lista detaliata loc/post

schimbarea schimbarii...
User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 9:54 pm

si nu vazui ca tu scrisesi de bucuresti...sorry
calculul e total
tre sa tii cont ca nr "locurilor pe centre de pregatire" include si locurile si posturile....se vor lua in ordinea mediilor
nu-ti poAte spine nimeni cate locuri si cate posturi sunt especially pt bucuresti...ordinea va conta!!!
What Goes Around...Comes Around

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby flavv30 » Fri Nov 21, 2008 9:57 pm

Am mai studiat putin lista cu locuri si posturi si m-am lamurit despre ce e vorba... :)
Mai ramane...asa cum se mai vorbea pe aici...o lista detaliata a locurilor...pe care probabil nu o vom obtine de nicaieri...

multumesc...m-am mai linistit...

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 9:59 pm

:wink:
bafta!!!
What Goes Around...Comes Around

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby lion » Fri Nov 21, 2008 10:03 pm

hai mai fratilor ca nu e asa greu,locuri fara sa te legi la cap cu contractul de 5 ani = nr locuri de pregatire - nr posturi.marea diferenta este ca vezi in fct de ce ramane la tine care pe unde mai sunt,daca in anii trecuti stateai cu ochii numai pe ce te interesa anul asta trebuie sa ai si posturile in evidenta adica tot...adica multe "cearsafuri" de hartie de bifat pe ele la greu....
s-a anuntat de la inceput ca initial aceste mult ravnite locuri fara legarea la glie au fos 700 si ceva iar apoi gratie colegilor nostri care au facut scandal au ajuns la 1605.nimeni nu ia locul nimanui.asta e ,daca sunt mai la coada sufar mai tare ca strang din stiti voi ce sa prind ce vreau.daca eram fata desteapta eram in primii 10 si ma durea la banana ca pe o prietena de-a mea,luam ce vroia muschiu' meu si cu asta basta :allright:

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 10:08 pm

dc erai gagiu...nu ti-ar fi placut sa te doara banana :lol:
bafta,lion!!!
:allright:
What Goes Around...Comes Around

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby ioana_medline » Fri Nov 21, 2008 10:48 pm

Daca daca ar fi asa ca daca e sa iei post si s-au terminat la tine pe centru locurile pentru specialitatea respectiva alegi doar centru de pregatire nu mai iei locu altuia altfel 90% de fapt se bat pe posturi( nu pusca alea 2370loc.si posturi)doar asa da atat.

adler
Posts: 4
Joined: Sun Nov 23, 2008 10:25 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby adler » Sun Nov 23, 2008 11:39 pm

clara_luna wrote:
andrita wrote:exemplu.
pe ati initial s au scos 47 posturi si 10 locuri.apoi s au suplimentat 2 posturi deci 49 P si 10 L.la lista finala s au mai suplimentat ceva locuri.deci final ati-93=49 P si 44L.
intrebare.cate din cele 20 P+L din bucuresti sunt L si cate sunt P?
Andrita,nu exista posturi de ati in Bucuresti!!!
Te uiti in lista cu posturi si vezi ca sunt pe la diverse spitale din tara posturile de ati,niciunul in Bucuresti!!! insa daca iti alegi post la Spitalul orasenesc Costesti,de exemplu,poti sa-ti alegi sa faci rezidentiatul in Bucuresti,asta numai daca la momentul alegerii tale mai exista o astfel de optiune!!!

Insa pur si simplu e bataie de joc,nu poti sa fi sigur decat pe 3 locuri de ati in Bucuresti dupa ce cercetezi cu atentie toate listele alea,insa din 10 locuri care le arata la un moment dat pe ati,pe tara,nu poti sti cate sunt in Bucuresti,pentru ca dau la gramada 15 locuri si posturi in Bucuresti din 57,incredibil dragilor,va compatimesc cu adevarat :( asta da motiv sa faceti reclamatii/greve si alte alea :?


am o dilema...vrei cardiologie, si la pozitia ta, s-au terminat locurile, dar mai e un post: cum iti alegi centrul, daca locurile sunt terminate?!?

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr_dr » Sun Nov 23, 2008 11:46 pm

adler wrote:
clara_luna wrote:
andrita wrote:exemplu.
pe ati initial s au scos 47 posturi si 10 locuri.apoi s au suplimentat 2 posturi deci 49 P si 10 L.la lista finala s au mai suplimentat ceva locuri.deci final ati-93=49 P si 44L.
intrebare.cate din cele 20 P+L din bucuresti sunt L si cate sunt P?
Andrita,nu exista posturi de ati in Bucuresti!!!
Te uiti in lista cu posturi si vezi ca sunt pe la diverse spitale din tara posturile de ati,niciunul in Bucuresti!!! insa daca iti alegi post la Spitalul orasenesc Costesti,de exemplu,poti sa-ti alegi sa faci rezidentiatul in Bucuresti,asta numai daca la momentul alegerii tale mai exista o astfel de optiune!!!

Insa pur si simplu e bataie de joc,nu poti sa fi sigur decat pe 3 locuri de ati in Bucuresti dupa ce cercetezi cu atentie toate listele alea,insa din 10 locuri care le arata la un moment dat pe ati,pe tara,nu poti sti cate sunt in Bucuresti,pentru ca dau la gramada 15 locuri si posturi in Bucuresti din 57,incredibil dragilor,va compatimesc cu adevarat :( asta da motiv sa faceti reclamatii/greve si alte alea :?


am o dilema...vrei cardiologie, si la pozitia ta, s-au terminat locurile, dar mai e un post: cum iti alegi centrul, daca locurile sunt terminate?!?



centrele de pregatire au un nr egal locuri+posturi .daca pana la tine s-au terminat locurile..vor ramane cateva centre pt posturi...si vei alege dintre ele.

ex alergo...12 locuri 3 posturi...daca te uiti pe tabel ai sa vezi ca la centre sunt 15 pozitii adica 12+3.. :wink:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
Spark
senior
senior
Posts: 168
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:45 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Spark » Sun Nov 23, 2008 11:47 pm

adler wrote:
clara_luna wrote:
andrita wrote:exemplu.
pe ati initial s au scos 47 posturi si 10 locuri.apoi s au suplimentat 2 posturi deci 49 P si 10 L.la lista finala s au mai suplimentat ceva locuri.deci final ati-93=49 P si 44L.
intrebare.cate din cele 20 P+L din bucuresti sunt L si cate sunt P?
Andrita,nu exista posturi de ati in Bucuresti!!!
Te uiti in lista cu posturi si vezi ca sunt pe la diverse spitale din tara posturile de ati,niciunul in Bucuresti!!! insa daca iti alegi post la Spitalul orasenesc Costesti,de exemplu,poti sa-ti alegi sa faci rezidentiatul in Bucuresti,asta numai daca la momentul alegerii tale mai exista o astfel de optiune!!!

Insa pur si simplu e bataie de joc,nu poti sa fi sigur decat pe 3 locuri de ati in Bucuresti dupa ce cercetezi cu atentie toate listele alea,insa din 10 locuri care le arata la un moment dat pe ati,pe tara,nu poti sti cate sunt in Bucuresti,pentru ca dau la gramada 15 locuri si posturi in Bucuresti din 57,incredibil dragilor,va compatimesc cu adevarat :( asta da motiv sa faceti reclamatii/greve si alte alea :?


am o dilema...vrei cardiologie, si la pozitia ta, s-au terminat locurile, dar mai e un post: cum iti alegi centrul, daca locurile sunt terminate?!?


Daca a mai ramas un singur post, implicit a mai ramas si o pozitie intr-un centru de pregatire. De fapt, in centralizatorul ala de pe rezidentiat.info asta vedem: pozitiile din centrele de pregatire. Locurile si posturile se vor imparti aleatoriu.
Just because I'm sorry doesn't mean I didn't enjoy it at the time.

dr.pogonici
junior
junior
Posts: 69
Joined: Wed Oct 29, 2008 10:58 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr.pogonici » Mon Nov 24, 2008 12:13 pm

amyka wrote:Hai ma chiar nu are nimeni lista cu post/loc detaliata????????? Re rezidentiat info iti faci mintea fundita pana le pricepi. Nu fiti rai si dati-ne si noua lista :cry:

de lista asta vorbeati? :lol: :peace:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dr.pogonici
junior
junior
Posts: 69
Joined: Wed Oct 29, 2008 10:58 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr.pogonici » Mon Nov 24, 2008 12:13 pm

amyka wrote:Hai ma chiar nu are nimeni lista cu post/loc detaliata????????? Re rezidentiat info iti faci mintea fundita pana le pricepi. Nu fiti rai si dati-ne si noua lista :cry:

de lista asta vorbeati? :lol: :peace:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dr.pogonici
junior
junior
Posts: 69
Joined: Wed Oct 29, 2008 10:58 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr.pogonici » Mon Nov 24, 2008 12:22 pm

dr.pogonici wrote:
amyka wrote:Hai ma chiar nu are nimeni lista cu post/loc detaliata????????? Re rezidentiat info iti faci mintea fundita pana le pricepi. Nu fiti rai si dati-ne si noua lista :cry:

de lista asta vorbeati? :lol: :peace:


am uitat sa dau amanunte...coloana din stanga are posturile(inclusiv orasele), coloana din dreapta are locurile+posturile.bafta multa tuturor! hello.gif

Sirbu
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sun Aug 03, 2008 2:42 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby Sirbu » Mon Nov 24, 2008 12:58 pm

sal

am dat eu telefon la Bucuresti...de azi dimineatza sun intr-una si nu raspund idioatele alea!mai incercati si voi!sa le stressam si noi asa cum isi bat joc si ei de noi..


succes

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: lista detaliata loc/post

Postby andrita » Mon Nov 24, 2008 2:14 pm

adler wrote:
clara_luna wrote:
andrita wrote:]Andrita,nu exista posturi de ati in Bucuresti!!!
:?


!?

cand am zis posturi pe ati la buc m am referit la buc ca centru de pregatire pt rezi pe post.lumea a intzeles .numai tu nu. :green:
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

dr_florya
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Oct 16, 2008 3:39 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr_florya » Mon Nov 24, 2008 4:24 pm

dr.pogonici wrote:
dr.pogonici wrote:
amyka wrote:Hai ma chiar nu are nimeni lista cu post/loc detaliata????????? Re rezidentiat info iti faci mintea fundita pana le pricepi. Nu fiti rai si dati-ne si noua lista :cry:

de lista asta vorbeati? :lol: :peace:


am uitat sa dau amanunte...coloana din stanga are posturile(inclusiv orasele), coloana din dreapta are locurile+posturile.bafta multa tuturor! hello.gif



Multumim mult... :allright:

berils
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Nov 17, 2008 7:26 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby berils » Mon Nov 24, 2008 4:55 pm

Anii trecuti oamenii se laudau ca au luat de pe forum tabelul cu locurile si l-au scos la imprimanta.....acum nu s-a mai bagat nimeni la asemenea creatii? E de inteles......cu bahaosul de anul acesta....fiti pe faza ca se vor "pierde" locuri si posturi la greu, bineinteles "neintentionat"....

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby firehand » Mon Nov 24, 2008 4:57 pm

Haos este la tine ca daca ai citi bine si ai cauta, ai gasi cam tot ce te intereseaza. Inclusiv posturi ascunse (care nu au aparut pe listele oficiale dar le avem noi in tabelele cu locuri). Asa ca spor la cautat!

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: lista detaliata loc/post

Postby zana_ale » Mon Nov 24, 2008 4:58 pm

berils wrote:Anii trecuti oamenii se laudau ca au luat de pe forum tabelul cu locurile si l-au scos la imprimanta.....acum nu s-a mai bagat nimeni la asemenea creatii? E de inteles......cu bahaosul de anul acesta....fiti pe faza ca se vor "pierde" locuri si posturi la greu, bineinteles "neintentionat"....

tabelul circula si in acest an pe forum. :)
mamica unei zane!

biu46
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Nov 24, 2006 11:59 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby biu46 » Mon Nov 24, 2008 9:02 pm

e bun tabelul facut de irinaN? l-a verificat cineva inca o data?

goldfrapp
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Mar 16, 2007 10:56 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby goldfrapp » Mon Nov 24, 2008 9:23 pm

asa batuti in cap pot fi astia de la Minister..... cum naiba li se pare lor clara lista aia??? :roll:


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests