detasare/transfer de pe Craiova

schimbarea schimbarii...
Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Lizz22 » Wed Dec 10, 2008 11:06 am

dr_ wrote:
Lizz22 wrote:la repartiţie toţi rezidenţii vor prezenta obligatoriu:

- chitanţa de plată în original a taxei de 75 ron Cont nr. ro72trez7025025xxx000266, cod cont 5025, cod fiscal 16142125, deschis în numele cnpdsb la trezoreria sector 2 bucureşti, pe adresa str. bodeşti nr. 1, sector 2 bucureşti
- xerocopie după cartea de identitate
- dovada angajării – adeverinţă eliberată de unitatea angajatoare din care să reiasă că au încheiat contract individual de muncă pe durată determinată sau nedeterminata


Adica atunci cand merg prima oara la ASP trebuie sa prezint "dovada angajarii". WTF ? Ca doar ma angajez dupa ce o sa scap de la ASP si ma duc la spital. :hate:

pai din cate stiu eu contractul individual d munca il inchei pana vineri,12dec.
repartitia este luni,15 dec.
gresesc? :P

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_ » Wed Dec 10, 2008 11:09 am

Deci mai intai ma duc la spital pentru a incheia contractul si abia apoi merg la ASP???

:shock:

User avatar
Gabs
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Nov 19, 2004 11:37 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Gabs » Wed Dec 10, 2008 11:17 am

dap

scrie de adeverinta care ti-au dat-o cand ai fost la repartitie

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Lizz22 » Wed Dec 10, 2008 11:18 am

dr_ wrote:Deci mai intai ma duc la spital pentru a incheia contractul si abia apoi merg la ASP???

:shock:

faci misto?ca eu nu prea ma prind.
pana vineri t prezintzi la asp cu actele alea despre care ziceam mai sus.
la asp inchei contractul d munca,iar luni mergi cu dovada aia la repartitzie.

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_ » Wed Dec 10, 2008 11:21 am

Nu fac misto mai. Sunt in ceata totala.

Deci la ASP fac contractul de munca? Eu aveam impresia ca la spital...

Si pentru repartitia de pe 15 nu ma duc tot la ASP? :shock:

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Lizz22 » Wed Dec 10, 2008 11:28 am

dr_ wrote:Nu fac misto mai. Sunt in ceata totala.

Deci la ASP fac contractul de munca? Eu aveam impresia ca la spital...

Si pentru repartitia de pe 15 nu ma duc tot la ASP? :shock:

nu!
repartitzia se face in amfiteatrul prof. busu (farmacie) din incinta spitalului judetzean.
doar daca esti p post inchei contract d munca la spitalul care a publicat postul la concurs.

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_ » Wed Dec 10, 2008 11:32 am

Eu sunt la Sibiu mai.

Din cate am inteles o sa ma prezint luni pe 15 la ASP Sibiu cu buletinul si hartia de la teleconferinta.
Ei imi elibereaza o alta hartie. Apoi ma duc la Spitalul Jud Sibiu pentru a face contractul.

So... ce suna gresit in toata povestea asta? :help:

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_ » Wed Dec 10, 2008 11:34 am

Lizz22 wrote:
dr_ wrote:doar daca esti p post inchei contract d munca la spitalul care a publicat postul la concurs.


Lol. M-ai salvat cu fraza asta. :allright: Nu sunt pe post... deci prima treaba pe care o am de facut e sa ma prezint pe 15 la ASP Sibiu. Corect? :mrgreen:

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Lizz22 » Wed Dec 10, 2008 11:38 am

dr_ wrote:Eu sunt la Sibiu mai.

Din cate am inteles o sa ma prezint luni pe 15 la ASP Sibiu cu buletinul si hartia de la teleconferinta.
Ei imi elibereaza o alta hartie. Apoi ma duc la Spitalul Jud Sibiu pentru a face contractul.

So... ce suna gresit in toata povestea asta? :help:

pai si eu trebuia sa visez ca esti la sb daca esti p topicul cu craiova? :P
deci: daca esti p loc-t duci la asp sibiucu dosarelul cu acte si inchei contractul individial d munca;bauiesc ca o sa tzi dea o adeverintza cu care t prezintzi la repartitzie,pt alegerea clinicilor si indrumatorilor.
daca esti p post,inchei contract pana vineri cu spiitalul unde ai postul,apoi t prezintzi la repartitzie cu dovada.
acum m-am facut explicita? :roll:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_dr » Wed Dec 10, 2008 12:17 pm

Pt cei care vor transfer/detasare din Craiova.Am vorbit astazi cu cineva care si-a rezolvat..cu putin noroc ar fi rezolvat si semnatura de detasare dar nu era profa la clinica.
Cu dosarul la ASP Craiova..doamnele sunt foarte dragute si iti vor spune ce sa faci..si la cine sa mergi sa poti rezolva intr-o zi..

Multa bafta...
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby litle_pocahontas » Wed Dec 10, 2008 3:01 pm

Cand se depun dosarele pt detasar/transfer? Stiam ca la inceputul lui ianuarie...

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby lion » Wed Dec 10, 2008 4:36 pm

litle_pocahontas wrote:Cand se depun dosarele pt detasar/transfer? Stiam ca la inceputul lui ianuarie...

dupa 5 ianuarie,am si vorbit azi cu ei,acepta numai detasare in prima faza,dosarele de transfer in februarie.

tufish
junior
junior
Posts: 56
Joined: Thu Jun 12, 2008 9:11 pm

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby tufish » Wed Dec 10, 2008 7:46 pm

Ma repet...nu pune cineva niste cereri tip dupa care sa ne luam? (detasare si transfer) ca eu is degeaba la formulari.

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby adybubu » Wed Dec 10, 2008 11:49 pm

dr_dr wrote:Pt cei care vor transfer/detasare din Craiova.Am vorbit astazi cu cineva care si-a rezolvat..cu putin noroc ar fi rezolvat si semnatura de detasare dar nu era profa la clinica.
Cu dosarul la ASP Craiova..doamnele sunt foarte dragute si iti vor spune ce sa faci..si la cine sa mergi sa poti rezolva intr-o zi..

Multa bafta...


Am trei nelamuriri:
1- cum se poate ca persoana aceea sa-si fi rezolvat deja, din moment ce abia pe 15 e repartitia pe clinici si abia atunci va afla de la ce coordonator trebuie sa-si ia semnatura de detasare?
2- ce treaba mai avem cu DSP Craiova? Semnatura pt detasare o luam de la coordonator, iar cea pt transfer de la rectorul UMF Craiova... DSP ce mai semneaza?
3- conteaza ordinea in care ne obtinem actele? Adica trebuie sa avem mai intai acceptul Bucurestiului ca ne primeste ca sa putem pleca de la Craiova?

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Lizz22 » Thu Dec 11, 2008 9:30 am

adybubu wrote:
dr_dr wrote:Pt cei care vor transfer/detasare din Craiova.Am vorbit astazi cu cineva care si-a rezolvat..cu putin noroc ar fi rezolvat si semnatura de detasare dar nu era profa la clinica.
Cu dosarul la ASP Craiova..doamnele sunt foarte dragute si iti vor spune ce sa faci..si la cine sa mergi sa poti rezolva intr-o zi..

Multa bafta...


Am trei nelamuriri:
1- cum se poate ca persoana aceea sa-si fi rezolvat deja, din moment ce abia pe 15 e repartitia pe clinici si abia atunci va afla de la ce coordonator trebuie sa-si ia semnatura de detasare?
2- ce treaba mai avem cu DSP Craiova? Semnatura pt detasare o luam de la coordonator, iar cea pt transfer de la rectorul UMF Craiova... DSP ce mai semneaza?
3- conteaza ordinea in care ne obtinem actele? Adica trebuie sa avem mai intai acceptul Bucurestiului ca ne primeste ca sa putem pleca de la Craiova?


nu stiu sa tzi raspund exact...dar gandesc asa:
1-persoana care si-a rezolvat avea ceva pile ...
2-semnatura o iei d la coordonator,dar abia dupa repartitie acesta afla catzi rezidentzi va avea si va sti daca poate sa t primeasca-pt ca daca locurile la respectivul coordonator se ocupa la repartitzie nu t poate primi si p tine-intra la categoria "capacitate depasita" (incearca arhivele d p perfmed d anul trecut si o sa intzelegi c zic)
3-asta poate ar trb sa intrebi la asp/cnpdsb

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_dr » Thu Dec 11, 2008 2:40 pm

lizzzz draguta nu vorbim de bucuresti..la voi nimic nu se poate fara pile
nu a avut pile..de unde draq pile daca e din cluj
v-am zis doamnele au fost super dragute si au facut in asa fel incat sa nu trebuiasca sa mai mearga si luni...
cum? nu e problema noastra..
detasarea s-a semnat....deci primul modul il va incepe in cluj...

PS..oare eram atat de prost daca ar fi rezolvat cu pile sa va scriu pe forum.... :roll: :roll: :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_dr » Thu Dec 11, 2008 2:51 pm

adybubu wrote:
dr_dr wrote:Pt cei care vor transfer/detasare din Craiova.Am vorbit astazi cu cineva care si-a rezolvat..cu putin noroc ar fi rezolvat si semnatura de detasare dar nu era profa la clinica.
Cu dosarul la ASP Craiova..doamnele sunt foarte dragute si iti vor spune ce sa faci..si la cine sa mergi sa poti rezolva intr-o zi..

Multa bafta...


Am trei nelamuriri:
1- cum se poate ca persoana aceea sa-si fi rezolvat deja, din moment ce abia pe 15 e repartitia pe clinici si abia atunci va afla de la ce coordonator trebuie sa-si ia semnatura de detasare?
2- ce treaba mai avem cu DSP Craiova? Semnatura pt detasare o luam de la coordonator, iar cea pt transfer de la rectorul UMF Craiova... DSP ce mai semneaza?
3- conteaza ordinea in care ne obtinem actele? Adica trebuie sa avem mai intai acceptul Bucurestiului ca ne primeste ca sa putem pleca de la Craiova?


1 a sunat si le-a intrebat cum se poate feace sa merga doar odata... si doamna de la dsp craiova i-a zis sa isi faca dosarul cu actele de pe site si sa merga cand poate de luni pana vineri.
2.DSP nu semneaza nimic te ajuta doar...
3 trebuie sa ai mai intai acceptul celui care te lasa sa pleci...
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Lizz22 » Thu Dec 11, 2008 3:59 pm

dr_dr wrote:lizzzz draguta nu vorbim de bucuresti..la voi nimic nu se poate fara pile
nu a avut pile..de unde draq pile daca e din cluj
v-am zis doamnele au fost super dragute si au facut in asa fel incat sa nu trebuiasca sa mai mearga si luni...
cum? nu e problema noastra..
detasarea s-a semnat....deci primul modul il va incepe in cluj...

PS..oare eram atat de prost daca ar fi rezolvat cu pile sa va scriu pe forum.... :roll: :roll: :roll:

1-eu nu pricep care e faza cu bucurestiul...
2-doar am zis o parere,n-am dat cu parul...
3-f b ca a rezolvat rpd...

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby adybubu » Thu Dec 11, 2008 11:58 pm

Mda, nu ma introduc, doamnele de la DSP stiu mai bine daca se pot face actele in avans sau nu. Mie de la DSP mi-au spus ca trebuie sa vin cu acceptul unui coordonator care ma primeste in Bucuresti, ca sa stie si ei ca am la cine sa ma duc daca ma lasa sa plec...

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby dr_dr » Fri Dec 12, 2008 4:34 pm

adybubu wrote:Mda, nu ma introduc, doamnele de la DSP stiu mai bine daca se pot face actele in avans sau nu. Mie de la DSP mi-au spus ca trebuie sa vin cu acceptul unui coordonator care ma primeste in Bucuresti, ca sa stie si ei ca am la cine sa ma duc daca ma lasa sa plec...


Pai si e super ok..Ma gandesc ca stii deja la cine mergi.Important e sa te lase nu?
Cred ca a depins foarte mult si de specialitate.Am inteles ca daca ar fi fost pe medicina interna ar fi fost mai greu,dar pe specialitati mici unde se stiu coordonatorii a fost ok.
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby adybubu » Fri Dec 12, 2008 6:27 pm

Mi-am gasit o ruda mai indepartata pe la ASP Craiova, dar e economista. S-a dus si ea si s-a interesat cat a putut si mi-a zis asta, sa vin cu acceptul cuiva de la Buc. Mai departe nu stie nici ea, nu cunoaste doctorii, trebuie sa ma duc eu in recunoastere :? Sunt pe dermatologie...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby AvLee » Sun Dec 14, 2008 12:50 am

Ne vedem luni everybody. Nu am fost foarte atent la tele fal fal , dar am impresia ca cel putin jumatate veti fi din cei care vor detasari/ transferuri.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Gabs
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Nov 19, 2004 11:37 am

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby Gabs » Sun Dec 14, 2008 10:24 am

intrebare: spitalul clinic judetean de urgenta este cumva avelasi cu spitalul clinic nr 1? ca toate hartile interactive il gasesc doar pe asta

sa stiu si eu unde tre s-ajung :allright:

mersic

karma_112
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:46 pm

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby karma_112 » Sun Dec 14, 2008 12:05 pm

Gabs wrote:intrebare: spitalul clinic judetean de urgenta este cumva avelasi cu spitalul clinic nr 1? ca toate hartile interactive il gasesc doar pe asta

sa stiu si eu unde tre s-ajung :allright:

mersic



Da, este unul si acelasi :)

User avatar
lena_lena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Jul 14, 2008 8:14 pm

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby lena_lena » Sun Dec 14, 2008 1:37 pm

in alta ordine de idei
maine dim o sa ajung si eu la croiva cu trenul...un oras total necunoscut mie...merg la asp unde e repartitia,plec la facultatea de med unde depun o cerere de transfer si apoi ma reped si pe la spital sa cer acordul coordonatorului de rez...am numai vreo 2 probleme: 1.nu am de aici nici o hartie de la profesorul pe care l-as dori ca si coordonator(dar imi fac doctoratul cu frecventa pe sectia dansului, deci s-ar putea sa ma ajute)
2.sper sa termin cu toata alergatura in cateva ore ca spre seara sa prind un tren catre casa...
credeti ca ar fi probleme?
am inteles ca asp si fac.de med. sunt relativ vecine, insa nu stiu daca spitalul nr.1 are sectie de pneumologie sau trebuie sa alerg spre un alt capat de oras...
let's push things forward

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby AvLee » Sun Dec 14, 2008 1:43 pm

Da sunt vecine. Pneumo e in centru, 20 min de mers pe jos.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
lena_lena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Jul 14, 2008 8:14 pm

Re: detasare/transfer de pe Craiova

Postby lena_lena » Sun Dec 14, 2008 1:44 pm

mersi...mi s-a luat o piatra de pe suflet. :D
let's push things forward


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests