mf pentru 65%

schimbarea schimbarii...
ioflor
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sat Nov 08, 2008 1:08 pm

mf pentru 65%

Postby ioflor » Mon Nov 10, 2008 2:36 am

buna,
cred ca pentru protestul de pe 15 noiembrie ar trebui sa sustinem "cauza" celor 65% pentru mf....sunteti deacord?

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: mf pentru 65%

Postby swiss » Mon Nov 10, 2008 8:16 am

ioflor wrote:buna,
cred ca pentru protestul de pe 15 noiembrie ar trebui sa sustinem "cauza" celor 65% pentru mf....sunteti deacord?

te trezisi si tu?
pariu ca majoritatea pe 15 o sa fie la biserica sa o sa faca o plimbare de "reculegere" prin parcurile si gradina botanica din Bucuresti...pentru luminarea mintii si trupului de dinainte de rezidentiat...

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 9:22 am

este protest pe 15? pfoai, ma duc, mai descarc din energii, numa bine o sa fiu la Bucuresti, a doua zi sunt numa fresh pt rez! yeah! da, ar fi bine sa se dea mf la care fac 65%, si nu doar, orice care e deficitar - am auzit deurgente care s-ar putea incadra... pana la urma nimeni nu-i prost sa nu invete nici in timpul rezului, macar acolo mai iei un salariu si te duci acasa si pui creanga sa te specializezi. Mie mi se pare de bun simt.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: mf pentru 65%

Postby AvLee » Mon Nov 10, 2008 9:45 am

Nu pupam noi mf cu 65%.Stiu si ei ca orikum nu o sa li se ocupe posturile,daca ar da MF nelimitat jumatate de posturi ar ramane neocupate.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 9:53 am

:lol:

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: mf pentru 65%

Postby ioana_medline » Mon Nov 10, 2008 10:06 am

O sa fie o intalnire daca da unde tre sa dam semnaturi?

dr_florya
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Oct 16, 2008 3:39 pm

Re: mf pentru 65%

Postby dr_florya » Mon Nov 10, 2008 10:27 am

dr_holliday wrote:
ioflor wrote:buna,
cred ca pentru protestul de pe 15 noiembrie ar trebui sa sustinem "cauza" celor 65% pentru mf....sunteti deacord?

te trezisi si tu?
pariu ca majoritatea pe 15 o sa fie la biserica sa o sa faca o plimbare de "reculegere" prin parcurile si gradina botanica din Bucuresti...pentru luminarea mintii si trupului de dinainte de rezidentiat...


:peace: :peace: :peace:

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: mf pentru 65%

Postby helios » Mon Nov 10, 2008 11:13 am

Eu sunt de acord sa facem gura cu mf-ul dupa examen. Odata ce l-am dat nu inseamna ca ni se inchid portile,mai mult va fi o masa de cateva sute de oameni foarte nemultumita care are puterea sa faca gura. Daca se face pe 15, nu vine nici naiba. Dupa examen sa vedeti mobilizare, e si logic. :)
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: mf pentru 65%

Postby AvLee » Mon Nov 10, 2008 11:16 am

helios wrote:Eu sunt de acord sa facem gura cu mf-ul dupa examen. Odata ce l-am dat nu inseamna ca ni se inchid portile,mai mult va fi o masa de cateva sute de oameni foarte nemultumita care are puterea sa faca gura. Daca se face pe 15, nu vine nici naiba. Dupa examen sa vedeti mobilizare, e si logic. :)



Va fi greu, pt ca daca ramane chiar si un singur post neocupat ni se va inchide gura.Au gandito prea bine.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: mf pentru 65%

Postby dr_dr » Mon Nov 10, 2008 11:18 am

ioflor wrote:buna,
cred ca pentru protestul de pe 15 noiembrie ar trebui sa sustinem "cauza" celor 65% pentru mf....sunteti deacord?


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cool...eu zic sa iesi in strada si sa ceri.... :wink: Noi te sustinem... :peace: :peace: :peace:
No offence....dar esti funny

Hai sa va dau un pont...acu vreo cativa ani a mers...S-a facut scandal dupa rez..si s-a obtinut MF cu 65%... :allright:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: mf pentru 65%

Postby dr_dr » Mon Nov 10, 2008 11:21 am

AvLee wrote:
helios wrote:Eu sunt de acord sa facem gura cu mf-ul dupa examen. Odata ce l-am dat nu inseamna ca ni se inchid portile,mai mult va fi o masa de cateva sute de oameni foarte nemultumita care are puterea sa faca gura. Daca se face pe 15, nu vine nici naiba. Dupa examen sa vedeti mobilizare, e si logic. :)



Va fi greu, pt ca daca ramane chiar si un singur post neocupat ni se va inchide gura.Au gandito prea bine.


Asta insemna ca te obliga....Adica daca ramane BMF la cucuieti...Eu ma fac BMF-ist ca vrea ministru...Nu are dreptul.....E aia cu dreptul omului... :wink:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: mf pentru 65%

Postby AvLee » Mon Nov 10, 2008 11:49 am

Uite ca poate sa ne oblige.Si raspunsul va fi ceva de genul "dar ce BMF nu e specialitate"? Sau "De ce MF si nu legala?" Crezi ca economistul nu stie ca multi vor sa ia MF doar ca sa mai pape banii statului un an?

Trist dar adevarat
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 11:55 am

pai la preturile noastre, nu-i papa saracu, ca-i da inapoi a 2-a, cel mult a 3-a zi.

dr.mirabela
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Oct 23, 2008 12:55 pm

Re: mf pentru 65%

Postby dr.mirabela » Mon Nov 10, 2008 12:59 pm

eu n-am inteles, cine face protest pe 15 si vrem sa ne bagam si noi?
If you are first you are first. If you are second you are nothing.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mf pentru 65%

Postby Chingachgook » Mon Nov 10, 2008 1:33 pm

dr_bang wrote:pana la urma nimeni nu-i prost sa nu invete nici in timpul rezului,


nu stii despre ce vorbesti.
daca nu inveti cand ai un examen care te preseaza cat de cat cu atat mai putin o sa citesti atunci cand nu te baga nimeni in seama pe sectie
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: mf pentru 65%

Postby AvLee » Mon Nov 10, 2008 3:40 pm

kooksee wrote:
dr_bang wrote:pana la urma nimeni nu-i prost sa nu invete nici in timpul rezului,


nu stii despre ce vorbesti.
daca nu inveti cand ai un examen care te preseaza cat de cat cu atat mai putin o sa citesti atunci cand nu te baga nimeni in seama pe sectie



In principiu ai dreptate kooksee dar cunosc cateva exemplare inraite care anul trecut nu au prins specialitatea mult visata si care chiar au tras anul asta tare pe invatat.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 3:53 pm

kooksee wrote:
dr_bang wrote:pana la urma nimeni nu-i prost sa nu invete nici in timpul rezului,


nu stii despre ce vorbesti.
daca nu inveti cand ai un examen care te preseaza cat de cat cu atat mai putin o sa citesti atunci cand nu te baga nimeni in seama pe sectie


nu stiu ce vorbesc, pentru ca inca nu sunt rezident. dar stiu ce fac eu daca nu iau legala: devin invisible, sa nu ma bage nimeni in seama, si ma pun pe treaba pentru la anul.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 3:55 pm

chiar daca in postul cu pricina vorbeam de situatia ipotetica in care am avut destul noroc sa prind ce mi-am dorit fara sa am bagajul de cunostinte pe care il consider necesar ca sa fac fata. :oops:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: mf pentru 65%

Postby dr_dr » Mon Nov 10, 2008 4:50 pm

AvLee wrote:Uite ca poate sa ne oblige.Si raspunsul va fi ceva de genul "dar ce BMF nu e specialitate"? Sau "De ce MF si nu legala?" Crezi ca economistul nu stie ca multi vor sa ia MF doar ca sa mai pape banii statului un an?

Trist dar adevarat


BMF e cool si are 5 ani de rez....Il cunosc pe ambii profi de la Cluj...am tagenta cu stoma.
Saracii cand aud de rezidenti de pe MG fac cu nervii nici nu vor sa auda...Fac saracii foi de se plictisesc... :mrgreen:

Asta ma enerveaza pe mine....Cum draq sa te oblige sa iei o specialitate pe care nu o vrei..e absurd..
Ne intoarecem la topicul ala cu pasiunea in medicina..si alea alea...Sincer chiru as face cu mare greata... :green: :green: :green: Dar daca asa vrea ministru...abia astept sa fiu Ciomu junior.... :mrgreen: da numai cand il operez pe el...intelegeti voi :mrgreen:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 4:54 pm

BMF e cool si are 5 ani de rez....Il cunosc pe ambii profi de la Cluj...am tagenta cu stoma.
Saracii cand aud de rezidenti de pe MG fac cu nervii nici nu vor sa auda...Fac saracii foi de se plictisesc... :mrgreen:

Asta ma enerveaza pe mine....Cum draq sa te oblige sa iei o specialitate pe care nu o vrei..e absurd..
Ne intoarecem la topicul ala cu pasiunea in medicina..si alea alea...Sincer chiru as face cu mare greata... :green: :green: :green: Dar daca asa vrea ministru...abia astept sa fiu Ciomu junior.... :mrgreen: da numai cand il operez pe el...intelegeti voi :mrgreen:[/quote]


fiecare are sperietoarea lui. Sincer, mie imi place medicina, cam toata, poate la unele specialitati nu m-as simti in stare (vezi pediatria, mi se pare o responsabilitate prea mare), dar singura mea sperietoare adevarata ar fi dermatologia - ca dovada cand vad si numa scris pitiriazis deja mi se ridica parul pe cap... mi-e groaza, asta e. Dar asa cum imi place mie floarea de mucegai, asa cred ca le place altora derma.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: mf pentru 65%

Postby swiss » Mon Nov 10, 2008 5:05 pm

dr_bang wrote:fiecare are sperietoarea lui. Sincer, mie imi place medicina, cam toata, poate la unele specialitati nu m-as simti in stare (vezi pediatria, mi se pare o responsabilitate prea mare), dar singura mea sperietoare adevarata ar fi dermatologia - ca dovada cand vad si numa scris pitiriazis deja mi se ridica parul pe cap... mi-e groaza, asta e. Dar asa cum imi place mie floarea de mucegai, asa cred ca le place altora derma.

vezi ca iti sare trident la gat :devil:
derma e faina...dai numai creme si alifii si singuru ustensil e un dermatoscop...care costa pana intr-o mie de euro...
in rest...daca-ti faci cabient medical...o sa fii plin de bani :devil:
evident ca nu o sa faca nimeni nici un protest sambata...dar userul ala s-a trezit vorbind...
poate dupa rezi...dar oricum nu se face nimic fara aprobare!

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 5:21 pm

vezi ca iti sare trident la gat :devil:
derma e faina...dai numai creme si alifii si singuru ustensil e un dermatoscop...care costa pana intr-o mie de euro...
in rest...daca-ti faci cabient medical...o sa fii plin de bani :devil:
evident ca nu o sa faca nimeni nici un protest sambata...dar userul ala s-a trezit vorbind...
poate dupa rezi...dar oricum nu se face nimic fara aprobare![/quote]

da ce, trident e dermatolog?
oricum, toata stima, da pe mine nu ma tine, nu-s in stare, mai bine la cadavre putrezite. serios vb. asta e.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 5:23 pm

renunt si la banii aia, numa sa nu fac derma. mai buni sunt agresatii mei. :green:

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: mf pentru 65%

Postby AvLee » Mon Nov 10, 2008 5:45 pm

dr_bang wrote:renunt si la banii aia, numa sa nu fac derma. mai buni sunt agresatii mei. :green:


Brrr ma sperii

Deci vrei neaparat legala? Orice centru numai legala? Ti-ar place la Craiova, in primavara asta au inceput sa se impuste tiganii pe acolo, la centru de legala. Deci vezi ca o sa ai pacientii pe capete :mrgreen:

http://www.adevarul.ro/articole/2007/im ... aiova.html

Ce e frumos la legala sunt spagile :devil:
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 7:43 pm

AvLee wrote:
dr_bang wrote:renunt si la banii aia, numa sa nu fac derma. mai buni sunt agresatii mei. :green:


Brrr ma sperii

Deci vrei neaparat legala? Orice centru numai legala? Ti-ar place la Craiova, in primavara asta au inceput sa se impuste tiganii pe acolo, la centru de legala. Deci vezi ca o sa ai pacientii pe capete :mrgreen:

http://www.adevarul.ro/articole/2007/im ... aiova.html

Ce e frumos la legala sunt spagile :devil:


or fi frumoase spagile la legala, dar e one way ticket. daca te-a prins te-a ars, nu prea merge cu spaga. cel putin noi la legala asta am auzit: nu va faceti legisti ca nu se ia spaga, daca iei ajungi de unde ai plecat acu 6 ani....
da orice centru, daca tre, ma duc si in Siberia. numa ca anu asta e numai iasi si bucuresti. bine-ar fi la iasi walk.gif

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 7:45 pm

http://www.adevarul.ro/articole/2007/im ... aiova.html

macar la craiova este cazuistica. oradea e mai moale.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: mf pentru 65%

Postby AvLee » Mon Nov 10, 2008 7:47 pm

dr_bang wrote:
AvLee wrote:
dr_bang wrote:renunt si la banii aia, numa sa nu fac derma. mai buni sunt agresatii mei. :green:


Brrr ma sperii

Deci vrei neaparat legala? Orice centru numai legala? Ti-ar place la Craiova, in primavara asta au inceput sa se impuste tiganii pe acolo, la centru de legala. Deci vezi ca o sa ai pacientii pe capete :mrgreen:

http://www.adevarul.ro/articole/2007/im ... aiova.html

Ce e frumos la legala sunt spagile :devil:


or fi frumoase spagile la legala, dar e one way ticket. daca te-a prins te-a ars, nu prea merge cu spaga. cel putin noi la legala asta am auzit: nu va faceti legisti ca nu se ia spaga, daca iei ajungi de unde ai plecat acu 6 ani....
da orice centru, daca tre, ma duc si in Siberia. numa ca anu asta e numai iasi si bucuresti. bine-ar fi la iasi walk.gif



Nu se da spaga?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

100 euro a fost suma pt un certificat in urma unui scandal :mrgreen:
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 10, 2008 7:58 pm

:lol: :lol:
buuuun. dar sa presupunem ca cineva solicita o contraexpertiza. peste un an aia e gata, si nu merge ca in clinic, ca rezultatul x putea fi interpretabil, sau mai stiu eu ce alte scuze. Ai 3 articole de lege si cu alea te joci dupa tipul leziunilor, zile de ingrijiri, stii tu. na bun si daca se gaseste ca tu legistu ai gresit te buseste rau de tot colegul tau (asta in situatia in care nu ia si el spaga si mai mare decat ai luat tu). si daca legistul celalalt nu vrea spaga, incepe distractia si pe partea cealalta, cu "bine mah, ca ti-am dat si m-ai rezolvat numa pe un an" (de exemplu. nu ma provoca acuma ca iti fac un roman pe tema asta si mai am de citit pt rez. :P
sunt n posibilitati.
totusi sa nu uitam ca in spatele clinicienilor sta un legist in caz de Doamne feri, dar in spatele legistului e prapastia.
eu zic ca e frumoasa legala, dar are si ea implicatiile si periculozitatea ei: ex un medic legist amenintat pe fata cu moartea de 4 ori intr-un singur an.

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: mf pentru 65%

Postby aspirina » Mon Nov 24, 2008 4:05 am

Parerea mea e ca medicina legala este.....putin spus fascinanta.Nu ma apuc sa va explic de ce ca nu mai termin pana maine :lol:
Eu o inteleg f bine pe dr bang....as renunta la multe lucruri sa fiu legist ....dar cum a zis si ea cred ca ma voi ascunde un an pt ca visul sa mi se indeplineaca :? ....sper
Stiti care e faza?In ML nu poti trisa(ma refer ca "pacient" si nu va mai ganditi numai la spanzurati sau innecati),in alte specialitati dk vine unu' si zice k il doare in stanga tre sa il crezi,in ML dk vine una si zice k e violata tu ii zici"stai asa k iti zik yo in 2 min dk intr-adevar esti!" :lol:

Hai k am inceput deja sa va plictisesc....
MUlta bafta dr Bang!

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: mf pentru 65%

Postby aspirina » Mon Nov 24, 2008 4:12 am

Dr Bang a zis ceva foarte frumos ,si anume.ca in spatele clinicienilor sta un legist,iar in spatele legistului prapastia,greseala unui medic legist e ireparabila.
Pt majorit persoanelor legala= moarte,cadavru,putrefactie,ei bine,tocmai asta e ideea ,cadavrele sunt doar o parte din ML,uneori un legist poate da viata inapoi cuiva....ma intelegeti voi cei pasionati:P

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: mf pentru 65%

Postby d'Arc » Mon Nov 24, 2008 12:10 pm

MUlta bafta dr Bang![/quote]

sa fie, si tie de asemeni. la mine va fi, dar numai la anul, desigur, pentru ca la noi inca nu conteaza ceea ce vrei sa faci, ci doar ceea ce esti obligat sa faci.

posturile tale mi-au mers la suflet...

:allright:

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: mf pentru 65%

Postby aspirina » Fri Nov 28, 2008 4:13 am

Bafta pt mine isi facu aparitia cu un mf la mama dracului adica la oradea,sper sa reusesc transferul :help:

La anul ne duelam? :lol: :lol: :lol: :peace:

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: mf pentru 65%

Postby raluca_doc » Fri Nov 28, 2008 9:02 am

in 2006 eu am avut 65% si mi-am luat MF la campina....am facut ceva stagii si am hotarat sa dau din nou anul asta si am luat ce mi-am dorit. dintre colegii care au luat MF atunci nu cred ca mai sunt 10% rezidenti pe MF. cred ca ministerul nu a mai facut miscarea asta cu MF pentru ca si-au dat seama ca platesc rezidenti degeaba, ca oricum marea majoritate dau din nou rezi ca sa-si ia ceva mai bun. chestia asta cu MF e ca sa iei un salariu pana iti dai din nou rezi si ministerul nu e dispus sa plateasca bani degeaba (nu e dispus in general sa plateasca, fie vorba intre noi). eu zic sa nu va dati inapoi si sa va bateti in continuare! pe mine m-a ajutat sa castig un salariu si sa nu stau degeaba acasa si sa deprim. ati facut o petitie? as vrea sa semnez si eu pentru ca va sustin.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests