16 noiembrie vs. 7 decembrie

schimbarea schimbarii...

Cand doresti sa dai examenul de rezidentiat?

Poll ended at Sat Oct 25, 2008 9:07 pm

1. 16 noiembrie
115
40%
2. 7 decembrie
174
60%
 
Total votes: 289

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 1:38 pm

andy gavrilescu wrote:AvLee, dar care sunt motivele tale intemetiate si persoanale pt care vrei sa amani? (in afar de faptul ca n-ai invatat nik pan acu').
de ce s-ar amana rezidentizatul pentru motivele personale ale cuiva?


Sa-ti raspund sa nu-ti raspund...???

Hai sa-ti raspund desi nu prea meriti pentru ca pana akum nu ai avut decat comportament de copil : HA HA HA Ce prosti sunteti.

Deci kum i-am zis si lui kooksee imi e indiferent daca se amana sau nu. Dar aleg sa sprijin pe cei care spun ca +200 de oameni nu vor fi someri in locul celor care "Vrem dreptate dar nu si pentru catei" si " cei din profesia de medic nu au dreptul sa faca gura"( hashimoto ai vazut poate prea multe filme japoneze sau anime, dar sa sti ca pana si samuraii care se hraneau cu onoare si un pumn de orez tot se mai revoltau din cand in cand)
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

papion
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Sun Aug 17, 2008 5:01 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby papion » Sun Oct 19, 2008 1:42 pm

AvLee wrote:
hashimoto wrote:Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!

1. In loc sa se negocieze pentru majorarea nr de locuri, ca de fapt asta conteaza, se insista pe amanare nejustificata. Pe Nico nu-l doare nicaiari sa amane, poate va da amanare, dar locuri oricum nu mai da si atunci ce facem, ne jupuim intre noi cu punctaje mari pe 500 de locuri??????!!!!! E cea mai proasta varianta. Ba chiar ii favorizam pe cei care acum s-au trezit!!!
2. Cu cat amanam mai mult, cu atat cresc sansele de baraje. Vor apuca si lenesii sa citeasca ceva, si mai dam departajare de REVELION. Va surade ideea????
3. Termenul e stabilit de 7 luni. De ce sa le iasa par alb celor care si-au zdrelit fundu pe toate scaunele sa invete pana acum, ca sa vina unii din vacante fresh si sa se apuce si ei de invatat??? Unde e corectitudinea aici?
4. Pentru cei care au organizat protestele, amanam o saptamana. O luna nu poate aduce niciun beneficiu, de vreme ce ori ai invatat de 7 luni, ori nu-ti stii prioritatile si nu ai de ce sa primesti ingaduinta.
5. Mai ganditi-va si la cei care nu sunt intretinuti de mami si tati, la ei conteaza inca o luna pe gol. Nici nu se pot angaja, ajutorul de somaj nu ajunge. De ce trebuie sa sufere cei care s-au chinuit pana acum? Astia se distrug psihic. NU E CORECT!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poate esti toba de carte dar in rest esti prost de dai in gropi. Hai sa o luam pe puncte.

1.Si de ce sa favorizam pe cei care s-au trezit mai devreme? Daca tot e vorba de favoritism

2. Exista punctajul ponderat. Situatii gen mai multi cu nota maxima decat locuri scoase la concurs nu ai sa vezi prea curand.Aia care sunt lenesi sunt de vita nobila.Sau aderam la principi comuniste gen munca multa inobileaza pe om.

3.Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar.Rezidentiatul si medicina in general presupun nervi tari nu numai pagini memorate, daca nu tine asta e mori si fa loc altuia.Si daca au venit din vacanta fresh te opreste cineva pe tine sa iei vacanta akum?

4. Sa sti ca sunt oameni care fac minuni intr-o luna. Poate un tocilar ca tine nu dar alti da.Referitor la ingaduinta de ce cei multi trebuie sa aiba mila de cei putini in conditile in care cei putini nu au ingaduinta referitor la cei mari.Cei mai multi sau puternici castiga.Legea supravietuiri.

5.Intradevar ai trait 6 ani din bani alor tai si akum nu mai poti trai decat cu salariul de rezident. Mult noroc sa traiesti numai din ala. Apropo somajul e kam jumatate din salariu de rezident, deci mai bine decat cand erai student. De fapt nu bani astia sunt problema ta, ci alti bani care probabil nu mai poti sa-i cheltuiesti kum vrei tu.



In continuare astept niste motive rezonabile si personale. Daca tot miniti , mintiti inteligent.



eu sunt acum in concediu fara plata de 3 luni ca sa pot da concursul
daca se mai amana cred c-o sa-i crap capu' cuiva
cel mai probabil lui avlee care se pare ca-i nefolositor societatii

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 1:48 pm

AvLee wrote:
andy gavrilescu wrote:AvLee, dar care sunt motivele tale intemetiate si persoanale pt care vrei sa amani? (in afar de faptul ca n-ai invatat nik pan acu').
de ce s-ar amana rezidentizatul pentru motivele personale ale cuiva?


Sa-ti raspund sa nu-ti raspund...???

Hai sa-ti raspund desi nu prea meriti pentru ca pana akum nu ai avut decat comportament de copil : HA HA HA Ce prosti sunteti.

Deci kum i-am zis si lui kooksee imi e indiferent daca se amana sau nu. Dar aleg sa sprijin pe cei care spun ca +200 de oameni nu vor fi someri in locul celor care "Vrem dreptate dar nu si pentru catei" si " cei din profesia de medic nu au dreptul sa faca gura"( hashimoto ai vazut poate prea multe filme japoneze sau anime, dar sa sti ca pana si samuraii care se hraneau cu onoare si un pumn de orez tot se mai revoltau din cand in cand)

daca tot ti-e indiferent nu-i tot da inainte cu "7 decembrie" (2009 probabil); voi nu intelegeti ca amanarea nu e in favoarea voastra? cei care sunt rezidenti si sunt trecuti prin asta stiu mai bine.
important e sa se majoreze nr de locuri si sa creasca salariile. si gata.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 1:52 pm

papion wrote:
AvLee wrote:
hashimoto wrote:Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!

1. In loc sa se negocieze pentru majorarea nr de locuri, ca de fapt asta conteaza, se insista pe amanare nejustificata. Pe Nico nu-l doare nicaiari sa amane, poate va da amanare, dar locuri oricum nu mai da si atunci ce facem, ne jupuim intre noi cu punctaje mari pe 500 de locuri??????!!!!! E cea mai proasta varianta. Ba chiar ii favorizam pe cei care acum s-au trezit!!!
2. Cu cat amanam mai mult, cu atat cresc sansele de baraje. Vor apuca si lenesii sa citeasca ceva, si mai dam departajare de REVELION. Va surade ideea????
3. Termenul e stabilit de 7 luni. De ce sa le iasa par alb celor care si-au zdrelit fundu pe toate scaunele sa invete pana acum, ca sa vina unii din vacante fresh si sa se apuce si ei de invatat??? Unde e corectitudinea aici?
4. Pentru cei care au organizat protestele, amanam o saptamana. O luna nu poate aduce niciun beneficiu, de vreme ce ori ai invatat de 7 luni, ori nu-ti stii prioritatile si nu ai de ce sa primesti ingaduinta.
5. Mai ganditi-va si la cei care nu sunt intretinuti de mami si tati, la ei conteaza inca o luna pe gol. Nici nu se pot angaja, ajutorul de somaj nu ajunge. De ce trebuie sa sufere cei care s-au chinuit pana acum? Astia se distrug psihic. NU E CORECT!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poate esti toba de carte dar in rest esti prost de dai in gropi. Hai sa o luam pe puncte.

1.Si de ce sa favorizam pe cei care s-au trezit mai devreme? Daca tot e vorba de favoritism

2. Exista punctajul ponderat. Situatii gen mai multi cu nota maxima decat locuri scoase la concurs nu ai sa vezi prea curand.Aia care sunt lenesi sunt de vita nobila.Sau aderam la principi comuniste gen munca multa inobileaza pe om.

3.Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar.Rezidentiatul si medicina in general presupun nervi tari nu numai pagini memorate, daca nu tine asta e mori si fa loc altuia.Si daca au venit din vacanta fresh te opreste cineva pe tine sa iei vacanta akum?

4. Sa sti ca sunt oameni care fac minuni intr-o luna. Poate un tocilar ca tine nu dar alti da.Referitor la ingaduinta de ce cei multi trebuie sa aiba mila de cei putini in conditile in care cei putini nu au ingaduinta referitor la cei mari.Cei mai multi sau puternici castiga.Legea supravietuiri.

5.Intradevar ai trait 6 ani din bani alor tai si akum nu mai poti trai decat cu salariul de rezident. Mult noroc sa traiesti numai din ala. Apropo somajul e kam jumatate din salariu de rezident, deci mai bine decat cand erai student. De fapt nu bani astia sunt problema ta, ci alti bani care probabil nu mai poti sa-i cheltuiesti kum vrei tu.



In continuare astept niste motive rezonabile si personale. Daca tot miniti , mintiti inteligent.



eu sunt acum in concediu fara plata de 3 luni ca sa pot da concursul
daca se mai amana cred c-o sa-i crap capu' cuiva
cel mai probabil lui avlee care se pare ca-i nefolositor societatii


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Esti liber sa incerci desigur, mai sti poate chiar faci un bine societatii

Dar am si eu o intrebare datorita mie esti tu in concediu fara plata? Te-am obligat eu sa participi la acest examen? A fost alegerea ta libera asa kum a fost alegerea altora sa doreasca amanarea acestui concurs. De ce opinia ta e mai buna ca altora care pe deasupra sunt si majoritari sau stiu sa-si faca vocea mai bine auzita?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 1:53 pm

[/quote]
eu sunt acum in concediu fara plata de 3 luni ca sa pot da concursul
daca se mai amana cred c-o sa-i crap capu' cuiva
cel mai probabil lui avlee care se pare ca-i nefolositor societatii[/quote]

Iarta-ma imi dau seama ca trebuie sa fie o situatie nasoala pt tine. Si chiar m-as oprii aici, dar daca treci la chestii dragutze de genul "crapatul capului" iti voi spune ca e alegerea TA sa stai in concediu-ceea ce inseamana ca ai un loc de ceva, undeva. Si daca vrei sa dai din nou, inseamna ca tintesti ceva anume-nu crezi ca ti-ar fi mai bine daca ar fi mai multe locuri anume? Si daca esti de acord cu asta, nu crezi ca cei care protesteaza pt asta merita aceeasi sansa ca si ceilalti? Daca nu esti de acord cu asta, inseamna ca stii suficient cat sa prinzi cardio, si te poti duce linistit inapoi la servici si pana pe 7 decembrie.
Si daca vrei sa imi raspunzi, foloseste te rog argumente verbale, nu amenintzari fizice. Astea suna cam stupid pe un forum pe net.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 1:55 pm

AvLee wrote: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poate esti toba de carte dar in rest esti prost de dai in gropi. Hai sa o luam pe puncte.

1.Si de ce sa favorizam pe cei care s-au trezit mai devreme? Daca tot e vorba de favoritism

2. Exista punctajul ponderat. Situatii gen mai multi cu nota maxima decat locuri scoase la concurs nu ai sa vezi prea curand.Aia care sunt lenesi sunt de vita nobila.Sau aderam la principi comuniste gen munca multa inobileaza pe om.

3.Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar.Rezidentiatul si medicina in general presupun nervi tari nu numai pagini memorate, daca nu tine asta e mori si fa loc altuia.Si daca au venit din vacanta fresh te opreste cineva pe tine sa iei vacanta akum?

4. Sa sti ca sunt oameni care fac minuni intr-o luna. Poate un tocilar ca tine nu dar alti da.Referitor la ingaduinta de ce cei multi trebuie sa aiba mila de cei putini in conditile in care cei putini nu au ingaduinta referitor la cei mari.Cei mai multi sau puternici castiga.Legea supravietuiri.

5.Intradevar ai trait 6 ani din bani alor tai si akum nu mai poti trai decat cu salariul de rezident. Mult noroc sa traiesti numai din ala. Apropo somajul e kam jumatate din salariu de rezident, deci mai bine decat cand erai student. De fapt nu bani astia sunt problema ta, ci alti bani care probabil nu mai poti sa-i cheltuiesti kum vrei tu.



In continuare astept niste motive rezonabile si personale. Daca tot miniti , mintiti inteligent.



eu sunt acum in concediu fara plata de 3 luni ca sa pot da concursul
daca se mai amana cred c-o sa-i crap capu' cuiva
cel mai probabil lui avlee care se pare ca-i nefolositor societatii[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Esti liber sa incerci desigur, mai sti poate chiar faci un bine societatii

Dar am si eu o intrebare datorita mie esti tu in concediu fara plata? Te-am obligat eu sa participi la acest examen? A fost alegerea ta libera asa kum a fost alegerea altora sa doreasca amanarea acestui concurs. De ce opinia ta e mai buna ca altora care pe deasupra sunt si majoritari sau stiu sa-si faca vocea mai bine auzita?[/quote]

brea AvLee, nu stii sa reactionezi la motivele personale ale omului cand iti spune de ce nu vrea amanarea suplimentara a rezidentatului. nu cerusi tu motive personale? capatasi!
majoritatea asta care vrea amanarea e doar pe forum, parerea me.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pufii » Sun Oct 19, 2008 1:59 pm

andy gavrilescu wrote:majoritatea asta care vrea amanarea e doar pe forum, parerea me.

Ai mare dreptate! Majoritatea colegilor mei de serie cu care am vorbit sunt ingroziti de o noua amanare. Si ei nu intra pe forum!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 1:59 pm

ma molipsi de la voi, nu mai stiu sa dau un quote ca lumea :roll:
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 2:01 pm

hashimoto wrote:Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!

1. In loc sa se negocieze pentru majorarea nr de locuri, ca de fapt asta conteaza, se insista pe amanare nejustificata. Pe Nico nu-l doare nicaiari sa amane, poate va da amanare, dar locuri oricum nu mai da si atunci ce facem, ne jupuim intre noi cu punctaje mari pe 500 de locuri??????!!!!! E cea mai proasta varianta. Ba chiar ii favorizam pe cei care acum s-au trezit!!!
2. Cu cat amanam mai mult, cu atat cresc sansele de baraje. Vor apuca si lenesii sa citeasca ceva, si mai dam departajare de REVELION. Va surade ideea????
3. Termenul e stabilit de 7 luni. De ce sa le iasa par alb celor care si-au zdrelit fundu pe toate scaunele sa invete pana acum, ca sa vina unii din vacante fresh si sa se apuce si ei de invatat??? Unde e corectitudinea aici?
4. Pentru cei care au organizat protestele, amanam o saptamana. O luna nu poate aduce niciun beneficiu, de vreme ce ori ai invatat de 7 luni, ori nu-ti stii prioritatile si nu ai de ce sa primesti ingaduinta.
5. Mai ganditi-va si la cei care nu sunt intretinuti de mami si tati, la ei conteaza inca o luna pe gol. Nici nu se pot angaja, ajutorul de somaj nu ajunge. De ce trebuie sa sufere cei care s-au chinuit pana acum? Astia se distrug psihic. NU E CORECT!


Hai nu ca imi fac hobby sa va vanez.
1. Tu nu ai citit chiar nimic din stiri? Ti se pare ca nu se lupta pt majorarea nr de locuri? Iti spun o intrebare direct, daca ministerul zice "bine fie 600 de locuri in plus dar trebuie sa amanam, nu avem timp sa ne ocupam"?
2. Oooooo daaaaaaaaa! Si ajungem la adevaratul motiv. Lenesii domneeee! Imi iau din loooocuri!!!! Scuza-ma, si la cei care de 2 saptamani bat drumurile ca sa ai si tu mai multe locuri nu te gandesti? Ah, stai, ce beneficiu mai ai tu din asta.. le dam o saptamana, ca oricum au apucat sa si-o ia si nu mai am ce sa fac. Deh.
3. O luna nu aduce nici un beneficiu?! Peeee buuuuune? Mai sa fiu al drq de n-as jura ca intr-o luna sunt 30 de zile. Dar nu, categoric, daca nu te-ai apucat de invatat in 2004 o luna nu are cum sa te ajute. Nu meriti ingaduinta? Si de ce ma rog stabilesti tu asta?
4. Acesta este primul punct valid pe care il aud de la cei care vor amanarea. Are meritele sale, care scad oarecum daca te gandesti ca prin proteste deocamdata s-a obtinut imbunatatirea conditiilor pt absolventi, ba chiar si pt rezidenti. Si ceea ce mi se pare este ca MS incearca sa ne duca cu zaharelul ca sa zica apoi "nu mai avem timp sa facem modificari". Asa ca din cauza asta amanarea e importanta. Si daca rezultatul final este bun atat pt absolvent, cat si pt rezident, oare cel care trebuie sa stea pe gol inca o luna nu e mai castigat? Iti spun pt din proprie experienta ca am un prieten asa.
Dar, of, trebuia sa strici tu asta cu "aspectul psihologic". Mor cand il vad, zau. Nici nu iti mai zic de protestatari, sa nu cad in ipocrizie. Uite, intre colegii care au sansa sa traga foarte tare ultimele 2 luni in loc de una si sa obtina ceva mai bine, sau pur si simplu, CEVA, si colegii care se perpelesc ca nu mai pot psihologic si/sau isi strica vacanta, eu cred ca am o decizie clara! Dupa cum exista oameni care chiar nu suporta amanarea din motive reale si dure, te gandesti ca pot sa existe oameni care nu s-au pregatit bine in timpul anului din aceleasi motive, f.intemeiate?

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pufii » Sun Oct 19, 2008 2:07 pm

Cei care au protestat probabil ca au invatat ceva inainte, cat au invatat... Pe acestia ii vor ajunge prima data cei care s-au apucat tarziu sa invete (sau rezidentii care mai dau o data) si vor avea o luna in plus pentru ca acestia vor sta acasa si vor invata luna aceasta pe cand cei care au iesit in strada si s-au batut pentru drepturile noastre, vor protesta in continuare si tot nu vor putea invata ca lumea. Cei care au stat frumos in casa si au invatat de 7 luni, vor invata in continuare si pe acestia nu prea au cum sa ii ajunga cei care s-au apucat tarziu si au lenevit pana atunci. Deci concurenta cea mare va fi intre cei care au protestat si "lenesii" care s-au gandit sa se apuce in septembrie de invatat, numai asa... sa dea si ei rezidentiatul...
Last edited by pufii on Sun Oct 19, 2008 2:08 pm, edited 1 time in total.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 2:07 pm

Am zis personal si rezonabil. Al lui nu era rezonabil

Daca zicea ceva de genul trebuie sa donez un organ cuiva in perioada aia , sau chiar si chesti mai triviale " Ma da nevasta afara din casa ca nu o mai satisfac" .Dar cand e alegerea lui pur egoista ce e rezonabil in asta.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pufii » Sun Oct 19, 2008 2:11 pm

AvLee wrote:Am zis personal si rezonabil. Al lui nu era rezonabil

Daca zicea ceva de genul trebuie sa donez un organ cuiva in perioada aia , sau chiar si chesti mai triviale " Ma da nevasta afara din casa ca nu o mai satisfac" .Dar cand e alegerea lui pur egoista ce e rezonabil in asta.

Pai si daca zicea de nevasta nesatisfacuta sau de donatul de organe tot alegerea lui pur egoista ziceai ca e (ca si a colegei care trebuie sa nasca... daca nici asta nu era un motiv plauzibil). De ce nu puteti accepta ca exista si pareri diferite de ale voastre? Si mai ziceti de altii ca sunt egoisti...

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 2:12 pm

pufii wrote:Cei care au protestat probabil ca au invatat ceva inainte, cat au invatat... Pe acestia ii vor ajunge prima data cei care s-au apucat tarziu sa invete (sau rezidentii care mai dau o data) si vor avea o luna in plus pentru ca acestia vor sta acasa si vor invata luna aceasta pe cand cei care au iesit in strada si s-au batut pentru drepturile noastre, vor protesta in continuare si tot nu vor putea invata ca lumea. Cei care au stat frumos in casa si au invatat de 7 luni, vor invata in continuare si pe acestia nu prea au cum sa ii ajunga cei care s-au apucat tarziu si au lenevit pana atunci. Deci concurenta cea mare va fi intre cei care au protestat si "lenesii" care s-au gandit sa se apuce in septembrie de invatat, numai asa... sa dea si ei rezidentiatul...


Poate ceva dreptate ai tu, dar in continuare, nu crezi ca e cel mai corect sa decida ei care protesteaza, si nu noi restul maselor?

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pufii » Sun Oct 19, 2008 2:15 pm

Mhorhe83 wrote:Poate ceva dreptate ai tu, dar in continuare, nu crezi ca e cel mai corect sa decida ei care protesteaza, si nu noi restul maselor?

Ei au decis sa se amane pana in 16 nov si nu pana in 7 dec! A fost alegerea lor proprie si personala. Daca EI vor decide sa mai amane, sa mai amane din partea mea, dar nu presati de unii care vor neaparat amanare ca ei trebuie sa termine materia si sa aiba sanse egale.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 2:16 pm

pufii wrote:
AvLee wrote:Am zis personal si rezonabil. Al lui nu era rezonabil

Daca zicea ceva de genul trebuie sa donez un organ cuiva in perioada aia , sau chiar si chesti mai triviale " Ma da nevasta afara din casa ca nu o mai satisfac" .Dar cand e alegerea lui pur egoista ce e rezonabil in asta.

Pai si daca zicea de nevasta nesatisfacuta sau de donatul de organe tot alegerea lui pur egoista ziceai ca e (ca si a colegei care trebuie sa nasca... daca nici asta nu era un motiv plauzibil). De ce nu puteti accepta ca exista si pareri diferite de ale voastre? Si mai ziceti de altii ca sunt egoisti...



Pentru ca ei nu incearca doar sa-si exprime pareri , ei incearca sa impuna niste pareri.E o diferenta nu? Si nici asta nu e o problema, sunt liberi sa incerce dar sa fie capabili si sa suporte replica. Pentru voi cei mai nou implicati in problema asta. Sa stiti ca de la inceputul acestui protest ne am confrutat cu persoane care ne contraziceau dar am stiut sa luptam impotriva lor(nu sa ne plangem ca nu suntem ascultati) si cativa au avut vointa sa actioneze si in afara acestui forum. De ce nu actionati si voi la fel????
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 2:19 pm

AvLee wrote: Sa stiti ca de la inceputul acestui protest ne am confrutat cu persoane care ne contraziceau dar am stiut sa luptam impotriva lor(nu sa ne plangem ca nu suntem ascultati) si cativa au avut vointa sa actioneze si in afara acestui forum. De ce nu actionati si voi la fel????

de ce? sa fie si mai evidenta lupta dintre medicinisti si... medicinisti?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 2:21 pm

andy gavrilescu wrote:
AvLee wrote: Sa stiti ca de la inceputul acestui protest ne am confrutat cu persoane care ne contraziceau dar am stiut sa luptam impotriva lor(nu sa ne plangem ca nu suntem ascultati) si cativa au avut vointa sa actioneze si in afara acestui forum. De ce nu actionati si voi la fel????

de ce? sa fie si mai evidenta lupta dintre medicinisti si... medicinisti?



andy ma insel eu cand zic ca pe tine de fapt nu te deranjeaza lupta intre medicinisti?
Last edited by AvLee on Sun Oct 19, 2008 2:22 pm, edited 1 time in total.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

yra
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Sep 12, 2008 6:31 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby yra » Sun Oct 19, 2008 2:21 pm

eu una sunt impotriva amanarii...ce drak ba 16 nov ba 7 dec..mai ne vede si toata tara ca nu stim ce vrem. Cat mai vreti sa stai in stressul asta????

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 2:23 pm

pufii wrote:
Mhorhe83 wrote:Poate ceva dreptate ai tu, dar in continuare, nu crezi ca e cel mai corect sa decida ei care protesteaza, si nu noi restul maselor?

Ei au decis sa se amane pana in 16 nov si nu pana in 7 dec! A fost alegerea lor proprie si personala. Daca EI vor decide sa mai amane, sa mai amane din partea mea, dar nu presati de unii care vor neaparat amanare ca ei trebuie sa termine materia si sa aiba sanse egale.


Jos palaria, mi-a placut! In sfarsit cineva de pe partea cealalta a baricadei care bate in pareri cu mine. Ei decid, clar.

Din pacate insa ei au PRIMIT amanarea doar pana pe 16 si au CERUT 2, 3, 4, 5 sapt de amanare. Dar sigur, asta deja tine de MS si nu de noi.

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pufii » Sun Oct 19, 2008 2:24 pm

AvLee wrote:
pufii wrote:
AvLee wrote:Am zis personal si rezonabil. Al lui nu era rezonabil

Daca zicea ceva de genul trebuie sa donez un organ cuiva in perioada aia , sau chiar si chesti mai triviale " Ma da nevasta afara din casa ca nu o mai satisfac" .Dar cand e alegerea lui pur egoista ce e rezonabil in asta.

Pai si daca zicea de nevasta nesatisfacuta sau de donatul de organe tot alegerea lui pur egoista ziceai ca e (ca si a colegei care trebuie sa nasca... daca nici asta nu era un motiv plauzibil). De ce nu puteti accepta ca exista si pareri diferite de ale voastre? Si mai ziceti de altii ca sunt egoisti...



Pentru ca ei nu incearca doar sa-si exprime pareri , ei incearca sa impuna niste pareri.E o diferenta nu? Si nici asta nu e o problema, sunt liberi sa incerce dar sa fie capabili si sa suporte replica. Pentru voi cei mai nou implicati in problema asta. Sa stiti ca de la inceputul acestui protest ne am confrutat cu persoane care ne contraziceau dar am stiut sa luptam impotriva lor(nu sa ne plangem ca nu suntem ascultati) si cativa au avut vointa sa actioneze si in afara acestui forum. De ce nu actionati si voi la fel????

Am citit cam tot ce s-a scris pe acest forum de prin vara... asa ca nu-s "nou implicat". Eu am fost la protest, am facut pancarte, am iesit in strada... tu ai facut vreuna din acestea?
Si nu stiu care dintre noi incearca sa-si IMPUNA PAREREA!
AvLee wrote:Al lui nu era rezonabil

AvLee wrote:Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar

AvLee wrote:Poate un tocilar ca tine nu dar alti da

AvLee wrote:Hai sa-ti raspund desi nu prea meriti pentru ca pana akum nu ai avut decat comportament de copil

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pufii » Sun Oct 19, 2008 2:25 pm

Mhorhe83 wrote:
pufii wrote:
Mhorhe83 wrote:Poate ceva dreptate ai tu, dar in continuare, nu crezi ca e cel mai corect sa decida ei care protesteaza, si nu noi restul maselor?

Ei au decis sa se amane pana in 16 nov si nu pana in 7 dec! A fost alegerea lor proprie si personala. Daca EI vor decide sa mai amane, sa mai amane din partea mea, dar nu presati de unii care vor neaparat amanare ca ei trebuie sa termine materia si sa aiba sanse egale.


Jos palaria, mi-a placut! In sfarsit cineva de pe partea cealalta a baricadei care bate in pareri cu mine. Ei decid, clar.

Din pacate insa ei au PRIMIT amanarea doar pana pe 16 si au CERUT 2, 3, 4, 5 sapt de amanare. Dar sigur, asta deja tine de MS si nu de noi.

Din cate stiu eu, ai nostri au decis. Li s-a spus doar ca daca vor in 7 dec, trebuie sa-si asume raspunderea ca nu vom primi salar pe luna ianuarie, iar acestia nu au dorit.

User avatar
One Elder God
junior
junior
Posts: 49
Joined: Sat May 24, 2008 7:26 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby One Elder God » Sun Oct 19, 2008 2:27 pm

helios wrote:
optimus wrote:16 Noiembrie.Daca tot vroiati pe 7 Dec de ce dreaq n-ati cerut din start?


Stii de ce? Pentru ca inca nu am obtinut locuri suficiente. Daca obtineam azi 600, ramanea 16 noiembrie. Tutto chiaro?




Si ce importanta are faptul ca nu ati primit locurile mult dorite cu faptul ca vreti sa mutati rezidentiatul???eu nu vad legatura!!!
Lenea nu e nimic altceva decat o obisnuinta de a te odihni inainte de a obosi.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby swiss » Sun Oct 19, 2008 2:30 pm

votati aici!!! asta e linkul pe care se poate vota, desi nereprezentativ, numai sa-mi cititi inainte sa votati primul meu topic!!! viewtopic.php?f=31&t=7345&start=0



One Elder God wrote:
helios wrote:
optimus wrote:16 Noiembrie.Daca tot vroiati pe 7 Dec de ce dreaq n-ati cerut din start?


Stii de ce? Pentru ca inca nu am obtinut locuri suficiente. Daca obtineam azi 600, ramanea 16 noiembrie. Tutto chiaro?




Si ce importanta are faptul ca nu ati primit locurile mult dorite cu faptul ca vreti sa mutati rezidentiatul???eu nu vad legatura!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 2:31 pm

AvLee wrote:
andy gavrilescu wrote:
AvLee wrote: Sa stiti ca de la inceputul acestui protest ne am confrutat cu persoane care ne contraziceau dar am stiut sa luptam impotriva lor(nu sa ne plangem ca nu suntem ascultati) si cativa au avut vointa sa actioneze si in afara acestui forum. De ce nu actionati si voi la fel????

de ce? sa fie si mai evidenta lupta dintre medicinisti si... medicinisti?



andy ma insel eu cand zic ca pe tine de fapt nu te deranjeaza lupta intre medicinisti?

da.
imi plac luptele constructive, nu astea care va impart in 2 tabere care isi pierd credibilitatea si destabilizeaza unitatea si asa inexistenta care ar trebui sa existe intre niste oameni ce lupta pt acelasi tel*.
*fiecare pt locul lui, cat mai fruntas, firesc :D
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 2:32 pm

[Am zis personal si rezonabil. Al lui nu era rezonabil

Daca zicea ceva de genul trebuie sa donez un organ cuiva in perioada aia , sau chiar si chesti mai triviale " Ma da nevasta afara din casa ca nu o mai satisfac" .Dar cand e alegerea lui pur egoista ce e rezonabil in asta.[/quote]
Pai si daca zicea de nevasta nesatisfacuta sau de donatul de organe tot alegerea lui pur egoista ziceai ca e (ca si a colegei care trebuie sa nasca... daca nici asta nu era un motiv plauzibil). De ce nu puteti accepta ca exista si pareri diferite de ale voastre? Si mai ziceti de altii ca sunt egoisti...[/quote]


Pentru ca ei nu incearca doar sa-si exprime pareri , ei incearca sa impuna niste pareri.E o diferenta nu? Si nici asta nu e o problema, sunt liberi sa incerce dar sa fie capabili si sa suporte replica. Pentru voi cei mai nou implicati in problema asta. Sa stiti ca de la inceputul acestui protest ne am confrutat cu persoane care ne contraziceau dar am stiut sa luptam impotriva lor(nu sa ne plangem ca nu suntem ascultati) si cativa au avut vointa sa actioneze si in afara acestui forum. De ce nu actionati si voi la fel????[/quote]
Am citit cam tot ce s-a scris pe acest forum de prin vara... asa ca nu-s "nou implicat". Eu am fost la protest, am facut pancarte, am iesit in strada... tu ai facut vreuna din acestea?
Si nu stiu care dintre noi incearca sa-si IMPUNA PAREREA!
AvLee wrote:Al lui nu era rezonabil

AvLee wrote:Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar

AvLee wrote:Poate un tocilar ca tine nu dar alti da

AvLee wrote:Hai sa-ti raspund desi nu prea meriti pentru ca pana akum nu ai avut decat comportament de copil


Sa scoti din context e foarte bine dar..............hai sa-ti raspund pe quote

AvLee wrote:Al lui nu era rezonabil


Eu consider ca nu era.Desigur esti liber sa ma contesti.Dar cu argumente dovedeste-mi cu ce era mai rezonabil decat al celor care au adus argumente pro amanare.


Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar
Poate un tocilar ca tine nu dar alti da

Am recunoscut ce-i drept in alte topicuri ca eu o fac din ura personala si din motive "oportuniste". Esti liber sa ma reclami sau sa ma ignori

Hai sa-ti raspund desi nu prea meriti pentru ca pana akum nu ai avut decat comportament de copil

Nu iti era adresat tie, ci altei persoane. Iar comportamentul lui pot sa-l dovedesc cu alte quote
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

Angel0525
Posts: 2
Joined: Sun Oct 19, 2008 2:27 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Angel0525 » Sun Oct 19, 2008 2:35 pm


Jos palaria, mi-a placut! In sfarsit cineva de pe partea cealalta a baricadei care bate in pareri cu mine. Ei decid, clar.

Din pacate insa ei au PRIMIT amanarea doar pana pe 16 si au CERUT 2, 3, 4, 5 sapt de amanare. Dar sigur, asta deja tine de MS si nu de noi.

Din cate stiu eu, ai nostri au decis. Li s-a spus doar ca daca vor in 7 dec, trebuie sa-si asume raspunderea ca nu vom primi salar pe luna ianuarie, iar acestia nu au dorit.[/quote]

Toate respectele mele pt ca ai fost si ai protestat. Bravo, si multumiri!
Era ceva mai degraba de riscul de a fi dati in judecata cred. Dar, in sfarsit, tot pe acolo.
Si scuze initiatorului threadului, intr-adevar era doar pt vot, hai sa ne mutam pt altceva sau si mai bine hai sa o lasam asa.

Angel0525
Posts: 2
Joined: Sun Oct 19, 2008 2:27 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Angel0525 » Sun Oct 19, 2008 2:41 pm

Din cate stiu eu, ai nostri au decis. Li s-a spus doar ca daca vor in 7 dec, trebuie sa-si asume raspunderea ca nu vom primi salar pe luna ianuarie, iar acestia nu au dorit.


:oops: scuze vroiam sa citez si felicit pe pufi :oops:

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 2:42 pm

ceea ce e f greu :D .
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 2:47 pm

One Elder God wrote:
helios wrote:
optimus wrote:16 Noiembrie.Daca tot vroiati pe 7 Dec de ce dreaq n-ati cerut din start?


Stii de ce? Pentru ca inca nu am obtinut locuri suficiente. Daca obtineam azi 600, ramanea 16 noiembrie. Tutto chiaro?




Si ce importanta are faptul ca nu ati primit locurile mult dorite cu faptul ca vreti sa mutati rezidentiatul???eu nu vad legatura!!!

da, e niente chiaro. daca il amanati pana in feb 2009 cate locuri credeti ca obtineti?
daca il amanati pana in nov 2009 le veti obtine si pe cele 500 ce se vor scoate la anul :wink:
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 2:58 pm

Am citit cam tot ce s-a scris pe acest forum de prin vara... asa ca nu-s "nou implicat". Eu am fost la protest, am facut pancarte, am iesit in strada... tu ai facut vreuna din acestea?


Felicitari, si multe multumiri! Daca imi spuneai de la inceput nu ma mai contram cu tine.. M-am referit intotdeauna la amanare mai ales din punctul de vedere al celor care au protestat. Inca o data, bravo!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby helios » Sun Oct 19, 2008 3:20 pm

Si ce importanta are faptul ca nu ati primit locurile mult dorite cu faptul ca vreti sa mutati rezidentiatul???eu nu vad legatura!!![/quote]
da, e niente chiaro. daca il amanati pana in feb 2009 cate locuri credeti ca obtineti?
daca il amanati pana in nov 2009 le veti obtine si pe cele 500 ce se vor scoate la anul :wink:[/quote]

Sincer nu inteleg in ce calitate comentezi tu pe baza unui subiect care nu te priveste, respectiv numarul de locuri la rezi. Te-ai laudat ca ai fost destept, ca anul trecut ai fost in primii 200, felicitari. Daca esti din Bucuresti si ai gura mare, te asteptam la protestul de joi. Daca esti doar o musculita care trage la ....miere, exista si alte topicuri. Have a nice day! :D
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby swiss » Sun Oct 19, 2008 3:43 pm

mutati discutia pe topicul asta...ca sa cititi si argumentele pentru care s-a pus 16 nov si nu 7 dec !!!
http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?f=31&t=7345&p=161029#p161029
helios wrote:Si ce importanta are faptul ca nu ati primit locurile mult dorite cu faptul ca vreti sa mutati rezidentiatul???eu nu vad legatura!!!

da, e niente chiaro. daca il amanati pana in feb 2009 cate locuri credeti ca obtineti?
daca il amanati pana in nov 2009 le veti obtine si pe cele 500 ce se vor scoate la anul :wink:[/quote]

Sincer nu inteleg in ce calitate comentezi tu pe baza unui subiect care nu te priveste, respectiv numarul de locuri la rezi. Te-ai laudat ca ai fost destept, ca anul trecut ai fost in primii 200, felicitari. Daca esti din Bucuresti si ai gura mare, te asteptam la protestul de joi. Daca esti doar o musculita care trage la ....miere, exista si alte topicuri. Have a nice day! :D[/quote]

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 6:13 pm

edit. se prosti si forumu' :?
Last edited by andy gavrilescu on Sun Oct 19, 2008 6:15 pm, edited 1 time in total.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30351
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 6:14 pm

helios wrote:Si ce importanta are faptul ca nu ati primit locurile mult dorite cu faptul ca vreti sa mutati rezidentiatul???eu nu vad legatura!!!

da, e niente chiaro. daca il amanati pana in feb 2009 cate locuri credeti ca obtineti?
daca il amanati pana in nov 2009 le veti obtine si pe cele 500 ce se vor scoate la anul :wink:[/quote]

Sincer nu inteleg in ce calitate comentezi tu pe baza unui subiect care nu te priveste, respectiv numarul de locuri la rezi. Te-ai laudat ca ai fost destept, ca anul trecut ai fost in primii 200, felicitari. Daca esti din Bucuresti si ai gura mare, te asteptam la protestul de joi. Daca esti doar o musculita care trage la ....miere, exista si alte topicuri. Have a nice day! :D[/quote]

There I'll be! Spor la invatat! :D
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby helios » Sun Oct 19, 2008 6:25 pm

andy gavrilescu wrote:
helios wrote:Si ce importanta are faptul ca nu ati primit locurile mult dorite cu faptul ca vreti sa mutati rezidentiatul???eu nu vad legatura!!!

da, e niente chiaro. daca il amanati pana in feb 2009 cate locuri credeti ca obtineti?
daca il amanati pana in nov 2009 le veti obtine si pe cele 500 ce se vor scoate la anul :wink:


Sincer nu inteleg in ce calitate comentezi tu pe baza unui subiect care nu te priveste, respectiv numarul de locuri la rezi. Te-ai laudat ca ai fost destept, ca anul trecut ai fost in primii 200, felicitari. Daca esti din Bucuresti si ai gura mare, te asteptam la protestul de joi. Daca esti doar o musculita care trage la ....miere, exista si alte topicuri. Have a nice day! :D[/quote]

There I'll be! Spor la invatat! :D[/quote]

Daca n-o sa ai pancarta, iti aduc eu. Sa te vad ca strigi cu noi :mrgreen:
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

AlexTRoopeR
Posts: 1
Joined: Sun Oct 19, 2008 11:24 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AlexTRoopeR » Sun Oct 19, 2008 11:42 pm

Va certati aiurea si degenerati. Unii cer motive pt neamanare, dupa care spun ca nu-s bune. Dar motive pentru amanare unde sunt?

De la bun inceput a fost o gresala amanarea. De ce? Pentru ca intr-o negociere, ambele parti tre sa se intalneasca la mijloc. Si daca s-a cerut amanare, s-a dat o doleanta f usor de satisfacut. Si pe urma a tre sa se renunte la alta mai importanta, in spitul negocierii.

Normal ca o amanare ii avantajeaza pe cei care nu au prea invatat. De la 30% in 1 luna urci semnificativ. De la 90% e mai greu sa ai acelasi spor (adica aia care invatasera deja nu vor folosi cu acelasi potential aceasta luna). Plus ca aia care au invatat sunt (sau creedau ca sunt) pe ultima suta de metri. "Mai trag putin si scap". Da asa sa o tot lungeasca nu merge. Ca nimeni nu poate invata la nesfarsit cu acelasi randament si aceleasi rezultate.

Nu mai spun ca unii se asteptau sa aiba un salariu (cat de mic era da oricum) din ianuarie. Ai caror parinti nu-s doldora de bani, ca sa-i sustina nedefinit.

Prioritatile trebuiau sa fie cresterea locurilor si a salariilor. Stiu ca s-a negociat si pe aceste teme (sau poate mai corect in principal pe aceste teme). Dar amanarea nu trebuia sa existe ca o cerere. Daca ei spuneau ca nu mai au timp sa suplimenteze, ca e prea aproape rezi, atunci si doar atunci era normal sa amanam. Dar sa fie ideea lor. "-Nu putem sa suplimentam, ca nu mai e timp. -Atunci amanati cat va trebuie". Adica sa fi parut ca noi cedam cu data. Nu ca o vrem.

Si din mom ce se voteaza o reamanare aici, intre studenti, este clar ca iar se vrea asta. Si nu-i vad pe cei ce au invatat sa vrea asta, deci concluzia e clara: cei ce nu au invatat au nevoie de mai mult timp.

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby antalgic » Sun Oct 19, 2008 11:53 pm

Ma intreb daca nu cumva vreo autoritate ne citeste cuibarul de clocit impresii. :roll:

Eu una stiu ca amanarea cu o saptamana imi compenseaza saptamana pierduta in pat cu boala si deci, apuc sa ma tin de program. Dar cei care cer amanare nu au dreptul sa mai spere ca negocierile pot rezolva o posibila ordine si putina odihna in lantul asta de examene: sesiune-licenta-rezidentiat? Nu e suficient de plauzibil argumentul? Pai eu nu stiu fiecare ce gandeste, dar precis nu cei care au invatat foarte bine materia se tem de o eventuala amanare.

In alta ordine de idei, daca intr-adevar pica prost la obrazul colegilor care ne reprezinta e cazul sa ne potolim.
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
dbc
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Oct 15, 2008 1:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dbc » Mon Oct 20, 2008 8:46 pm

Ma bucur sa vad ca am creat un topic de succes... nu va mai certati pe forum, puneti mana si invatati! :)

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Dr.Angel » Tue Oct 21, 2008 10:26 pm

HMMM cineva din Bucuresti tocmai mi-a zis ca s-a anuntat la ceva stiri ca s-a reamanat rezi pe 21 si s-au mai scos si locuri.....stie cineva ceva despre???
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby helios » Tue Oct 21, 2008 10:31 pm

Dr.Angel wrote:HMMM cineva din Bucuresti tocmai mi-a zis ca s-a anuntat la ceva stiri ca s-a reamanat rezi pe 21 si s-au mai scos si locuri.....stie cineva ceva despre???


Ce aberatie mai e si asta?Rezi se da mereu duminica, iar 21 nu este duminica.
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests