Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

schimbarea schimbarii...
diabolique
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Oct 17, 2008 6:26 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby diabolique » Sat Oct 18, 2008 7:05 pm

se mai si satura "saracu"porc ca doar e mic si pervers ...nu? dar la ce asistenta sociala are porcu asta...mai bine lipsa....mi se parea mie ceva ciudat...la dnul nico...are ceva trasaturi feminine ca deh el reprezinta ms-ul ..aceasta "mama" a p...si de aici limbajul nu mai e f academic.....ma scuzati sunt nedormita de ieri de la 12 noaptea.... :peace:

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby lanaiba » Sat Oct 18, 2008 7:15 pm

au scris ei repede in comunicat ca s a confirmat data de 16 ca sa nu putem schimba nimik eventual. nu ca n ash fi pacifista dar daca joi nu schimba situatia iese razboi. a cam auzit toata lumea, rude de toate gradele, prieteni, toti vor sa iasa in strada:D
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

User avatar
Scanteioara
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 26, 2005 10:11 pm
Contact:

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby Scanteioara » Sat Oct 18, 2008 7:25 pm

Am fost prea socata de noua "afirmatie" a scumpului nostru ministru si am uitat sa ii felicit pe cei care au initiat toata aceasta miscare. Bravo!! :allright: Continuati, noi va sustinem, si sper ca joi sa vina MS [in frunte cu "stimabilul" Nicolaescu] cu niste date mai concrete, atat pentru cei care dam rezidentiatul anul acesta cat si pentru rezidenti, actuali si viitori.

Este ironic si "jenibil", dar noi am ajuns ca Lapusneanu': Daca voi nu ma vreti, eu va vreau! Eeeh, si stiti ce bine i-a mers si baiatului aluia! :wink: Asa ca dl ministru sa nu se mire cand va avea exod de forta de munca, fiecare pe unde poate.

Bafta maxima, noua tuturor! Si mai ales celor ce vor continua negocierile joi.
Oboseala si lenea au aceleasi simptome.

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby dr_dr » Sat Oct 18, 2008 7:26 pm

COOOOOL
Suntem niste copii prosti!!!!!
Deficitul de ATI_isti se va rezolva peste 5 ani DAR NU CU NOI ci cu CHINEZII MUCINCIAI hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif hat46.gif
Intr-un cuvant suntem niste FRAIERI
Last edited by dr_dr on Sat Oct 18, 2008 7:30 pm, edited 1 time in total.
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby icerose » Sat Oct 18, 2008 7:28 pm

vineri 17 octombrie :Lege pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr. 12/2008 privind organizarea si finantarea rezidentiatului

http://www.dreptonline.ro/legislatie/or ... 2_2008.php

nimic nou dar cum de au promulgat-o micutii fix vineri?!
even if we can't afford, the sky is over...

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby didiland11 » Sat Oct 18, 2008 7:30 pm

Au inceput sa ne dea la stirile de la 11dimineata, apoi la stirile de la 13-14, apoi de mai multe ori pe zi la realitatea si antena3, acum am fost si la ora 19 la protv. Hai ca daca nu iese bine miercuri, joi iese groasa treaba in strada!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby cog1983 » Sat Oct 18, 2008 7:31 pm

icerose wrote:vineri 17 octombrie :Lege pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr. 12/2008 privind organizarea si finantarea rezidentiatului

http://www.dreptonline.ro/legislatie/or ... 2_2008.php

nimic nou dar cum de au promulgat-o micutii fix vineri?!

Asta cred ca e aia din februarie
"Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 81 din 01/02/2008 "
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby icerose » Sat Oct 18, 2008 7:32 pm

yes dar acu au facut-o oficiala prin lege. intra in vigoare de luni. mi s-a parut interesanta sincronizarea
even if we can't afford, the sky is over...

pingus
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Jul 19, 2008 10:45 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby pingus » Sat Oct 18, 2008 7:45 pm

In atentia celor care vor mai acorda interviuri: subliniati situatia actuala a absolventilor >50% someri, in contextul deficitului de medici din spitale! Spuneti, chiar daca va e rusine, care e salariul actual!!! Vorbiti pe intelesul pacientului, a publicului larg!
Last edited by pingus on Sat Oct 18, 2008 7:47 pm, edited 3 times in total.

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby dr_dr » Sat Oct 18, 2008 7:45 pm

EU SINCER MA SIMT JIGNIT........DE CE A DECLARAT
INCA ODATA SI-A BATUT JOC DE TOT CE INSEMNA SISTEM MEDICAL
DE ANII NOSTRI DE FACULTATE
MEDICULUI CARE IL VA TRATA SA I SE USUCE MAINILE.....
IN SECOLO XXI SUNTEM NISTE SCLAVI CARE VOR TREBUI SA MUNCEASCA UNDE VREA MINISTRU SI MAI ALES PE CATI BANI VREA MINISTRU
ASTAZI AM UITAT JURAMANTUL............... :x :x :x :x
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

desiree
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Fri Oct 17, 2008 3:41 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby desiree » Sat Oct 18, 2008 7:52 pm

Pana la urma joi care sunt punctele pe care le vor atinge? Suplimentare, amanare, etc. Sau s-a abandonat ideea cu amanarea daca tot au zis ca s-a confirmat data de 16 nov.?

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby cog1983 » Sat Oct 18, 2008 7:53 pm

pingus wrote:In atentia celor care vor mai acorda interviuri: subliniati situatia actuala a absolventilor >50% someri, in contextul deficitului de medici din spitale! Spuneti, chiar daca va e rusine, care e salariul actual!!! Vorbiti pe intelesul pacientului, a publicului larg!

Corect!
De ex. ce au inteles ai mei (care nu sunt medici) din toata situatia asta: ca astia la tv tot spun ca e deficit de medici si noua nu ne scot locuri... Atat! Bine ca tata cand i0am spus ca s-au scos numai vreo 700 de locuri mi-a zis: "saracii de voi... pe Cluj numai atatea locuri, dar restul ce fac?" Apoi cand i-am spus ca sunt pe tara a facut ochii cat cepele
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

drlaura
Posts: 1
Joined: Sat Oct 18, 2008 7:53 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby drlaura » Sat Oct 18, 2008 8:00 pm

Daca tot am inceput sa fim mai uniti,ar trebui sa luptam si pt dreptul de libera practica ,nu facem 6 ani degeaba,ca orice student de medicina vrea o specializare, dar nu toti au norocul cand termina 6 ani s aia din prima rezul. :?:

meszfer
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Oct 18, 2008 12:17 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby meszfer » Sat Oct 18, 2008 8:17 pm

Un lucru cer de la reprezentantii nostri le negociere: SA NU FIE AMANATA REZIDENTIATUL cu nici o zi. Sa fie destul o saptamana! In alte privinte va sustin, sunt alaturi de voi! Cred ca am vorbit in numele multora dintre candidati.

pa1nk111er
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Jul 08, 2008 9:40 pm

Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby pa1nk111er » Sat Oct 18, 2008 8:31 pm

de ce sa nu se amane pana in decembrie??stiati cumva bibliografia cu 1 an inainte de 9 nov?...eu nu o stiam...deci?Mi se pare oarecum corect sa se amane data de examen,cine stie materia pe de rost sa se odihneasca sa mai vada un film ceva sa asculte muzica iar cei ce mai au sa poata termina,nu?

dr.danna
junior
junior
Posts: 50
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:48 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby dr.danna » Sat Oct 18, 2008 8:41 pm

pa1nk111er wrote:de ce sa nu se amane pana in decembrie??stiati cumva bibliografia cu 1 an inainte de 9 nov?...eu nu o stiam...deci?Mi se pare oarecum corect sa se amane data de examen,cine stie materia pe de rost sa se odihneasca sa mai vada un film ceva sa asculte muzica iar cei ce mai au sa poata termina,nu?

Corect! Si cei care au terminat sigur mai au de repetat. Nustiu sigur ce s-a discutat acolo,dar cred ca nu s-ai chinuit prea mult pt amanare!
Sigur i-au intimidat aia din minister cu tot felul de amenintari, cel mai mult ei doreau sa scape de protestul de luni! La amanare nuprea se mai gandea nimeni,au dat o sapt si au crezut ca e mai mult decat suficient! Inca mai e lume care vrea pe 7 dec! DEstula lume! Sper sa se gandeasca si la asta cand se duc joi la negocieri!

desiree
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Fri Oct 17, 2008 3:41 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby desiree » Sat Oct 18, 2008 8:44 pm

Sa se amane atat cat vor cei ce s-au zbatut pentru asta...cu saptamana viitoare alte negocieri ei iar pierd zile bune si corect este sa avem toti aceeasi sansa. Ei au alergat pentru drepturile noastre in timp ce noi am stat cu nasul in carti asteptand sa ne pice para malaiatza si nici macar bunul simt nu-l avem sa le acordam si lor sansa sa-si traga sufletul si sa-si recupereze zilele pierdute. Nici eu nu am nevoie de amanare ca de trei ani ma cere un amarat de nevasta si singurul raspus valabil pentru el este''stai sa termin cu rezi-ul'', dar nici nu pot fi indiferenta la zbuciumul colegilor nostri dupa urma carora vom beneficia toti..Hai sa fim o breasla in adevaratul sens al cuvantului!!

meszfer
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Oct 18, 2008 12:17 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby meszfer » Sat Oct 18, 2008 8:46 pm

pa1nk111er wrote:de ce sa nu se amane pana in decembrie??stiati cumva bibliografia cu 1 an inainte de 9 nov?...eu nu o stiam...deci?Mi se pare oarecum corect sa se amane data de examen,cine stie materia pe de rost sa se odihneasca sa mai vada un film ceva sa asculte muzica iar cei ce mai au sa poata termina,nu?


Tematica se stie din martie. De atunci daca ai vrut sa inveti.....Amanarea e o batjocorie fata de cei care au invatat din timp, inca o data va reamintesc, rezidentiatul e un concurs! conteaza pozitia pe care obtii, nu punctajul! Si daca ti e frica de la rezi2008.. va fi si la anul una. O sa ai timp destul!! NU VREAU AMANARE

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby pufii » Sat Oct 18, 2008 8:47 pm

pa1nk111er wrote:de ce sa nu se amane pana in decembrie??stiati cumva bibliografia cu 1 an inainte de 9 nov?...eu nu o stiam...deci?Mi se pare oarecum corect sa se amane data de examen,cine stie materia pe de rost sa se odihneasca sa mai vada un film ceva sa asculte muzica iar cei ce mai au sa poata termina,nu?

Asta e ceva de genul: "va rugam lasati-ne si pe noi cei care am fost toata vara la mare si n-am avut chef de invatat sa invatam ca sa putem scoate punctaje la fel de mari ca ale voastre (cei care v-ati sacrificat vacanta si ati invatat) si apoi sa va luam locurile!!!".
Amanarea de la inceput a avut alt scop: sa le dea timp colegilor nostri sa negocieze si celor din minister sa isi puna la punct situatia locurilor, nu sa le dea posibilitatea unor intarziati care n-au avut chef pana acum sa invete sa ia punctaje mari!

andyyy
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:44 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby andyyy » Sat Oct 18, 2008 9:15 pm

SURSA CLARA VISAVIS DE REZIENTIAT Concluziile intalnirii ministrului Sănătăţii Publice, Eugen Nicolăescu, cu reprezentantii studentilor si absolventilor de medicină, precum şi cu un reprezentant al medicilor rezidenţi. IN ANUL 2008, EXAMENUL DE REZIDENTIAT SE VA SUSTINE IN DATA DE 16 NOIEMBRIE.

18.10.2008 / Ministerul Sanatatii



http://www.emedic.ro/Rezidentiat/99.htm

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby helios » Sat Oct 18, 2008 9:18 pm

meszfer wrote:
pa1nk111er wrote:de ce sa nu se amane pana in decembrie??stiati cumva bibliografia cu 1 an inainte de 9 nov?...eu nu o stiam...deci?Mi se pare oarecum corect sa se amane data de examen,cine stie materia pe de rost sa se odihneasca sa mai vada un film ceva sa asculte muzica iar cei ce mai au sa poata termina,nu?


Tematica se stie din martie. De atunci daca ai vrut sa inveti.....Amanarea e o batjocorie fata de cei care au invatat din timp, inca o data va reamintesc, rezidentiatul e un concurs! conteaza pozitia pe care obtii, nu punctajul! Si daca ti e frica de la rezi2008.. va fi si la anul una. O sa ai timp destul!! NU VREAU AMANARE


Cert e un singur lucru: cel mai devreme Rezi 2008 va fi pe 16 noiembrie. PRIORITARA este SUPLIMENTAREA locurilor (fie ea si cu 600 ). Faptul ca 50-100 de insi care s-au incuiat in debara din martie cu mormane de hartoage ca sa dea "Examenul vietii" se vor oftica profund ca pe 9 nu se mai da, putin ne intereseaza pe restul 4499 de candidati. Insa ca in situatia data, 1000 de absolventi vor ramane cu ochii in soare si cu sperante pentru la anul, asta ma deranjeaza. Suntem multi pe forum care ne-am pregatit si totusi sustinem aceste demersuri,indiferent de consecinte. Nu uita ca medicii trebuie sa fie o breasla, numai in echipa faci performanta. Cei cu spirit solitar ca tine, individualist si care mereu se crede intr-o competitie cu ceilalti, nu prea au sorti de izbanda in societate. Si sa lasam deoparte si stereotipiile de genul "Este un concurs" ca nu suntem la Olimpiada de la Beijing, nu castigam medalii. Este un concurs intr-adevar, dar hai sa-l facem pentru 1800 de oameni, nu pentru 700.
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby dr_dr » Sat Oct 18, 2008 9:19 pm

andyyy wrote:SURSA CLARA VISAVIS DE REZIENTIAT Concluziile intalnirii ministrului Sănătăţii Publice, Eugen Nicolăescu, cu reprezentantii studentilor si absolventilor de medicină, precum şi cu un reprezentant al medicilor rezidenţi. IN ANUL 2008, EXAMENUL DE REZIDENTIAT SE VA SUSTINE IN DATA DE 16 NOIEMBRIE.

18.10.2008 / Ministerul Sanatatii



http://www.emedic.ro/Rezidentiat/99.htm

CHIAR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby dr_dr » Sat Oct 18, 2008 9:22 pm

HELIOS..............pe un text asemanator eram facut acum o saptamana ipocrit. :devil:

Asa ca ai grija............
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby helios » Sat Oct 18, 2008 9:24 pm

dr_dr wrote:HELIOS..............pe un text asemanator eram facut acum o saptamana ipocrit. :devil:

Asa ca ai grija............


Se pare ca l-am ratat. Asta e, imi asum raspunderea :wink:
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

dimi
junior
junior
Posts: 35
Joined: Thu Jan 25, 2007 2:16 am
Location: Iasi

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby dimi » Sat Oct 18, 2008 9:28 pm

Valeriu Neamtu wrote:Ce am obtinut pana acum

pentru studenti:

-Afisarea sigura a bibliografiei cu 8-12 luni inainte de examen
-Propunere legislativa pentru ca de la anul numarul locurilor de la rezidentiat sa fie echivalent cun procent din absolventi(procentul va fi discutat impreuna cu ei)
-Includera reprezentantiilor studentilor in luarea deciziilor ce-i privesc.


pentru absolvent:

-amanarea de o saptamana a examenului pentru data de 16 nov
-suplimentare locurilor pe loc cu 78 (cert)
-suplimentarea in continuare a locurilor (am cerut pana la 600) in functie de locurile trimise de universitatile din tara (Vasile Astarastoaie a zis ca sunt 600 nu renuntam pana nu obtinem numarul asta)


pentru rezidenti:

-recalcularea sporurilor salariale in functie de specialitate
-marirea salarilor, in conformitate cu politica nationala de marire (deja aici este o chestie supraministeriala)


Protestul de luni NU ESTE ANULAT DOAR CA SE VA DESFASURA DUPA DATA DE JOI, daca nu primim ce vrem.

La negocieri au participat delegati de la Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara, Brasov, Craiova, deciziile luate fiind confirmate de toti cei mentionati.
In cursul zilei de joi, vom proceda o la noua transe de negocieri, unde daca nu ne atingem scopurile vom demara protestele.

Nu pot decat sa va felicit pentru initiativa. A trebuit in schimb sa va ajunga cutitul la os ca sa faceti ceva.
Marea problema la negocierile care vor urma e ca nu vad in ce fel ii veti obliga sa va accepte cererile. Pentru ca nu aveti cu ce. Daca nu va da ce vreti, ce se intampla? Iesiti in strada? Si..ce se va intampla? Iesitul in strada e pierdere de timp. Va fi un subiect interesant pentru media cateva zile, dar in afara de rude si prieteni, nimeni nu e interesat de asta.
Singurii care pot negocia de pe pozitii de putere cu Nicu sunt rezidentii. Dar cu asemenea reprezentanti (pseudoasociatia lui 3d) e cam greu. Sa inceteze trepadusii munca pentru o saptamana, sa vezi ce repede o sa accepte D-l ministru orice.
Mult succes joi. Sper sa va suplimenteze locurile, pentru ca asta e marea problema.

pa1nk111er
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Jul 08, 2008 9:40 pm

Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby pa1nk111er » Sat Oct 18, 2008 9:30 pm

fac abstractie de unii care sunt prea buni si au invatat toata vara(geniile),si eu am invatat toata vara dar nu mi ar strica inca o luna si ma gandesc la faptul ca nici geniilor nu le ar strica...asadar cei care sunt pentru amanare pana pe 7 dec vor putea semna de maine o petitie online...sa vedem cam cati ar fi deacord,iar daca vor fi destui se va putea negocia cu o baza reala amanarea datei pt. ca cei care au negociat azi au fost intrebati daca isi asuma cerinta in numele majoritatii!asadar daca vreti amanare fratilor spuneti ca se poate si este si normal!dati sfoara n tara si semnati petitia maine!bafta!

meszfer
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Oct 18, 2008 12:17 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby meszfer » Sat Oct 18, 2008 9:37 pm

helios wrote:
meszfer wrote:
pa1nk111er wrote:de ce sa nu se amane pana in decembrie??stiati cumva bibliografia cu 1 an inainte de 9 nov?...eu nu o stiam...deci?Mi se pare oarecum corect sa se amane data de examen,cine stie materia pe de rost sa se odihneasca sa mai vada un film ceva sa asculte muzica iar cei ce mai au sa poata termina,nu?


Tematica se stie din martie. De atunci daca ai vrut sa inveti.....Amanarea e o batjocorie fata de cei care au invatat din timp, inca o data va reamintesc, rezidentiatul e un concurs! conteaza pozitia pe care obtii, nu punctajul! Si daca ti e frica de la rezi2008.. va fi si la anul una. O sa ai timp destul!! NU VREAU AMANARE


Cert e un singur lucru: cel mai devreme Rezi 2008 va fi pe 16 noiembrie. PRIORITARA este SUPLIMENTAREA locurilor (fie ea si cu 600 ). Faptul ca 50-100 de insi care s-au incuiat in debara din martie cu mormane de hartoage ca sa dea "Examenul vietii" se vor oftica profund ca pe 9 nu se mai da, putin ne intereseaza pe restul 4499 de candidati. Insa ca in situatia data, 1000 de absolventi vor ramane cu ochii in soare si cu sperante pentru la anul, asta ma deranjeaza. Suntem multi pe forum care ne-am pregatit si totusi sustinem aceste demersuri,indiferent de consecinte. Nu uita ca medicii trebuie sa fie o breasla, numai in echipa faci performanta. Cei cu spirit solitar ca tine, individualist si care mereu se crede intr-o competitie cu ceilalti, nu prea au sorti de izbanda in societate. Si sa lasam deoparte si stereotipiile de genul "Este un concurs" ca nu suntem la Olimpiada de la Beijing, nu castigam medalii. Este un concurs intr-adevar, dar hai sa-l facem pentru 1800 de oameni, nu pentru 700.[/quote

Da e adevarat, transformarea posturilor ar rezolva totul, pentru asta trebuie sa luptam!, cine vrea la post sa ia post si cine nu, sa ia loc. Asa am avea 2100 locuri! dar nu inteleg de ce sa fie amanat din nou pentru asta rezidentiatul

meszfer
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Oct 18, 2008 12:17 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby meszfer » Sat Oct 18, 2008 9:38 pm

Da e adevarat, transformarea posturilor ar rezolva totul, pentru asta trebuie sa luptam!, cine vrea la post sa ia post si cine nu, sa ia loc. Asa am avea 2100 locuri! dar nu inteleg de ce sa fie amanat din nou pentru asta rezidentiatul

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby AvLee » Sat Oct 18, 2008 9:42 pm

meszfer wrote:Da e adevarat, transformarea posturilor ar rezolva totul, pentru asta trebuie sa luptam!, cine vrea la post sa ia post si cine nu, sa ia loc. Asa am avea 2100 locuri! dar nu inteleg de ce sa fie amanat din nou pentru asta rezidentiatul



Meszfer te rog fi concret, cu ce te afecteaza pe tine amanarea? Dar te rog fara abureli gen lipsa de respect pt cei care au invatat. Te rog fi exact.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby gaurav_singh_md » Sat Oct 18, 2008 9:45 pm

AvLee wrote:
meszfer wrote:Da e adevarat, transformarea posturilor ar rezolva totul, pentru asta trebuie sa luptam!, cine vrea la post sa ia post si cine nu, sa ia loc. Asa am avea 2100 locuri! dar nu inteleg de ce sa fie amanat din nou pentru asta rezidentiatul



Meszfer te rog fi concret, cu ce te afecteaza pe tine amanarea? Dar te rog fara abureli gen lipsa de respect pt cei care au invatat. Te rog fi exact.


yup....explain yourselves....i want to delay the exam too....till december....coz i'll be gone till november.... :lol:
something is better than nothing....if 7 days r good, 30 r even better

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21947
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby Melania » Sat Oct 18, 2008 9:46 pm

AvLee wrote:Te rog fi exact.

Te rog fii exact.
Nu m-as simti in apele mele daca m-ar examina un medic agramat, chiar daca ar lua rezidentiatul primul. :D

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21947
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby Melania » Sat Oct 18, 2008 9:47 pm

gaurav_singh_md wrote:yup....explain yourselves....i want to delay the exam too....till december....coz i'll be gone till november.... :lol:
something is better than nothing....if 7 days r good, 30 r even better

:crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes: :crazyeyes:

meszfer
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Oct 18, 2008 12:17 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby meszfer » Sat Oct 18, 2008 9:49 pm

Nu mai vreau sa invat nici un cuvant, vreau sa am un timp liber dupa rezi, Dar in primul rand vreau dreptate! Tematica si data examenului se stie din martie!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby AvLee » Sat Oct 18, 2008 9:50 pm

Melania wrote:
AvLee wrote:Te rog fi exact.

Te rog fii exact.
Nu m-as simti in apele mele daca m-ar examina un medic agramat, chiar daca ar lua rezidentiatul primul. :D



Nici eu nu m-as simti prea bine daca m-ar examina un medic care are niste inclinatii dubioase folosind un avatar care imi provoaca fiori de groaza.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby dr_dr » Sat Oct 18, 2008 9:52 pm

Melania wrote:
AvLee wrote:Te rog fi exact.

Te rog fii exact.
Nu m-as simti in apele mele daca m-ar examina un medic agramat, chiar daca ar lua rezidentiatul primul. :D


Eu abia astept pacienti ca tine.............din astia cu fixuri.........multe fixuri :D
Ca bine zici AvLee.Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :mrgreen:
Last edited by dr_dr on Sat Oct 18, 2008 9:53 pm, edited 1 time in total.
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby gaurav_singh_md » Sat Oct 18, 2008 9:53 pm

meszfer wrote:Nu mai vreau sa invat nici un cuvant, vreau sa am un timp liber dupa rezi, Dar in primul rand vreau dreptate! Tematica si data examenului se stie din martie!

rezi este probabil primul examen serios pe care o sa dai.... so suck it up and remember that medicine about studying all your life....and free time is a luxury for retired doctors....

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby cog1983 » Sat Oct 18, 2008 9:53 pm

AvLee wrote:
Melania wrote:
AvLee wrote:Te rog fi exact.

Te rog fii exact.
Nu m-as simti in apele mele daca m-ar examina un medic agramat, chiar daca ar lua rezidentiatul primul. :D



Nici eu nu m-as simti prea bine daca m-ar examina un medic care are niste inclinatii dubioase folosind un avatar care imi provoaca fiori de groaza.

Melania nu e medic! (a mai fost o discutie acum cateva saptamani pe tema asta)
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

pa1nk111er
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Jul 08, 2008 9:40 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby pa1nk111er » Sat Oct 18, 2008 9:54 pm

nenea mezfer...amanarea si numarul locurilor sunt 2 chestii diferite,la cat esti de destept ma asteptam sa intelegi asta-n are treaba una cu alta dar ambele sunt chestii firesti si de dorit,la fel cum vrei locuri mai multe asa de firesc este sa vrei si amanarea-mie nu mi ajung 5 luni pt a invata tona de materie...end of discussion-vrei semnezi maine petitia,nu vrei-larevedere,nu ne mai uimi cu inteligenta ta ca nu asta e scopul forumului!bye

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby AvLee » Sat Oct 18, 2008 9:56 pm

Melania nu e medic! (a mai fost o discutie acum cateva saptamani pe tema asta)

:( Am primit confirmarea ca este :(
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby cog1983 » Sat Oct 18, 2008 9:56 pm

pa1nk111er wrote:nenea mezfer...amanarea si numarul locurilor sunt 2 chestii diferite,la cat esti de destept ma asteptam sa intelegi asta-n are treaba una cu alta dar ambele sunt chestii firesti si de dorit,la fel cum vrei locuri mai multe asa de firesc este sa vrei si amanarea-mie nu mi ajung 5 luni pt a invata tona de materie...end of discussion-vrei semnezi maine petitia,nu vrei-larevedere,nu ne mai uimi cu inteligenta ta ca nu asta e scopul forumului!bye

Neata, pa1nk111er!! Tocmai ca au legatura una cu alta....
Simtul umorului e o dovada de inteligenta


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests