16 noiembrie vs. 7 decembrie

schimbarea schimbarii...

Cand doresti sa dai examenul de rezidentiat?

Poll ended at Sat Oct 25, 2008 9:07 pm

1. 16 noiembrie
115
40%
2. 7 decembrie
174
60%
 
Total votes: 289

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Wed Oct 22, 2008 3:28 pm

Hauziran un singur sfat mai am pentru tine si o sa inchei :

Renunta la atitudinea asta de om superior.Pentru ca chiar daca o sa iei primul din tara la rezidentiat, nu o sa devii altceva decat un angajat al statului care va trebuie sa serveasca orice contribuabil la asigurarile medicale. Nu vei face parte din nici o elita asa kum iti inchipui mai ales ca rezident. Si sa te apere D-zeu de ziua nefasta cand vei gasi pacientul gresit pe care sa-l numesti persoana de joasa speta. Pentru ca daca nimeresti persoana gresita acela te va plimba prin tribunale pana cand vei zbura din postul mult dorit cu o viteza uluitoare. Si atunci te vei sterge undeva cu toate cunostintele toate superioare. Asta vroiam sa zic cu nervi tari si ca profesia de medic nu inseamna numai cunostinte. Sper sa bagi la cap si sa lasi in pace pe alti.

Cat despre alti pe care poate i-am jignit credema ca nu am fost cel care a aruncat prima piatra.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hauziran » Wed Oct 22, 2008 3:35 pm

AvLee wrote:Hauziran un singur sfat mai am pentru tine si o sa inchei :

Renunta la atitudinea asta de om superior.Pentru ca chiar daca o sa iei primul din tara la rezidentiat, nu o sa devii altceva decat un angajat al statului care va trebuie sa serveasca orice contribuabil la asigurarile medicale. Nu vei face parte din nici o elita asa kum iti inchipui mai ales ca rezident. Si sa te apere D-zeu de ziua nefasta cand vei gasi pacientul gresit pe care sa-l numesti persoana de joasa speta. Pentru ca daca nimeresti persoana gresita acela te va plimba prin tribunale pana cand vei zbura din postul mult dorit cu o viteza uluitoare. Si atunci te vei sterge undeva cu toate cunostintele toate superioare. Asta vroiam sa zic cu nervi tari si ca profesia de medic nu inseamna numai cunostinte. Sper sa bagi la cap si sa lasi in pace pe alti.

Cat despre alti pe care poate i-am jignit credema ca nu am fost cel care a aruncat prima piatra.
v

mai nene.de unde stii tu ce o sa fiu eu.sau unde o sa ajung eu.fiecare are planurile lui.deci nu mai extrapola ceea ce esti au faci tu cu ceea ce o sa fiu sau o sa fac eu.cred ca am o imagine foarte aproape de realitate despre viata rezident(nude alta da am mai avut in familie).de aia nici nu intentionam sa il dau.pana am vazut ca nu pot sa scot certificatul de conformitate pana undeva in primavara.asa ca am zis sa nu pierd timpu.ca fapt divers am vrut sa devin medic din cauza cum s-au purtat odata de mult cu mine anumiti medici(si nu sunt remarci pozitive)deci nu am facut asta ca sa ma simt eu mare elita.desi a inceput sa imi placa si consider ca voi fi un medic profesionist

User avatar
Surgeon_XX
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 7:40 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Surgeon_XX » Wed Oct 22, 2008 6:35 pm

Salut! Cine stie de la ce ora incep maine negocierile? :?:

cichi
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Thu Oct 16, 2008 8:27 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby cichi » Wed Oct 22, 2008 9:38 pm

asta vroiam sa intreb si eu

anonim
Posts: 2
Joined: Thu Oct 23, 2008 2:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby anonim » Thu Oct 23, 2008 2:17 pm

mie mi-ar conveni sa se amane.chiar daca trebuie sa alerg prin nameti pt formalitati.... :wink:

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Thu Oct 23, 2008 6:05 pm

anonim wrote:mie mi-ar conveni sa se amane.chiar daca trebuie sa alerg prin nameti pt formalitati.... :wink:

de ce? nu ai invatat pana acum, nu?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

anonim
Posts: 2
Joined: Thu Oct 23, 2008 2:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby anonim » Thu Oct 23, 2008 8:54 pm

doar sti cum e..intotdeauna se poate si mai bine.... :wink:

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 9:45 pm

Va dati seama sper,ca acest topic alaturi de altele referitoare la data rezi-ului au devenit penibile...
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
thebeing
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 21, 2006 7:04 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby thebeing » Thu Oct 23, 2008 9:48 pm

:) urmatorul topic cu poll o sa fie "vretzi salariu de 5000 euro?" :) sa vedem atunci care sare sa fie mâr sau misiz contra... oricum, va fi la fel de inutil ca si acest topic/poll...

pis!

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 10:00 pm

thebeing wrote::) urmatorul topic cu poll o sa fie "vretzi salariu de 5000 euro?" :) sa vedem atunci care sare sa fie mâr sau misiz contra... oricum, va fi la fel de inutil ca si acest topic/poll...

pis!

da si statistica o sa fie ca la OTV 52% DA , 63% NU si 11% ABTINERI :))
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

reimus
senior
senior
Posts: 116
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:21 am
Location: Bucuresti

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby reimus » Fri Oct 24, 2008 10:27 am

Fratilor, cu locuri in plus sau fara, data e sigura, si nu cred ca se poate amana... Astia au interes sa fim pe drumuri in ziua alegerilor (examen pe 16 = repartitii pe 30)... iar cum alegerile sunt uninominale, se poate vota doar in localitatea de resedinta din buletin... Chiar ma miram de ce ministrelul nostru a acceptat "din prima" decalarea cu 1 saptamana... Doar se stie ca tineretul (mai ales ala mai destupat) nu voteaza cu stanga...
Shity country...
Au reusit sa bage jocurile lor politice de kko pana si aici...
Spor la invatat!

User avatar
angel
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:43 am
Location: Constanta

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby angel » Fri Oct 24, 2008 11:22 am

examen pe 16 = repartitii pe 23 :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 12:03 pm

reimus wrote:Fratilor, cu locuri in plus sau fara, data e sigura, si nu cred ca se poate amana... Astia au interes sa fim pe drumuri in ziua alegerilor (examen pe 16 = repartitii pe 30)... iar cum alegerile sunt uninominale, se poate vota doar in localitatea de resedinta din buletin... Chiar ma miram de ce ministrelul nostru a acceptat "din prima" decalarea cu 1 saptamana... Doar se stie ca tineretul (mai ales ala mai destupat) nu voteaza cu stanga...
Shity country...
Au reusit sa bage jocurile lor politice de kko pana si aici...
Spor la invatat!



da, dar de ce sa nu mergem mai departe cu presupunerile?
eu cred ca au si o intelegere cu vanzatorii de covrigi din gara de nord sa stati voi pe drumuri si sa le faceti alora vanzare.

crezi tu ca 4000 de vouturi raspandite in toata tara conteaza in raport cu 12 milioane de alegatori?
ia vezi procentual cat inseamna
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby optimus » Fri Oct 24, 2008 12:06 pm

Si-n plus nu va obliga nimeni sa mergeti la vot.. :mrgreen:
REST IN PEACE!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests