TRANSFER SIBIU

schimbarea schimbarii...
drstorm
Posts: 1
Joined: Fri Nov 28, 2008 11:41 am

TRANSFER SIBIU

Postby drstorm » Fri Nov 28, 2008 11:49 am

Buna. Sunt nou pe aici. Imi poate spune cineva daca ma pot transfera de pe MF SIBIU la Bucuresti?

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: TRANSFER SIBIU

Postby aspirina » Sat Nov 29, 2008 11:56 am

sigur ca poti,chiar te rog :lol: ,ei glumesc acuma cu rugatul,dar eu sunt din sibiu si am luat mf oradea ca deh...la mine acilea in ardeal nu mai erau.bafta!

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: TRANSFER SIBIU

Postby ANKKON » Tue Dec 02, 2008 12:59 pm

eu sunt pe mf in Sibiu si nu mi-au dat transferul....insa acum nu mai e Dr Piloff poate Profu Porr o sa iti dea...pe de alta parte te poti detasa foarte usor, nu te dereanjeaza decat ca tre sa mai faci cate un drum sa iti iei bonurile....

delia008
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Mar 16, 2008 9:40 pm

Re: TRANSFER SIBIU

Postby delia008 » Tue Dec 02, 2008 1:19 pm

ANKKON wrote:eu sunt pe mf in Sibiu si nu mi-au dat transferul....insa acum nu mai e Dr Piloff poate Profu Porr o sa iti dea...pe de alta parte te poti detasa foarte usor, nu te dereanjeaza decat ca tre sa mai faci cate un drum sa iti iei bonurile....

imi spui si mie te rog pentru detasare pe stagii complementare(interne , pediatrie) trebuie semnaturi si de la un centru si de la altu?(acceptul de plecare de la profu de interne din Sibiu si acceptul de primire de la profu din celalalt centru?); care sunt pasii exacti pentru detasare?multumesc

delia008
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Mar 16, 2008 9:40 pm

Re: TRANSFER SIBIU

Postby delia008 » Tue Dec 02, 2008 1:19 pm

ANKKON wrote:eu sunt pe mf in Sibiu si nu mi-au dat transferul....insa acum nu mai e Dr Piloff poate Profu Porr o sa iti dea...pe de alta parte te poti detasa foarte usor, nu te dereanjeaza decat ca tre sa mai faci cate un drum sa iti iei bonurile....

imi spui si mie te rog pentru detasare pe stagii complementare(interne , pediatrie) trebuie semnaturi si de la un centru si de la altu?(acceptul de plecare de la profu de interne din Sibiu si acceptul de primire de la profu din celalalt centru?); care sunt pasii exacti pentru detasare?multumesc

denissa
Posts: 2
Joined: Tue Nov 25, 2008 3:53 pm

Re: TRANSFER SIBIU

Postby denissa » Tue Dec 02, 2008 1:29 pm

cred ca da

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Re: TRANSFER SIBIU

Postby ANKKON » Tue Dec 02, 2008 2:22 pm

C. Pentru detasari ale medicilor rezidenti confirmati in specialitatea Medicina de Familie:
- acceptul de plecare si de primire al Autoritatilor de Sanatate Publica Judetene respective si al coordonatorilor de program din centrul universitar in care isi efectueaza pregatirea sau la care este arondat judetul respectiv
- acceptul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea sau de la cabinetul medical individual medicina de familie


Asta trebuia anul trecut, de obicei se schimba in fiecare an....poti sa iti faci pentru inceput pe stagiul de MF 6 luni care este obligatoriu...


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 68 guests