu o mare nelamurire :roll: .am ales post la mangalia si centru de pregatire bucuresti.rog colegii care sunt in aceeasi situatie,sa ma lamureasca si pe mine...trebuie sa mai merg pe 11 decembrie in bucuresti ca sa aleg spital platitor,sau pt alte formalitatzi?
si inca ceva...rezidentii care au ales rezi pe loc...si nu se duc sa aleaga spital platitor,primesc din oficiu spit platitor?sau isi pierd dreptul de a efctua rezidentiatul?(e o intrebare stupida,dar poate ma lamureste cineva)



Cine e pe post merge l spitalul und are post direct cu care incheie contract pe perioada nedeterminata.

Cei care au ales loc trebuie sa mearga sa aleaga spital platitor cand vor anunta cei de l .....nush cine.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
nejla_dr
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:45 am

Re: rezi pe post..aleg spital platitor pe 11 dec in bucuresti?

Postby nejla_dr » Sun Nov 30, 2008 10:52 pm

crazy_doc wrote:
nejla_dr wrote:am si eu o mare nelamurire :roll: .am ales post la mangalia si centru de pregatire bucuresti.rog colegii care sunt in aceeasi situatie,sa ma lamureasca si pe mine...trebuie sa mai merg pe 11 decembrie in bucuresti ca sa aleg spital platitor,sau pt alte formalitatzi?
si inca ceva...rezidentii care au ales rezi pe loc...si nu se duc sa aleaga spital platitor,primesc din oficiu spit platitor?sau isi pierd dreptul de a efctua rezidentiatul?(e o intrebare stupida,dar poate ma lamureste cineva)



Cine e pe post merge l spitalul und are post direct cu care incheie contract pe perioada nedeterminata.

Cei care au ales loc trebuie sa mearga sa aleaga spital platitor cand vor anunta cei de l .....nush cine.

multumesc pt raspuns

reimus
senior
senior
Posts: 116
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:21 am
Location: Bucuresti

Re: rezi pe post..aleg spital platitor pe 11 dec in bucuresti?

Postby reimus » Fri Dec 05, 2008 10:01 pm

esti cumva tipa cu oftalmo mangalia?
super tare, bravo dca tu esti aceea.

User avatar
nejla_dr
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:45 am

Re: rezi pe post..aleg spital platitor pe 11 dec in bucuresti?

Postby nejla_dr » Fri Dec 05, 2008 10:18 pm

eu sunt tipa cu nefrologie in mangalia :D
si tipa cu oftalmo in mangalia e colega mea...e cea mai tare..pt ca e si maritata si are si un baietzel si a luat si ceva super frumos la rezi :D


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests