Rezidentiat la Cluj

schimbarea schimbarii...
alesya
Posts: 3
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:16 pm

Rezidentiat la Cluj

Postby alesya » Fri Nov 28, 2008 3:33 pm

Ma poate informa cineva daca sunt camine pentru rezidenti la Cluj?

Behu
Posts: 2
Joined: Fri Nov 21, 2008 9:16 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby Behu » Sat Nov 29, 2008 6:44 pm

La Cluj, din cate stiu, singurele camine pentru rezidenti sunt in curtea Institutului Oncologic, acolo sunt cazati rezidentii pe oncologie, insa cu ceva interventii ai sanse sa intri. E frumos, sunt apartamente cu 2 camere, cazare 1pers/camera, cu baie si bucatarie proprie, recent modernizate, cu parcare etc. Alte locuri de cazare sunt si la Boli Infectioase, dar sunt foarte putine si conditiile execrabile. In rest, UMF Cluj-Napoca asigura locuri pentru rezidenti, in numar limitat, in caminele de studenti - dar n-as recomanda, sunt exact conditiile din facultate (4 in camera, baie pe hol etc).
Multa bafta!

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby BLODR » Sun Nov 30, 2008 1:30 am

Behu wrote:La Cluj, din cate stiu, singurele camine pentru rezidenti sunt in curtea Institutului Oncologic, acolo sunt cazati rezidentii pe oncologie, insa cu ceva interventii ai sanse sa intri. E frumos, sunt apartamente cu 2 camere, cazare 1pers/camera, cu baie si bucatarie proprie, recent modernizate, cu parcare etc. Alte locuri de cazare sunt si la Boli Infectioase, dar sunt foarte putine si conditiile execrabile. In rest, UMF Cluj-Napoca asigura locuri pentru rezidenti, in numar limitat, in caminele de studenti - dar n-as recomanda, sunt exact conditiile din facultate (4 in camera, baie pe hol etc).
Multa bafta!

caminul despre care vb este doar pt rezid de onco si hemato..nu mere sa intri cu pile atata timp cat p lista sunt rezidenti p aceste specialitati care asteapta sa prinda loc...iar vestea proasta e ca nu se mai dau pt ca (asa am inteles)caminul nu ar mai apartine institutului d onco..asa ca...
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

Behu
Posts: 2
Joined: Fri Nov 21, 2008 9:16 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby Behu » Sun Nov 30, 2008 9:00 pm

nu o stiam pe asta cum ca nu mai e caminul Institutului... asa ca nu ma pot pronunta.
dar in ceea ce priveste intrarea cu interventii, crede-ma, se poate :rightblinky:

User avatar
singe_s
junior
junior
Posts: 27
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:08 pm
Location: Miercurea Ciuc
Contact:

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby singe_s » Tue Dec 02, 2008 1:31 pm

Doar atat? Caminele alea? In rest ceilalti rezidenti de pe alte specialitati? In plata Domnului?

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Tue Dec 02, 2008 2:34 pm

singe_s wrote:Doar atat? Caminele alea? In rest ceilalti rezidenti de pe alte specialitati? In plata Domnului?

Chirie, maica :wink: Din salarul de rezident poate iti ajunge sa iti iei o garsoniera in chirie (asta daca nu ai alte cheltuieli de genul: mancare, haine, etc)
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby ioana_medline » Tue Dec 02, 2008 7:02 pm

Pai site-ul ASP CLUJ e in constructie... mare lucru nu afli de aici

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Wed Dec 03, 2008 10:34 am

Mai aveti ceva noutati despre ce trebuie sa facem intre 5 si 12 dec? A fost cineva la ASP sa intrebe? Ca sa stim de ce acte sa ne facem rost pana atunci...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Wed Dec 03, 2008 12:01 pm

Am aflat intre timp ce trebuie pt Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Cluj:
1. dispozitie de repartitie de la ASP in original si copie
2. copie diploma absolvire/ adeverinta absolvire
3. copie certificat de nastere
4. copie certificat casatorie
5. doua copii carte de identitate
6. 2 poze tip buletin
7. adeverinta de la medicul de familie
8. extras de cont sau codul IBAN de la banca transilvania/ reiffeisen/bankpost
9. dosar plic
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

scorpion1
Posts: 3
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:15 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby scorpion1 » Thu Dec 04, 2008 4:08 pm

ce sa intampla daca nu am toate actele cand merg la asp? de ex o adeverinta ... pierd locul?!!
din moment ce ei nu anuntat clar ce trebuie banuiesc eu ca nu are mare importanta daca-ti lipseste ceva

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Thu Dec 04, 2008 5:24 pm

Mai intai trebuie sa mergi la spital (intre 5 si 12 dec) si apoi la ASP in 15 dec
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby ioana_medline » Thu Dec 04, 2008 6:33 pm

Si cum te duci la spital daca nu stii in ce clinica esti ca doar sunt multe in Cluj si la ce indrumator?

asterix06
junior
junior
Posts: 60
Joined: Wed Jun 25, 2008 3:38 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby asterix06 » Thu Dec 04, 2008 11:09 pm

Va rog daca e cineva din Cluj sa imi spuna unde este exact cladirea rectoratului. Am inteles ca ar fi pe strada Victor Babes...as dori sa imi spuneti exact unde e daca stiti. M-esc mult!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Fri Dec 05, 2008 9:47 am

ioana_medline wrote:Si cum te duci la spital daca nu stii in ce clinica esti ca doar sunt multe in Cluj si la ce indrumator?

Iti scrie pe foaia de la repartitie unde trebuie sa te duci: la mine e Spitalul Clinic Judetean de Urgenta de exemplu...
asterix06 wrote:Va rog daca e cineva din Cluj sa imi spuna unde este exact cladirea rectoratului. Am inteles ca ar fi pe strada Victor Babes...as dori sa imi spuneti exact unde e daca stiti. M-esc mult!

Pe strada Victor Babes, mai sus putin de intrarea la clinici este o cladire noua, mare, albastra. :mrgreen:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby IrinaN » Fri Dec 05, 2008 10:11 am

cog1983 wrote:
ioana_medline wrote:Si cum te duci la spital daca nu stii in ce clinica esti ca doar sunt multe in Cluj si la ce indrumator?

Iti scrie pe foaia de la repartitie unde trebuie sa te duci: la mine e Spitalul Clinic Judetean de Urgenta de exemplu...


Iti scrie tie pt ca la repartitie ai fost in Cluj....Eu am fost la Bucuresti la repartitie si nu imi scrie nimic pe foaie despre spital(decat specialitatea aleasa si orasul)

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby rontzy » Fri Dec 05, 2008 10:17 am

trebuie sa mergi mai intai la ASP cu hartia pe care ai primit-o la repartitie si de la ASP iti da alta hartie pe care iti scrie spitalul la care trebuie sa mergi.
Oricum doamnele de la ASP sunt foarte de treaba, la fel si cele de la Sp Judetean. Sotul meu e azi la Cluj si la ora 9 rezolvase si la ASP si la Spital. :allright:
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Fri Dec 05, 2008 10:29 am

rontzy wrote:trebuie sa mergi mai intai la ASP cu hartia pe care ai primit-o la repartitie si de la ASP iti da alta hartie pe care iti scrie spitalul la care trebuie sa mergi.
Oricum doamnele de la ASP sunt foarte de treaba, la fel si cele de la Sp Judetean. Sotul meu e azi la Cluj si la ora 9 rezolvase si la ASP si la Spital. :allright:

Nu stii exact ce acte a dus la spital?
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby rontzy » Fri Dec 05, 2008 10:32 am

cog1983 wrote:
rontzy wrote:trebuie sa mergi mai intai la ASP cu hartia pe care ai primit-o la repartitie si de la ASP iti da alta hartie pe care iti scrie spitalul la care trebuie sa mergi.
Oricum doamnele de la ASP sunt foarte de treaba, la fel si cele de la Sp Judetean. Sotul meu e azi la Cluj si la ora 9 rezolvase si la ASP si la Spital. :allright:

Nu stii exact ce acte a dus la spital?


Cele pe care le-ai scris si tu mai sus. In plus - carte de munca (dc ai, dc nu - 5 lei ca sa o faca ei acolo) si certificat de nastere copil (dc ai, bineinteles).
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby ioana_medline » Fri Dec 05, 2008 12:28 pm

Eu am sunat azi la asp cluj si mi-au zis ca tre sa merg pana acolo cu adeverinta pe care am primit-o imediat sa ma ia in evidenta ca eu nu sunt din cluj iar ptr cei care au luat post tre sa duca si o adeverinta de la spitalu respectiv cu care a incheiat contract de munca mi-a mai zis sa fim atenti la ce mai apare pe www.perfmed.ro la sectiunea rezidenti.

dr.helene
Posts: 2
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:08 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby dr.helene » Fri Dec 05, 2008 12:33 pm

[quote="ioana_medline"]Eu am sunat azi la asp cluj si mi-au zis ca tre sa merg pana acolo cu adeverinta pe care am primit-o imediat sa ma ia in evidenta ca eu nu sunt din cluj iar ptr cei care au luat post tre sa duca si o adeverinta de la spitalu respectiv cu care a incheiat contract de munca mi-a mai zis sa fim atenti la ce mai apare pe http://www.perfmed.ro la sectiunea rezidenti.[/quote]
cat de urgent tre sa ducem adev aia ca nici eu nu sint din cluj si nu am chef sa fac mai multe drumuri

User avatar
lory_me
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:51 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby lory_me » Fri Dec 05, 2008 4:14 pm

am inteles ca trebuie si niste analize-test HIV, Ag HBs, Ag HBc (mai tineti minte? :D ) si cam atat. Pana cand trebuie duse acestea?

User avatar
lory_me
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:51 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby lory_me » Fri Dec 05, 2008 4:18 pm

lory_me wrote: Ag HBc

scuze; Ac HCV

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Fri Dec 05, 2008 4:23 pm

lory_me wrote:am inteles ca trebuie si niste analize-test HIV, Ag HBs, Ag HBc (mai tineti minte? :D ) si cam atat. Pana cand trebuie duse acestea?

Aceste analize trebuie numai pt SPITALUL CLINIC DE URGENTA "Prof. Dr. Octavian Fodor". La Spitalul Clinic Judetean de Urgenta ne-au cerut numai o adeverinta de la medicul de familie si au acceptat si copie dupa adeverinta depusa in dosarul de rezidentiat. La Spitalul de Recuperare cica se fac la ei niste analize.... Deci depinde de la spital la spital. :|
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
lory_me
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:51 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby lory_me » Fri Dec 05, 2008 4:26 pm

cog1983 wrote:
lory_me wrote:am inteles ca trebuie si niste analize-test HIV, Ag HBs, Ag HBc (mai tineti minte? :D ) si cam atat. Pana cand trebuie duse acestea?

Aceste analize trebuie numai pt SPITALUL CLINIC DE URGENTA "Prof. Dr. Octavian Fodor". La Spitalul Clinic Judetean de Urgenta ne-au cerut numai o adeverinta de la medicul de familie si au acceptat si copie dupa adeverinta depusa in dosarul de rezidentiat. La Spitalul de Recuperare cica se fac la ei niste analize.... Deci depinde de la spital la spital. :|

Deci nu e unul si acelasi spital?! si eu sunt la spitalul judetean de urgenta! Si pe adeverinta ce trebuie sa scrie-doar "clinic sanatos"?

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Fri Dec 05, 2008 4:32 pm

lory_me wrote: Deci nu e unul si acelasi spital?! si eu sunt la spitalul judetean de urgenta! Si pe adeverinta ce trebuie sa scrie-doar "clinic sanatos"?

Nu, nu e acelasi spital... Judeteanul e Medicala 1 si O. Fodor e Medicala 3. Daca esti la judetean iti trebuie doar o adeverinta de la MF pe care sa scrie ca nu suferi de boli cronice sau psihice sau poti duce o copie a adeverintei din dosarul pt rezi (daca o ai)
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby rontzy » Fri Dec 05, 2008 5:09 pm

:D Cand ziceam si eu ca la Cluj sunt mai destupati la minte si mai "omenosi" ca astia din Tm, ne lovim de profu de la neurochir, care zice ca "ce dc ai familie, copil, casa........., trebuie sa vii aici la cluj...."
Si eu care aveam o parere buna despre chirurgi..... :hate:
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

alesya
Posts: 3
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:16 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby alesya » Sat Dec 06, 2008 8:12 pm

Nu, nu e acelasi spital... Judeteanul e Medicala 1 si O. Fodor e Medicala 3. Daca esti la judetean iti trebuie doar o adeverinta de la MF pe care sa scrie ca nu suferi de boli cronice sau psihice sau poti duce o copie a adeverintei din dosarul pt rezi (daca o ai)[/quote]


Dar Clinica de Diabet e tot la Sp Judetean de Urgenta?

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Sun Dec 07, 2008 12:55 pm

alesya wrote:Dar Clinica de Diabet e tot la Sp Judetean de Urgenta?

Daca iti scrie pe adeverinta Clinica de Diabet sau daca acolo te-au trimis de la ASP, te duci direct la Clinica de Diabet. NU conteaza de care apartine.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

alesya
Posts: 3
Joined: Fri Nov 28, 2008 3:16 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby alesya » Sun Dec 07, 2008 2:46 pm

[/quote]
Daca iti scrie pe adeverinta Clinica de Diabet sau daca acolo te-au trimis de la ASP, te duci direct la Clinica de Diabet. NU conteaza de care apartine.[/quote]


Pai conteaza, pentru ca daca apartine de alt spital imi trebuie alte acte pentru dosar. De asta vroiam sa stiu daca sunt mai multe clinici de Diabet in Cluj.

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby mica23 » Sun Dec 07, 2008 4:31 pm

Am o prietena care a luat diabet si ea stie de la cei de la ASP ca la Judetean trebuie sa semneze contractul

User avatar
lory_me
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:51 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby lory_me » Mon Dec 08, 2008 11:57 am

mica23 wrote:Am o prietena care a luat diabet si ea stie de la cei de la ASP ca la Judetean trebuie sa semneze contractul

Si eu am luat Diabet iar pe foaia de repartitie scrie "Spitalul Clinic Judetean de Urgenta". Deci acolo semnam contractul.

raluca c
Posts: 1
Joined: Sun Oct 19, 2008 5:34 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby raluca c » Mon Dec 08, 2008 1:28 pm

lory_me wrote:
mica23 wrote:Am o prietena care a luat diabet si ea stie de la cei de la ASP ca la Judetean trebuie sa semneze contractul

Si eu am luat Diabet iar pe foaia de repartitie scrie "Spitalul Clinic Judetean de Urgenta". Deci acolo semnam contractul.


daca scrie pe foaia aia pe acre ai primit-o la repartitie "spitalul clinic judetean de urgenta" atunci acolo trebuie sa mergi cu dosarul. doamnele de la personal sunt foarte dragute si intelegatoare si in principiu se rezolva totul fara mari batai de cap.

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby ioana_medline » Mon Dec 08, 2008 7:54 pm

please cei care sunteti din clujj mai postati ceva anunturi cu chirii ceva asa de buzunaru rezidentului

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby d'Arc » Tue Dec 09, 2008 12:06 am

am si eu o intrebare referitor la Cluj: de la gara unde e ASP-ul, iar de la ASP e mult de mers pe jos pana la Sp. Judetean, e departe? Ma intereseaza pentru rezi pe medicina muncii.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby d'Arc » Tue Dec 09, 2008 12:07 am

am si eu o intrebare referitor la Cluj: de la gara unde e ASP-ul, iar de la ASP e mult de mers pe jos pana la Sp. Judetean, e departe? Ma intereseaza pentru rezi pe medicina muncii.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby d'Arc » Tue Dec 09, 2008 12:08 am

Bine ca s-au postat 2 :( sorry

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby icerose » Tue Dec 09, 2008 2:21 am

dr_bang wrote:am si eu o intrebare referitor la Cluj: de la gara unde e ASP-ul, iar de la ASP e mult de mers pe jos pana la Sp. Judetean, e departe? Ma intereseaza pentru rezi pe medicina muncii.

de la gara poti lua aproape orice autobus si cobori in mihai viteazu, care e prima sau a doua statie in functie de cheful soferului de a opri la statia de la politie. iti recomand 35-ul care vine f des. odata ajuns vei vedea un mcdonalds pe langa care trebuie sa treci si intri pe straduta din dreapta, pe langa el, pe acolo e piata, tiganusi etc... nu vei rata. cladirea asp este pe un colt, pe partea dreapta cum mergi tu, mergi f putin de la mcd pana la ei, strada e constanta. mai poti intreba si tu daca nu esti sigur. de acolo te vor indruma doamnele mai departe, nu are rost sa te stresezi acum. bafta!
even if we can't afford, the sky is over...

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby icerose » Tue Dec 09, 2008 2:23 am

ioana_medline wrote:please cei care sunteti din clujj mai postati ceva anunturi cu chirii ceva asa de buzunaru rezidentului

cel mai usor e sa te uiti pe piata online. poti suna la ofertele ce ti se par bune, dar oricum e important sa vezi locul. bafta!
even if we can't afford, the sky is over...

jacobs
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 08, 2008 9:46 pm

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby jacobs » Tue Dec 09, 2008 2:28 am

nu duce lumea in eroare ca vb strict de sp judetean. cel putin asa am inteles eu...

de la gara poti lua aproape orice autobus si cobori in mihai viteazu, care e prima sau a doua statie in functie de cheful soferului de a opri la statia de la politie. iti recomand 35-ul care vine f des. odata ajuns vei vedea un mcdonalds pe langa care trebuie sa treci si intri pe straduta din dreapta, pe langa el, pe acolo e piata, tiganusi etc... nu vei rata. cladirea asp este pe un colt, pe partea dreapta cum mergi tu, mergi f putin de la mcd pana la ei, strada e constanta. mai poti intreba si tu daca nu esti sigur. de acolo te vor indruma doamnele mai departe, nu are rost sa te stresezi acum. bafta!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Rezidentiat la Cluj

Postby cog1983 » Tue Dec 09, 2008 10:20 am

jacobs wrote:nu duce lumea in eroare ca vb strict de sp judetean. cel putin asa am inteles eu...

de la gara poti lua aproape orice autobus si cobori in mihai viteazu, care e prima sau a doua statie in functie de cheful soferului de a opri la statia de la politie. iti recomand 35-ul care vine f des. odata ajuns vei vedea un mcdonalds pe langa care trebuie sa treci si intri pe straduta din dreapta, pe langa el, pe acolo e piata, tiganusi etc... nu vei rata. cladirea asp este pe un colt, pe partea dreapta cum mergi tu, mergi f putin de la mcd pana la ei, strada e constanta. mai poti intreba si tu daca nu esti sigur. de acolo te vor indruma doamnele mai departe, nu are rost sa te stresezi acum. bafta!

De la ASP la Sp. Judetean nu e f mult: de mers pe jos cam 15-20 min. Din Piata M. Viteazu unde e ASP-ul trebuie sa o iei pe str Baritiu si apoi pe Emil Isaac. Apoi o iei pe straduta care e in continuarea E. Isaac (Sincai parca) si ajungi in P-ta Lucian Blaga, la Casa de Cultura a Studentilor de unde Sp. Judetean e la o aruncatura de bat. Daca nu te descurci, intrebi lumea unde e str. Clinicilor sau Casa de Cultura a Studentilor (ca de astea stie toata lumea). Cladirea de la Sp. Judetean unde trebuie sa mergi pt angajare e exact in spate la UPU 1.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests