Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

schimbarea schimbarii...
revoltataaa
junior
junior
Posts: 62
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:05 am

Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby revoltataaa » Sun Nov 09, 2008 3:12 pm

Ehei...acum suntem toti intr-o mare de fericire si optimism

Ce faceti dupa? Cum comunicati rezultatele sau cand?

Eu merg inchis ca apa calda, indiferent (desi acu nu vad cine stie ce viitor luminos, dar dau vina pe starea nasoala)

Am impresia ca din sala plecam cu punctajul la purtator, oricum o idee vom avea pe unde ne aflam, dar luand in calcul si varianta penibila de 500 pct...cum e de reactionat?

dr_mish
junior
junior
Posts: 90
Joined: Thu Oct 09, 2008 4:47 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby dr_mish » Sun Nov 09, 2008 3:14 pm

nici nu vreau sa ,ma gindesc . ce ii asteapta pe cei care vor trebui sa ma suporte :lol: :hate: :hate:

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby cog1983 » Sun Nov 09, 2008 3:18 pm

Oricum se afla ce punctaj ai luat... Tot va fi unul in sala cu tine care va vedea ce ai facut si va spune si celorlalti.
Varianta cu nepublicarea numelui pe internet (anonimatul) mi se pare cea mai penibila.
Exista 2 variante:
1. Iei punctaj mare si iti pare rau ca nu pot vedea si altii ce ai facut
2. Iei punctaj f mic si atunci, in loc sa vada pe net cei interesati, te vor intreba si va trebui sa le spui fata in fata ce ai facut. Pe cand daca se afiseaza punctajul, macar cei interesati nu te mai intreaba din bun simt...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby swiss » Sun Nov 09, 2008 3:32 pm

cog1983 wrote:Oricum se afla ce punctaj ai luat... Tot va fi unul in sala cu tine care va vedea ce ai facut si va spune si celorlalti.
Varianta cu nepublicarea numelui pe internet (anonimatul) mi se pare cea mai penibila.
Exista 2 variante:
1. Iei punctaj mare si iti pare rau ca nu pot vedea si altii ce ai facut
2. Iei punctaj f mic si atunci, in loc sa vada pe net cei interesati, te vor intreba si va trebui sa le spui fata in fata ce ai facut. Pe cand daca se afiseaza punctajul, macar cei interesati nu te mai intreaba din bun simt...

eu nu mi-am dat numele pe internet pentru ca nu ma intereseaza ce punctaj am atata timp cat iau ce specializare vreau...
insa clau...e vorba ca sunt si persoane care in mod voit vor sa faca bascalie...gen inginerasi de 2 lei(si asta din cercul de "prieteni")...care se intereseaza despre "soarta" ta...si daca te vad acolo pe lista cu punctaj mic...desi au vazut punctajul tau te mai si suna sau ma rog te intreaba ce ai facut numai asa sa te enerveze...
pe cand daca nu esti pe lista si Doamne fereste ai punctaj mic...si te intreaba lumea ce punctaj ai luat...poti spune orice punctaj sub linie...si in loc sa rada de tine te compatimesc...
ideea de baza e ca orice rezultat ai avea trebuie sa fii multumit tu cu tine insuti...apoi restul...

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby andy gavrilescu » Sun Nov 09, 2008 3:37 pm

chiar daca esti afisat anonim, tot se afla cine esti: la publicarea listelor cu repartitia pe sali fiecare candidat are un nr de concurs care e afisat odata cu pozitia la rez. deci chiar daca nu iti apare numele, iti apare numarul. cine e cu adevarat interesat sa te caute, te si gaseste :D
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby swiss » Sun Nov 09, 2008 3:40 pm

andy gavrilescu wrote:chiar daca esti afisat anonim, tot se afla cine esti: la publicarea listelor cu repartitia pe sali fiecare candidat are un nr de concurs care e afisat odata cu pozitia la rez. deci chiar daca nu iti apare numele, iti apare numarul. cine e cu adevarat interesat sa te caute, te si gaseste :D

stiu andy...dar macar sa caute sa innebuneasca printre 4000 de candidati:D un numar din 6-10 cifre... :devil: :devil: :devil:
ma rog...nu toti sunt anonimi...dar...oricum e pierdere de timp :allright:
by the way...cand naiba o sa stim cati suntem si unde ne repartizeaza astia pt examen...

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby andy gavrilescu » Sun Nov 09, 2008 3:43 pm

dr_holliday wrote:by the way...cand naiba o sa stim cati suntem si unde ne repartizeaza astia pt examen...

vineri :lol:
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby cog1983 » Sun Nov 09, 2008 3:51 pm

dr_holliday wrote:
andy gavrilescu wrote:chiar daca esti afisat anonim, tot se afla cine esti: la publicarea listelor cu repartitia pe sali fiecare candidat are un nr de concurs care e afisat odata cu pozitia la rez. deci chiar daca nu iti apare numele, iti apare numarul. cine e cu adevarat interesat sa te caute, te si gaseste :D

stiu andy...dar macar sa caute sa innebuneasca printre 4000 de candidati:D un numar din 6-10 cifre... :devil: :devil: :devil:
ma rog...nu toti sunt anonimi...dar...oricum e pierdere de timp :allright:
by the way...cand naiba o sa stim cati suntem si unde ne repartizeaza astia pt examen...

De parca n-ar exista Ctrl+F :wink:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby antalgic » Sun Nov 09, 2008 3:56 pm

revoltataaa wrote:Ehei...acum suntem toti intr-o mare de fericire si optimism

Ce faceti dupa? Cum comunicati rezultatele sau cand?

Eu merg inchis ca apa calda, indiferent (desi acu nu vad cine stie ce viitor luminos, dar dau vina pe starea nasoala)

Am impresia ca din sala plecam cu punctajul la purtator, oricum o idee vom avea pe unde ne aflam, dar luand in calcul si varianta penibila de 500 pct...cum e de reactionat?


pai, sa nu se confunde "au, ce-o sa zica x si y", ci "atat am stiut, atat am facut. ba, cred ca am stiut mai mult." ;)
bafta!
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby cog1983 » Sun Nov 09, 2008 4:10 pm

antalgic wrote:pai, sa nu se confunde "au, ce-o sa zica x si y", ci "atat am stiut, atat am facut. ba, cred ca am stiut mai mult." ;)
bafta!

pai iti calculezi punctajul...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby helios » Sun Nov 09, 2008 4:15 pm

Apropo, la cat timp dupa ce ai terminat iti aflii punctajul? Intai ti-l calculezi tu dupa grila master,sau aflii computerizat?
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby antalgic » Sun Nov 09, 2008 4:37 pm

dupa ce dau toti grila din sala, se intra si pe rand sau in ordinea lucrarlor date, se cheama la catedra unde ti-o corect pe loc.
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby Dr.Angel » Sun Nov 09, 2008 4:45 pm

si cam la ce ora se ajunge sa-l cheme pe primul in sala?......si pana la ultimul cam cate ore trec?

antalgic wrote:dupa ce dau toti grila din sala, se intra si pe rand sau in ordinea lucrarlor date, se cheama la catedra unde ti-o corect pe loc.
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby crazy_doc » Sun Nov 09, 2008 4:48 pm

Cei mai slabi sa ceara un scaun...sau sa ia un betablocant inainte sa mearga l catedra.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
Allyscha
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Sep 29, 2008 10:54 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby Allyscha » Sun Nov 09, 2008 4:53 pm

credeam ca iti zice cand duci lucrarea la catedra.
da cum mai stiu ei ale cui sunt lucrarile? nu se mai acopea/lipeste coltul cu numele? :?:
...una dose di veleno che poi
dentro di me non basta mai...

User avatar
werger
senior
senior
Posts: 116
Joined: Thu Sep 11, 2008 12:47 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby werger » Sun Nov 09, 2008 4:55 pm

dupa ce dau toti lucrarile se face o pauza de 15-30 de minute depinde, pana vine grila martor
apoi toti sunt prezenti in sala cand se incepe corectarea
primul servit primul iesit din sala
cat de repede se termina...depinde cati sunt in sala, dureaza aprox 3 min de candidat cu plimbat pana la catedra, scanat, socul aflarii punctajului, semnat....apoi ti se spune la revedere (sper sa nu fie la revedere in cazul meu ci adios)
ah si totul e la vedere, numele tot, cand se corecteaza se stie a cui e lucrarea
fost student, actual pervers, viitor medic

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby andy gavrilescu » Sun Nov 09, 2008 4:56 pm

pai dupa ce expira timpul, adica la 14.00, se acorda o pauza de 10-15 min in care poti parasi sala, te plimbi pe coridor, te duci la toaleta, imbuci ceva, plangi, te contrazici cu ceilalti contracandidati din sala in privinta raspunsurilor la grile etc in functie de fiecare, apoi intra toti in sala, cand anunta cineva din comisie, si in ordinea alfabetica pe sala este chemat fiecare la computer, in fata ta foaia imbulinata este analizata si rezultatul il afli pe loc (nr de puncte realizat), apoi este trecut intr-un registru in care semnezi ca acela e rezultatul tau, si gata, poti fi liber, nu te mai retine nimeni in sala, poate doar curiozitatea de a vedea ce au facut ceilalti ce urmeaza dupa tine.
in sala mea am fost cred ca sub 30 de pers, deci nu dureaza mult, sa zicem 2 min la fiecare. la ora 16 oricum cred ca e terminat.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby Dr.Angel » Sun Nov 09, 2008 5:03 pm

aham! si o lista provizorie sau ceva k sa realizezi al catelea esti ( pt cei ce au sub 900 :devil: ) , cand si unde o gasesti :?:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby andy gavrilescu » Sun Nov 09, 2008 5:06 pm

Dr.Angel wrote:aham! si o lista provizorie sau ceva k sa realizezi al catelea esti ( pt cei ce au sub 900 :devil: ) , cand si unde o gasesti :?:

pe imed, in zilele de dupa rez :)
ar fi bine ca in fiecare sala sa existe cineva care noteaza punctajele; anul trecut s-au realizat tabele si asa aproximativ vedeai cam pe unde esti.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby helios » Sun Nov 09, 2008 5:13 pm

Dr.Angel wrote:aham! si o lista provizorie sau ceva k sa realizezi al catelea esti ( pt cei ce au sub 900 :devil: ) , cand si unde o gasesti :?:


Daca ne organizam ,am putea sa vorbim cu ultimii care sunt la ordinea alfabetica sa tina o foaie. Ei sigur raman pana la final, poate primii vor sa plece acasa. Putem face chestia asta in fiecare sala, cred ca e in interesul comun .
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby didiland11 » Sun Nov 09, 2008 5:17 pm

andy gavrilescu wrote:
dr_holliday wrote:by the way...cand naiba o sa stim cati suntem si unde ne repartizeaza astia pt examen...

vineri :lol:


Parca era joi, pe 13? nu?

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby Dr.Angel » Sun Nov 09, 2008 5:18 pm

buna idee :idea: . vedem joi care pe unde e repartizat :allright:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby Chingachgook » Mon Nov 10, 2008 2:07 pm

pana joi o sa ia foc serverul cu imedul. o sa vedeti.
o sa fie o avalansa de punctaje, exceluri, tabele, etc. certuri, scandaluri, ierarhii.
cei mai simpatici sunt astia carora le e rusine cu punctajul (gen revoltata)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby swiss » Tue Nov 11, 2008 2:50 am

kooksee wrote:pana joi o sa ia foc serverul cu imedul. o sa vedeti.
o sa fie o avalansa de punctaje, exceluri, tabele, etc. certuri, scandaluri, ierarhii.
cei mai simpatici sunt astia carora le e rusine cu punctajul (gen revoltata)

care joi? joi doar o sa ne afiseze repartitia pe sali..
vroiai sa zici dup=aia? dupa rezi?
damn....ce repede trece timpul....

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby Chingachgook » Tue Nov 11, 2008 4:37 pm

ai vazut ca te-ai prins pana la sfarsitul mesajului?

de acuma scrie pe o ciorna si postezi numai daca pana la sfarsit nu iti dai singur raspunsul.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tilly
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Feb 05, 2008 1:40 pm

Re: Nu zic la nimeni ce punctaj am luat

Postby tilly » Wed Nov 12, 2008 2:44 pm

:) :devil:
Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests