Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

schimbarea schimbarii...
User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby alina_ok » Sat Oct 25, 2008 8:38 pm

andrita wrote:
alina_ok wrote:si apropo. sa va asteptati de acu sa scriu si mai gresit .pt ca nu imi merg nici tastele calumea si nici netul.......

rezi este un examen si al stapanirii de sine,si al memoriei ,si al cunostintelor in dom medicinii si ..din cate vad eu mai tre' sa studiezi sau sa iei un pic de ceai de tei (povestea ei).ca altfel..e de rau.spor la grile!!

mda ...ai dreptate.....mai putin la faza aia cu cunostiintele in domeniul medicinii, nu cred ca examenul asta pune in valoare cunostiintele noastre in domeniul medicinii.si ceaiul de tei nu isi mai face de mult efectul la mine, nu mai merge nici cu xanax. nici nu ma chinui cu grilele, va las pe voi ....anul asta....spor. eu mai am un pic si ajung la psi..... pacient
khabi kushi khabie gham...

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby dr_arm » Sat Oct 25, 2008 8:41 pm

deci e foarte bine gandit...stau in Iasi, vreau, de exemplu, un post in moldova si fac rezidentiatul in bucuresti, cluj sau targu mures. cool!!

drwikiwiki
senior
senior
Posts: 315
Joined: Sat May 10, 2008 7:26 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby drwikiwiki » Sat Oct 25, 2008 8:42 pm

Personal :de cateva zile am inceput sa dau gainele cu ruj,sa le vopsesc blonde ascultand manele!
Oare e ceva grav??

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby gaurav_singh_md » Sat Oct 25, 2008 8:43 pm

dr_arm wrote:deci e foarte bine gandit...stau in Iasi, vreau, de exemplu, un post in moldova si fac rezidentiatul in bucuresti, cluj sau targu mures. cool!!

fiecare ani este la fel....(cu centre de pregatire)...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby AvLee » Sat Oct 25, 2008 8:44 pm

Deloc, dar daca ajungi si sa operezi pe ele pastreaza cateva parti pentru o friptura.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby dr_arm » Sat Oct 25, 2008 8:55 pm

gaurav_singh_md wrote:
dr_arm wrote:deci e foarte bine gandit...stau in Iasi, vreau, de exemplu, un post in moldova si fac rezidentiatul in bucuresti, cluj sau targu mures. cool!!

fiecare ani este la fel....(cu centre de pregatire)...




m-am exprimat gresit. sunt specialitati care au posturi in moldova dar nu au echivalent in centrul universitar Iasi. Adica sunt obligata sa fac rezidentiatul in alt centru universitar decat Iasi, desi postul e in judetul Iasi (exemplu: recuperare: sunt posturi in Harlau, Suceava, Botosani, etc., dar nu poti face rezidentiatul in Iasi- conform logicii lor)....

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby gaurav_singh_md » Sat Oct 25, 2008 9:01 pm

dr_arm wrote:
gaurav_singh_md wrote:
dr_arm wrote:deci e foarte bine gandit...stau in Iasi, vreau, de exemplu, un post in moldova si fac rezidentiatul in bucuresti, cluj sau targu mures. cool!!

fiecare ani este la fel....(cu centre de pregatire)...




m-am exprimat gresit. sunt specialitati care au posturi in moldova dar nu au echivalent in centrul universitar Iasi. Adica sunt obligata sa fac rezidentiatul in alt centru universitar decat Iasi, desi postul e in judetul Iasi (exemplu: recuperare: sunt posturi in Harlau, Suceava, Botosani, etc., dar nu poti face rezidentiatul in Iasi- conform logicii lor)....

sunt 2 locuri de preg la iasi pt recuperare....poate nu mai este loc pt mai multi (rezidenti)....

drwikiwiki
senior
senior
Posts: 315
Joined: Sat May 10, 2008 7:26 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby drwikiwiki » Sat Oct 25, 2008 9:27 pm

stie careva situatia pe Buc.?
cati s au inscris? fete si baieti daca se poate?

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21944
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby Melania » Sat Oct 25, 2008 9:54 pm

Cei ce dau rezi la anu au campus o.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby Riley » Sat Oct 25, 2008 10:39 pm

Sa inteleg ca se anunta recesiunea pentru anii care urmeaza? :( :( :(

Melania wrote:
Cei care dau rezi la anu au campus o
.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby alina_ok » Sat Oct 25, 2008 10:42 pm

Melania wrote:Cei ce dau rezi la anu au campus o.

zici tu ?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby andrita » Sun Oct 26, 2008 9:39 am

drwikiwiki wrote:Personal :de cateva zile am inceput sa dau gainele cu ruj,sa le vopsesc blonde ascultand manele!
Oare e ceva grav??

da.se numeste zoofilie! :lol: :lol:
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
medicinista_bv
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Oct 23, 2008 10:32 pm

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby medicinista_bv » Mon Oct 27, 2008 4:23 pm

http://www.rezidentiat2008.ro/downloads ... entare.pdf

ati vazut lista?
incredibil!!! cu tot respectul ptr cei din Iasi... ce ati facut sa va aloce 83 de locuri?
ca noi astia din ardeal.. vom ajunge departe de casa si de ai nostri :((

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby paulstraistaru » Mon Oct 27, 2008 4:27 pm

ei, la iasi parca erau oricum destul de putine din start. doar s-a mai echilibrat putin distributia.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby d'Arc » Mon Oct 27, 2008 4:34 pm

medicinista_bv wrote:http://www.rezidentiat2008.ro/downloads/locuri-a-2-a-suplimentare.pdf

ati vazut lista?
incredibil!!! cu tot respectul ptr cei din Iasi... ce ati facut sa va aloce 83 de locuri?
ca noi astia din ardeal.. vom ajunge departe de casa si de ai nostri :((



aha, si eu stiu unii de la moldova care vin la noi... deci posibilitatile noastre tot scad... :(

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby paulstraistaru » Mon Oct 27, 2008 4:37 pm

pai in moldova e si mai nasol cu rezidentiatul. da' nu mai spuneti la nimeni ca vin cei din moldova... ca atunci o sa-i vina idei ministrului. e mai usor sa-i aduca de peste prut decat tocmai din china. plus ca moldovenii stiu limba romana, deci nu tre' sa-i mai invete nimic.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby d'Arc » Mon Oct 27, 2008 4:50 pm

paulstraistaru wrote:pai in moldova e si mai nasol cu rezidentiatul. da' nu mai spuneti la nimeni ca vin cei din moldova... ca atunci o sa-i vina idei ministrului. e mai usor sa-i aduca de peste prut decat tocmai din china. plus ca moldovenii stiu limba romana, deci nu tre' sa-i mai invete nimic.



da nu din moldova aia, din aia de la noi.... iasi, neamt, etc

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby paulstraistaru » Mon Oct 27, 2008 5:32 pm

dr_bang wrote:
paulstraistaru wrote:pai in moldova e si mai nasol cu rezidentiatul. da' nu mai spuneti la nimeni ca vin cei din moldova... ca atunci o sa-i vina idei ministrului. e mai usor sa-i aduca de peste prut decat tocmai din china. plus ca moldovenii stiu limba romana, deci nu tre' sa-i mai invete nimic.



da nu din moldova aia, din aia de la noi.... iasi, neamt, etc


pai atunci ce conteaza? oricum suntem dati drq cu totii aici.

User avatar
medicinista_bv
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Oct 23, 2008 10:32 pm

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby medicinista_bv » Mon Oct 27, 2008 5:42 pm

paulstraistaru wrote:ei, la iasi parca erau oricum destul de putine din start. doar s-a mai echilibrat putin distributia.



253locuri la Iasi comparativ cu 10 la Galati, 36 la Arad....nu imi pare echilibrat
ce sa mai zic de mult ravnitul meu Brasovul care are numai 45 ... sau de Mures, care la valoarea lui are numai 235 ...
Situatia nu e trista... da` trista frate, nu gluma!!!

luly_boy
senior
senior
Posts: 227
Joined: Tue Aug 15, 2006 9:53 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby luly_boy » Mon Oct 27, 2008 5:48 pm

medicinista_bv wrote:
paulstraistaru wrote:ei, la iasi parca erau oricum destul de putine din start. doar s-a mai echilibrat putin distributia.



253locuri la Iasi comparativ cu 10 la Galati, 36 la Arad....nu imi pare echilibrat
ce sa mai zic de mult ravnitul meu Brasovul care are numai 45 ... sau de Mures, care la valoarea lui are numai 235 ...
Situatia nu e trista... da` trista frate, nu gluma!!!


Nu vreau sa fiu rea, dar eu n-am auzit pe nimeni de la Tg Mures care sa fi protestat alaturi de ceilalti...au tacut malc! Au fost in stare sa sa faca auziti cei din Brasov (bravo lor! :allright: ), chiar mi se parea normal sa primeasca m multe locuri, dar Muresul nu a zis nimic! Daca gresesc si s-o fi facut un protest pe acolo de care n-am auzit eu, imi cer scuze.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby gaurav_singh_md » Mon Oct 27, 2008 5:54 pm

luly_boy wrote:
medicinista_bv wrote:
paulstraistaru wrote:ei, la iasi parca erau oricum destul de putine din start. doar s-a mai echilibrat putin distributia.



253locuri la Iasi comparativ cu 10 la Galati, 36 la Arad....nu imi pare echilibrat
ce sa mai zic de mult ravnitul meu Brasovul care are numai 45 ... sau de Mures, care la valoarea lui are numai 235 ...
Situatia nu e trista... da` trista frate, nu gluma!!!


Nu vreau sa fiu rea, dar eu n-am auzit pe nimeni de la Tg Mures care sa fi protestat alaturi de ceilalti...au tacut malc! Au fost in stare sa sa faca auziti cei din Brasov (bravo lor! :allright: ), chiar mi se parea normal sa primeasca m multe locuri, dar Muresul nu a zis nimic! Daca gresesc si s-o fi facut un protest pe acolo de care n-am auzit eu, imi cer scuze.


it's not about who protested and who didn't, it's about capacity.... rezi isn't med school....u need hospitals with well trained doctors and large populations to train rezidents.... (therfore the large number of places in buc, cluj, iasi and timisoara)

dr.danna
junior
junior
Posts: 50
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:48 am

Re: Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270

Postby dr.danna » Mon Oct 27, 2008 9:22 pm

luly_boy wrote:
medicinista_bv wrote:
paulstraistaru wrote:ei, la iasi parca erau oricum destul de putine din start. doar s-a mai echilibrat putin distributia.



253locuri la Iasi comparativ cu 10 la Galati, 36 la Arad....nu imi pare echilibrat
ce sa mai zic de mult ravnitul meu Brasovul care are numai 45 ... sau de Mures, care la valoarea lui are numai 235 ...
Situatia nu e trista... da` trista frate, nu gluma!!!


Nu vreau sa fiu rea, dar eu n-am auzit pe nimeni de la Tg Mures care sa fi protestat alaturi de ceilalti...au tacut malc! Au fost in stare sa sa faca auziti cei din Brasov (bravo lor! :allright: ), chiar mi se parea normal sa primeasca m multe locuri, dar Muresul nu a zis nimic! Daca gresesc si s-o fi facut un protest pe acolo de care n-am auzit eu, imi cer scuze.

Daca aia din Mures nu sunt combativi si nu s-au inghesuit la protest nu va inghesuiti ceilalti pe locurile de la Mures! Sau le vreti pe toate ca ati muncit pentru ele? :devil:


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests