Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

schimbarea schimbarii...
desiree
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Fri Oct 17, 2008 3:41 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby desiree » Sun Oct 19, 2008 2:11 pm

Salutare ''breasla'' draga! Mi-am pregatit pampoanele pentru mitingul de joi ca am asa o senzatie stranie ca va trebui sa le folosesc. :devil:, oricum sa tinem pumnii (nu prea stransi) pentru curajosii nostri colegi la negocierile de joi si dragilor :
''Tineti-o tot asa ca e bine ce ati facut pana acum. Daca tot ne-ati luat viitorul in maini nu-i dati drumul din cauza catorva ''luminati'' individualisti (diplomat spus) si cereti drepturile cu aceeasi tarie. Noi MAJORITATEA va sustinem pana la capat!! baftaaaaaaaaaaa!!!

User avatar
One Elder God
junior
junior
Posts: 49
Joined: Sat May 24, 2008 7:26 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby One Elder God » Sun Oct 19, 2008 2:33 pm

cele 78 de locuri sult altele fata de cele 100 acre s-au dat acum 1-2 saptamani??? :help:
Lenea nu e nimic altceva decat o obisnuinta de a te odihni inainte de a obosi.

desiree
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Fri Oct 17, 2008 3:41 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby desiree » Sun Oct 19, 2008 2:36 pm

One Elder God wrote:cele 78 de locuri sult altele fata de cele 100 acre s-au dat acum 1-2 saptamani??? :help:

Da, sunt altele.

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby crazy_doc » Sun Oct 19, 2008 2:37 pm

Da sunt suplimentare.

Citisi si aici sau posturile anterioare.

http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1438
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 2:38 pm

One Elder God wrote:cele 78 de locuri sult altele fata de cele 100 acre s-au dat acum 1-2 saptamani??? :help:


Yup sunt altele, nu sunt anuntzate inca unde si cum, si se mai lupta pt adaos de pana la 600 de alte locuri.. but we can only hope.

emilia_dr
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Jun 13, 2008 12:31 am

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby emilia_dr » Sun Oct 19, 2008 2:43 pm

Buna la toti! Ma numar si eu printre cei care ii sustin pe cei care fac ceva pentru noi chiar daca asta inseamna amanare pana in decembrie...Am o singura intrebare: exista undeva afisata lista exacta a celor 78 de locuri? sau stiu cumva colegii care ne-au reprezentat? Ideea e ca am auzit de la unul din reprezentantii de la iasi ca ar fi vreo 30 si ceva numai pe Iasi...

andreeamunteanu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 13, 2005 6:14 pm
Location: cluj
Contact:

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby andreeamunteanu » Sun Oct 19, 2008 10:52 pm

sa nu uitam nici de salarii sau de plata garzilor....mai insistati joi asupra acestui aspect....tre sa avem un salariu de incadrare decent ca si asa ramane la stat o mare parte din el....partea cu sporurile nu e foarte incurajatoare...multi se lupta cu spitalele pt acordarea lor si in plus nu toate specialitatile vor beneficia de spor

Mult succes in continuare

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby antalgic » Sun Oct 19, 2008 10:56 pm

andreeamunteanu wrote:sa nu uitam nici de salarii sau de plata garzilor....mai insistati joi asupra acestui aspect....tre:) sa avem un salariu de incadrare decent ca si asa ramane la stat o mare parte din el....partea cu sporurile nu e foarte incurajatoare...multi se lupta cu spitalele pt acordarea lor si in plus nu toate specialitatile vor beneficia de spor

Mult succes in continuare


Am si eu o intrebare ca sa nu raman in urma: exista cumva un link cu % din buget? Am cautat si nu am gasit, asa de cultura generala. Multumesc.
tzara de la pagina 5, here we are!

CLAU74
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Jun 30, 2008 9:07 pm

Re: Negocieri- ADEVARUL DE LA PRIMA MANA

Postby CLAU74 » Mon Oct 20, 2008 9:03 am

FELICITARI PTR CEI CARE MERG LA NEGOCIERI , TINETI-VA CU DINTII DE LISTA DE NEGOCIERI SI NU DATI INAPOI . :allright: VREM SALARII DECENTE CARE SA ACOPERE ANII LUNGI DE MUNCA SI SACRIFICII PTR ACEASTA MESERIE . protest.gif protest.gif protest.gif


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests