Tabel repartitii locuri si posturi?

schimbarea schimbarii...
Luzuzu
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Oct 06, 2008 3:26 pm

Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby Luzuzu » Thu Nov 27, 2008 7:41 pm

Are cineva un tabel cu respartitia p locuri si posturi din acest an? :D Sau puteti sa-mi spuneti pana la c pozitie s-a luat gineco la Cluj? :?:

User avatar
mad_maddie
senior
senior
Posts: 145
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:39 pm
Location: IASI

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby mad_maddie » Thu Nov 27, 2008 8:28 pm

pe cluj ultimul loc s-a luat la pozitia 400

Luzuzu
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Oct 06, 2008 3:26 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby Luzuzu » Fri Nov 28, 2008 10:47 am

ms mult.dar un tabel nu are nimeni???

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby raluca_doc » Fri Nov 28, 2008 10:51 am

Luzuzu wrote:ms mult.dar un tabel nu are nimeni???

eu am lasat tabelul meu in sala la colegii care alegeau dupa mine si cred ca multi au facut la fel. nu e important sa ai mediile de anul asta, tu invata cat mai bine ca sa ajungi intre primii si nu te mai pierde in amanunte. la anul vor fi alte locuri si posturi, se vor alege bine alte specialitati (vezi cazul surprizei cu pediatria de anul asta). pune-te cu burta pe carte si lasa calculele pentru dupa examen!

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby lanaiba » Fri Nov 28, 2008 11:36 am

Luzuzu wrote:Are cineva un tabel cu respartitia p locuri si posturi din acest an? :D Sau puteti sa-mi spuneti pana la c pozitie s-a luat gineco la Cluj? :?:


pot sa ti spun pana la mine(194) cum s a luat gine.

pozitia 6- OG Bucuresti
10-Oradea
11- Cj
18- B
31- B
35- SB
52- Tg. Mures
56- TM
94- B
110- B
113- CT
128- CJ
164- IS
181- post Trusesti, pregatire IS
189- CJ
194- IS
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

Luzuzu
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Oct 06, 2008 3:26 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby Luzuzu » Fri Nov 28, 2008 1:27 pm

ms mult raluca_doc& lanaiba. :D .azi maine ma apuc d treaba...vad ca nu e de gluma :)

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby raluca_doc » Fri Nov 28, 2008 1:39 pm

Luzuzu wrote:ms mult raluca_doc& lanaiba. :D .azi maine ma apuc d treaba...vad ca nu e de gluma :)

sa ai spor la treaba. si nu in ultimul rand MULTA bafta si iti doresc sa nu ai parte de nebunia de anul asta!

User avatar
tibheadmachine
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:05 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby tibheadmachine » Fri Nov 28, 2008 7:56 pm

Bafta Luzuzule! Am inteles ca vrei la Cj. Sa inveti bine si sa prinzi. Eu am fost pozitia 128 si am luat clujul cu toate ca am terminat la mures, dar sunt sigur ca ginecologia se face mai bine ca in mures. Felicitari si pt la lanaiba. De fapt, BAFTA TUTUROR!
Once a Blue always a Blue

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby didiland11 » Fri Nov 28, 2008 11:46 pm

Luzuzu wrote:ms mult raluca_doc& lanaiba. :D .azi maine ma apuc d treaba...vad ca nu e de gluma :)

Fa-ti un plan pe termen lung la care sa ajungi prin indeplinirea mai multora pe termen scurt, considera de pe acum pierdutul vremii cu sarbatori, sesiuni, licenta si neaparat si cu cateva zile(3+) de "concediu" de vara. In rest...muuulta, muulta rabdare. Se poate! si nu te uita in gura altora(like am trecut prin materie de x ori sau nu pot invata nush ce subiect sau scot xxx pct pe rezitests). Ia-ti "ochelari de cal" si, din nou, rabdare si perseverenta!!! Succes!

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby lanaiba » Fri Nov 28, 2008 11:54 pm

tibheadmachine wrote:Bafta Luzuzule! Am inteles ca vrei la Cj. Sa inveti bine si sa prinzi. Eu am fost pozitia 128 si am luat clujul cu toate ca am terminat la mures, dar sunt sigur ca ginecologia se face mai bine ca in mures. Felicitari si pt la lanaiba. De fapt, BAFTA TUTUROR!

merci, la fel si tie! as fi plecat si eu de aici dar deocamdata nu se poate.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby folositorul » Sat Nov 29, 2008 12:57 am

in functie de cat esti de familiarizat cu materia poti sa o inveti in mai multe feluri. daca terenul e cat se poate de virgin e bine sa te apuci mai din vreme.
e destul de greu sa-ti invingi perioadele de lalaiala de la inceput, dar merge. important e sa nu te cramponezi ca nu termini ceva intr-o zi, daca ai mai mult timp la dispozitie. alea 4-5 pagini pe care le inveti in ziua cu pricina sa fie cu simt de raspundere

baftalo tutulor
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

Luzuzu
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Oct 06, 2008 3:26 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby Luzuzu » Sat Nov 29, 2008 4:06 pm

tibheadmachine wrote:Bafta Luzuzule! Am inteles ca vrei la Cj. Sa inveti bine si sa prinzi. Eu am fost pozitia 128 si am luat clujul cu toate ca am terminat la mures, dar sunt sigur ca ginecologia se face mai bine ca in mures. Felicitari si pt la lanaiba. De fapt, BAFTA TUTUROR!

Ms ,sa fie!Felicitari si tie!Buna alegere Clujul-frumos oras,ca doar e al meu :peace: .Sincer eu iti sugerez Stanca(mai ales dc esti fata :hate: )...tocmai am iesit din garda d la Gine 1-e frumos si acolo,dar conducerea .....
Ms pt sfaturi si incurajari!Am nevoie :D .

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby casandra13 » Sat Nov 29, 2008 5:05 pm

sa vad daca reusesc ...sa pun tabelul
SPECIALITATI ALESE REZI 2008.xls
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Primum non nocere

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby casandra13 » Sat Nov 29, 2008 5:07 pm

contine rezultatele de la locul 1 la 1014 :D
Primum non nocere

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby 187.92a » Sat Nov 29, 2008 5:46 pm

bai super, mersi mult de tot pentru munca si promptitudine, super misto
o punga de floricele in semn de multumire :popcorn:

User avatar
dbc
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Oct 15, 2008 1:11 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby dbc » Sat Nov 29, 2008 5:54 pm

Lista nu este chiar fidela. De exemplu, pozitia 335 a ales sigur ORL in Bucuresti...

andrei.popescu
junior
junior
Posts: 26
Joined: Thu May 24, 2007 3:43 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby andrei.popescu » Sat Nov 29, 2008 5:58 pm

http://www.medicalstudent.ro/editorial/ ... urile.html

Cateva date adunate de la repartitie, poate e util cuiva ...
Daca a notat cineva mai mult, in special de la poz 1200 spre coada listei, poate facem un excel sa circule pe la viitoarele victime. :P

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby 187.92a » Sat Nov 29, 2008 6:00 pm

Pai s-o updatam, orice lucru este perfectibil.
Totusi de apreciat ca a facut lista, nu e chiar usor, si cei de anul viitor o sa-i multumeasca.

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby casandra13 » Sat Nov 29, 2008 6:14 pm

dbc wrote:Lista nu este chiar fidela. De exemplu, pozitia 335 a ales sigur ORL in Bucuresti...

da,ai dreptate,chestia e ca le-am scris cu mana atunci la teleconferinta :mrgreen:
m-am uitat pe lista "originala" si la 335 este orl/bucuresti,dar cand am copiat-o in calculator mi-a fugit privirea si am scris ce era la 333 :oops:

ce sa-i faci ,asa este viata... mai si gresim, bine ca sunt altii pe faza sa ne corecteze :devil:
Primum non nocere

dr.mirabela
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Oct 23, 2008 12:55 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby dr.mirabela » Sat Nov 29, 2008 6:42 pm

niste completari la lista trecuta la primele pozitii
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
If you are first you are first. If you are second you are nothing.

iepurasu2009
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2008 8:36 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby iepurasu2009 » Sat Nov 29, 2008 6:53 pm

Stie cineva cand s-a luat ultimul loc de medicina interna in brasov, sibiu si craiova

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby casandra13 » Sat Nov 29, 2008 6:55 pm

ma bucur ca vi se pare utila lista :D

si chiar va rog pe cei care mai aveti rezultate sa le completati-nu am apucat sa scriu decat pana la locul pe care sunt eu (1014)-iar la unele locuri fie nu s-a auzit foarte clar, fie nu am fost atenta-de aceea mai sunt unele semne de intrebare pe ici pe colo :oops: :rev:

ar fi interesant sa reusim sa reconstituim toata lista :peace: :allright:
Primum non nocere

karma_112
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:46 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby karma_112 » Sat Nov 29, 2008 7:09 pm

Pozitia 607 a ales pedi Bucuresti, nu Brasov

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby Aurora boreala » Sat Nov 29, 2008 9:22 pm

Mai am si eu ceva completari... :rightblinky:
Pozitia:-277--Neurologie cu pregatire pe Bucuresti
-337--Post Dermatologie Tg.Secuiesc cu pregatire pe Tg.Mures
-400--Obstetrica-Ginecologie cu pregatire pe Cluj
-443--Chirurgie pediatrica cu pregatire pe Bucuresti
-917--MF cu pregatire pe Iasi
-924--Post Oftalmologie Turceni cu pregatire pe Craiova
Pozitia 70 la mine apare cu Psihiatrie cu pregatire pe Bucuresti (daca e gresit-mea culpa! :oops: )

Eu am foile pe care mi-am notat pana la 996, insa de asemenea cu mici lacune, din cauza sonorizarii. Zilele astea nu prea am avut timp sa fac un tabel ca am umblat dupa hartogarii, dosare si alte minunatii, dar in masura timpului si cu ajutorul celor care mai au alte informatii poate punem la punct tabelul. Oricum felicitari Casandrei pentru rabdarea si amabilitatea de a alcatui acest tabel! :D
:peace:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
floare_albastra
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Oct 19, 2008 12:20 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby floare_albastra » Sat Nov 29, 2008 9:29 pm

4-endocrine bucuresti
5 oftalmo TM nu Bucuresti.

karma_112
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:46 pm

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby karma_112 » Sat Nov 29, 2008 9:34 pm

620 a ales oftalmologie cu post la Slobozia si pregatire la Bucuresti

iepurasu2009
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2008 8:36 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby iepurasu2009 » Sat Nov 29, 2008 10:04 pm

andrei.popescu wrote:http://www.medicalstudent.ro/editorial/hot-rezidentiat-08-cum-s-au-luat-locurile.html

Cateva date adunate de la repartitie, poate e util cuiva ...
Daca a notat cineva mai mult, in special de la poz 1200 spre coada listei, poate facem un excel sa circule pe la viitoarele victime. :P

Daca tot ai vrut sa fii util ,macar sa fii scris date reale.Eu nu zic ca sunt toate aiureli dar o parte di datele furnizate de tine sunt probabil primite dintr-o alta dimensiune in timp ce calatoreai prin lumea viselor!NU MAI DEZINFORMATI!!!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby b3 » Sun Nov 30, 2008 12:46 am

iepurasu2009 wrote:
andrei.popescu wrote:http://www.medicalstudent.ro/editorial/hot-rezidentiat-08-cum-s-au-luat-locurile.html

Cateva date adunate de la repartitie, poate e util cuiva ...
Daca a notat cineva mai mult, in special de la poz 1200 spre coada listei, poate facem un excel sa circule pe la viitoarele victime. :P

Daca tot ai vrut sa fii util ,macar sa fii scris date reale.Eu nu zic ca sunt toate aiureli dar o parte di datele furnizate de tine sunt probabil primite dintr-o alta dimensiune in timp ce calatoreai prin lumea viselor!NU MAI DEZINFORMATI!!!


Dupa ce o sa scrii tu manual, camp cu camp, un fisier Excel de 1016 randuri si 3 coloane, sa iti permiti sa vorbesti. Pana atunci mai schimba atitudinea ca esti enervant(a) ! A gresit si ea, mare branza, a facut asta voluntar si in loc sa o critici in halul asta mai bine ai pune mana sa corectezi "dezinformarile". Geez.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
floare_albastra
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Oct 19, 2008 12:20 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby floare_albastra » Sun Nov 30, 2008 1:06 am

b3 wrote:
iepurasu2009 wrote:
andrei.popescu wrote:http://www.medicalstudent.ro/editorial/hot-rezidentiat-08-cum-s-au-luat-locurile.html

Cateva date adunate de la repartitie, poate e util cuiva ...
Daca a notat cineva mai mult, in special de la poz 1200 spre coada listei, poate facem un excel sa circule pe la viitoarele victime. :P

Daca tot ai vrut sa fii util ,macar sa fii scris date reale.Eu nu zic ca sunt toate aiureli dar o parte di datele furnizate de tine sunt probabil primite dintr-o alta dimensiune in timp ce calatoreai prin lumea viselor!NU MAI DEZINFORMATI!!!


Dupa ce o sa scrii tu manual, camp cu camp, un fisier Excel de 1016 randuri si 3 coloane, sa iti permiti sa vorbesti. Pana atunci mai schimba atitudinea ca esti enervant(a) ! A gresit si ea, mare branza, a facut asta voluntar si in loc sa o critici in halul asta mai bine ai pune mana sa corectezi "dezinformarile". Geez.


Se adresase celui care a postat linkul spre editorialul din medicalstudent.ro (andrei.popescu) nu Casandrei (care a facut tabelul in excel... multumiri si plecaciuni cu aceasta ocazie!!!!)...

georgia22
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Oct 17, 2008 1:09 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby georgia22 » Sun Nov 30, 2008 2:03 am

casandra13 wrote:
dbc wrote:Lista nu este chiar fidela. De exemplu, pozitia 335 a ales sigur ORL in Bucuresti...

da,ai dreptate,chestia e ca le-am scris cu mana atunci la teleconferinta :mrgreen:
m-am uitat pe lista "originala" si la 335 este orl/bucuresti,dar cand am copiat-o in calculator mi-a fugit privirea si am scris ce era la 333 :oops:

ce sa-i faci ,asa este viata... mai si gresim, bine ca sunt altii pe faza sa ne corecteze :devil:


pozitia 336...oftalmologie Bucuresti

andrei.popescu
junior
junior
Posts: 26
Joined: Thu May 24, 2007 3:43 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby andrei.popescu » Sun Nov 30, 2008 3:42 am

Oameni buni, nu sariti asa, colega care a scris editorialul a notat rand cu rand cam primele 1000 ...1200 de locuri. Nu am avut timp sa il trecem in excel, dar daca doriti neaparat, am scanat carnetelul in care s-a notat. Nu a dezinformat nimeni, am preferat sa publicam pe site un fel de rezumat, si pana la urma urmei, e o incercare de editorial. O sa atasez scan-ul, sa va convingeti, fila cu fila.

Cand va decideti si sunteti toti convinsi asupra unui excel "ideal" il vom publica pe site si pe toate grupurile studentesti.

Pana una alta, felicitari tuturor care au trecut prin examenul asta! ...si bucurati-va si voi de "vacanta" ca din ianuarie...sunteti doctori

rez.pdf
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

andrei.popescu
junior
junior
Posts: 26
Joined: Thu May 24, 2007 3:43 am

Re: Tabel repartitii locuri si posturi?

Postby andrei.popescu » Sun Nov 30, 2008 4:00 am

iepurasu2009 wrote:
andrei.popescu wrote:http://www.medicalstudent.ro/editorial/hot-rezidentiat-08-cum-s-au-luat-locurile.html

Cateva date adunate de la repartitie, poate e util cuiva ...
Daca a notat cineva mai mult, in special de la poz 1200 spre coada listei, poate facem un excel sa circule pe la viitoarele victime. :P

Daca tot ai vrut sa fii util ,macar sa fii scris date reale.Eu nu zic ca sunt toate aiureli dar o parte di datele furnizate de tine sunt probabil primite dintr-o alta dimensiune in timp ce calatoreai prin lumea viselor!NU MAI DEZINFORMATI!!!


Te rog sa te uiti in pdf-ul atasat in postul de mai sus, sa treci in excel, sa corectezi si sa ne zici si noua erorile, poate o ajutam pe casandra sa faca tabelul complet. Asta daca sunt nemultumiri care nu te lasa sa dormi. Daca nu ai chef sa ajuti, mai bine taci, inseamna ca poti sa dormi bine in lumea asta plina de nereguli atat timp cat sunt cunoscute si numite de tine.

....de parca nu e de ajuns cat ne chinuie astia 12 ani, ne mai muscam si intre noi


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests