Repartizarea pe sali

schimbarea schimbarii...
User avatar
auerbach
senior
senior
Posts: 179
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:38 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby auerbach » Fri Nov 14, 2008 8:29 am

de unde ati luat lista aia? au fost afisate aseara ?

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby firehand » Fri Nov 14, 2008 10:01 am

Mamicutza mareeeee, sunt sali cu 200 persoane... nu vreau sa-mi imaginez la ce ora termina ultimul! Sau... cum or sa apara cozi la "cabinele telefonice" ;))

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby lion » Fri Nov 14, 2008 10:15 am

oligodendroglia wrote:
trident wrote:10-15 minute faci, unless te ratacesti
misto lista aia; sa-ti traiasca si sa te tina si in rezi, ca e nevoie :)
bravo


hehe, pai avem o intelegere... de la 25 la 45 de ani ne tine el, de la 45 la 65 ne tin eu si dupa aia ne pensionam, sa ne tina copiii... :oops:


exact asa am facut si noi pactu' :lol: .oricum cele mai "napastuite" combinatii sunt medic-medic,medic-profesor si profesor-profesor :mrgreen: super tare prietenul tau.

in alta ordine de idei pot da pe pm adresa mea de mail cuiva si sa-mi trimita si mie lista?

mr.doctor
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Tue Feb 13, 2007 11:57 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby mr.doctor » Fri Nov 14, 2008 10:59 am

Salut! Vreau sa stiu, daca este obligatoriu sa stam pana la corectarea grilei? Intreb pentru ca in sala unde sunt repartizat sunt vreo 220, iar eu sunt in jurul lui 200. Daca socotesc pt fiecare candidat 1.5-2 min, se fac vreo 5-6 ore, iar trenul meu nu ma asteapta!

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Repartizarea pe sali

Postby dr_dr » Fri Nov 14, 2008 11:07 am

mr.doctor wrote:Salut! Vreau sa stiu, daca este obligatoriu sa stam pana la corectarea grilei? Intreb pentru ca in sala unde sunt repartizat sunt vreo 220, iar eu sunt in jurul lui 200. Daca socotesc pt fiecare candidat 1.5-2 min, se fac vreo 5-6 ore, iar trenul meu nu ma asteapta!


pai cred ca se poate dar eu sincer nu as avea incredere...poate totusi in sali asa mari au 2 calculatoare....si atunci ar fi 3 max 4
multa bafta
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

cnn1507
Posts: 4
Joined: Sat Dec 08, 2007 10:30 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby cnn1507 » Fri Nov 14, 2008 11:21 am

saru! esti o dragutza, @oligodendroglia.

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby helios » Fri Nov 14, 2008 11:23 am

mr.doctor wrote:Salut! Vreau sa stiu, daca este obligatoriu sa stam pana la corectarea grilei? Intreb pentru ca in sala unde sunt repartizat sunt vreo 220, iar eu sunt in jurul lui 200. Daca socotesc pt fiecare candidat 1.5-2 min, se fac vreo 5-6 ore, iar trenul meu nu ma asteapta!


Problema asta cel mai bine o discuti cu cei din comisie . Normal, pt nota ta trebuie sa semnezi,ai nevoie de martori,etc. Altfel poti sa faci gura ca n-ai fost de fata,te-au lucrat dusmanii,etc. :D Le explici situatia si poate s-o face vreo exceptie.
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby crazy_doc » Fri Nov 14, 2008 11:55 am

Cred k cel mai bine e sa anulezi biletul de tren...eu stiu ca parca e obligatoriu sa fi l corectare...nu faci mai nimic te uti pe un monitor si probabil esti in fibrilatie :priest: si deodata brusc apare punctajul.Taaaa naaaa naaaaaa!!!!
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby firehand » Fri Nov 14, 2008 12:04 pm

Daca nu poti ramane, nu este obligatoriu sa fii in sala cand se corecteaza gria ta ... poti fi motivat numai pe motive solide ( a pierde trenul nu stiu daca se incadreaza la motive solide). In salile mari sunt cel putin 2 calculatoare, asa ca va merge la fel ca in celelalte sali (bine, exceptand salile cu 20 oameni :D ).

User avatar
Just4M3
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Oct 21, 2008 2:45 pm
Location: Somewhere in Wild West...

Re: Repartizarea pe sali

Postby Just4M3 » Fri Nov 14, 2008 12:05 pm

mr.doctor wrote:Salut! Vreau sa stiu, daca este obligatoriu sa stam pana la corectarea grilei? Intreb pentru ca in sala unde sunt repartizat sunt vreo 220, iar eu sunt in jurul lui 200. Daca socotesc pt fiecare candidat 1.5-2 min, se fac vreo 5-6 ore, iar trenul meu nu ma asteapta!


Poti sa vb cu colegii care sunt inaintea ta, sa le explici situatia si sa-i rogi sa te lase inaintea lor la corectat. Cei din comisie cred ca vor fi deacord :allright:
De ce sa repetam greselile altora cand sunt atatea noi greseli de facut?! ( E valabil si pt. grilele de la rezi )

User avatar
Just4M3
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Oct 21, 2008 2:45 pm
Location: Somewhere in Wild West...

Re: Repartizarea pe sali

Postby Just4M3 » Fri Nov 14, 2008 12:08 pm

Just4M3 wrote:
mr.doctor wrote:Salut! Vreau sa stiu, daca este obligatoriu sa stam pana la corectarea grilei? Intreb pentru ca in sala unde sunt repartizat sunt vreo 220, iar eu sunt in jurul lui 200. Daca socotesc pt fiecare candidat 1.5-2 min, se fac vreo 5-6 ore, iar trenul meu nu ma asteapta!


Poti sa vb cu colegii care sunt inaintea ta, sa le explici situatia si sa-i rogi sa te lase inaintea lor la corectat. Cei din comisie cred ca vor fi deacord :allright:

PS : Si eu sunt la sala de sport, unde sunt vreo 200 de oameni... :? Baietii, daca tot suntem acolo, dupa examen nu ramanem la o miuta?! :peace: :green:
De ce sa repetam greselile altora cand sunt atatea noi greseli de facut?! ( E valabil si pt. grilele de la rezi )

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Repartizarea pe sali

Postby Insomnia » Fri Nov 14, 2008 12:47 pm

me too...sala de sport- 200 da bucati,ptiu... :x
caca maca,crema gladis...
What Goes Around...Comes Around

Koso
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:30 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby Koso » Fri Nov 14, 2008 1:12 pm

Just4M3 wrote:
Just4M3 wrote:
mr.doctor wrote:Salut! Vreau sa stiu, daca este obligatoriu sa stam pana la corectarea grilei? Intreb pentru ca in sala unde sunt repartizat sunt vreo 220, iar eu sunt in jurul lui 200. Daca socotesc pt fiecare candidat 1.5-2 min, se fac vreo 5-6 ore, iar trenul meu nu ma asteapta!


Poti sa vb cu colegii care sunt inaintea ta, sa le explici situatia si sa-i rogi sa te lase inaintea lor la corectat. Cei din comisie cred ca vor fi deacord :allright:

PS : Si eu sunt la sala de sport, unde sunt vreo 200 de oameni... :? Baietii, daca tot suntem acolo, dupa examen nu ramanem la o miuta?! :peace: :green:


nu ar fi rau, dar depinde la cat terminam cu examenul si daca mai avem ceva energie :D

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby crazy_doc » Fri Nov 14, 2008 3:32 pm

Just4M3 wrote:
mr.doctor wrote:Salut! Vreau sa stiu, daca este obligatoriu sa stam pana la corectarea grilei? Intreb pentru ca in sala unde sunt repartizat sunt vreo 220, iar eu sunt in jurul lui 200. Daca socotesc pt fiecare candidat 1.5-2 min, se fac vreo 5-6 ore, iar trenul meu nu ma asteapta!


Poti sa vb cu colegii care sunt inaintea ta, sa le explici situatia si sa-i rogi sa te lase inaintea lor la corectat. Cei din comisie cred ca vor fi deacord :allright:



va trebui sa vorbesti cu 200 de oameni care probabil k si ei au o gramada probleme...bilete l teatru , l concert, avioane si submarine..daca erai al 10-20 lea cred k mai mergea dar l 200...N AI NICI O SANSAAAAAAAAAA XXbazooka.gif :onfire: qtank.gif qleft1.gif qleft4.gif qleft6.gif XXbuzzsaw.gif :2gunfire: :married:
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
marius.b73
senior
senior
Posts: 165
Joined: Thu Mar 13, 2008 12:37 am

Re: Repartizarea pe sali

Postby marius.b73 » Fri Nov 14, 2008 3:37 pm

Trebuie sa stai n-ai ce sa faci. Cum toti or sa fie nervosi vezi si tu cum pui problema.

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: Repartizarea pe sali

Postby andrita » Fri Nov 14, 2008 3:56 pm

e musai sa semnezi?si sa stai in sala pana iti arata punctajul?
poate mi e indiferent.sau poate vreau sa prelungesc suspansul.
semneaza martorii ca nu ai fost acolo si gata.si cu pct ,daca vrei neaparat sa stii pct inainte de afisarea oficiala,iei un nr de telef de la un coleg dinaintea ta sau de dupa tine si seara ii dai telef si l intrebi cat ai luat.cu conditia sa il vezi cat de cat de incredere.ca daca ai facut 900 si ala iti zice 500.....sau invers....
acum..e alegerea fiecaruia!
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Repartizarea pe sali

Postby gaurav_singh_md » Fri Nov 14, 2008 3:59 pm

andrita wrote:e musai sa semnezi?si sa stai in sala pana iti arata punctajul?
poate mi e indiferent.sau poate vreau sa prelungesc suspansul.
semneaza martorii ca nu ai fost acolo si gata.si cu pct ,daca vrei neaparat sa stii pct inainte de afisarea oficiala,iei un nr de telef de la un coleg dinaintea ta sau de dupa tine si seara ii dai telef si l intrebi cat ai luat.cu conditia sa il vezi cat de cat de incredere.ca daca ai facut 900 si ala iti zice 500.....sau invers....
acum..e alegerea fiecaruia!

if u don't sign after they check your result it is invalid....ca si cum n-ai dat examen...

User avatar
marius.b73
senior
senior
Posts: 165
Joined: Thu Mar 13, 2008 12:37 am

Re: Repartizarea pe sali

Postby marius.b73 » Fri Nov 14, 2008 4:01 pm

gaurav_singh_md wrote:
andrita wrote:e musai sa semnezi?si sa stai in sala pana iti arata punctajul?
poate mi e indiferent.sau poate vreau sa prelungesc suspansul.
semneaza martorii ca nu ai fost acolo si gata.si cu pct ,daca vrei neaparat sa stii pct inainte de afisarea oficiala,iei un nr de telef de la un coleg dinaintea ta sau de dupa tine si seara ii dai telef si l intrebi cat ai luat.cu conditia sa il vezi cat de cat de incredere.ca daca ai facut 900 si ala iti zice 500.....sau invers....
acum..e alegerea fiecaruia!

if u don't sign after they check your result it is invalid....ca si cum n-ai dat examen...

Si chiar nu merita sa-l pierzi aiurea

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: Repartizarea pe sali

Postby andrita » Fri Nov 14, 2008 4:39 pm

cum sa nu ti valideze mai?
oricum,,regulile si legile nu trebuie intzelese ci respectate.
oricum mie mi se pare o aberatzie.
te ai inscris ,ai predat lucrarea.asta nu e de ajuns?
cred ca te pun sa semnezi ca sa nu fie pb ca vezi doamne poate ti au pierdut lucrarea sau chestii din astea.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: Repartizarea pe sali

Postby icerose » Fri Nov 14, 2008 4:57 pm

intrebare: corectarea se face in ordinea nr. de pe tricou, adica al catelea apari pe lista in sala, sau in ordinea predarii lucrarii :mrgreen: ?
even if we can't afford, the sky is over...

Koso
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:30 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby Koso » Fri Nov 14, 2008 5:07 pm

icerose wrote:intrebare: corectarea se face in ordinea nr. de pe tricou, adica al catelea apari pe lista in sala, sau in ordinea predarii lucrarii :mrgreen: ?



in ordinea listelor! fratilor cititi si voi metodologia aia de examen! acolo este explicat tot! apropo, nu mai merge rezidentiat.info/repartitia pe sali

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby firehand » Fri Nov 14, 2008 7:13 pm

Cel mai probabil se corecteaza in ordinea A B C D sau cate variante or fi si apoi in ordinea in care sunt primite... nu cred ca stau ei sa le aranjeze... timp pierdut aiurea!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Repartizarea pe sali

Postby 187.92a » Fri Nov 14, 2008 7:16 pm

se aduna caietele toate, se aranjeaza in ordine, in timpul in care lumea se duce sa se usureze de griji, 15 minute dupa terminare. poti sta sa nu te duci, poti sta in sala. apoi se da chemare in sala, si se impart lucrarile intre calculatoare: de la 1054 la 1099 la un calculator, de la 1100 la xxx la altul, oricum in numar egal.
si se corecteaza IN PARALEL.
se intreaba lumea daca doreste strigare la punctaje sau doreste fiecare sa plece in liniste.

nu se corecteaza pe variante. corectura nu incepe imediat dupa terminare, deoarece lumea tbuie sa faca coada la wc si apoi toti sa priveasca rezultatele, de asmenea nu vine imediat grila master, aceea dupa care se corecteaza.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests