fiti sinceri!

schimbarea schimbarii...
User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: fiti sinceri!

Postby cog1983 » Wed Nov 12, 2008 11:56 am

helios wrote:Hai mai cog,nu mai cobi atata. De ce nu vreti voi efectiv sa va eliberati de stress, sa nu va mai ganditi la examen, just go with the flow. E chestie verificata pe propria-mi piele, cand eram stresat la ex, nu aveam randament f bun, cand nu ma gandeam la consecinte si adoptam o atitudine optimista, chiar daca nu eram pregatit f bine, ma autodepaseam. Tre sa lucram si la factorul psihic, degeaba stam mereu cu nasul in carti cand mintea e in alta parte.

Eu chiar nu sunt genul care se streseaza la examene. De obicei dorm bine inainte de examen si nu ma trezesc la 4 dimineata ca am visat ca se da nu stiu ce si mai trebuie sa repet. Dar un pic de stres cu cateva zile inainte de examen nu strica. Te tine "in priza". Singura mea problema e cu mersul la Bucuresti... drumul lung, iarna si faptul ca n-am mai fost niciodata :mrgreen:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: fiti sinceri!

Postby helios » Wed Nov 12, 2008 11:59 am

Doamne fereste, zau, nici daca mi-ar da unul subiectele cu o zi inainte si nu mi-as dori sa iau primul. Si nici in primii 10. Mi se pare foarte naspa sa fii primul la un examen, sau sa fii sef de promotie,samd. E o greutate pe care o vei purta pe umeri mult timp, toti au asteptari mari de la tine. Va dati seama cum intra unul in spital din postura de numar 1 ATP, la cea mai mica greseala o sa ii sara toti in cap,ca nu e asa destept, ca meritau altii, ca a avut noroc sau eu mai stiu ce aberatii. Cel mai bine e sa fii asa, in top, dar nu sa impresionezi . Cum zicea un mare filosof din preputul gandirii "E usor sa ajungi in top, e mai greu sa te mentii". Cred ca si Lacatus a zis dupa ce a pierdut Steaua 3-5 cu Lyon
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: fiti sinceri!

Postby Chingachgook » Wed Nov 12, 2008 1:05 pm

cog1983 wrote:. Singura mea problema e cu mersul la Bucuresti... drumul lung, iarna si faptul ca n-am mai fost niciodata :mrgreen:


imi cer scuze pentru ce am spus pana cum despre tine.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: fiti sinceri!

Postby cog1983 » Wed Nov 12, 2008 1:06 pm

kooksee wrote:imi cer scuze pentru ce am spus pana cum despre tine.

:?:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: fiti sinceri!

Postby AvLee » Wed Nov 12, 2008 1:08 pm

helios wrote:Doamne fereste, zau, nici daca mi-ar da unul subiectele cu o zi inainte si nu mi-as dori sa iau primul. Si nici in primii 10. Mi se pare foarte naspa sa fii primul la un examen, sau sa fii sef de promotie,samd. E o greutate pe care o vei purta pe umeri mult timp, toti au asteptari mari de la tine. Va dati seama cum intra unul in spital din postura de numar 1 ATP, la cea mai mica greseala o sa ii sara toti in cap,ca nu e asa destept, ca meritau altii, ca a avut noroc sau eu mai stiu ce aberatii. Cel mai bine e sa fii asa, in top, dar nu sa impresionezi . Cum zicea un mare filosof din preputul gandirii "E usor sa ajungi in top, e mai greu sa te mentii". Cred ca si Lacatus a zis dupa ce a pierdut Steaua 3-5 cu Lyon


Asta iti e grija? Eu zic sa te feresti de toti fosti tai colegi care vor vrea sa te scalpeze pe principiul:"Trebuia neaparat sa scoti tu punctaj de 950? Sa nu fac eu nici 65%?" :devil: :devil: :devil:
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: fiti sinceri!

Postby cog1983 » Wed Nov 12, 2008 9:07 pm

kooksee, imi spui ce ai zis despre mine? pliz, pliz, pliz! Hai ca nu mai pot de curiozitate. :wink:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: fiti sinceri!

Postby Chingachgook » Wed Nov 12, 2008 9:11 pm

am zis ca imi cer scuze
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: fiti sinceri!

Postby gaurav_singh_md » Thu Nov 13, 2008 2:14 am

i am officially suffering from the heebie jeebies.... usually happens a couple of hours before an exam.... this time it's a couple of days before the exam.....

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: fiti sinceri!

Postby jeromeKjerome » Thu Nov 13, 2008 2:17 am

gaurav_singh_md wrote:i am officially suffering from the heebie jeebies.... usually happens a couple of hours before an exam.... this time it's a couple of days before the exam.....


Trece cu Red Bull ! :D
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: fiti sinceri!

Postby swiss » Thu Nov 13, 2008 2:21 am

jeromeKjerome wrote:
gaurav_singh_md wrote:i am officially suffering from the heebie jeebies.... usually happens a couple of hours before an exam.... this time it's a couple of days before the exam.....


Trece cu Red Bull ! :D

sau cu booster...
[url]
viewtopic.php?f=15&t=7415[/url]

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: fiti sinceri!

Postby Dr.Angel » Thu Nov 13, 2008 2:35 am

mai traieste asta miku? k de mult nu ne-a mai zis de sfintele cifre si procente ........de cat de importate sunt pt cultura generala?! :devil:
sau s-a resemnat? :allright:

AvLee wrote:rileyman cred ca esti o persoana foarte nefericita....Sincer chiar imi pare rau de tine.
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: fiti sinceri!

Postby jeromeKjerome » Thu Nov 13, 2008 2:40 am

dr_holliday wrote:
jeromeKjerome wrote:
gaurav_singh_md wrote:i am officially suffering from the heebie jeebies.... usually happens a couple of hours before an exam.... this time it's a couple of days before the exam.....


Trece cu Red Bull ! :D

sau cu booster...
[url]
viewtopic.php?f=15&t=7415[/url]


tot n-am auzit testimonials...
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: fiti sinceri!

Postby swiss » Thu Nov 13, 2008 3:00 am

pai uite...dupa rezi...o sa-ti dau un drops...sa-l soogi...
dar stai...daca zici ca ai 98 de kile iti dau 2....ca sa aiba efect pe tot corpul nu numai pe jumatate din el
somebody still loves you jerome :devil:

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: fiti sinceri!

Postby jeromeKjerome » Thu Nov 13, 2008 3:04 am

dr_holliday wrote:pai uite...dupa rezi...o sa-ti dau un drops...sa-l soogi...


...numai asta ma mai tine in viata.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: fiti sinceri!

Postby swiss » Thu Nov 13, 2008 3:07 am

jeromeKjerome wrote:
dr_holliday wrote:pai uite...dupa rezi...o sa-ti dau un drops...sa-l soogi...

somebody still loves you jerome :drinking: :spermatozoid:
...numai asta ma mai tine in viata.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests