PROMOVATI FARA LOC?!

schimbarea schimbarii...
silvia_flore
junior
junior
Posts: 31
Joined: Tue Nov 18, 2008 11:53 am

PROMOVATI FARA LOC?!

Postby silvia_flore » Tue Nov 18, 2008 12:47 pm

Ciao.Am si eu o intrebare.Am citit estimarile de pana acum si am vazut ca puctajul maxim ar fi in jur de 920.Ceea ce inseamna ca si cei care au facut punctaje mici,eu din pacate am facut doar 605 :( au totusi 65% de promovare.Eu am dreptul sa ma mai prezint la teleconferinta?Ma gandeam ca poate mai sunt oameni care sunt deja rezidenti si au dat a 2-a oara pt. a alege o specialitate mai buna,dar care nu au facut punctaje mai mari anul acesta si se vor retrage...exista ceva sanse sa mai prind mf?Multumesc anticipat celor care au amabilitatea de a ma lamuri.

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby simion777 » Tue Nov 18, 2008 12:50 pm

si eu am 614 asa ca parerea mea e ca merita sa mergi ptr ca eu cred ca o sa fie multi care poate nu o sa vrea post si sunt si care au dat anul trecut si nu o sa renunte la loc ptr un post....merita cred sa mergi.de pierdut nu ai nimic decat timp

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby rontzy » Tue Nov 18, 2008 12:52 pm

si nervi....muuuuuulti nervi:)
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby gaurav_singh_md » Tue Nov 18, 2008 12:52 pm

poti sa te duci... mai intai sa fii sigur ca ai luat (eu am auzit ca pt. maxim este 940).... acum vedem cand scot ei lista finala (joi dupa ora 1400)
toti care au promovat examenul au dreptul sa fiu prezenti la teleconferinta. (please excuse any grammatical errors)

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby optimus » Tue Nov 18, 2008 12:54 pm

Aveti grija ca daca alegeti POST si mai vreti sa dati odata la anul,va trebui sa platiti contravaloarea salariului pe anul in care ati functionat ca rezidenti pe post.Nu mai merge ca la rezi pe locuri.
REST IN PEACE!

silvia_flore
junior
junior
Posts: 31
Joined: Tue Nov 18, 2008 11:53 am

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby silvia_flore » Tue Nov 18, 2008 12:57 pm

Multumesc pt raspunsuri.Vom vedea dupa ce se afiseaza listele cat e maximul...Bafta celor cu punctaje mici ,iar celorlalti noroc ca sa prinda ce vor.

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby crazy_doc » Tue Nov 18, 2008 1:42 pm

optimus wrote:Aveti grija ca daca alegeti POST si mai vreti sa dati odata la anul,va trebui sa platiti contravaloarea salariului pe anul in care ati functionat ca rezidenti pe post.Nu mai merge ca la rezi pe locuri.



Iarasi confuzie..se plateste pregatirea..nu salariul..salariul ti l primenti pentru k esti angajat si t duci l servici , lucrezi p acolo ce oi sti tu , te trezesti dimineata, stai prin garzi ...etc...asta nu l returnezi pentru k este dreptul tau de angajat de a primi un salariu.Se rturneaza TAXA DE PREGATIRE, care este aproximativ dubla fata de salariu , de l salariu se returneaza doar prima de stabilitate.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby litle_pocahontas » Tue Nov 18, 2008 2:45 pm

Eu stiu ca salariul se returneaza, fiindca salariul ti-l da spitalul la care ai post... Asa zicea o tipa a carei verisoara trebuie acum sa dea inapoi toate salariile fiindca s-a saturat sa stea cu copilul ei la cateva sute de kilometri de sot si sa se vada cu el o data pe luna... Daca i-a trebuit sa se indragosteasca in timpul rezidentiatului si nu a asteptat sa ia un taran din satul unde are post, ce sa ii faci?

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: PROMOVATI FARA LOC?!

Postby lanaiba » Tue Nov 18, 2008 3:49 pm

nu salariul ci taxa de pregatire, are dreptate crazy_doc. din acest motiv dl Astarastoaie a zis ca putem actiona in instanta si oricine castiga pt ca in Rom invatamantul este gratuit. nu faci rezidentiat cu taxa ci doar rezidentiat pe post. si aici nu e valabil si pt cei de la militara..etc. ei au alt regim.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests