CAIET PENTRU REPARTITIE!

schimbarea schimbarii...
yra
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Sep 12, 2008 6:31 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby yra » Sat Nov 22, 2008 4:57 pm

eu am gasit niste greseli la reumato sunt 10 pr buc 4 cluj 2 craiova 2 CT 4 Iasi si 3 tg mures
poate gresesc dar pe lista asta ies 19 iar pe centralizator sunt 25
din nou poate gresesc

biu46
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Nov 24, 2006 11:59 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby biu46 » Sat Nov 22, 2008 5:10 pm

e ok tabelul, dar daca e valabil cum s-a mai scris pe site ca iei post intr-un oras si te pregatesti in alt centru univ, cum iti notezi cati rezidenti au luat post in centrul respectiv si respectiv cate posturi mai sunt libere in centrul respectiv?

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby IrinaN » Sat Nov 22, 2008 5:22 pm

Corect....am luat la rand toate specialitatile....sper sa nu mai fie acuma nici o greseala
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby IrinaN » Sat Nov 22, 2008 5:31 pm

biu46 wrote:e ok tabelul, dar daca e valabil cum s-a mai scris pe site ca iei post intr-un oras si te pregatesti in alt centru univ, cum iti notezi cati rezidenti au luat post in centrul respectiv si respectiv cate posturi mai sunt libere in centrul respectiv?



Sa presupunem ca Popescu vrea post la Beius pe ATI.....cand merge acolo in fata spune Beius (il tai de pe lista ) si spune si centrul unde vrea sa se pregateasca, sa zicem Oradea . tai de pe lista nr 10....Au mai ramas 9 locuri la Oradea disponibile (post+loc)....Sper ca am explicat bine

biu46
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Nov 24, 2006 11:59 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby biu46 » Sat Nov 22, 2008 5:34 pm

[mersi IrinaN, am inteles!!

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby BLODR » Sat Nov 22, 2008 5:39 pm

adica cum irina?popescu ala ia si postu la beius si locu la oradea?adik 2 kestii????nu mi s pare normal!sau n am inteles eu bn
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby IrinaN » Sat Nov 22, 2008 5:41 pm

BLODR wrote:adica cum irina?popescu ala ia si postu la beius si locu la oradea?adik 2 kestii????nu mi s pare normal!sau n am inteles eu bn



Postul de la Beius oricum e inclus in nr total de locuri + posturi

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby BLODR » Sat Nov 22, 2008 5:47 pm

sa fiu a naiba daca inteleg!!!
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby BLODR » Sat Nov 22, 2008 5:49 pm

adik am inteles ce spui tu..dar eu am crezut ca ,de exemplu pe bihor sunt 11 loc de ati.1 p post la beius si 10 p loc la oradea
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby d'Arc » Sat Nov 22, 2008 5:51 pm

si ala care va merge la post peste 5 ani nu se pregateste undeva?

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby BLODR » Sat Nov 22, 2008 5:56 pm

ba da normal ca se pregateste,dar atunci de ce au mai complicat??ce nu inteleg eu este de ce tre sa taiem si locul.pt ca atunci daca 10 oameni aleg ati p post si toti vor la oradea ,de ex, sa se pregateasca si vin eu a 11 a dupa ei,care sa zic ca nu vreau ati p post ci vreau loc la oradea nu mai pot sa mi iau???
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby d'Arc » Sat Nov 22, 2008 5:58 pm

BLODR wrote:ba da normal ca se pregateste,dar atunci de ce au mai complicat??ce nu inteleg eu este de ce tre sa taiem si locul.pt ca atunci daca 10 oameni aleg ati p post si toti vor la oradea ,de ex, sa se pregateasca si vin eu a 11 a dupa ei,care sa zic ca nu vreau ati p post ci vreau loc la oradea nu mai pot sa mi iau???


pentru ca-s destepti. alta explicatie n-am, pe moment.

dupa mintea lor: Loc=pregatire. Post=certitudine (sau cum vrem s-o numim) dupa 5 ani petrecuti pe loc de pregatire.

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby BLODR » Sat Nov 22, 2008 6:00 pm

poate cineva sa ma lamaureasca si pe mine????????????plss
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby IrinaN » Sat Nov 22, 2008 6:01 pm

BLODR wrote:ba da normal ca se pregateste,dar atunci de ce au mai complicat??ce nu inteleg eu este de ce tre sa taiem si locul.pt ca atunci daca 10 oameni aleg ati p post si toti vor la oradea ,de ex, sa se pregateasca si vin eu a 11 a dupa ei,care sa zic ca nu vreau ati p post ci vreau loc la oradea nu mai pot sa mi iau???



Nu mai poti sa-ti iei...Iti alegi alt centru unde au mai ramas locuri

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby d'Arc » Sat Nov 22, 2008 6:02 pm

au vrut sa iasa in fata ca vezi-Doamne cate locuri/posturi stiu ei sa scoata. De fapt era mai simplu daca locurile erau locuri soto si numarul de posturi includea nr de locuri necesare pentru pregatirea celor de pe posturi.

astfel acuma ei se dau rotunzi ca au scos sa zicem 10 locuri pe mf si 5 posturi. aparent sunt 15. de fapt, sunt doar 10, pentru ca cel de pe post va alege in acelasi timp si un loc de pregatire.

daca cineva mai bine pus la punct cu metodologia e pe zona, sa ma lumineze daca nu zic bine. te cretinesti de tot cu locuri posturi..

zoneb
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Aug 23, 2008 3:52 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby zoneb » Sat Nov 22, 2008 6:03 pm

Buna!
Dupa acel protest, inainte de examen, se spunea (asa am inteles) ca locurile la MF (500) nu vor mai fi defapt 500 si in schimbul lor primim locuri la diferite specialitati.

Daca este asa, de unde aflam care sunt acele locuri, cate au ramas la MF, si de ce a aparut nemodificat pe site-ul rezidentiatului (500 locuri MF)?

P.S. Cum bine stiti anul trecut erau 150 locuri pt MF, acum se pare 500. Nu e corect.

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby IrinaN » Sat Nov 22, 2008 6:05 pm

dr_bang wrote:au vrut sa iasa in fata ca vezi-Doamne cate locuri/posturi stiu ei sa scoata. De fapt era mai simplu daca locurile erau locuri soto si numarul de posturi includea nr de locuri necesare pentru pregatirea celor de pe posturi.

astfel acuma ei se dau rotunzi ca au scos sa zicem 10 locuri pe mf si 5 posturi. aparent sunt 15. de fapt, sunt doar 10, pentru ca cel de pe post va alege in acelasi timp si un loc de pregatire.

daca cineva mai bine pus la punct cu metodologia e pe zona, sa ma lumineze daca nu zic bine. te cretinesti de tot cu locuri posturi..



Zici bine

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby IrinaN » Sat Nov 22, 2008 6:06 pm

zoneb wrote:Buna!
Dupa acel protest, inainte de examen, se spunea (asa am inteles) ca locurile la MF (500) nu vor mai fi defapt 500 si in schimbul lor primim locuri la diferite specialitati.

Daca este asa, de unde aflam care sunt acele locuri, cate au ramas la MF, si de ce a aparut nemodificat pe site-ul rezidentiatului (500 locuri MF)?

P.S. Cum bine stiti anul trecut erau 150 locuri pt MF, acum se pare 500. Nu e corect.


Daca pe site scrie ca sunt 500 de locuri e clar ca nu au modificat nimic

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby d'Arc » Sat Nov 22, 2008 6:07 pm

IrinaN wrote:
BLODR wrote:ba da normal ca se pregateste,dar atunci de ce au mai complicat??ce nu inteleg eu este de ce tre sa taiem si locul.pt ca atunci daca 10 oameni aleg ati p post si toti vor la oradea ,de ex, sa se pregateasca si vin eu a 11 a dupa ei,care sa zic ca nu vreau ati p post ci vreau loc la oradea nu mai pot sa mi iau???



Nu mai poti sa-ti iei...Iti alegi alt centru unde au mai ramas locuri



pai nu mai poti, clar, decat din numarul national de locuri scoase. desi ipotetic vorbind, daca se scot 10 locuri mf + 5 posturi pe tara (repet e o ipoteza cu date ipotetice) si cei cu punctaj mare isi aleg -in mod legitim de altfel- toate cele 10 locuri nationale de mf, ala cu pctaj mic daca vrea post unde se va pregati, in lume undeva?
sau li se baga pe gat ultimilor 5 de pe loc sa ia si post? (platesti 1 primesti 2 :devil: ?) inclin sa cred ca va fi a doua varianta. asadar, daca e cineva mai informat, faceti lumina in capsorul meu.

BTW, era mai inteligibil harry parca, nu :?:

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby BLODR » Sat Nov 22, 2008 6:11 pm

da mai dr_bang ai dreptate in supa ta ipotetica ,dar nu era mai usor sa nu le amestece???
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby d'Arc » Sat Nov 22, 2008 6:18 pm

ba daaaaaaaaaaaaaaa

da nu le-am amestecat io, damn it :onfire: :onfire: :onfire:

bata-i focarea lor saracii, mult s-or mai fi chinuit sa complice lucrurile... nu-i bine sa fii fonctionar la Stat, ii greu, raspundere maaare. :priest:

zoneb
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Aug 23, 2008 3:52 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby zoneb » Sat Nov 22, 2008 6:22 pm

IrinaN wrote:
zoneb wrote:Buna!
Dupa acel protest, inainte de examen, se spunea (asa am inteles) ca locurile la MF (500) nu vor mai fi defapt 500 si in schimbul lor primim locuri la diferite specialitati.

Daca este asa, de unde aflam care sunt acele locuri, cate au ramas la MF, si de ce a aparut nemodificat pe site-ul rezidentiatului (500 locuri MF)?

P.S. Cum bine stiti anul trecut erau 150 locuri pt MF, acum se pare 500. Nu e corect.


Daca pe site scrie ca sunt 500 de locuri e clar ca nu au modificat nimic

Asta e,din pacate. :(
Sper ca promotiile care urmeaza sa aiba mai mult noroc.

User avatar
BLODR
junior
junior
Posts: 83
Joined: Sat Nov 22, 2008 4:21 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby BLODR » Sat Nov 22, 2008 6:28 pm

dap...o sa fie o mare cacaiala la repartitie!o s stam de o s ne indoim!!
''Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.''

IrinaN
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby IrinaN » Sat Nov 22, 2008 6:34 pm

Nr de locuri= Nr total - Nr posturi
Numai ca nu iti specifica exact cum sunt distribuite pe centre aceste locuri....
Nici o specialitate nu are mai multe posturi decat locurile totale....asa ca si ala cu post si ala pe loc au un centru universitar unde sa se specializeze

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby d'Arc » Sat Nov 22, 2008 6:41 pm

vai s-amar...

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby vazi » Sat Nov 22, 2008 8:21 pm

:mrgreen:
salu'
aaaaa... io am venit la plezneala anu asta... din vari motive (bani si timp mai ales ca lucrez mult pe maruntis).
deci cand ii repartitia si unde se face in Buc?
multumiri
pq pas?

User avatar
miruna_ral
junior
junior
Posts: 55
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:20 pm
Contact:

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby miruna_ral » Sun Nov 23, 2008 11:15 am

Cine poate sa imi dea si mie caietul de repartitie pe miruna_ral@yahoo.com? :help: :help: :help: ?
bla, bla,bla....

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby Dr.Angel » Sun Nov 23, 2008 11:33 am

sa vezi aici "pretenii" pierdute....si certuri intre colegi ..k la usa cortului :roll:

BLODR wrote:dap...o sa fie o mare cacaiala la repartitie!o s stam de o s ne indoim!!
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby zana_ale » Sun Nov 23, 2008 3:45 pm

Dr.Angel wrote:sa vezi aici "pretenii" pierdute....si certuri intre colegi ..k la usa cortului :roll:

BLODR wrote:dap...o sa fie o mare cacaiala la repartitie!o s stam de o s ne indoim!!

de ce????????????????
mamica unei zane!

mishanea
Posts: 4
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:54 am
Location: Cluuuj

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby mishanea » Sun Nov 23, 2008 5:55 pm

IrinaN wrote:Corect....am luat la rand toate specialitatile....sper sa nu mai fie acuma nici o greseala


Fratilor...oare nu vad eu bine sau nu e trecuta medicina de familie in word-ul asta?
Sa mai verifice si altcineva...poate gresesc :help:

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby raluca_doc » Sun Nov 23, 2008 6:12 pm

salutare, fratilor (de suferinta)! imi pare rau pentru absenta, da nu am prea stat pe acasa. aveti dreptate ca sunt erori in caiet...totul vine de la a doua suplimentare unde eu am considerat tabelul din viata medicala ca referindu-se la locuri si textul dinaintea lui la posturi. deci, mea culpa. va postez maine corecturile care trebuiesc facute si inca o data scuze!

sabouf
junior
junior
Posts: 38
Joined: Wed Feb 13, 2008 11:59 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby sabouf » Sun Nov 23, 2008 6:15 pm

nu e trecuta, ar fi ocupat prea multe pagini, este un alt tabel inainte acolo sunt trecute.

User avatar
amyka
senior
senior
Posts: 103
Joined: Tue Nov 18, 2008 8:40 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby amyka » Sun Nov 23, 2008 8:28 pm

Rog frumos cine poate sa-mi dea si mie caietul de repartitie pe asmyrela@yahoo.com, MULTUMESC MULT si ANTICIPAT
Un prieten adevarat iti intinde o mana si iti atinge sufletul!

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby raluca_doc » Sun Nov 23, 2008 8:29 pm

daca folositi caietul meu, din tabelul cu LOCURI stergeti urmatoarele:
2 locuri ATI
1 loc boli infectioase
2 locuri cardio
1 loc chirurgie generala
1 loc hematologie
5 locuri laborator
3 locuri urgente
1 loc gineco
1 loc ORL
1 loc pediatrie
4 locuri psihi
2 locuri radiologie

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby firehand » Sun Nov 23, 2008 9:26 pm

Am adaugat locurile de pe MF la caietul Irinei si am aranjat putin paginile. Sincer, imi place mai mult aranjarea pe care a facut-o Raluca dar asta e... ;))
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

adigg
Posts: 1
Joined: Sun Nov 23, 2008 9:55 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby adigg » Sun Nov 23, 2008 10:15 pm

raluca_doc wrote:am trimis caietul tuturor celor care l-au cerut. sper ca unul dintre voi sa ii poata modifica extensia si sa il posteze. bafta tuturor!

te rog frumos sa imi trimiti si mie modelul tau de caiet: medeeabv@yahoo.com

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby dr_arm » Sun Nov 23, 2008 10:22 pm

super! multumim!

firehand wrote:Am adaugat locurile de pe MF la caietul Irinei si am aranjat putin paginile. Sincer, imi place mai mult aranjarea pe care a facut-o Raluca dar asta e... ;))

dr.house
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Nov 20, 2008 12:01 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby dr.house » Mon Nov 24, 2008 5:29 pm

imi trimite si mie careva caietul pe anul asta :D(ady_micoara@yahoo.com) ms

ginaenache02
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Thu Sep 15, 2005 10:23 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby ginaenache02 » Mon Nov 24, 2008 10:29 pm

Am aranjat si eu putin (mai mult) caietul Irinei, am facut un fel de hibrid (mutant :devil: ) cu cel al Ralucai
Iata ce a iesit (8 pagini):
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
thebeing
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 21, 2006 7:04 pm

Re: CAIET PENTRU REPARTITIE!

Postby thebeing » Tue Nov 25, 2008 2:20 am

eu tot nu intzeleg cum o sa fie impartzeala dintre locuri si posturi... de ce nu au facut 2 tabele separate, ei shtiu (si noi: ignorantza, ignorantza+bataie de joc si alte d'astea).

oricum, ceea ce ash dori sa punctez este ca: in lista initziala, erau 3 posturi si 7 locuri la alergologie. Asta pe un pdf... Apoi, in pdful cu centralizatorul, erau 3 locuri/posturi la tm si 7 la is. Ok, avand in vedere ca cele 3 posturi sunt din moldova, sa presupunem ca pregatirea se face in is.

noah, apoi, la anatomie patologica, este un post in cernavoda (care este in ct). Acum, ct e centru de pregatire (nu?) ...dar, in centralizator, p... locuri la ct pe anapat. Probabil nu e profesor sau conferentziar sau senator sau deputat sau cine shtie ce titluri mai tre' sa le detzina vreun doftor care sa poa' sa si pregateasca un rez. Intrebarea mea este, cel care opteaza pt postul asta, unde se pregateste? B? IS? TM? asta una...si a 2a, noi ce ar trebui sa facem? sa ne interesam daca in centrul cel mai aproape de fiecare exista un prof/conf/etc.??? Pt ca, SI ASTA, pe langa MULTE altele, este o chestie ABSOLUT CRETINA!!! (se mira cineva?)


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest