Pentru "baietii destepti" sa nu se mai streseze!

schimbarea schimbarii...
User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Pentru "baietii destepti" sa nu se mai streseze!

Postby Aurora boreala » Tue Nov 11, 2008 7:09 pm

De la ce am plecat si la ce am ajuns!!!
Rabdare, dragii mei, rabdare!!! :croc:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Pentru "baietii destepti" sa nu se mai streseze!

Postby AvLee » Tue Nov 11, 2008 9:22 pm

kooksee wrote:da, stiu bine cum e cu chinezii.
aia din hong kong care sunt aproape britanici sunt oripilati cand vin chinezii de pe continent si isi fac loc cu coatele sa se urce primii in metrou/autobuz.

holiday era acolo un nu in fata.
deci nu calcam pe cadavre.



De ce sa nu calcam pe cadavre ca doar asa a evoluat specia umana.Aia e problema akuma ca nu-i mai iei beregata adversarului.Si ala desi dovedit inferior are inca sansa sa se reproduca si sa-si propage genele inferioare.

Tocmai mi-am facut multi fani nu? :green:


Btw, careva din aia care ziceau ca daca se amana chiar si cu o saptamana a ajuns pe la psihiatrie? Domnul Stroescu ati avut vreun caz?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Pentru "baietii destepti" sa nu se mai streseze!

Postby rontzy » Wed Nov 12, 2008 11:36 am

Cautand azi ceva pe pagina de umf am gasit un fost coleg preparator.... Nu va pot spune ca am vazut verde in fata ochilor, eu stiind ce "poama" era si cam cum a trecut el prin facultate. Impinsa de curiozitate, caut mai departe si mai gasesc cativa (la fel de "isteti" si "destepti" ca si primul). Mi s-a facut rau efectiv..... Ma gandesc cu groaza... la bietii studenti care chiar vor sa invete ceva din facultatea asta....si imi pare rau de ei.
Nu stiu cand o sa le vina mintea la cap unora sa nu mai angajeze toti............. pe posturi de preparatori.
Oare intr-atat a decazut calitatea invatamantului in Romania???? Si cat de jos mai poate merge pana sa intre in colaps???
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Pentru "baietii destepti" sa nu se mai streseze!

Postby AvLee » Wed Nov 12, 2008 1:17 pm

rontzy wrote:Cautand azi ceva pe pagina de umf am gasit un fost coleg preparator.... Nu va pot spune ca am vazut verde in fata ochilor, eu stiind ce "poama" era si cam cum a trecut el prin facultate. Impinsa de curiozitate, caut mai departe si mai gasesc cativa (la fel de "isteti" si "destepti" ca si primul). Mi s-a facut rau efectiv..... Ma gandesc cu groaza... la bietii studenti care chiar vor sa invete ceva din facultatea asta....si imi pare rau de ei.
Nu stiu cand o sa le vina mintea la cap unora sa nu mai angajeze toti............. pe posturi de preparatori.
Oare intr-atat a decazut calitatea invatamantului in Romania???? Si cat de jos mai poate merge pana sa intre in colaps???



De ce te miri? Tu in timpul facultati chiar ai invatat ceva de la preparatori/asistenti?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Pentru "baietii destepti" sa nu se mai streseze!

Postby rontzy » Thu Nov 13, 2008 10:02 am

[quote="AvLee]

De ce te miri? Tu in timpul facultati chiar ai invatat ceva de la preparatori/asistenti?[/quote]

Pai de la unii dintre ei da, chiar am invatat chestii pe care le stiu si acum. dar zau ca sunt ingrozita sa vad persoane care nu au avut chiar nici in clin nici in maneca cu medicina ca sunt preparatori la chirurgie sau microchirurgie....Nu ma gandesc decat la sora mea care e anul IV si va trece prin mainile lor sau...doamne fereste, mai rau...persoanele care vor fi vreodata operate de acesti indivizi si individe.....
May God have mercy......
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 12 guests