Familie in Sibiu

schimbarea schimbarii...
ItaBau
junior
junior
Posts: 25
Joined: Wed Nov 05, 2008 7:22 pm

Re: Familie in Sibiu

Postby ItaBau » Thu Dec 04, 2008 5:55 pm

scuze ca ma introduc si eu aici, nu e la subiect, dar voi se pare k ii cunoasteti pe profi :peace:
asa k imi permit sa va intreb.. proful de radio cum este? am vazut pe net k unul e proful si sef de sectie e altcineva. ceva informatii.. pls
multumesc anticipat!!!

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Thu Dec 04, 2008 7:05 pm

ItaBau wrote:scuze ca ma introduc si eu aici, nu e la subiect, dar voi se pare k ii cunoasteti pe profi :peace:
asa k imi permit sa va intreb.. proful de radio cum este? am vazut pe net k unul e proful si sef de sectie e altcineva. ceva informatii.. pls
multumesc anticipat!!!


Dr Santa e super de treaba.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Familie in Sibiu

Postby burlacelul » Thu Dec 04, 2008 7:53 pm

ItaBau wrote:scuze ca ma introduc si eu aici, nu e la subiect, dar voi se pare k ii cunoasteti pe profi :peace:
asa k imi permit sa va intreb.. proful de radio cum este? am vazut pe net k unul e proful si sef de sectie e altcineva. ceva informatii.. pls
multumesc anticipat!!!


Ai facut cea mai buna alegere. Ma uitam la repartitie cum dispar locurile de radio din alte centre si raman la Sibiu. Cu Shanta, prost sa fii si tot inveti meserie.

User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby Mariusik » Thu Dec 04, 2008 8:51 pm

Primul stagiul de rezident pe MF, conform curiculei, e la MF pentru toti rezidentii de an I?
Cum se alege medicul de cabinet? Sunt anumiti medici, care aleg ei rezidentii sau alegi tu, ca rezident?

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Fri Dec 05, 2008 6:37 am

Deci.....,in sibiu e un singur coordonator-PILOFFFF,ajungeti la ea prin rotatie.Porr nu se ocupa de rezidenti pe mf ,el e doar coordonatorul principal pt ca e cel mai mare in grad de acolo,dar ii paseaza la piloff si nu va mai speriati asa de saraca femeie,eu am fost in aceeasi promotie cu cei nemultumiti si chiar la sfarsitul anului 6 i-am propus sa imi fie medic de familie.

Eu fiind pacient mai mereu,am beneficiat de ideile ei de tratament care tot timpul au fost bune,asa ca daca stiti cum sa vb cu ea ( de fapt asa e cu orice medic ) nu o sa aveti probleme,nu mai fiti asa speriati de ea! Puneti mana si invatati-i schemele de tratament chiar daca voi aveti alte idei si totul va fi ok,trebuie sa ii spui doar ce vrea sa auda ,adica ceea ce prescrie ea in mod obisnuit sa furati si voi( desigur voi veti avea poate si alte idei pe care veti avea ocazia sa le folositi cand veti fi medici la randul vostru)

La examenul de lab la mf eu nu am dat examen deoarece mi s-a pus nota pe baza interventiilor mele multiple in timpul anului,iar la curs am luat nota 8,deci nu am fost nemultumita. Ca sa "beneficiezi" de asem trat nu trebuie decat sa ii citesti cartea de 2 ori macar de curiozitate ,dar unii dintre noi am tratat acest ex ca pe un fel de......sociologie sa zic asa,deci de aia unii suntem nemultumiti.

Ca e ea mai ciudata asta e....toti suntem la un moment dat si poate la varsta ei vom fi si noi la fel,deci nu va mai ganditi ca o sa ajungeti la un calau cum e chicea de ex,vedeti? Parerile sunt impartite.
Colega de care vb dr.zuzu cum ca i s-ar fi pus bete in roate am fost eu,mie mi-a schimbat pacientul la examen ca i s-a parut mariei sale ca e prea usor,toti colegii mei din ziua aia au avut pacienti cunoscuti de ei,eu am avut unul nou care se internase cu cateva ore inainte,dar ce sa zic nu prea a avut succes idioata ca l-am dibuit si odata ajuns in fata prof porr nu prea ai cum sa pici examenul pt ca nu te lasa el. :lol:

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Familie in Sibiu

Postby drzuzu » Fri Dec 05, 2008 3:06 pm

Colega de care vb dr.zuzu cum ca i s-ar fi pus bete in roate am fost eu,mie mi-a schimbat pacientul la examen ca i s-a parut mariei sale ca e prea usor,toti colegii mei din ziua aia au avut pacienti cunoscuti de ei,eu am avut unul nou care se internase cu cateva ore inainte,dar ce sa zic nu prea a avut succes idioata ca l-am dibuit si odata ajuns in fata prof porr nu prea ai cum sa pici examenul pt ca nu te lasa el. :lol:[/quote]

Era vorba de Chicea pe care o veti intalni pe medicina interna.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Familie in Sibiu

Postby aspirina » Tue Dec 09, 2008 2:30 pm

corect XXbazooka.gif


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 57 guests