MF ARAD

schimbarea schimbarii...
daniela.b
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Nov 27, 2008 9:48 am

MF ARAD

Postby daniela.b » Sat Nov 29, 2008 7:17 pm

CINE A ALES MF ARAD? E OBLIGATORIU SA SE FACA PRIMUL STAGIU CABINETUL SAU SE POATE ALEGE SI ALTCEVA?

MCB
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:08 pm

Re: MF ARAD

Postby MCB » Thu Dec 04, 2008 2:25 pm

Si eu am tot MF Arad pe loc si voi suna zilele astea sa aflu mai multe de la Asp.....ai idee cum se procedeaza cu spitalul platitor etc? Ce acte ne trebuiesc?

daniela.b
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Nov 27, 2008 9:48 am

Re: MF ARAD

Postby daniela.b » Thu Dec 04, 2008 6:42 pm

MCB wrote:Si eu am tot MF Arad pe loc si voi suna zilele astea sa aflu mai multe de la Asp.....ai idee cum se procedeaza cu spitalul platitor etc? Ce acte ne trebuiesc?

eu am sunat la ei dar nu stiau prea multe mi-a zis o tanti sa merg intre 5-12 cu adev de la audioconf , o copie adev faculta, buletin si apoi vad ei unde tre sa ma trimita.mi s-a parut cam vag, la alta colega i-a zis sa mearga pe 15 la intalnirea cu conf la 9 dimineata. mai multe nu stiu, o sa merg sapt viit pe acolo sa vad daca apare ceva nou. de unde esti?unde ai terminat facultatea?

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: MF ARAD

Postby pc7 » Thu Dec 04, 2008 7:51 pm

-primul stagiu e cabi de 6 luni
-spitalul platitor e Sp Judetean sau Municipal, difera de la an la an, habar n-am din ce cauza
-tantile de la runos din ar sunt destul de binevoitoare
Life's not fair, get used to it

MCB
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:08 pm

Re: MF ARAD

Postby MCB » Fri Dec 05, 2008 1:12 am

daniela.b wrote:
MCB wrote:Si eu am tot MF Arad pe loc si voi suna zilele astea sa aflu mai multe de la Asp.....ai idee cum se procedeaza cu spitalul platitor etc? Ce acte ne trebuiesc?

eu am sunat la ei dar nu stiau prea multe mi-a zis o tanti sa merg intre 5-12 cu adev de la audioconf , o copie adev faculta, buletin si apoi vad ei unde tre sa ma trimita.mi s-a parut cam vag, la alta colega i-a zis sa mearga pe 15 la intalnirea cu conf la 9 dimineata. mai multe nu stiu, o sa merg sapt viit pe acolo sa vad daca apare ceva nou. de unde esti?unde ai terminat facultatea?


Sunt din Bucuresti si tot aici am terminat si facultatea...nu am vrut sa dau rezidentiatul anul asta,dar la insistentele alor mei am zis sa incerc. Am luat punctaj de promovare 607 dar nu am mai prins pe Bucuresti, in schimb sper sa ma pot transfera din martie. :o Si eu ma gandeam sa ma duc pe data de 8, dar nici nu as vrea sa bat atata drum de pomana.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: MF ARAD

Postby pc7 » Fri Dec 05, 2008 2:48 am

0257 220000 cereti la runos, va dau tantile toate inf de aveti nevoie, nu am auzit pe nimeni sa fie expediat de tantile de al runos

la 607 cand ai ales tu, au mai fost posturi pe undeva sau doar mf?
Life's not fair, get used to it

MCB
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:08 pm

Re: MF ARAD

Postby MCB » Fri Dec 05, 2008 2:32 pm

pc7 wrote:0257 220000 cereti la runos, va dau tantile toate inf de aveti nevoie, nu am auzit pe nimeni sa fie expediat de tantile de al runos

la 607 cand ai ales tu, au mai fost posturi pe undeva sau doar mf?


Mai erau si posturi, initial alesesem post pe med urgenta in Slobozia cu pregatire in Bucuresti,dra m-am razgandit si am ales MF. Oricum era asa o nebunie si dezordine la sfarsit, ca nu se mai stia ce a mai ramas si ce nu, bataie de joc mare.

MCB
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:08 pm

Re: MF ARAD

Postby MCB » Fri Dec 05, 2008 2:44 pm

Tocmai am vorbit la Asp runos si mi s-a spus sa vin direct pe 3 ianuarie cu actele necesare, ca au putini rezidenti si au hotarat mai ales pentru cei care nu sunt din oras, sa se vina o singura data pe 3 ianuarie.Voi ce faceti?....eu parca mai degraba m-as duce acum,decat pe 3 ianuarie. Actele sunt: adeverinta de la facultate/diploma, certificat de nastere, certificat de casatorie, adeverinta de la repartitie, buletin, carte de munca pentru cei angajati si in alta parte.

CristiCiju
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:20 pm
Location: Arad
Contact:

Re: MF ARAD

Postby CristiCiju » Fri Dec 05, 2008 3:54 pm

Am fost azi cu dosarul la DSP si asa mi-au spus si mie, ca puteam veni direct pe 5 ianuarie. Si sa mai anunt si pe altii (mai ales din alta localitate sa nu faca un drum in plus) ca pot veni direct pe 5 ianuarie.

User avatar
Mephistopheles
senior
senior
Posts: 461
Joined: Thu Feb 21, 2008 7:50 pm

Re: MF ARAD

Postby Mephistopheles » Fri Dec 05, 2008 6:41 pm

Pai pe 3 sau pe 5 ianuarie? 3 ian pica sambata... Ma indoiesc ca va fi cineva la asp... Si repartitia pe coordonatori tot atunci se va face?
pescar de oameni

daniela.b
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Nov 27, 2008 9:48 am

Re: MF ARAD

Postby daniela.b » Fri Dec 05, 2008 7:44 pm

CristiCiju wrote:Am fost azi cu dosarul la DSP si asa mi-au spus si mie, ca puteam veni direct pe 5 ianuarie. Si sa mai anunt si pe altii (mai ales din alta localitate sa nu faca un drum in plus) ca pot veni direct pe 5 ianuarie.

daca esti cristi cijevschi colegul meu din arad, da-n-mi nr tau de tel sa mai vb.trimite-mi pe email.sper ca stii adresa.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: MF ARAD

Postby pc7 » Fri Dec 05, 2008 8:02 pm

ne bucuram ca i-ai zis numele sa-l stim si noi :))
Life's not fair, get used to it

CristiCiju
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:20 pm
Location: Arad
Contact:

Re: MF ARAD

Postby CristiCiju » Fri Dec 05, 2008 8:25 pm

Ti-l trimit dar promiti sa nu-l postezi pe forum?! :lol:

User avatar
Mephistopheles
senior
senior
Posts: 461
Joined: Thu Feb 21, 2008 7:50 pm

Re: MF ARAD

Postby Mephistopheles » Sun Dec 07, 2008 4:28 pm

Salut! Nu stiti cumva cand ne alegem medicul de familie pentru stagiul de cabinet (mf arad si eu)? Cei care ati fost la asp vineri ati ales acum?
pescar de oameni


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests