marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

schimbarea schimbarii...
User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby jeromeKjerome » Tue Oct 28, 2008 7:23 pm

tana wrote:trebuia sa te duci ca sa le aratati ca absolventii sunt o forta


...o forta fara nici o directie.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
mokus
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Oct 10, 2008 8:38 pm
Location: Brasov

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby mokus » Tue Oct 28, 2008 7:23 pm

cristina83 wrote:Eu nu sunt din Bucuresti dar nu e doar vina lor! Toti care dam anul asta rezidentiatul trebuia sa venim la protest! Daca noi nu luptam pentru drepturile noastre cine ar trebui sa o faca?



Vorbele tale nu rezolva NIMIC!!!!

Prea tarziu ai realizat ca si tu trebuia sa fi fost acolo.....Indiferent de esti sau nu din Bucuresti!!!!

Nu ai decat sa te lupti tu /voi de acu incolo pentru drepturi , ca unii au incercat sa lupte si chair au luptat dar cei ca tine nu ati fost in stare sa ii sustineti!!!

Oricand pana la rezidentiat ai ocazia sa te apuci si sa organizezi un nou protest.... Chair te invit.... Poate mai rezolvi ceva :D
Noi vrem sa fim doctori!!!! Ei nu ne lasa!

User avatar
cristina83
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Jul 05, 2008 6:32 pm
Location: Somewhere....

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby cristina83 » Tue Oct 28, 2008 7:28 pm

Eu am incercat sa realizez ceva si concret dar toti au stat acasa!
Ce faceam eu singura in strada ,cine ma asculta? Pe cine reprezentam daca venea presa?

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby jeromeKjerome » Tue Oct 28, 2008 7:29 pm

cristina83 wrote:Eu am incercat sa realizez ceva si concret dar toti au stat acasa!
Ce faceam eu singura in strada ,cine ma asculta? Pe cine reprezentam daca venea presa?



Da' tu, asa, in mintea ta, pe cine reprezentai ? Ce anume cereai ? Ai idee ?
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby helios » Tue Oct 28, 2008 7:31 pm

Acest topic ar trebui inchis. Nu inteleg ce rost mai au commenturile de dupa. Vom intra in istorie ca prima generatie de absolventi cu rezi luat cu 700-720 de puncte care vor mai freca menta acasa un an. Astept cu nerabdare oftica din zilele post-rezi,de genul "Vai domne, am invatat de-am rupt,nu m-am putut concentra ca mi-a intrat o musca in nas la grila 150 si d-aia am luat 700 de pct. Si o sa stau acasa si-o sa ma iau de mana cu cei care au luat 300 de puncte. Ca ministerul asta infect ne-a dat doar 1100 de locuri. " Sa vezi dup-aia topic de frustrari. Mult spor la grile. Dau o bere si un sejur 7 zile la Socola celui care atinge 300.000 de puncte pe rezitests. :D
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby swiss » Tue Oct 28, 2008 7:34 pm

absolventii sunt o forta tana...numai ca in Bucuresti fiecare e pentru el si cascavalul lui...
eu nu am inteles asta desi kooksee imi tot batea apropouri...
acum am inteles...
nu e de stat aici...pana si in brasov au fost mai multi la flashmob decat la protestul din Bucuresti...
Hai sa-ti zic eu mentalitatea pe care am vazut-o azi!
erau oamenii stransi acolo on grup...si ingraditi asa de gardurile de la Jandarmerie de parca erau infractori ce trebuiau izolati(in cluj nu a fost vorba de asa ceva...nimeni nu ne-a ingradit, desi ne-au mentinut paza!
au venit 2 tipe(mediciniste ca le-am ochit...si nu aveau pur si simplu "curajul" ca sa nu mai zic demnitatea sa intre in grup...
stateau si chicoteau pe margine...
si m-am dus la ele si le-am intrebat: -nu va suparati, sunteti la medicina?
raspuns: mdaa...asa cu jumatate de gura...
eu:- si nu va e jena sa stati aici dincolo de baricade sa chicotiti la colegii vostri care stau acolo si-si cer drepturile...
la ce ati mai venit...
raspuns: -pai nu ca nu (bla bla ) incercau sa se scoata... nervoase si atinse evident de indrazneala cu care le-am abordat
eu:(vadit speriat de reactia lor) : - imi cer scuze domnisoarelor, daniel moga ma numesc, si eu am venit din Cluj sa-i sustin pe colegii mei...se pare insa ca nu e deajuns...
spor la invatat...

si la restul sa va fie rusine...care trancaniti aici pe imed....ca e ami comod...
pana si kooksee a venit la protest, el care era cel mai critic...si nu i-a sarit nimeni in cap sau sa-l ia de gat :agrue:

tana wrote:trebuia sa te duci ca sa le aratati ca absolventii sunt o forta

User avatar
cristina83
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Jul 05, 2008 6:32 pm
Location: Somewhere....

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby cristina83 » Tue Oct 28, 2008 7:35 pm

Da, mi-e foarte clar! Reprezentam absolventii anului 6!Solicitari:
-marirea numarului de locuri
-schimbarea posturilor in locuri
-salarii mai mari
Suficient de clar?

jderu.mare
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:28 am
Location: undeva

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby jderu.mare » Tue Oct 28, 2008 7:36 pm

helios wrote:. Dau o bere si un sejur 7 zile la Socola celui care atinge 300.000 de puncte pe rezitests. :D

pastreaza berea ca nu mai merge rezitestu momentan :drinking: :drinking: :drinking: :crazyeyes:
There is no Good
There is no Bad
Just Perspective and Opinion

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby gaurav_singh_md » Tue Oct 28, 2008 7:36 pm

helios wrote:Acest topic ar trebui inchis. Nu inteleg ce rost mai au commenturile de dupa. Vom intra in istorie ca prima generatie de absolventi cu rezi luat cu 700-720 de puncte care vor mai freca menta acasa un an. Astept cu nerabdare oftica din zilele post-rezi,de genul "Vai domne, am invatat de-am rupt,nu m-am putut concentra ca mi-a intrat o musca in nas la grila 150 si d-aia am luat 700 de pct. Si o sa stau acasa si-o sa ma iau de mana cu cei care au luat 300 de puncte. Ca ministerul asta infect ne-a dat doar 1100 de locuri. " Sa vezi dup-aia topic de frustrari. Mult spor la grile. Dau o bere si un sejur 7 zile la Socola celui care atinge 300.000 de puncte pe rezitests. :D


sunt multumit si cu post (dar pe specialitatea pe care vreau)....

User avatar
cristina83
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Jul 05, 2008 6:32 pm
Location: Somewhere....

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby cristina83 » Tue Oct 28, 2008 7:36 pm

Raspunsul de mai sus e pt jeromeKjerome

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby d'Arc » Tue Oct 28, 2008 7:38 pm

si cum arata kooks? e asa rau ca in realitate?
respectele mele daca a fost acolo.

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby jeromeKjerome » Tue Oct 28, 2008 7:41 pm

cristina83 wrote:Da, mi-e foarte clar! Reprezentam absolventii anului 6!Solicitari:
-marirea numarului de locuri
-schimbarea posturilor in locuri

Suficient de clar?


Unde erau scrise astea ??? :shock:

Cand s-a anuntat primul protest am vazut niste ideii insirate pe o foaie, ceva. Am zis ca vin. Acum... nimic.
Imi cer scuze ca nu vin ca oaia dupa turma fara sa intreb de ce.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby swiss » Tue Oct 28, 2008 7:44 pm

dr_bang wrote:si cum arata kooks? e asa rau ca in realitate?
respectele mele daca a fost acolo.

scuze frate nu i-am facut poza...
nu asta era ideea...
ideea e ca e gata...spor la invat...
inchideti acest topic si toate care se refera la prosteste pentru rezidentiat...
hai la invatat, lasati imedul ca nu va da ala punctaje pentru rezidentiat...

User avatar
medicinista_bv
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Oct 23, 2008 10:32 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby medicinista_bv » Tue Oct 28, 2008 9:21 pm

Studentilor bucuresteni care nu ati fost azi la protest, am ptr voi un msj:

decat sa fi stat in fata imed-lui sa comentati INUTIL si as indrazni sa adaug ''prostesc'', mai bine iesati azi o ora in strada! era mult mai productiva o astfel de actiune!!
Sa va fie rusine, fata de noi, cei din Sibiu, Cluj, Iasi si Brasov care... om fi noi mai putini dar macar am dat dovada ca avem mai multa ''coloana ca voi''!

Daca la rezi veti fi printre ultimii 400... macar asa, in gand, sa multumiti celorlalti, ptc ca munca voastra, tocitul sute de ore nu ar fi valorat NIMIC fara iesirea lor in strada!
Sa va fie rusine ca radeti de colegii care azi au incercat sa faca ceva!

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Oct 28, 2008 9:33 pm

Cei din Cluj au manifestat cu un scop clar, numarul de locuri.
Si cum în paralel s-au agitat si rectorii din tara, ca deh, finantarea le vine si din rezidenti, au mai aparut niste locuri.

Cei din Bucuresti au manifestat aiurea.
Nu stii daca sa râzi sau sa plângi când citesti patetismele de pe acest topic.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby b3 » Tue Oct 28, 2008 9:51 pm

Terminati cu "manifestat aiurea". Chiar daca nu cereau nimic, era vorba despre aratat ca si in Bucuresti vroiau locuri mai multe, n-au fost doar cei de la Cluj, Brasov, Iasi nemultumiti initial. Era o chestie de solidaritate.

Ca s-a pierdut momentul si ca protestul asta trebuia sa fie saptamana trecuta, in mijlocul negocierilor, chiar in timp ce discutati cu ministrul, asta e altceva.

Oricum, devine obositoare caterinca si aerul asta de haha ce fraieri sunteti. A fost, a trecut, gata.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby paulstraistaru » Tue Oct 28, 2008 9:57 pm

da, este extrem de obositor.

si oricum criticile vin de la persoane care nu stiu ce e aia lupta. ei au ales sa 'fuga' spre 'greener pastures'. asa ca nu vad de ce ar trebui sa consideram spusele lor. toti cei care au participat la actiunea asta si au facut ceva mai mult decat sa stea cu cracii in sus si filele peste burti merita toata consideratia. ei au respectul meu deplin. celorlalti nu le pot acorda decat dispret.

si cu asta eu nu mai postez nimic despre subiectul asta, pentru ca nu mai are sens.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Oct 28, 2008 10:01 pm

paulstraistaru wrote:si oricum criticile vin de la persoane care nu stiu ce e aia lupta. ei au ales sa 'fuga' spre 'greener pastures'. asa ca nu vad de ce ar trebui sa consideram spusele lor.

paulstraistaru - un pic mai devreme wrote:in momentul asta eu m-am decis ca nu voi profesa niciodata in romania.

:lol: :lol: :lol:
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby danhia » Tue Oct 28, 2008 10:15 pm

Nu stiu altii ce simt dar eu nu am mai ras atata de cand era imedul copil.

Mi-a placut mult dra care a zis ca ea ar fi venit dar nu stia pentru ce se duce sa protesteze drept urmare a luat o decizie inteleapta ( dupa parerea mea @) de a sta acasa
2. io zic ca aia de nu au venit la protest sunt aia care oricum nu concureaza pe ultimele locuri scoase si suplimentate ci pe primele la care astialalti nici nu viseaza
3. nush cum a iesit kooksee asa victorios din toata povestea asta ca de cand il citesc eu nu am vazut sa fie de acord cu voi??
Red Apple

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby tana » Tue Oct 28, 2008 10:42 pm

pai toata lumea se astepta de la kuksi sa fie ala raul in dezacord cu ei, alea alea, si acum, ca s-a dus la protest, s-a dovedit ca de fapt e un de-ala bun, deghizat in de-ala rau, ceea ce e mult mai interesat. dau de-ala rau care s-a convertit si s-a facut bun, deci iarasi msito.
mie imi place ca ei o dau inainte cu ce urat din partea celor care n-au venit la protest si acum vor beneficia de avantajele obtinute, dar ii uita pe cei gen kooksee care nu vor avea nici un avantaj din protest dar au venit asa, for fun. cam asta cu reprezentarea
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby b3 » Tue Oct 28, 2008 10:45 pm

kooksee a mers pentru caterinca :) daca imi amintesc bine s-a dus si la protestul princeps, ala de acum 3 sapt de la ASP si a raportat pe forum cum erau 3 persoane pe acolo care de fapt venisera sa se inscrie la rezi :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby danhia » Tue Oct 28, 2008 10:49 pm

io cred ca s-a dus acolo sa se amuze.

dar acuma ca zici ca a fost convertit....... :roll:
Red Apple

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Oct 28, 2008 10:50 pm

De fapt kooksee s-a dus acolo pentru ca e locul lui de munca, el fiind consilier în MS. :D


(smile kooks :lol:)
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby Chingachgook » Tue Oct 28, 2008 11:01 pm

deci daca eram eu consilier in ms....

oricum, cel mai misto lucru pe care l-am auzit la protest a fost: " ht inseamna hematocrit?"
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21947
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby Melania » Tue Oct 28, 2008 11:04 pm

Kooksee in de fapt Nicolaescu insusi.

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby tana » Tue Oct 28, 2008 11:05 pm

tana wrote: cei gen kooksee care nu vor avea nici un avantaj din protest dar au venit asa, for fun.
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby pufii » Wed Oct 29, 2008 10:39 am

Nu stiu de ce, dar ma asteptam la aceasta reactie (de a nu iesi in strada) din partea miticilor... aaa... bucurestenilor :mrgreen:
Asa se intampla in .ro, asa e normal, nu? Cei din "provincie" se zbat mereu pentru unele lucruri si cei din "capitala" trag foloasele. Pentru cine a zis intr-un mesaj anterior (nu mai retin nick-ul) ca aceia care au stat acasa si n-au iesit la protest sigur nu se vor afla printre ultimii care iau locuri, cred ca se inseala amarnic. Dintre cei 900 de oameni care s-au inscris in Bucuresti, ma indoiesc foarte tare ca vor lua toti printre primii... unu si unu :|
Pentru cei care au stat aici pe forum in timp ce in tara se iesea la proteste: rusine! Daca se dorea, se putea iesi si in Bucuresti cand s-a iesit in Brasov, Cluj, Iasi, dar e mai bine in casa la caldurica, nu-i asa? De ce sa nu-i lasam pe altii sa lupte pentru noi?

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby razvan.f » Wed Oct 29, 2008 6:49 pm

Mai e o chestie la care nu v-ati gandit:
in Cluj in 5 minute esti in centru de oriunde ai pleca, la noi e trafic nene si e greu... :)

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby swiss » Wed Oct 29, 2008 6:58 pm

razvan.f wrote:Mai e o chestie la care nu v-ati gandit:
in Cluj in 5 minute esti in centru de oriunde ai pleca, la noi e trafic nene si e greu... :)

serios? ba da mare crezi tu Bucurestiul...si prea mic Clujul...
oricum...nu mai conteaza acum...v-ati lasat colegii balta :reject: :reject: :reject: nu mai incercati sa va scoateti...
normal ca kooksee a venit pentru ca a zis ca vine...nu a zis ca sustine protestul...
a venit sa arate ca unii care se bat in piept si sunt tari pe imed nu vin...
asta inseamna ca e om de cuvant...si pare mai ok in realitate decat pe forum...
oricum trebuia sa-si incalzeasca si el motorul umpic prin fata ministerului sanatatii:D
btw: kooksee...suna super toba aia... :allright:

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby razvan.f » Wed Oct 29, 2008 7:39 pm

1. Era o gluma. Stii? dintr-aia: ha-ha-ha
2. Dar acum ca ai vrut hai sa fie serios. Cat faci tu mergand de la periferia Clujului pana in centrul Clujului cu masina la ora 14.00 intr-o zi lucratoare? Si apoi iti spun si eu cum e in Bucuresti si ce variante de traseu ai daca mai ai nevoie de explicatii ulterioare.
3. In limba romana nu exista cuvantul "umpic".

User avatar
medicinista_bv
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Oct 23, 2008 10:32 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby medicinista_bv » Wed Oct 29, 2008 10:55 pm

danhia wrote: io zic ca aia de nu au venit la protest sunt aia care oricum nu concureaza pe ultimele locuri scoase si suplimentate ci pe primele la care astialalti nici nu viseaza


daca e cineva care se simte asa de sigur pe ce a invatat incat gandeste ''eu o sa fiu in primii 10'', bravo lui!
eu am citit de 15 ori si nu ma simt asa de bine si am iesit in strada!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby helios » Wed Oct 29, 2008 11:00 pm

medicinista_bv wrote:
danhia wrote: io zic ca aia de nu au venit la protest sunt aia care oricum nu concureaza pe ultimele locuri scoase si suplimentate ci pe primele la care astialalti nici nu viseaza


daca e cineva care se simte asa de sigur pe ce a invatat incat gandeste ''eu o sa fiu in primii 10'', bravo lui!
eu am citit de 15 ori si nu ma simt asa de bine si am iesit in strada!


Tu esti raduti_mariana_roxana?? :D
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby swiss » Wed Oct 29, 2008 11:05 pm

razvan.f wrote:1. Era o gluma. Stii? dintr-aia: ha-ha-ha
2. Dar acum ca ai vrut hai sa fie serios. Cat faci tu mergand de la periferia Clujului pana in centrul Clujului cu masina la ora 14.00 intr-o zi lucratoare? Si apoi iti spun si eu cum e in Bucuresti si ce variante de traseu ai daca mai ai nevoie de explicatii ulterioare.
3. In limba romana nu exista cuvantul "umpic".

daca tu te consideri amuzant nu ai decat sa razi de tine singur...
eu nu scriu la cenaclu aici...stai linistita...pardon linistit(de obicei replicile astea le primeam de la filologiste...scuza-mi obisnuinta)
poti face si pana la o ora(dar clujul e mai cu cap...facut...are semafoare cu senzori in functie de trafic, oamenii sunt mai civilizati si in primul rand se respecta...)...si nu trebuie sa-mi spui tu cum e in Bucuresti...ca nu e vreo metropola d-aia super complicata...e un oras frumos pacat ca e locuit!
si daca tu zici ca e normal ca din unirii (tribunal) pana la intercontiental sa faci o ora pe la 6-7 seara...e ceva normal...inseamna ca esti multumit de ceea ce ai...
e doar prost organizata

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby Chingachgook » Wed Oct 29, 2008 11:48 pm

nu facem un protest mic si sa se fluidizeze traficul?
daca tot suntem montati...
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby swiss » Wed Oct 29, 2008 11:53 pm

kooksee wrote:nu facem un protest mic si sa se fluidizeze traficul?
daca tot suntem montati...

kooksee...tu ce te plangi???
tu cu motorul tau aduni zeci de oglinzi si faci cu zeci de minute mai putin :peace: :peace: :peace:
ce-ti tre acu protest :shock: :))

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby razvan.f » Thu Oct 30, 2008 8:21 pm

dr_holliday wrote:
razvan.f wrote:1. Era o gluma. Stii? dintr-aia: ha-ha-ha
2. Dar acum ca ai vrut hai sa fie serios. Cat faci tu mergand de la periferia Clujului pana in centrul Clujului cu masina la ora 14.00 intr-o zi lucratoare? Si apoi iti spun si eu cum e in Bucuresti si ce variante de traseu ai daca mai ai nevoie de explicatii ulterioare.
3. In limba romana nu exista cuvantul "umpic".

daca tu te consideri amuzant nu ai decat sa razi de tine singur...
eu nu scriu la cenaclu aici...stai linistita...pardon linistit(de obicei replicile astea le primeam de la filologiste...scuza-mi obisnuinta)
poti face si pana la o ora(dar clujul e mai cu cap...facut...are semafoare cu senzori in functie de trafic, oamenii sunt mai civilizati si in primul rand se respecta...)...si nu trebuie sa-mi spui tu cum e in Bucuresti...ca nu e vreo metropola d-aia super complicata...e un oras frumos pacat ca e locuit!
si daca tu zici ca e normal ca din unirii (tribunal) pana la intercontiental sa faci o ora pe la 6-7 seara...e ceva normal...inseamna ca esti multumit de ceea ce ai...
e doar prost organizata



Vad ca degeaba le iau pe rand (ineptiile tale) ca sa iti explic pentru ca in capul tau "supa primordiala" este in plina fierbere.
Nu trebuie sa scrii "ca la cenaclu aici". Se mai accepta o scapare ici colo. Insa tu nu scri "ca la cenaclu" oriunde ai scrie (exemplu este petitia, daca nici aia nu trebuia scrisa "ca la cenaclu"...). Se pare ca replicile primite de la filologiste (nu ma deranjeaza comparatia cu o femeie dar se pare ca tu ai ceva probleme in domeniul acesta cata vreme o faci) nu ti-au folosit deloc.
Eu nu am zis nimic de cat de "cu cap" e facut Clujul si cat de "civilizati" sunt oamenii acolo, nici cat de "prosti" si "necivilizati" sunt oamenii in Bucuresti, si stiu ca poate nu trebuie sa iti zic eu cum e in Bucuresti pentru ca vad ca nimic din ce iti zic ceilalti (ex. filologistele) nu iti foloseste. Eu in locul tau nu as utiliza clisee de genul "e un oras frumos pacat ca e locuit!" ca sa nu jignesc o populatie de 1.931.838 de locuitori dar se pare ca atat poti, atat faci.
Unde ai vazut tu ca am scris eu ca e normal ca se face o ora de la... pana la... si ca sunt multumit...? Daca auzi voci sau vezi text care nu e scris de fapt poate ar trebui sa mergi la un consult de specialitate (si nu la oftalmolog daca vezi ce scrie aici).

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby swiss » Fri Oct 31, 2008 3:31 am

razvan.f wrote:Vad ca degeaba le iau pe rand (ineptiile tale) ca sa iti explic pentru ca in capul tau "supa primordiala" este in plina fierbere.
Nu trebuie sa scrii "ca la cenaclu aici". Se mai accepta o scapare ici colo. Insa tu nu scri "ca la cenaclu" oriunde ai scrie (exemplu este petitia, daca nici aia nu trebuia scrisa "ca la cenaclu"...). Se pare ca replicile primite de la filologiste (nu ma deranjeaza comparatia cu o femeie dar se pare ca tu ai ceva probleme in domeniul acesta cata vreme o faci) nu ti-au folosit deloc.
Eu nu am zis nimic de cat de "cu cap" e facut Clujul si cat de "civilizati" sunt oamenii acolo, nici cat de "prosti" si "necivilizati" sunt oamenii in Bucuresti, si stiu ca poate nu trebuie sa iti zic eu cum e in Bucuresti pentru ca vad ca nimic din ce iti zic ceilalti (ex. filologistele) nu iti foloseste. Eu in locul tau nu as utiliza clisee de genul "e un oras frumos pacat ca e locuit!" ca sa nu jignesc o populatie de 1.931.838 de locuitori dar se pare ca atat poti, atat faci.
Unde ai vazut tu ca am scris eu ca e normal ca se face o ora de la... pana la... si ca sunt multumit...? Daca auzi voci sau vezi text care nu e scris de fapt poate ar trebui sa mergi la un consult de specialitate (si nu la oftalmolog daca vezi ce scrie aici).



usor ca iei scrisul de pe tastatura :allright:
ai dreptate si imi cer scuze!
deja incepe sa imi placa la nebunie Bucurestiul :rightblinky:
dar,prietene pana una alta...ia o gura de aer, si calmeaza-te
nu stiu in ce masura esti implicat de acest rezidentiat sau nu...
dar mentalitatea ta nu o poti schimba decat tu insuti...uitandu-te tu atent in jur in ce lume traiesti si in ce mizerie!
si daca tie iti place inseamna ca si tu esti ca ei! (ca mica parte care nu poate fi controlata de alea 2 mil de oameni care traiesc in Bucuresti)
eu atat pot atat fac...tu ce mai faci?
eu nu am auzit de tine si nici nu cred ca o sa aud facand ceva bun cu mentalitatea asta de grandoare pe care o ai...
pana una alta...de ce nu ai scris tu o petitie corecta gramatical...de ce nu ai iesit in strada sa iti ceri drepturi, de ce nu ai fost la negocieri? de ce nu te-ai zbatut pentru colegii tai?
hai ia stai jos ca nu te-a pus nimeni sa vorbesti neintrebat
vi cu patetisme de 2 lei ca faci 5 min pana in centrul clujului...macar ai fost acolo?
in capul tau mi-e clar ce e...
ti-am subliniat niste chestii cu rosu acolo in ceea ce ai spus... ai grija...ca ce-ti doresti cateodata se adevereste :wink:
o seara buna!


aaa..era sa uit...nu am spus niciodata ca-s prosti si necivilizati bucurestenii..dar se pare ca asa te vezi tu prietene din moment ce te ataci(scuza-ma...chiar ca o femeie :lol: )
ia mai culturalizeaza-te putin...mai iesi prin alte capitale sa vezi cum arata!

http://www.deceiubimbucurestiul.ro/arhi ... it/64.html

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby jeromeKjerome » Fri Oct 31, 2008 2:29 pm

dr_holliday wrote:
razvan.f wrote:Vad ca degeaba le iau pe rand (ineptiile tale) ca sa iti explic pentru ca in capul tau "supa primordiala" este in plina fierbere.
Nu trebuie sa scrii "ca la cenaclu aici". Se mai accepta o scapare ici colo. Insa tu nu scri "ca la cenaclu" oriunde ai scrie (exemplu este petitia, daca nici aia nu trebuia scrisa "ca la cenaclu"...). Se pare ca replicile primite de la filologiste (nu ma deranjeaza comparatia cu o femeie dar se pare ca tu ai ceva probleme in domeniul acesta cata vreme o faci) nu ti-au folosit deloc.
Eu nu am zis nimic de cat de "cu cap" e facut Clujul si cat de "civilizati" sunt oamenii acolo, nici cat de "prosti" si "necivilizati" sunt oamenii in Bucuresti, si stiu ca poate nu trebuie sa iti zic eu cum e in Bucuresti pentru ca vad ca nimic din ce iti zic ceilalti (ex. filologistele) nu iti foloseste. Eu in locul tau nu as utiliza clisee de genul "e un oras frumos pacat ca e locuit!" ca sa nu jignesc o populatie de 1.931.838 de locuitori dar se pare ca atat poti, atat faci.
Unde ai vazut tu ca am scris eu ca e normal ca se face o ora de la... pana la... si ca sunt multumit...? Daca auzi voci sau vezi text care nu e scris de fapt poate ar trebui sa mergi la un consult de specialitate (si nu la oftalmolog daca vezi ce scrie aici).



usor ca iei scrisul de pe tastatura :allright:
ai dreptate si imi cer scuze!
deja incepe sa imi placa la nebunie Bucurestiul :rightblinky:
dar,prietene pana una alta...ia o gura de aer, si calmeaza-te
nu stiu in ce masura esti implicat de acest rezidentiat sau nu...
dar mentalitatea ta nu o poti schimba decat tu insuti...uitandu-te tu atent in jur in ce lume traiesti si in ce mizerie!
si daca tie iti place inseamna ca si tu esti ca ei! (ca mica parte care nu poate fi controlata de alea 2 mil de oameni care traiesc in Bucuresti)
eu atat pot atat fac...tu ce mai faci?
eu nu am auzit de tine si nici nu cred ca o sa aud facand ceva bun cu mentalitatea asta de grandoare pe care o ai...
pana una alta...de ce nu ai scris tu o petitie corecta gramatical...de ce nu ai iesit in strada sa iti ceri drepturi, de ce nu ai fost la negocieri? de ce nu te-ai zbatut pentru colegii tai?
hai ia stai jos ca nu te-a pus nimeni sa vorbesti neintrebat
vi cu patetisme de 2 lei ca faci 5 min pana in centrul clujului...macar ai fost acolo?
in capul tau mi-e clar ce e...
ti-am subliniat niste chestii cu rosu acolo in ceea ce ai spus... ai grija...ca ce-ti doresti cateodata se adevereste :wink:
o seara buna!


aaa..era sa uit...nu am spus niciodata ca-s prosti si necivilizati bucurestenii..dar se pare ca asa te vezi tu prietene din moment ce te ataci(scuza-ma...chiar ca o femeie :lol: )
ia mai culturalizeaza-te putin...mai iesi prin alte capitale sa vezi cum arata!

http://www.deceiubimbucurestiul.ro/arhi ... it/64.html



No, si asta ti se pare ca ar fi clona lui kooksee ?
Mai baiatule, te rog io, nu-ti ma da cu stangul in dreptu' ca iar ma tentezi sa comentez si am de invatat.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby swiss » Fri Oct 31, 2008 2:32 pm

jeromeKjerome wrote:
dr_holliday wrote:
razvan.f wrote:Vad ca degeaba le iau pe rand (ineptiile tale) ca sa iti explic pentru ca in capul tau "supa primordiala" este in plina fierbere.
Nu trebuie sa scrii "ca la cenaclu aici". Se mai accepta o scapare ici colo. Insa tu nu scri "ca la cenaclu" oriunde ai scrie (exemplu este petitia, daca nici aia nu trebuia scrisa "ca la cenaclu"...). Se pare ca replicile primite de la filologiste (nu ma deranjeaza comparatia cu o femeie dar se pare ca tu ai ceva probleme in domeniul acesta cata vreme o faci) nu ti-au folosit deloc.
Eu nu am zis nimic de cat de "cu cap" e facut Clujul si cat de "civilizati" sunt oamenii acolo, nici cat de "prosti" si "necivilizati" sunt oamenii in Bucuresti, si stiu ca poate nu trebuie sa iti zic eu cum e in Bucuresti pentru ca vad ca nimic din ce iti zic ceilalti (ex. filologistele) nu iti foloseste. Eu in locul tau nu as utiliza clisee de genul "e un oras frumos pacat ca e locuit!" ca sa nu jignesc o populatie de 1.931.838 de locuitori dar se pare ca atat poti, atat faci.
Unde ai vazut tu ca am scris eu ca e normal ca se face o ora de la... pana la... si ca sunt multumit...? Daca auzi voci sau vezi text care nu e scris de fapt poate ar trebui sa mergi la un consult de specialitate (si nu la oftalmolog daca vezi ce scrie aici).



usor ca iei scrisul de pe tastatura :allright:
ai dreptate si imi cer scuze!
deja incepe sa imi placa la nebunie Bucurestiul :rightblinky:
dar,prietene pana una alta...ia o gura de aer, si calmeaza-te
nu stiu in ce masura esti implicat de acest rezidentiat sau nu...
dar mentalitatea ta nu o poti schimba decat tu insuti...uitandu-te tu atent in jur in ce lume traiesti si in ce mizerie!
si daca tie iti place inseamna ca si tu esti ca ei! (ca mica parte care nu poate fi controlata de alea 2 mil de oameni care traiesc in Bucuresti)
eu atat pot atat fac...tu ce mai faci?
eu nu am auzit de tine si nici nu cred ca o sa aud facand ceva bun cu mentalitatea asta de grandoare pe care o ai...
pana una alta...de ce nu ai scris tu o petitie corecta gramatical...de ce nu ai iesit in strada sa iti ceri drepturi, de ce nu ai fost la negocieri? de ce nu te-ai zbatut pentru colegii tai?
hai ia stai jos ca nu te-a pus nimeni sa vorbesti neintrebat
vi cu patetisme de 2 lei ca faci 5 min pana in centrul clujului...macar ai fost acolo?
in capul tau mi-e clar ce e...
ti-am subliniat niste chestii cu rosu acolo in ceea ce ai spus... ai grija...ca ce-ti doresti cateodata se adevereste :wink:
o seara buna!


aaa..era sa uit...nu am spus niciodata ca-s prosti si necivilizati bucurestenii..dar se pare ca asa te vezi tu prietene din moment ce te ataci(scuza-ma...chiar ca o femeie :lol: )
ia mai culturalizeaza-te putin...mai iesi prin alte capitale sa vezi cum arata!

http://www.deceiubimbucurestiul.ro/arhi ... it/64.html



No, si asta ti se pare ca ar fi clona lui kooksee ?
Mai baiatule, te rog io, nu-ti ma da cu stangul in dreptu' ca iar ma tentezi sa comentez si am de invatat.

mai fetita...spor la invatat!
ps: de ce te bagi si tu singura in seama?
topicul asta trebuia de mult inchis :hate:

User avatar
werger
senior
senior
Posts: 116
Joined: Thu Sep 11, 2008 12:47 pm

Re: marti 28 oct 2008 PROTEST in fata ministerului!

Postby werger » Fri Oct 31, 2008 2:35 pm

am ras cu pofta cand am vazut cum va alintati, de mult timp nu m-am mai distrat
spor la invatat
fost student, actual pervers, viitor medic


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests