MS prelungeste perioada inscrierilor.

schimbarea schimbarii...
User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby optimus » Tue Oct 21, 2008 4:58 pm

Ministerul Sanatatii Publice anunţă prelungirea termenului de înscriere la concursul de rezidenţiat până la data de 24 octombrie 2008, inclusiv.

Sursa:emed
REST IN PEACE!

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby swiss » Tue Oct 21, 2008 5:08 pm

optimus wrote:Ministerul Sanatatii Publice anunţă prelungirea termenului de înscriere la concursul de rezidenţiat până la data de 24 octombrie 2008, inclusiv.

Sursa:emed

;)) ce tare...anunta azi dupa ce ieri era ultima zi de inscriere:))
oare mai e cineva care nu s-a inscris?

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby dr_dr » Tue Oct 21, 2008 5:24 pm

Tocmai mi-a soptit o pasarica.....ce s-a plimabat azi pe la clinici cu treburi...cum ca profii sunt tare mirati ca desi e marti nu au fost inca intrebati de necesarul de rezidenti :!: :!: :!: :!:
Mai aveti sperante in locuri eu nu........ :hate:

Cat despre DEVANSAREA datei de inscriere...super tare.....probabil sunt putinei si nu a le-a iesit necesarul pe anul asta ...............si inca mai spera la vreun intarziat :lol: :lol: :lol:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby swiss » Tue Oct 21, 2008 5:27 pm

pasarica asta zboara pe aici prin bucuresti, ca pe la cluj e imposibil:)
ca noi ne ocupam serios de treburi:)

dr_dr wrote:Tocmai mi-a soptit o pasarica.....ce s-a plimabat azi pe la clinici cu treburi...cum ca profii sunt tare mirati ca desi e marti nu au fost inca intrebati de necesarul de rezidenti :!: :!: :!: :!:
Mai aveti sperante in locuri eu nu........ :hate:

Cat despre DEVANSAREA datei de inscriere...super tare.....probabil sunt putinei si nu a le-a iesit necesarul pe anul asta ...............si inca mai spera la vreun intarziat :lol: :lol: :lol:

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby helios » Tue Oct 21, 2008 5:37 pm

dr_dr wrote:Tocmai mi-a soptit o pasarica.....ce s-a plimabat azi pe la clinici cu treburi...cum ca profii sunt tare mirati ca desi e marti nu au fost inca intrebati de necesarul de rezidenti :!: :!: :!: :!:
Mai aveti sperante in locuri eu nu........ :hate:

Cat despre DEVANSAREA datei de inscriere...super tare.....probabil sunt putinei si nu a le-a iesit necesarul pe anul asta ...............si inca mai spera la vreun intarziat :lol: :lol: :lol:


Nu stiu ce pasarica ti-a soptit. De exemplu, in Fundeni la radio, care an de an a oferit locuri destule la rezi, anul asta ar mai fi fost loc de rezidenti, nici vorba ca ar avea destui sau ca nu-si permit sa-i plateasca. Probabil aceeasi situatie este si la psihiatrie. Intentia este clara, nu are rost sa mai deschidem subiectul. Sa vedem cat va mai da ministerul inapoi/
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby dr_dr » Tue Oct 21, 2008 5:51 pm

Stati mai ce v-ati ambalat asa....pasarica nu se plimba sa caute locuri...se afla doar unde nu trebuia...si auzea chestii.Eu ma bucur tare daca cineva s-a ocupat sa aiba o hartie clara cu necesarul sa nu o luam iar peste bot.... :mrgreen:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby crazy_doc » Tue Oct 21, 2008 6:14 pm

helios wrote:
Nu stiu ce pasarica ti-a soptit. De exemplu, in Fundeni la radio, care an de an a oferit locuri destule la rezi, anul asta ar mai fi fost loc de rezidenti, nici vorba ca ar avea destui sau ca nu-si permit sa-i plateasca. Probabil aceeasi situatie este si la psihiatrie. Intentia este clara, nu are rost sa mai deschidem subiectul. Sa vedem cat va mai da ministerul inapoi/


De locuri se ocupa clinica respectiva, de bani insa nu astia vin de l minister asa k n au treaba...ei raporteaza numarul de locuri p care il pot pregatii..de calcule,cifre si bani se ocupa ministerul.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby helios » Tue Oct 21, 2008 6:38 pm

Una e sa nu mai DOREASCA ministerul,alta e cand nu are bani. Aici efectiv nu se doreste,despre asta si este vorba. In fine, isi fac si ei calculele dupa le convine. Oricum, cea mai penibila scuza ubicuitar invocata este ca nu sunt bani. Bani sunt ,pacat ca unii baga mana adanc in fonduri
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

goldfrapp
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Mar 16, 2007 10:56 pm

Re: MS prelungeste perioada inscrierilor.

Postby goldfrapp » Sun Oct 26, 2008 2:50 pm

Se stie cati s+au inscris cumva? Macar estimativ?

LE: Nevermind, am gasit in alt topic ca ar fi aprox 4200 :D


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests