Rezultat contestatii

schimbarea schimbarii...
stef_veli
Posts: 3
Joined: Sun Jun 29, 2008 2:24 pm

Rezultat contestatii

Postby stef_veli » Thu Nov 20, 2008 3:00 pm

Fit-ti va rog amabili d-lor/d-ne.... dr daca e careva mai cu capul pe umeri decat mine si ma poate lamuri asupra unui fapt.
In situatia mea pentru cele 2 grile ce s-au declarat nule nu am primit puncte in sala deoarece raspunsesem corect, (gresit dupa sablonul lor) dar in urma anularii mi s-au scazut 7 puncte din grilele considerate corecte de catre comisie.
Pai de ce m.tii masii sunt eu vinovat ca ei nu sunt nici macar in stare sa verifice daca intrebarile sunt ca in bibliografie si pentru ce mi s-au scazut 7 puncte din raspunsurile considerate corecte.
Repet, initial nu am primit nici un punct pentru intrebarile anulate.

Imi poate explica cineva ca poate m-am tampit si nu vad pura logica a comisiei???????????????

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Rezultat contestatii

Postby crazy_doc » Thu Nov 20, 2008 6:31 pm

Si vina mea de ce e k am pierdut 8 puncte k niste bizoni nu stiu sa citeasca in puii mei limba romna si contesta grile aiurea.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

mihaelag
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sun Mar 13, 2005 5:33 pm
Contact:

Re: Rezultat contestatii

Postby mihaelag » Thu Nov 20, 2008 6:54 pm

stef_veli wrote:Fit-ti va rog amabili d-lor/d-ne.... dr daca e careva mai cu capul pe umeri decat mine si ma poate lamuri asupra unui fapt.
In situatia mea pentru cele 2 grile ce s-au declarat nule nu am primit puncte in sala deoarece raspunsesem corect, (gresit dupa sablonul lor) dar in urma anularii mi s-au scazut 7 puncte din grilele considerate corecte de catre comisie.
Pai de ce m.tii masii sunt eu vinovat ca ei nu sunt nici macar in stare sa verifice daca intrebarile sunt ca in bibliografie si pentru ce mi s-au scazut 7 puncte din raspunsurile considerate corecte.
Repet, initial nu am primit nici un punct pentru intrebarile anulate.

Imi poate explica cineva ca poate m-am tampit si nu vad pura logica a comisiei???????????????


Si eu sunt intr-o situatie similara. Initial am luat 0 puncte la ambele intrebari, iar acum mi s-au scazut 2 puncte. De ce? Si sunt 100% sigura ca am pus in sablon raspunsurile alea. "Norocul" meu este ca nu am punctaj de promovare, ca altfel.... chiar ar fi fost super nasol.

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: Rezultat contestatii

Postby bounty » Fri Nov 21, 2008 1:44 am

Mie mi-au scazut 15 puncte si chiar nu inteleg de ce pt ca la grila cu plagile abdominale oricum nu luasem nimic ca am pus ficatul deci.....chiar nu reusesc sa inteleg pe ce criterii ne-au scazut punctele si asa intr-un mod foarte ciudat....la unii 2 puncte,la unii 3,la unii 7....daca poate cineva sa imi explice si mie ii multumesc....eu facusem 756 si acum m-am trezit cu 741 si conteaza pt ca m-a dat in spate cu 80 de oameni.... :( :(

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: Rezultat contestatii

Postby jeromeKjerome » Fri Nov 21, 2008 5:13 am

mihaelag wrote:"Norocul" meu este ca nu am punctaj de promovare,


...asta da noroc.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

mihaelag
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sun Mar 13, 2005 5:33 pm
Contact:

Re: Rezultat contestatii

Postby mihaelag » Fri Nov 21, 2008 10:24 am

jeromeKjerome wrote:
mihaelag wrote:"Norocul" meu este ca nu am punctaj de promovare,


...asta da noroc.


Nu-i asa? ;)

reimus
senior
senior
Posts: 116
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:21 am
Location: Bucuresti

Re: Rezultat contestatii

Postby reimus » Thu Nov 27, 2008 1:47 am

Helooo!!!
Come on, te puteau depuncta cu maxim 9 puncte (4 pct de la CS si 5 puncte de la CM)...
Nu stiu cum draq calculati, people, dar mai degraba sunt gata sa cred ca in febra rezultatului n-ati notat bine cat ati scos la grila (desi sa iesi din sala fara sa retii exact puctajul obtinut e chiar de kko)...
Calculatorul nu avea cum sa te depuncteze cu 15 puncte, avioane de-astea nu mai haleste nimeni la varsta asta, am crescut cu totii...
Cat despre depunctari in intervalul 0-9 puncte... oricare varianta este posibila, luati foaia si calculati...
Eu personal am pierdut 5 puncte... Adik intrebarea CM facuta perfect... Nici nu sesizasem subfascial in loc de supra...

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Rezultat contestatii

Postby rontzy » Thu Nov 27, 2008 11:34 am

reimus wrote:Helooo!!!
Come on, te puteau depuncta cu maxim 9 puncte (4 pct de la CS si 5 puncte de la CM)...
Nu stiu cum draq calculati, people, dar mai degraba sunt gata sa cred ca in febra rezultatului n-ati notat bine cat ati scos la grila (desi sa iesi din sala fara sa retii exact puctajul obtinut e chiar de kko)...
Calculatorul nu avea cum sa te depuncteze cu 15 puncte, avioane de-astea nu mai haleste nimeni la varsta asta, am crescut cu totii...
Cat despre depunctari in intervalul 0-9 puncte... oricare varianta este posibila, luati foaia si calculati...
Eu personal am pierdut 5 puncte... Adik intrebarea CM facuta perfect... Nici nu sesizasem subfascial in loc de supra...


Si eu am pierdut 5 puncte (tot intrebarea CM si tot pt ca nu am sesizat subfascial)... Si la fel, sunt de acord cu tine ca max care il puteai pierde erau 9 puncte....
Oricum, nu vi se pare curios ca toti cei "depunctati" cu mai multe puncte la recorectare sunt foar cei cu punctaje mici???
Dar nu mai conteaza, eu am ales vasculara (ce am vrut....), la fel si sotul meu (neurochirurgie), cu tot cu recorectarile si depunctarile lor.................. :evil: :twisted:
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests