AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

schimbarea schimbarii...
Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby Lizz22 » Wed Nov 26, 2008 9:36 am

[quote="FRAUDA"]Pentru cei ce mai cred intr-o Romanie curata, sau chiar toti sunteti lasi si fricosi, avem un tabel]

:lol: :lol: :lol: :lol: asta suna a Vadim-Tudor...

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby vazi » Wed Nov 26, 2008 9:52 am

razvan.f wrote:HA-HA-HA
Nu incurajati delatiunea! :peace:

DELAŢIÚNE - s. v. denunţ, denunţare. (sursa DEX)

hmmm mai corect in limbajul cotidian se foloseste:
DELAŢIÚNE s.f. Denunţare (făcută în special cu rea intenţie, pentru profituri personale); denunţ. [Cf. fr. délation, lat delatio].
pq pas?

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby cog1983 » Wed Nov 26, 2008 9:52 am

Parca il vad pe FRAUDA azi, in fata salii unde se face repartitia din ce oras e el, legat cu lanturi de usa ca sa nu se poata intra in sali... nu ma pot abtine sa mi-l imaginez :lol: :lol: :lol:
P.S. Imi place ca tabelul acela pe care ni l-a trimis e gol, deci nu l-a semnat nimeni :devil:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby 187.92a » Wed Nov 26, 2008 10:00 am

concluzia lui nu are nicio treaba cu ipoteza. doar eu vad asta?
iar treaba cu audioconferinta va fi suspendata este un fake.
si nesemnat.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby cog1983 » Wed Nov 26, 2008 10:01 am

FRAUDA wrote:Cine este interesat sa-l completeze si il asteptam prin posta . Va vom comunica adresa in cursul zilei de azi

Chiar is curioasa de adresa aia :devil: Sper ca nu ai termopane. Nu de alta, dar costa mai mult sa le pui la loc...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby optimus » Wed Nov 26, 2008 10:52 am

Estem 10:05.A inceput tele/audio conferinta pentru stoma sau ce e inainte? Mira-m-as..
REST IN PEACE!

FRAUDA
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Nov 25, 2008 10:01 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby FRAUDA » Wed Nov 26, 2008 11:07 am

Revenim cu detalii

S-au primit amenintari la adresa integritatii fizice a semnatarilor. Toate acestea vor fi inaintate procuraturii. Este frumos sa va ascundeti in fata monitorului si sa amenintati. Dar ia ganditi-va ca la repartitie, ACEL cineva strecurat peste rand, va sufla locul de rezident mult visat cu un punctaj mai mare ca al dvs.
Numai ganditi-va la acest aspect, inainte de a face acuze.

In rest, sa traiti BINE :)))

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby marmotul » Wed Nov 26, 2008 11:26 am

[quote="ceacky1"] vei face o tornada intr-o olitza
las-o-n sange,
e greu sa vezi voci si sa desenezi sunete, [quote]

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

faza cu tornada in olita m-a terminat. am ris de ma dor obrajii :wink:
bravo ma ceak, baga in continuare
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby marmotul » Wed Nov 26, 2008 11:30 am

FRAUDA wrote:Revenim cu detalii

S-au primit amenintari la adresa integritatii fizice a semnatarilor. Toate acestea vor fi inaintate procuraturii. Este frumos sa va ascundeti in fata monitorului si sa amenintati. Dar ia ganditi-va ca la repartitie, ACEL cineva strecurat peste rand, va sufla locul de rezident mult visat cu un punctaj mai mare ca al dvs.
Numai ganditi-va la acest aspect, inainte de a face acuze.

In rest, sa traiti BINE :)))

aveam un coleg in liceu cu probleme la mansarda(cu acte in regula) care facea exact la fel. de fapt faza cu integritatea personala o baga identic cum ai bagat-o tu cind astepta in fata cancelariei sa ne pirasca. ai facut cumva liceul in constanta? poate am fost colegi..
qpepsi.gif

FRAUDA
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Nov 25, 2008 10:01 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby FRAUDA » Wed Nov 26, 2008 12:14 pm

Iata ca mai sunt fraude de care aflam si astazi:


"Ce interese aveti voi si cine sunteti voi.
Din ceea ce ati postat mai sus reiese cu claritate ca sunteti clar implicati in organizarea acestui concurs, ca aveti consilieri, ca nu sunteti medici, ca stiti cum era setat scanner-ul, ca stiti cum se procedeaza (introduci 2- 3 trepadusi in functii de conducere pe la asociatia rezidentilor ca sa destabilizeze foruri, ii invatati sa spuna ca dr. Manuc a semnat un comunicat de presa cand de faft era COMUNICATUL OFICIAL AL COMISIEI DE REZIDENTIAT), mai aruncati o chestiuta unui alt trepadus cu suportul mecanic discheta la un asemnea concurs (pusa in gura altui trepadus)-cand stie orice prost ca si stik-ul este suport magnetic (dar preferati dischetele ca sa stergeti repede urmele ca s-au stricat), oamenii vostri pot sa arunce in plaja promovatilor si 50 de teze (nimeni nu isi poate da seama, decat daca greseste cu una, cum s-a intamplat acum) si dupa ce intrati in penal pana la gat aruncati cu noroi in medici....tipic cui stim noi.....Buna scoala, baieti! Scoli inalte de perfectionare....Pe sali au fost scrise punctajele de candidati...cum va explicati ca plaja 732-796 nu bate cu punctajele notate in sali...Sau santeti siguri ca au fost citite c.f. insemnului tezele (numele stiti ca sunt la vedere, plicurile cu dischete stiti ca se desicileaza...etc...
Macar sa fi avut bunul simt sa fi iesit cu un comunicat de rectificare, decat sa improscati cu noroi oameni care muncesc pe bani f. putini...Ca bugetari ce sunteti verificati-va veniturile de la buget plus altele...pe care le stim...Este mai usor sa condamni baba care a furat o paine decat....stiti voi la ce ma refer si intelegeti...
Si casa fiti linistiti: nu numai o teza a sarit in plaja XYZ/WQS (dupa recorectare) ci cateva zeci. NUMAI UNA INSA A FOST SUB 588....Orice este posibil, da???
Incompetenta si hotia vreti s-o acoperiti cu sloganuri patriotice, cu aruncare in derizoriu si morcila...
...scoli vechi, gasti importante, functii bune, bugetare.
Numai ca viata nu iarta...si nu pedepseste asa curand...Exista un echilibru al sortii si sunt sigur ca veti plati, voi sau copiiii vostri...Si in general nu m-am inselat...Si sper sa va dea bunul Dumnezeu ceea ce meritati (sper ca meritati numai bine.....ca altfel)!!!!

Si in completare>
Sau poate stati linistiti, nu v-ai mai obosit cu comunicate ca ati avut timp sa stergeti urmele: grilele disponibile au fost> nr. dublu fata de concurenti+10%, daaaa...dar au mai fost si grilele unui nr insemnat de anonimi care nu s-au prezentat (vezi listele finale)...fuga, fuga, sa va iese si alea la total...
Numai asa se explica de ce nu s-a iesit cu un COMUNICAT OFICIAL AL COMISIEI CENTRALE DE REZIDENTIAT de rectificare (hai sa nu ma "tridentati" cu un comunicat de presa al comisiei centrale cum ati incercat sa induceti ca al fi fost ala taman oficial, ca voi stiti mai bine ca era COMUNICATUL OFICIAL AL COMISISI DE REZIDENTIAT si nu un comunicat de presa... aaaa!! Pardon!!! sau "a citit gresit"...pai cum vine asta d-lor...ce a citit?? gresit...ha,ha,ha...si a si semnat gresit...un comunicat (SINGURUL!!!!, RETINETI!!!!) oficial....Pai daca nu stiu ce semneaza ma indoiesc ca stiu ce au pastorit!!!! II invrajbiti pe amaratii de candidati prin trepadusi pe care i-ati sustinut in niste functii si i-ati plimbat pe ici pe coo si le-ati mai dat si un oscior mic de ros....Acum ati trecut la un nivel mai inalt: invrajbiti "clasa de mijloc"...impotriva medicilor...Penibili mai sunteti d-lor....

Ati organizat in sesiunea noiembrie un rezidentiat prin ordin de ministru, retineti (Ordin de ministru!!!) desi era in vigoare o hotarare de guvern care stipula altceva in legatura cu rzidentiatul pe post si loc/nua fost agrogat inca HG respectiv...cititi-l..
Ati tinut candidatii in frig, oamenii vosti au desigilat plicurile in fata candidatilor pt. ca nu stiu ce uitasera, ati setat softul la 95% (nu citeste decatdaca este "imbulinat" perfect, nu ati admis contestatiile celor 128 care solicitau recorectare manuala.
Si ati mai sters si grilele initiale, astfel ca cei care nu le-au salvat sa nu poata sa isi recalculeze noul punctaj.
Si mai sunteti si lipsiti de bun simt...instigati pe unii impotriva altora..
Voi, user 1,2 si 3 ati fost cei care ati pastorit acest simulacru de rezidentiat...voi care invrajbiti acum pe unii impotriva altora, ca sa va ascundenti incompetenta, hotia, minciuna etc!!
D-aia nu dau eu (si multi altii destepti ca noi) doi bani pe voi!!!"



Mentionam ca am primit acest material in aceasta dimineata.

Va dorim mult succes in cariera dvs care incepe printr-o frauda (nu acuz pe cei cinstiti) si sa traiti asa cum va asterneti

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby cog1983 » Wed Nov 26, 2008 5:19 pm

bduh.gif
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
One Elder God
junior
junior
Posts: 49
Joined: Sat May 24, 2008 7:26 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby One Elder God » Wed Nov 26, 2008 5:55 pm

Asta suna a vadim Tudor...Medicamente!Medicamente! sau a reclama de la Altex "Cat e halatu cat e halatu??". Dc alegi la rezi fa Psihiatrie..vei fi propriul tau pacient!!!!! :hammer: :crazy:
Lenea nu e nimic altceva decat o obisnuinta de a te odihni inainte de a obosi.

User avatar
blackangel_16
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Nov 24, 2008 5:26 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby blackangel_16 » Wed Nov 26, 2008 7:31 pm

bai, eu am muncit un an pe rupte, am renuntat la foarte multe ca sa iau rezi pe ce vreau eu, l-am luat, voi astia cu scandalul luati un xanax ca oricum nu aveti ce le face alora... si mie NU mi se pare corect sa vi se "scoale" voua sa anulati tot rezi/repartitia ca n-ati fost voi in stare sa luati punctaj mare si va agatati de chestia asta cu teza strecurata!
SSND = Same Shit, New Day

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby razi » Wed Nov 26, 2008 7:40 pm

Cititi comunicatul oficial de pe rezidentiat.info si nu mai aberati si lasati rezidentii sa se bucure de reusita lor si sa se odihneasca.

mumosbombon
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Sep 04, 2008 5:26 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby mumosbombon » Wed Nov 26, 2008 8:41 pm

like OMG! like..we're all gonna die...& shit...&stuff!

FRAUDA
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Nov 25, 2008 10:01 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby FRAUDA » Wed Nov 26, 2008 10:02 pm

Rezidentii pot sta linistiti.

Se asteapta decizia DNA cu privire la inceperea urmaririi sau nu. A fost nevoie de interventii la cel mai inalt nivel ca "stimata" comisie sa incropeasca un amarat de comunicat explicativ si acela mediocru. Ca si cum noi trebuia sa stim dinainte ce "probleme" au ei.

Nu va faceti griji stimati domni si doamne de la CNPDS , procurorii vor sapa adanc. Iar detractorii sa stea linistiti, nu ei sunt urmaritii, doar ADEVARUL.

Noi va dorim succes in cariera dvs. pe care ati ales-o si fiti cu ochii pe televizor. Nici nu stiti ce pierdeti...

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby Lizz22 » Wed Nov 26, 2008 10:29 pm

One Elder God wrote:Asta suna a vadim Tudor...Medicamente!Medicamente! sau a reclama de la Altex "Cat e halatu cat e halatu??". Dc alegi la rezi fa Psihiatrie..vei fi propriul tau pacient!!!!! :hammer: :crazy:

eu mi-am ales psihi..
dar nu intzeleg faza cu pacientul :eu sau colegul?

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby razvan.f » Wed Nov 26, 2008 10:32 pm

bduh.gif bduh.gif bduh.gif bduh.gif XXcombustion.gif

Iceyes
Posts: 4
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:39 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby Iceyes » Wed Nov 26, 2008 11:02 pm

Sper sa nu ne mai puna sa dam o data prostia asta de examen... ca eu o iau razna. Isi bat joc de noi...
zambeste azi! maine poate fii mai rau!

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby dr.rezidentx1 » Wed Nov 26, 2008 11:30 pm

FRAUDA wrote:Iata ca mai sunt fraude de care aflam si astazi:


"Ce interese aveti voi si cine sunteti voi.
Din ceea ce ati postat mai sus reiese cu claritate ca sunteti clar implicati in organizarea acestui concurs, ca aveti consilieri, ca nu sunteti medici, ca stiti cum era setat scanner-ul, ca stiti cum se procedeaza (introduci 2- 3 trepadusi in functii de conducere pe la asociatia rezidentilor ca sa destabilizeze foruri, ii invatati sa spuna ca dr. Manuc a semnat un comunicat de presa cand de faft era COMUNICATUL OFICIAL AL COMISIEI DE REZIDENTIAT), mai aruncati o chestiuta unui alt trepadus cu suportul mecanic discheta la un asemnea concurs (pusa in gura altui trepadus)-cand stie orice prost ca si stik-ul este suport magnetic (dar preferati dischetele ca sa stergeti repede urmele ca s-au stricat), oamenii vostri pot sa arunce in plaja promovatilor si 50 de teze (nimeni nu isi poate da seama, decat daca greseste cu una, cum s-a intamplat acum) si dupa ce intrati in penal pana la gat aruncati cu noroi in medici....tipic cui stim noi.....Buna scoala, baieti! Scoli inalte de perfectionare....Pe sali au fost scrise punctajele de candidati...cum va explicati ca plaja 732-796 nu bate cu punctajele notate in sali...Sau santeti siguri ca au fost citite c.f. insemnului tezele (numele stiti ca sunt la vedere, plicurile cu dischete stiti ca se desicileaza...etc...
Macar sa fi avut bunul simt sa fi iesit cu un comunicat de rectificare, decat sa improscati cu noroi oameni care muncesc pe bani f. putini...Ca bugetari ce sunteti verificati-va veniturile de la buget plus altele...pe care le stim...Este mai usor sa condamni baba care a furat o paine decat....stiti voi la ce ma refer si intelegeti...
Si casa fiti linistiti: nu numai o teza a sarit in plaja XYZ/WQS (dupa recorectare) ci cateva zeci. NUMAI UNA INSA A FOST SUB 588....Orice este posibil, da???
Incompetenta si hotia vreti s-o acoperiti cu sloganuri patriotice, cu aruncare in derizoriu si morcila...
...scoli vechi, gasti importante, functii bune, bugetare.
Numai ca viata nu iarta...si nu pedepseste asa curand...Exista un echilibru al sortii si sunt sigur ca veti plati, voi sau copiiii vostri...Si in general nu m-am inselat...Si sper sa va dea bunul Dumnezeu ceea ce meritati (sper ca meritati numai bine.....ca altfel)!!!!

Si in completare>
Sau poate stati linistiti, nu v-ai mai obosit cu comunicate ca ati avut timp sa stergeti urmele: grilele disponibile au fost> nr. dublu fata de concurenti+10%, daaaa...dar au mai fost si grilele unui nr insemnat de anonimi care nu s-au prezentat (vezi listele finale)...fuga, fuga, sa va iese si alea la total...
Numai asa se explica de ce nu s-a iesit cu un COMUNICAT OFICIAL AL COMISIEI CENTRALE DE REZIDENTIAT de rectificare (hai sa nu ma "tridentati" cu un comunicat de presa al comisiei centrale cum ati incercat sa induceti ca al fi fost ala taman oficial, ca voi stiti mai bine ca era COMUNICATUL OFICIAL AL COMISISI DE REZIDENTIAT si nu un comunicat de presa... aaaa!! Pardon!!! sau "a citit gresit"...pai cum vine asta d-lor...ce a citit?? gresit...ha,ha,ha...si a si semnat gresit...un comunicat (SINGURUL!!!!, RETINETI!!!!) oficial....Pai daca nu stiu ce semneaza ma indoiesc ca stiu ce au pastorit!!!! II invrajbiti pe amaratii de candidati prin trepadusi pe care i-ati sustinut in niste functii si i-ati plimbat pe ici pe coo si le-ati mai dat si un oscior mic de ros....Acum ati trecut la un nivel mai inalt: invrajbiti "clasa de mijloc"...impotriva medicilor...Penibili mai sunteti d-lor....

Ati organizat in sesiunea noiembrie un rezidentiat prin ordin de ministru, retineti (Ordin de ministru!!!) desi era in vigoare o hotarare de guvern care stipula altceva in legatura cu rzidentiatul pe post si loc/nua fost agrogat inca HG respectiv...cititi-l..
Ati tinut candidatii in frig, oamenii vosti au desigilat plicurile in fata candidatilor pt. ca nu stiu ce uitasera, ati setat softul la 95% (nu citeste decatdaca este "imbulinat" perfect, nu ati admis contestatiile celor 128 care solicitau recorectare manuala.
Si ati mai sters si grilele initiale, astfel ca cei care nu le-au salvat sa nu poata sa isi recalculeze noul punctaj.
Si mai sunteti si lipsiti de bun simt...instigati pe unii impotriva altora..
Voi, user 1,2 si 3 ati fost cei care ati pastorit acest simulacru de rezidentiat...voi care invrajbiti acum pe unii impotriva altora, ca sa va ascundenti incompetenta, hotia, minciuna etc!!
D-aia nu dau eu (si multi altii destepti ca noi) doi bani pe voi!!!"



Mentionam ca am primit acest material in aceasta dimineata.

Va dorim mult succes in cariera dvs care incepe printr-o frauda (nu acuz pe cei cinstiti) si sa traiti asa cum va asterneti

draga coleg, iti recomand cu caldura un loc in camera de garda la spit 9.ce e cu nelinistea asta psihomotorie pe capul tau.nu faci altceva decat sa agiti spiritele pe aici. e drept ca s-au sesizat anumite ziare,dar,nu cred ca toti cei promovati o sa aiba de suferit,poate 1 sau 2 inshi mai ghinionisti.si sti bine ca in fiecare an trebuie sa existe un fiu de al lui tata sau mama cu pile,dar astea sunt minoritati.cine nu a luat acum ce si-a dorit nu cred ca o sa dea vina pe cel cu teza scanata din oficiu.tot pe el o sa se invinuiasca pt ca nu a putut sa traga/sa scoata mai mult.si asa el alege ceva mai lejer si mai inceARCA INCA O DATA, poate la anu ii iese figura.prietenii stiu de ce cu faza de mf.
ps: eu nu apar pe lista celor 2800 de admisi,pt ca nu am mai dat rezid anul asta.deci efectiv nu ma afecteaza acea teza minune.

Tibi_San
Posts: 3
Joined: Tue Nov 18, 2008 2:32 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby Tibi_San » Thu Nov 27, 2008 12:03 am

Deci domnule FRAUDA....va agitati ca Diaconescu , vorbiti ca Diaconescu .....Dane..tu esti mama?

2 bebelusi
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Nov 20, 2008 10:43 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby 2 bebelusi » Thu Nov 27, 2008 12:39 am

cei care cer asa ceva cred ca se afla intr-un episod...psihotic!!!

Anjin-san
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Nov 20, 2008 4:10 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby Anjin-san » Thu Nov 27, 2008 12:46 am

COMUNICAT

In legatura cu materialul aparut in mass media in ziua de 25.11, prin care un grup de medici sesizeaza DNA in legatura cu “frauda grosolana” de la rezidentiatul din 2008, putem relata urmatoarele:

La data de 13 noiembrie 2008, CNPDS Bucuresti a afisat la sediul sau si pe site-ul oficial al concursului, www.rezidentiat.info, repartitia pe sali a candidatilor inscrisi. Conform acesteia, la domeniul MEDICINA s-au inscris 4127 candidati, primind un numar de concurs cuprins intre 1 si 4127.

In ziua urmatoare, 14 noiembrie 2008, de la ASPJ Olt, a sosit o adresa oficiala (nr. 6007/14.11.2008) prin care se aducea la cunostinta omiterea din liste, la domeniul MEDICINA, a unui candidat, respectiv BADALICA PETRESCU V. MARIUS, care a primit ulterior numarul de concurs 4128.

Aplicatia software de corectura electronica, care continea si baza de date cu numerele de concurs si numele candidatilor, se incarca deja pe cele 128 de statii de corectura la momentul sosirii adresei de la ASPJ Olt. Baza de date cu candidati a fost completata cu candidatul 4128, doar pe statia de corectura din sala in care acesta urma sa sustina concursul.

Dupa unificarea tuturor rezultatelor si aplicarea grilei cu raspunsuri ramase definitive, generarea primei clasificari, s-a facut cu baza de date de candidati initiala, necompletata cu candidatul 4128. Conform acesteia numarul de candidati care au obtinut punctajul de promovare de 588 puncte (65% din punctajul primului clasat, 905 puncte) era de 2799, numar care a fost consemnat si in comunicatul Comisiei Centrale din data de 19 noiembrie 2008. Cum insa candidatul cu numarul de concurs 4128, neluat in calcul la aceasta adunare, a obtinut 640 de puncte, deci punctaj de promovare, rezulta ca numarul corect de candidati care au obtinut punctaj de promovare este de 2800, numar conform cu clasificarile afisate.

Mentionam ca Comunicatul Comisiei Centrale s-a produs la 19.11.2008, orele 18.00, iar rezultatul final al concursului a fost anuntat pe site-ul www.rezidentiat.info la data de 20.11.2008, orele 12.00 fiind confirmat de Ordinul Ministrului Sanatatii Publice. Pana la data aparitiei articolului in cotidianul “Evenimentul Zilei” din 25.11.2008, Comisia Centrala de Rezidentiat nu a primit nici o sesizare in acest sens.

Socotim ca o institutie a statului cu atata importanta ca DNA, nu ar trebui solicitata in rezolvarea unor astfel de cauze, care nu reprezinta decat rodul unor activitati intermediare menite sa realizeze transparenta si corectitudinea intr-un concurs atat de important pentru pregatirea noilor specialisti din domeniul sanatatii.

Centrul National de Perfectionare in
Domeniul Sanitar Bucuresti


http://www.rezidentiat2008.info/#
niciodata sa nu-ti para rau de-un lenes! :peace:

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby ceacky2 » Thu Nov 27, 2008 2:12 am

a ramas Romania fara Rudotel, xanax, neuroleptice? sau de ce apar tot felul de schizopati pe forum si vomita aberatii spre oprobriul public ... macar am ras =))
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

mumosbombon
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Sep 04, 2008 5:26 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby mumosbombon » Thu Nov 27, 2008 10:35 am

we're all gonna die..and shit...like..OMG!

Giorgio
Posts: 1
Joined: Thu Nov 20, 2008 2:22 pm

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby Giorgio » Thu Nov 27, 2008 9:31 pm

FRAUDA wrote:

In conformitate cu Comunicatul Comisiei Centrale de Rezidentiat, din data de 19 noiembrie 2008, semnat de Presedintele Comisiei Centrale de Rezidentiat
Conf. Dr. Mircea Manuc:

Quote:
- punctaj maxim: realizat 905 puncte
- punctaj minim de promovare (65%): 588 puncte
- au obtinut punctaj de promovare un numar de 2799 candidati din 4128.

De retinut faptul ca nr. total de candidati inscrisi (4128) este clar stipulat, deci nu este vorba de candidatul 4128 uitat anterior de pe listele de concurs.
Insa, in lista finala prezentata dupa respectivul comunicat apar 2800 candidati care au intrunit punctajul minim de promovare (588) din totalul de 4128: http://www.rezidentiat.info/16112008/cl ... ge_56.html

Concluzie: a aparut o teza cu punctaj de promovabilitate, a unui candidat dintre cei 4128 inscrisi.
Respectivei teze ii putea fi alocat orice punctaj intre 905-588.[/quote]


Grupul de medici nemultumiti de conditiile si rezultatul concursului a sesizat DNA - Direcţia Naţională Anticorupţie- si Ministerul Justitiei de FRAUDA grosolana si evidenta a CENTRULUI NATIONAL DE PERFECTIONARE IN DOMENIUL SANITAR BUCURESTI acoperita tacit de MSF.

Astfel va rugam ca cei nemultumiti sa ne scrie pe adresa rezidentiat.furat [at] gmail [dot] com unde avocatii nostrii strang date pentru a ne constitui parte civila in procesul care va fi intentat CENTRULUI NATIONAL DE PERFECTIONARE IN DOMENIUL SANITAR BUCURESTI, MSF si Comisiei Centrale de rezidentiat.

Este foarte posibil ca Audioconferita sa fie suspendata pana la elucidarea cauzelor care au condus la aceasta stare de fapt. Va aducem la cunostinta ca orice decizie (repartitii etc) care se ia pe data de 26 nov ac poate fi lovita de nulitate retroactiv si implicit obliga la plata despagubirilor MSF si CNPDSB.

Rugam medicii participanti la audioconferita la o atitudine calma. MSF si CNPDSB va vor inapoia TOATE sumele pe care le-ati cheltuit cu ocazia acestui concurs plus daune morale pentru fiecare participant.

Va rugam in concluzie sprijiniti demersul nostru deoarece dreptatea este de partea noastra.

Va multumim[/quote]
Identificati persoana de pe liste (prin excludere) apoi dupa ce terminati treaba asta (prin anul 2025), dati un semn de viata, k sa stim cine e...

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby aspirina » Fri Nov 28, 2008 4:08 am

elodiaaaa....da-mi un buzz! Scuzati ,dar cam asa suna...

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby raluca_doc » Fri Nov 28, 2008 8:25 am

Iceyes wrote:Sper sa nu ne mai puna sa dam o data prostia asta de examen... ca eu o iau razna. Isi bat joc de noi...

nu cred ca se mai poate schimba ceva anul asta, desi unii si-ar cam dori! eu le urez succes daca ei asta vor si poate ca de la anul va fi mai multa transparenta la rezi. daca va uitati la topicul repartitie pe sali o sa vedeti ca saracu badalica nu s-a regasit pe liste si chiar a postat un anunt in acest sens. toti care eram pe acolo l-am sfatuit sa mearga la dsp sa vada ce s-a intamplat. ganditi-va ca asta s-ar fi putut intampla oricaruia dintre noi si nu e normal sa mai ai inainte de examen si emotii legate de chestiunile administrative! cam atat....bucurati-va ca am scapat si nu cred ca mai e cazul sa ne facem griji.

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: AUDIOCONFERINTA VA FI SUSPENDATA- DNA A FOST SESIZATA

Postby vazi » Mon Dec 01, 2008 3:01 am

:twisted: :twisted: :twisted:
DNA ne va scoate din campul muncii si in cel mai fericit caz ptr grupul de medici nemultumiti...vor obtine fragmente de ADN dupa... linshare?
:?: maybe someone should close this topic
pq pas?


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests