16 noiembrie vs. 7 decembrie

schimbarea schimbarii...

Cand doresti sa dai examenul de rezidentiat?

Poll ended at Sat Oct 25, 2008 9:07 pm

1. 16 noiembrie
115
40%
2. 7 decembrie
174
60%
 
Total votes: 289

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby lanaiba » Tue Oct 21, 2008 10:32 pm

21 decembrie? ca 21 nov nu i duminik:) waw sa dam de craciun:)))) vrajeala. nu adev. stai calm
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Tue Oct 21, 2008 10:33 pm

21.....deci nu duminica.kam greu de crezut.astept ceva mai oficial
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Dr.Angel » Tue Oct 21, 2008 10:50 pm

Dap, pai sigur o fii auzit gresit k si mie mi s-a parut tare aiurea, dar am vrut sa verific :rightblinky:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dr_dr » Tue Oct 21, 2008 10:51 pm

:shock: :shock: :shock: 21 dec e duminica............ :daz: :daz:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
herbsman
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sun Aug 31, 2008 1:40 pm
Location: holy mount zion

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby herbsman » Wed Oct 22, 2008 1:20 am

eu am auzit ca simona senzual e virgina si ca murinho vine la steaua in locul lui lacatus. oare o fi adevarat? sau sa asteptam ceva mai oficial?

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby antalgic » Wed Oct 22, 2008 2:39 am

:lol:
tzara de la pagina 5, here we are!

dr_florya
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Oct 16, 2008 3:39 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dr_florya » Wed Oct 22, 2008 10:15 am

Am inteles k ex va fi pe 23 sau 24 nov.... :rightblinky:

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby cog1983 » Wed Oct 22, 2008 10:16 am

dr_florya wrote:Am inteles k ex va fi pe 23 sau 24 nov.... :rightblinky:

Poate ne spui si de unde ai inteles...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
anonymma
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Sep 01, 2008 12:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby anonymma » Wed Oct 22, 2008 10:34 am

Tocmai m-a sunat o prietena care a vazut la televizor ca au spus ca s-a amanat pe 23 noiembrie? Stie cineva ceva oficial? A mai auzit cineva? :?:

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 10:44 am

ma da incetati cu amanarile.e deja nesimtire ce faceti.cine vrea sa sil amane sa siul amane pana in noiembrie 2009 .nu e mai simplu.sau in 2010 sau cand vrea muschiul lor creieros sa il dea.chiar suntem in liceu .sa amanam la nesfarsit pentru ca unii nu reusesc sa studieze sau se decid u o luna inainte.noi aia care am inceput sa studiem din timp ce vina avem

cichi
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Thu Oct 16, 2008 8:27 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby cichi » Wed Oct 22, 2008 10:54 am

de unde 23?
cine? unde? cand? cum?
:?

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 10:55 am

papion wrote:
AvLee wrote:
hashimoto wrote:Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poate esti toba de carte dar in rest esti prost de dai in gropi. Hai sa o luam pe puncte.

1.Si de ce sa favorizam pe cei care s-au trezit mai devreme? Daca tot e vorba de favoritism

2. Exista punctajul ponderat. Situatii gen mai multi cu nota maxima decat locuri scoase la concurs nu ai sa vezi prea curand.Aia care sunt lenesi sunt de vita nobila.Sau aderam la principi comuniste gen munca multa inobileaza pe om.

3.Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar.Rezidentiatul si medicina in general presupun nervi tari nu numai pagini memorate, daca nu tine asta e mori si fa loc altuia.Si daca au venit din vacanta fresh te opreste cineva pe tine sa iei vacanta akum?

4. Sa sti ca sunt oameni care fac minuni intr-o luna. Poate un tocilar ca tine nu dar alti da.Referitor la ingaduinta de ce cei multi trebuie sa aiba mila de cei putini in conditile in care cei putini nu au ingaduinta referitor la cei mari.Cei mai multi sau puternici castiga.Legea supravietuiri.

5.Intradevar ai trait 6 ani din bani alor tai si akum nu mai poti trai decat cu salariul de rezident. Mult noroc sa traiesti numai din ala. Apropo somajul e kam jumatate din salariu de rezident, deci mai bine decat cand erai student. De fapt nu bani astia sunt problema ta, ci alti bani care probabil nu mai poti sa-i cheltuiesti kum vrei tu.



In continuare astept niste motive rezonabile si personale. Daca tot miniti , mintiti inteligent.



eu sunt acum in concediu fara plata de 3 luni ca sa pot da concursul
daca se mai amana cred c-o sa-i crap capu' cuiva
cel mai probabil lui avlee care se pare ca-i nefolositor societatii


Deci omu asta e un exemplu tipic de genu de oameni care doresc amanarea.pentr el cien dorste amanarea e un tocilar,rog a se observa gndirea de 1-8.pentru el munca inseamna comunism si emdicina in general nu are a face nimic de cunosctine sau practica ci despre capacitatea de a rezista la amanari nesfarsite a unui examen.alte lucrui care le spune sunt mai uimitoare cu cat esti mai puturos cu ata esti amide vita nobila.mai baiatule tu ti-ai gresit meseria.vezi ca guta si ai lui canta de mult despre oameni ca tine.de ce naiba vrei tu sa fii medic cand poti sa fii nobil.alt lucru genial spus ca omu e fin observator.cei multi si p... is mai smecheri asa ca el fata de noi restu.nu stiu daca tiai dat seam colegu.dar au existat si oameni care anii astia nu si-au cumparat examene nu au copiat cu hands free si nu au copiat in general.poate ne-a placut ceea ce facem si am decis ca e interesant sa si studiem.mintea ta de nivel de Gutza and company nu poate sa priceapa asta.asa ca colegu nu mai bine iti iei o viora si te apuci de meseria care iti apre atat de draga

alina4u
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:44 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby alina4u » Wed Oct 22, 2008 11:01 am

cichi wrote:de unde 23?
cine? unde? cand? cum?
:?


Dragilor cred ca asa s-au exprimat GRESIT aia de la realitatea ,,, .... dar de fapt era : S-AU AMANAT INSCRIERILE PANA PE 24 OCT.

User avatar
anonymma
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Sep 01, 2008 12:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby anonymma » Wed Oct 22, 2008 11:04 am

Si eu cred ca era vb de o greseala, pe site-ul ministerului scrie doar de inscrieri, presupun ca ar fi zis si de data asta daca ar fi fost oficial.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 11:34 am

Pt Im: daca eu sunt dislexic omul asta ce este?

Greseala mea a fost Aia care sunt lenesi NU sunt de vita nobila? Desigur imi vei ierta aceasta eroare.

Ce ai vrut sa zici aici? pentr el cien dorste amanarea e un tocilar


In alta ordine de idei, ma repet din nou :NU IMI PASA DACA SE AMANA SAU NU .Dar poate am vazut eu prea multe filme cu haiduci, din acest motiv prefer sa trec de partea celui care poate vrea si el o sansa sa o duca mai bine in loc sa trec de partea boierului care din cauza prostimii nu se poate duce la Paris.

Referitor la cei multi. Din cate stiu traim in democratie, in care demosul respectiv poporul hotaraste. Cand vom trai in feudalism sau cine stie ce societate condusa de o clasa de patricieni atunci vei avea si tu dreptate.

Referitor la partea cu vioara. Chiar daca in muzica lui Nightwish se mai aude din cand in cand o vioara e distanta mare pana la Guta. Desigur akum probabil ma vei considera satanist.

Referitor la partea cu nervi tari. Mii de scuze , dar raman la parerea ca in domeniul acesta iti trebuie asa ceva.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 11:47 am

AvLee wrote:Pt Im: daca eu sunt dislexic omul asta ce este?

Greseala mea a fost Aia care sunt lenesi NU sunt de vita nobila? Desigur imi vei ierta aceasta eroare.

Ce ai vrut sa zici aici? pentr el cien dorste amanarea e un tocilar


In alta ordine de idei, ma repet din nou :NU IMI PASA DACA SE AMANA SAU NU .Dar poate am vazut eu prea multe filme cu haiduci, din acest motiv prefer sa trec de partea celui care poate vrea si el o sansa sa o duca mai bine in loc sa trec de partea boierului care din cauza prostimii nu se poate duce la Paris.

Referitor la cei multi. Din cate stiu traim in democratie, in care demosul respectiv poporul hotaraste. Cand vom trai in feudalism sau cine stie ce societate condusa de o clasa de patricieni atunci vei avea si tu dreptate.

Referitor la partea cu vioara. Chiar daca in muzica lui Nightwish se mai aude din cand in cand o vioara e distanta mare pana la Guta. Desigur akum probabil ma vei considera satanist.

Referitor la partea cu nervi tari. Mii de scuze , dar raman la parerea ca in domeniul acesta iti trebuie asa ceva.

bai omule ca tastez rapid nu inseamna ca is dislexic,poate ma grabesc si eu ca am de studiat,poate nu imi mere bine tastatura si nu am chef sa corectez greselilepoate ai auzit de un studiu care arata ca majoritatea oamenilor inteleg cuvantul daca prima si ultima litera sunt corecte iar ordinea rstului nu conteaza.acuma nu inseamna ca toti pot intelege.se pare ca tu nu.eu am vrut sa zic doar ca TU ca si majoritatea care doresc amanarea sunt niste oameni de joasa speta care oricum nu au ce cauta .si nu inteleg care e problema ca eu personal chiar doream sa merg la paris si mai departe.fiecare are viata lui si motivele lui.noi astia care cerem sa nu se mai amane cerem doar sa se respecte ceea ce s-a propus deja.nici mai mult nici mai putin.deci gata cu amanari si dume de astea.eu personal cred ca sunt si destule locuri si posturi.invatamantul superior nu e obligatoriu si daca faci un calcul vezi ca numarul lor este mai mare decat numarul de absolventi de anul asta.concurenta mai mare apare de la oameni de genul care vor sa si-l amane de anii trecuti/:))

dr_florya
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Oct 16, 2008 3:39 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dr_florya » Wed Oct 22, 2008 11:50 am

scuze ...oficial nu se stie k ar m fi o amanare..am primit o informare poate k eronata... maine aflam m mult..

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 11:57 am

hauziran wrote:
AvLee wrote:Pt Im: daca eu sunt dislexic omul asta ce este?

Greseala mea a fost Aia care sunt lenesi NU sunt de vita nobila? Desigur imi vei ierta aceasta eroare.

Ce ai vrut sa zici aici? pentr el cien dorste amanarea e un tocilar


In alta ordine de idei, ma repet din nou :NU IMI PASA DACA SE AMANA SAU NU .Dar poate am vazut eu prea multe filme cu haiduci, din acest motiv prefer sa trec de partea celui care poate vrea si el o sansa sa o duca mai bine in loc sa trec de partea boierului care din cauza prostimii nu se poate duce la Paris.

Referitor la cei multi. Din cate stiu traim in democratie, in care demosul respectiv poporul hotaraste. Cand vom trai in feudalism sau cine stie ce societate condusa de o clasa de patricieni atunci vei avea si tu dreptate.

Referitor la partea cu vioara. Chiar daca in muzica lui Nightwish se mai aude din cand in cand o vioara e distanta mare pana la Guta. Desigur akum probabil ma vei considera satanist.

Referitor la partea cu nervi tari. Mii de scuze , dar raman la parerea ca in domeniul acesta iti trebuie asa ceva.

bai omule ca tastez rapid nu inseamna ca is dislexic,poate ma grabesc si eu ca am de studiat,poate nu imi mere bine tastatura si nu am chef sa corectez greselilepoate ai auzit de un studiu care arata ca majoritatea oamenilor inteleg cuvantul daca prima si ultima litera sunt corecte iar ordinea rstului nu conteaza.acuma nu inseamna ca toti pot intelege.se pare ca tu nu.eu am vrut sa zic doar ca TU ca si majoritatea care doresc amanarea sunt niste oameni de joasa speta care oricum nu au ce cauta .si nu inteleg care e problema ca eu personal chiar doream sa merg la paris si mai departe.fiecare are viata lui si motivele lui.noi astia care cerem sa nu se mai amane cerem doar sa se respecte ceea ce s-a propus deja.nici mai mult nici mai putin.deci gata cu amanari si dume de astea.eu personal cred ca sunt si destule locuri si posturi.invatamantul superior nu e obligatoriu si daca faci un calcul vezi ca numarul lor este mai mare decat numarul de absolventi de anul asta.concurenta mai mare apare de la oameni de genul care vor sa si-l amane de anii trecuti/:))



Deci orice handicap al tau e scuzabil, orice dorinta a ta nu poate fi pusa in discutie. In schimb cei care au si ei anumite handicapuri sau dorinte sunt " niste oameni de joasa speta" ?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
angel
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:43 am
Location: Constanta

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby angel » Wed Oct 22, 2008 12:02 pm

anonymma wrote:Tocmai m-a sunat o prietena care a vazut la televizor ca au spus ca s-a amanat pe 23 noiembrie? Stie cineva ceva oficial? A mai auzit cineva? :?:


Uoooffff,sa-mi stea inima in loc nu alta :shock: sper ca nu este adevarat,nu de alta dar vreau sa scap mai repede,fie ce o fi.... :help:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dr_dr » Wed Oct 22, 2008 12:12 pm

anonymma wrote:Tocmai m-a sunat o prietena care a vazut la televizor ca au spus ca s-a amanat pe 23 noiembrie? Stie cineva ceva oficial? A mai auzit cineva? :?:


Prietena ta cred ca nu mai aude bine....... :devil:
Fratilor nu mai dati stiri din astea pe forum....
E ceva clar ok....daca nu da-i pace ca doar sperii oameni..... :hate:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 12:22 pm

AvLee wrote:
hauziran wrote:
AvLee wrote:

Deci orice handicap al tau e scuzabil, orice dorinta a ta nu poate fi pusa in discutie. In schimb cei care au si ei anumite handicapuri sau dorinte sunt " niste oameni de joasa speta" ?

Mai colegu.eu nu am handicapuri si nu am spus ca ai handicapuri ci doar ca esti un om de joasa speta.poate nu o fi asa.nu te cunosc nu ma cunosti.am vazut postul ala tau care era foarte malitios.nu mi-am dat seama daca e la misto sau e real.dar mi -parut real,si nu mi-a venit sa cred.pentru multi oameni care nu stau pe aici pe forum si nu voteaza(din varii motive cuma r fi ca studiaza,sau pur si simplu nu au internet) ,amanarea asta le-a stricat o gramada de planuri.inclusiv cazari platitie in avans,bilete de tren.etc.acuma oamenii aia si le mai perid odata..nu toti isi permit lucrurile astea.nu toti au nevoie de inca nu stiu cate saptamani ,sau luni de studiu.nu tpoti vor inca 1000000 de locuri.e ca si cum ai zice.hai s-a dam examenul asta asa cum s-a dat licenta si dupa aia oricum ne alegem fiecare ce vrem.ca practic asta e dorinta tuturora.sa isi aleaga ce vrea muschiul lor unde vrea muschiul lor.asta e o imposibiliatte.de aia se da examenul.nu o fi cel mai elocvent examen despre cat de bun esti ca medic dar altul mai bun(impartial) nu s-a gasit.eu spuneam ca NU MAI AMANATI.daca tie iti este asa de indiferenta amanarea nu iti ami da cu parerea aici.fa-ti un topic despre tine si cat de inteligent esti tu si cum nu e nevoie de munca si alte idei personale,sau iat-o o chitara si canta nightwish sau guta .sau ce iti place tie

User avatar
anonymma
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Mon Sep 01, 2008 12:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby anonymma » Wed Oct 22, 2008 12:24 pm

Eu doar am intrebat, nu am zis ca e nimic sigur. Ce-mi sariti toti in cap acum? :roll:

User avatar
Spark
senior
senior
Posts: 168
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:45 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Spark » Wed Oct 22, 2008 12:25 pm

La ce ora e sindrofia de maine, stie cineva? Ca sa stiu cand sa-mi iau Diazepamul de rigoare. :shock:
Just because I'm sorry doesn't mean I didn't enjoy it at the time.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 12:35 pm

Postul meu era intradevar malitios, dar era o replica data unora care din motive personale se adresau, altora care isi exprimasera si ei o dorinta, pe un ton superior si se adresau cu cuvinte de genul prostovani, loseri sau joasa speta. Referitor la faptul cu munca , daca tu esti mai muncitor asta nu iti da dreptul sa interzici sau sa incerci sa opresti dreptul unor oamenii care doresc sa protesteze.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 12:48 pm

AvLee wrote:Postul meu era intradevar malitios, dar era o replica data unora care din motive personale se adresau, altora care isi exprimasera si ei o dorinta, pe un ton superior si se adresau cu cuvinte de genul prostovani, loseri sau joasa speta. Referitor la faptul cu munca , daca tu esti mai muncitor asta nu iti da dreptul sa interzici sau sa incerci sa opresti dreptul unor oamenii care doresc sa protesteze.

omule daca as fi putut sa interzic amanrea asta as fi facut-o .si dreptu lor s protesteze e una da faptul c a protesteaza in numele tuturor e alta.multi cum ziceam nu sunt de acord cu amanarea asta.dr nu ne vezi iesind in strada.au eisit la proteste o mana de oameni.care sustin ca cer drepturile la toti.ca fapt divers chair stiu unu si este exact genu de om care nu are ce face si numa asa la misto s-a dus.un om care a terminat la misto si acuma cere marea cu sarea .deci daca tot protesteaza sa spuna.protestam din partea a 200 de studenti care doresc amanrea.pe restul nu ii intereseaza .si alti 100 nu vor nici o amanare.dar nu se spune asta.apar 20 de X care sustin ca reprezinta toti absolventii de medicina.asta ma deranjeaza si cum ziceai ca e democratie doresc sa exprim asta.si citind celelate topicuri nu am putut sa nu observ ca mana de oameni care era aici si cerea sa nu se amane era luata la misto si categorizata drept tocilari sau alte lucruri care le-ai putea lua drept jigniri de o parte mai consistenta de membrii.(acuma as vrea sa mai punctez un lucru.catde redus trebuie sa fii sa mai incerci a jigni oameni cu apelative gen tocilar ).sunt o mare masa de oameni care cred ca frank starling e astronaut sau vreun star rock.si care cred ca daca tii cine e sau ma rog stiti voi ce esti tocilar.si e deranjant pentru mine ca oamenii astia sunt cei care tot cer amanari

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 1:00 pm

Hai sa-ti explic. In primul rand toata viata vei fi probabil de multe ori reprezentant de persoane care nu le-ai ales.

Nu te mai scuza ca nu poti sa o opresti.Daca vrei poti sa o faci. Dute aduna semnaturi de la cei care nu doresc locuri in plus sau amanare, la primarie pentru protest sau solicita o audienta cu ministrul.Stiu ca poate ti se pare nedrept, dar nimeni nu tine cont de cei care nu doresc sa-si exprime pe cai legale votul. Faptul ca sunt nemultumiti dar stau acasa si mormaie nu va fi luat in considerare de nici o autoritate.

Ca si in politica cei alesi ca reprezentanti sunt alesi de cei care depun efortul sa voteze. Nu iti place , sti ce ai de facut.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 1:14 pm

AvLee wrote:Hai sa-ti explic. In primul rand toata viata vei fi probabil de multe ori reprezentant de persoane care nu le-ai ales.

Nu te mai scuza ca nu poti sa o opresti.Daca vrei poti sa o faci. Dute aduna semnaturi de la cei care nu doresc locuri in plus sau amanare, la primarie pentru protest sau solicita o audienta cu ministrul.Stiu ca poate ti se pare nedrept, dar nimeni nu tine cont de cei care nu doresc sa-si exprime pe cai legale votul. Faptul ca sunt nemultumiti dar stau acasa si mormaie nu va fi luat in considerare de nici o autoritate.

Ca si in politica cei alesi ca reprezentanti sunt alesi de cei care depun efortul sa voteze. Nu iti place , sti ce ai de facut.

mai nene.unde vezi tu ca ma scuz.de ce ar trebui isa adun eu semntauri cand ar fi mai simplus a nu maia dune aia care tot cer diverse.eu nu fac politica eu vreau sa fac medicina.probabil aia nu vor sa faca medicna si de aia ies pe acolo.
P.S. forumul asta nu cred ca este pentru iesiri in strada.este pentru ca fiecare sa isi prezinte parerea.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 1:31 pm

hauziran wrote:
AvLee wrote:Hai sa-ti explic. In primul rand toata viata vei fi probabil de multe ori reprezentant de persoane care nu le-ai ales.

Nu te mai scuza ca nu poti sa o opresti.Daca vrei poti sa o faci. Dute aduna semnaturi de la cei care nu doresc locuri in plus sau amanare, la primarie pentru protest sau solicita o audienta cu ministrul.Stiu ca poate ti se pare nedrept, dar nimeni nu tine cont de cei care nu doresc sa-si exprime pe cai legale votul. Faptul ca sunt nemultumiti dar stau acasa si mormaie nu va fi luat in considerare de nici o autoritate.

Ca si in politica cei alesi ca reprezentanti sunt alesi de cei care depun efortul sa voteze. Nu iti place , sti ce ai de facut.

mai nene.unde vezi tu ca ma scuz.de ce ar trebui isa adun eu semntauri cand ar fi mai simplus a nu maia dune aia care tot cer diverse.eu nu fac politica eu vreau sa fac medicina.probabil aia nu vor sa faca medicna si de aia ies pe acolo.
P.S. forumul asta nu cred ca este pentru iesiri in strada.este pentru ca fiecare sa isi prezinte parerea.


Imi pierd vremea cu tine dar mai incerc odata sa-ti explic. Acest concurs este organizat de stat. Orice cetatean are dreptul sa ceara statului ce vrea atat timp cat tine de domeniul public si o face in mod constitutional respectand niste reguli. Si tu ai acest drept. Daca nu sti sa te faci auzit atunci pe nimeni nu intereseaza dorinta ta.

Da este un forum de opini, dar opinia nu inseamna calomnie, si tu exact asta faci.Poate tu vrei sa practici medicina, dar sa sti ca medicina care o vei practica nu se rezuma numai la studiat, o vei practica intr-un stat care are niste reguli si daca tu nu cunosti bazele acestui stat , tu chiar nu ai nici o treaba cu practicatul ci doar cu studiatul.

Iar fazele de genul ".de ce ar trebui isa adun eu semntauri cand ar fi mai simplus a nu maia dune aia care tot cer diverse" sunt chiar infantile de 1-8. Ce consideri tu ca e mai simplu nu intereseaza pe nimeni daca nu sti sa le expui ca un adult.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

diabolique
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Oct 17, 2008 6:26 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby diabolique » Wed Oct 22, 2008 1:34 pm

nu fac politica eu vreau sa fac medicina.probabil aia nu vor sa faca medicna si de aia ies pe acolo.
P.S. forumul asta nu cred ca este pentru iesiri in strada.este pentru ca fiecare sa isi prezinte parerea.



scuze ca imi permit sa ma introduc in cearta voastra...nu vreau sa dau sau sa iau partea la nici unu..dar domnule...oamenii care au iesit in strada, oamenii care au fost la intrevederile cu ministru...vor sa faca medicina, nu politica..dar vor sa o faca decent , sa dam un examen decent nu spun mai mult de decent ....si culmea vor sa o faca sa fie mai bine si pentru cei ca tine, ca mine care nu au iesit...daca nu ar exista oameni ca ei care sa iasa in strada care sa isi piarda timpul facand politica medicinista..nu am avea nici ce avem...deci numai emite "judecati de valoare" ca cine vrea si nu vrea sa faca medicina....si prezinta-ti parerea fara a jigni..crezi ca se poate?

alina4u
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:44 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby alina4u » Wed Oct 22, 2008 1:37 pm

Pt hauziran. ... si ceilalti

Nu am intrat de mult printre voi ,,, doar de cateva zile ... la inceput v-am admirat solidaritatea,insa acum ati ajuns sa fiti penibili ... nu vad de ce si pt ce va jigniti si va certati ???? Din cate stiu eu ati plecat la drum pt scoaterea in plus a nr de locuri si posturi , ceea ce e un lucru EXTRAORDINAR, si va multumim ,,, iar acum va inecati ca tiganul la mal ... intr-o DATAde examen????
Oricum este un concurs ... ca vreti sau ca nu vreti jumatate din noi vor ramane pe baricade ...

Nu am nimic personal cu nimeni DAR sa stii ca este de apreciat ceea ce au facut acei REPREZENTANTI ... e usor sa stai acasa si sa comentezi ... Adik nu stiu jignesti pe cineva care poate te-a ajutat ... un loc dintre astea suplimentate poate il vei prinde tu ... adik sa nu ma intelegi gresit eu nu iti neg capacitatea de a promova acest examen cu maximum de puncte ... eu iti dadeam pur si simplu un examen ....

Eu am dat anul trecut si am fost sub linie la 2 sutimi .... stressul e mare pt toti .... si sa stii ca nu conteaza timpul petrecut in fata cartilor ,,, ca e o sapt , 2 in plus sau minus .... ex asta e un adevarty hazard .... o sa va convingeti .
Eu va tin pumnii la toti ... inclusiv maine!
Last edited by alina4u on Wed Oct 22, 2008 1:39 pm, edited 1 time in total.

alina4u
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:44 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby alina4u » Wed Oct 22, 2008 1:39 pm

scuzeee era pt hauziran ........... ih ca nu stiu cum faceti voi de puneti textul persoanei pt care vreti sa fie mesajul. :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 1:43 pm

Butonul "quote" nu era nevoie sa te scuzi dar sunt apreciate.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

alina4u
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:44 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby alina4u » Wed Oct 22, 2008 1:47 pm

AvLee wrote:Butonul "quote" nu era nevoie sa te scuzi dar sunt apreciate.


multumesc mult! sa fac si o proba.... :D

User avatar
metalu
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jun 24, 2008 11:25 am
Location: undeva departe....

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby metalu » Wed Oct 22, 2008 2:14 pm

Of of.. stiti subiectele din primavara .. ati avut atata timp de invatat .. pt ce vreti pe 7 decembrie? Nu sunteti normali cei care vreti .. e vorba doar de juma de an in care v-ati putut abtine sa nu mereti pe coclauri si sa stati sa invatati.

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 2:26 pm

dupa cum banuiam parerile mele au trezit antipatii pe aici.as aprecia daca cei care "se lupta pntru problemele noastre" o fac pentru cele reale.de exemplu marirea salariului de rezident,marirea sporurilor,locuinte pt rezidenti sau lucruri palpabile.da cand fac asta pentru amanarea cu o saptamana 2 saptamani o luna sau un an atunci cum naiba sa fii de acord. e frectie la un picior de lemn.si repet pt multi saptaman aia in plus sau 2 .conteaza.orice ar zice unii nu poti sa iti iei vacanta sau concediu cand stii ca urmeaza rezidentiatul.nu iti vine.

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 2:29 pm

AvLee wrote:
hauziran wrote:
AvLee wrote:


Imi pierd vremea cu tine dar mai incerc odata sa-ti explic. Acest concurs este organizat de stat. Orice cetatean are dreptul sa ceara statului ce vrea atat timp cat tine de domeniul public si o face in mod constitutional respectand niste reguli. Si tu ai acest drept. Daca nu sti sa te faci auzit atunci pe nimeni nu intereseaza dorinta ta.

Da este un forum de opini, dar opinia nu inseamna calomnie, si tu exact asta faci.Poate tu vrei sa practici medicina, dar sa sti ca medicina care o vei practica nu se rezuma numai la studiat, o vei practica intr-un stat care are niste reguli si daca tu nu cunosti bazele acestui stat , tu chiar nu ai nici o treaba cu practicatul ci doar cu studiatul.

Iar fazele de genul ".de ce ar trebui isa adun eu semntauri cand ar fi mai simplus a nu maia dune aia care tot cer diverse" sunt chiar infantile de 1-8. Ce consideri tu ca e mai simplu nu intereseaza pe nimeni daca nu sti sa le expui ca un adult.

Bai nene .lasa tampeniile astea de cumsa fim toti cetaen model sa facem miscari publice etc etc etc.daca te uiti inapoi cred ca poti observa ca tu ai calomniat oamenii care doresc sa nu se amane.normalc a nu e vorba de studiat de aia si zic sa il dam o data mai repede ca am si altele mai bune de facut.nu stiu ce intelegi tu de acolo.maia sculta niste nightwish de ala sau repet ia-ti o vioara si canta la alta masa

alina4u
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:44 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby alina4u » Wed Oct 22, 2008 2:40 pm

hauziran wrote:dupa cum banuiam parerile mele au trezit antipatii pe aici.as aprecia daca cei care "se lupta pntru problemele noastre" o fac pentru cele reale.de exemplu marirea salariului de rezident,marirea sporurilor,locuinte pt rezidenti sau lucruri palpabile.da cand fac asta pentru amanarea cu o saptamana 2 saptamani o luna sau un an atunci cum naiba sa fii de acord. e frectie la un picior de lemn.si repet pt multi saptaman aia in plus sau 2 .conteaza.orice ar zice unii nu poti sa iti iei vacanta sau concediu cand stii ca urmeaza rezidentiatul.nu iti vine.



Aici nu e vb de antipatii ci de schimb de opinii ... pro si contra .... fiecare are dreptul la replica .
Pai din moment ce sunt astea cererile catre ministru , normal ca se pune accent si pe ele ... problema este ca pe cei mai multi dintre voi v-a interesat chestia cu amanarea .... si exista si un motiv ... ne intereseaza pe multi dintre noi ziua de azi , nu cea de maine ... ca abia dupa ex te izbesti de problemele pe care le-ai enumerat tu mai sus ,,,, asa ca nu ii/ne invinui .
Tu vb ca si cum te vezi deja rezident ,,, daca nu cumva esti ... sau poate asta e atitudinea ta vis a vis de acest examen, ceea ce ar fi de apreciat ... ADTITUDINEA este f importanta! ... ... ...

Si eu is in aceeasi oala ... dar ma amuzati teribil cand va aud pledoariile pro si contra ! Sicea mai tare e asta : NU VREM AMANARE , CA DACA SE AMANA TOTI VOR STI MATERIA SI NU E CORECT FATA DE CEI CARE S-AU APUCAT DIN PRIMAVARA :lol: :lol: :lol: :lol: ... NO COMMENT. :lol: :lol: :lol:

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 2:47 pm

Alina sincer mie examenul asta nu mi se apre ata de greu.dsigur depinde de ce face si concurenta.ca deagba scot eu 800 daca toti scot 850.dar nu este vb de asta.eu cum am mentionat mai sus vad alte probleme ca fiind capitale pentru rezidenti si alea nu au a face cu amanarea pentru saptamani sau luni a rezidentiatului.faza asta cua manarea e ca si cum ai da unui bolnav cu sepsis ceai de argila.sau supozitoare din mesteacan.sigru ca efectul placebo (cat o mai fi la omul ala) o avea un mic rezultat dar sansele sunt ca el tot va muri

alina4u
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Oct 18, 2008 3:44 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby alina4u » Wed Oct 22, 2008 2:59 pm

hauziran wrote:Alina sincer mie examenul asta nu mi se apre ata de greu.dsigur depinde de ce face si concurenta.ca deagba scot eu 800 daca toti scot 850.dar nu este vb de asta.eu cum am mentionat mai sus vad alte probleme ca fiind capitale pentru rezidenti si alea nu au a face cu amanarea pentru saptamani sau luni a rezidentiatului.faza asta cua manarea e ca si cum ai da unui bolnav cu sepsis ceai de argila.sau supozitoare din mesteacan.sigru ca efectul placebo (cat o mai fi la omul ala) o avea un mic rezultat dar sansele sunt ca el tot va muri



Te invidiez , sicer pt atitudinea pe care o ai fata de examen ... as vrea sa gandesc la fel ... mie mi se pare imposibil de trecut, in ciuda faptului ca muncesc pt el ... da intr-adevar sunt capitale acele probleme ... pt ca la ce conditii sunt ,,,, mai bine te reorientezi , e f greu sa te descurci ca rezident ...
Nu stiu stam si batem apa in piua in loc sa invatam , sa facem grile .... ce va fi va fi .... imi mentin ideea ... o sa fie aprox jumate dintre noi pe bara ...... fie ca se intra cu ultima medie 800 , fie ca se intra cu 400 ... e concurs si asta e !

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby icerose » Wed Oct 22, 2008 3:16 pm

avea cineva treaba cu Nightwish-ul... ala e metal simfonic = combinatie de heavy metal cu elemente simfonice. :peace: asta asa sa nu aiba nimeni vreo tresarire in domeniu :devil:
in rest spor la dat in cap reciproc, va astept dupa rezi sa va pansez :lol:
even if we can't afford, the sky is over...


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests