Amanare suplimentara : NU

schimbarea schimbarii...
hashimoto
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Oct 17, 2008 1:08 pm

Amanare suplimentara : NU

Postby hashimoto » Fri Oct 17, 2008 6:39 pm

Stimati colegi, eu propun sa fiti rezonabili. Ideea era sa se amane rezi ca sa nu fie altfel ca in anii anteriori. S-a amanat 1 sapt, AJUNGE! Cine are nevoie de mai mult, sa dea la anul. Termenul asta se stie de 7 luni, iar unii si-au facut alte planuri in decembrie deja, unele nu pot fi contramandate. Asa ca renuntati la amanare suplimentara, ca e caraghios si nu seveste toturor absolventilor, ci doar celor care au frecat menta pana acum.

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby ceacky2 » Fri Oct 17, 2008 6:49 pm

si eu trebuie sa'mi modific multe din cauza amanarii, dar daca toti ar da rezidentiatul cand vor ar fi sesiuni zilnic, evident ca data de 9 noiembrie era data cu care toti ne acomodaseram chiar daca ne placea chiar daca nu, dar acum daca s'a schimbat (si poate se va mai schimba) daca eu si inca nu stiu cati o sa facem gura nu o sa se puna la loc, ba chiar ma bucur ca ne'a bagat si pe noi cineva in seama (am ajuns sa am bucurii de copil cersetor)...
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

hashimoto
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Oct 17, 2008 1:08 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby hashimoto » Fri Oct 17, 2008 7:03 pm

O saptamana ziceam ca e ok. Dar mai mult nu are sens, asta era ideea. Si nu ca asa-mi convine mie personal, ci pt ca intotdeauna s-a dat pe 19-23. Ca sa nu fie la noi altfel, si pt ca ne-au bagat morcovul si mai adanc prin reducerea locurilor, o saptamana e rezonabil. Cat despre, " a face gura" , nu se preteaza unui medic.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby AvLee » Fri Oct 17, 2008 7:06 pm

Asa e noi medicii suntem samurai. Ne-a zis daimyio Nico sa ne facem sepukku, noi trebuie sa facem. Wakarimasu?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby dr_dr » Fri Oct 17, 2008 7:07 pm

Ai grija ce iti doresti ca poate NU SE INDEPLINESTE......... :mrgreen:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

ficus
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Oct 16, 2008 5:59 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby ficus » Fri Oct 17, 2008 7:11 pm

Nimeni nu mai poate sa mai citeasca. Ne-am plictisit si parca nu mai conteaza daca mai citesti in plus sau nu inca 2 sapt. Dar tb avut in vedere un lucru. Dar daca nu amanamasta putea insemna ca 2000 in loc de 2500 dintre noi vor promova acest examen. Fiind cat de cat solidari si sacrificand o vacanta bine meritata am putea face astfel incat inca 500 dintre noi sa ajunga rezidenti si sa nu mai stea un an in casa invatand (chit ca sunt pe medicina de familie). Ar fi un semn de altruism pt cei ce se considera a fi f bine pregatiti sa le dea ocazia si timpul necesar celor ce participa la negocieri sa obtina locuri suplimentare. pt voi asta inseamna o luna, pentru 500 dintre noi asta ar putea inseamna un an castigat. :)

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30355
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby andy gavrilescu » Fri Oct 17, 2008 7:12 pm

voi stati de vorba cu hashimoto :D
oricum, la ce activitate aveti pe forum, poa sa se amane oricat, ca mai mult de cat stiati inainte sa va buimaceasca cu anuntarea numarului de locuri, nu veti sti. dimpotriva, ati inceput sa uitati. amanarea e in defavoarea voastra.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
corymp
junior
junior
Posts: 86
Joined: Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby corymp » Fri Oct 17, 2008 7:36 pm

hashimoto wrote:Stimati colegi, eu propun sa fiti rezonabili. Ideea era sa se amane rezi ca sa nu fie altfel ca in anii anteriori. S-a amanat 1 sapt, AJUNGE! Cine are nevoie de mai mult, sa dea la anul. Termenul asta se stie de 7 luni, iar unii si-au facut alte planuri in decembrie deja, unele nu pot fi contramandate. Asa ca renuntati la amanare suplimentara, ca e caraghios si nu seveste toturor absolventilor, ci doar celor care au frecat menta pana acum.


sunt de acord. Plus ca foarte multi colegi nu viziteaza forumul si acel procent care arata cati sunt de acord cu amanarea pt decembrie nu e relevant absolut deloc. Am vorbit cu multi colegi din fosta mea serie si nu a fost nici unul pentru amanare. Ei invata de atat de mult timp si multi au deja planuri pentru saptamanile de dupa rezi.
Am inteles ca e nevoie de timp pt discutii, dar amanarea cu o saptamana e arhisuficienta.

hashimoto
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Oct 17, 2008 1:08 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby hashimoto » Fri Oct 17, 2008 7:43 pm

ficus wrote:Nimeni nu mai poate sa mai citeasca. Ne-am plictisit si parca nu mai conteaza daca mai citesti in plus sau nu inca 2 sapt. Dar tb avut in vedere un lucru. Dar daca nu amanamasta putea insemna ca 2000 in loc de 2500 dintre noi vor promova acest examen. Fiind cat de cat solidari si sacrificand o vacanta bine meritata am putea face astfel incat inca 500 dintre noi sa ajunga rezidenti si sa nu mai stea un an in casa invatand (chit ca sunt pe medicina de familie). Ar fi un semn de altruism pt cei ce se considera a fi f bine pregatiti sa le dea ocazia si timpul necesar celor ce participa la negocieri sa obtina locuri suplimentare. pt voi asta inseamna o luna, pentru 500 dintre noi asta ar putea inseamna un an castigat. :)


Da, ai dreptate, si, exact cum am zis...o saptamana eu zic ca e ok si pentru cei care au sacrificat timp pt negocieri. Si le multumim lor pentru suplimentarea locurilor.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby AvLee » Fri Oct 17, 2008 7:45 pm

Am zis ca nu ma intereseaza dar deja e prea savuros.

Am si eu un plan pentru noiembrie. Sa depun plangere in instanta referitor la faptul ca prevederile examenului de rezidentiat pe post si lipsa dreptului la libera practica sunt neconstitutionale. Stiti ce se intampla atunci? Pana cand curtea da verdictu examenul de rezidentiat se amana. Si pana decizia nu e finala si irevocabila, pot sa o atac in instanta. Deci ce ziceti de un examen de rezidentiat prin februarie asa? O sa aveti timp si de programul deja planificat nu?

Hai urlati
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby lanaiba » Fri Oct 17, 2008 7:56 pm

hai...hai! la anu si la multi ani! (rezidentiat)

Brava AvLee!!!
ah ce mi doresc sa fie toti rezidenti si sa creasca sa vada ca altele s mai importante!!!
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

andriusa
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 2:31 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby andriusa » Sat Oct 18, 2008 12:54 am

Salut!
Ma alatur celor care spun "nu" la o amanare suplimentara a examenului. Daca in urma discutiilor de maine nu se obtine o suplimentare SUBSTANTIALA de locuri, care sa justifice o consultare a centrelor universitare (adica o amanare a examenului), orice in aceasta directie nu serveste decat drept suport moral pt cei nemultumiti de cat au citit pana acum.
De asemenea, poate ar merita discutat si modul de desfasurare al teleconferintei de dupa. Din cate am inteles de la colegi mai mari, in fiecare an a fost o harababura, iar unele locuri pe anumite specialitati au disparut...in mod suspect sau au fost luate de oameni care nu erau nici macar in sala. Am putea cere un laptop si un minim program de contabilitate care sa arate pe un monitor din sala care este situatia locurilor si posturilor in fiecare moment (cate s-au dat, cate au mai ramas). Din cate am vorbit cu prieteni care lucreaza in IT un astfel de lucru nu ar fi prea greu de facut. Presupun ca acest minim necesar poate fi facut in fiecare centru universitar
Multumesc celor care s-au ocupat de protestele din ultimele saptamani! Ati facut o treaba grozava si tineti-o tot asa!
Acestea fiind scrise, noapte buna si spor la invatat de maine!

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21948
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby Melania » Sat Oct 18, 2008 1:52 am

ficus wrote: Dar tb avut in vedere un lucru. Dar daca nu amanamasta putea insemna ca 2000 in loc de 2500 dintre noi vor promova acest examen.

concurs
Da, rezidentiatul e concurs nu examen. Daca va pica o grila cu asta o faceati?

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby rezid » Sun Oct 19, 2008 12:19 pm

AvLee wrote:Am zis ca nu ma intereseaza dar deja e prea savuros.

Am si eu un plan pentru noiembrie. Sa depun plangere in instanta referitor la faptul ca prevederile examenului de rezidentiat pe post si lipsa dreptului la libera practica sunt neconstitutionale. Stiti ce se intampla atunci? Pana cand curtea da verdictu examenul de rezidentiat se amana. Si pana decizia nu e finala si irevocabila, pot sa o atac in instanta. Deci ce ziceti de un examen de rezidentiat prin februarie asa? O sa aveti timp si de programul deja planificat nu?

Hai urlati

:infinity: :infinity: :infinity: :infinity: :infinity:

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 1:12 pm

Nu ca trebuie sa fac un document word pe desktop sa imi fie la indemana mereu pt voi, oameni buni.

SINGURII CARE AU DREPT DE HOTARARE SUNT STUDENTII CARE NE-AU APARAT DREPTURILE!

Ceea ce spuneti aici este cam asa "Da, e foarte bine, au alergat niste fraieri si ne-am mai facut rost de niste locuri, dar ajunge, gata, ce atatea amanari, nu asa se construieste societatea multilateral dezvoltata! Cum? Adica sa aiba si ei aceleasi numar de zile ca si mine, care am stat cu cartea in dinti tot timpul asta? Ne ne ne ne, <Eu ce beneficiu am?>(parafraza pt cine se prinde) Lasa ca e numai bine.. Nu se poate, am mari planuri, si in plus ce mi se rupe mie de toti protestatarii.."

Sincer nici eu nu am facut mai mult decat sa stau in fund si sa citesc/scriu mailuri. Si la fel de sincer, amanarea mi-a dat si mie niste planuri peste cap, si nu sunt chestii ce pot fi mutate. Dar macar acest modicum de respect il merita colegii care ne-au carat pe toti in spate la faza asta. Chiar nu va e asa un pic de rusine cu atat egoism?! Nu zic, poate ca sunt si exceptii pt care amanarea chiar e un dezastru din X motive, dar nu veniti sa imi spuneti ca "ma duc in Aspen.. imi naste catzelul.. se amana examenul de specialitate din 2014 si in plus pierd si o luna de pensie..".

Avlee poate ar fi bine sa faci schema aia, zau. La cat de fragil pare echilibrul nervos al unora, sunt sigur ca scade concurenta cu 20 %, si ne mai dau si vreo 100 de locuri noi la psihiatrie ca sa faca fatza la influxul de pacienti noi..

Sincer, ridicati drqului 1 min capul din carte si mai ganditi-va un pic si la cei care fac sa va fie bine!!!!!

hashimoto
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Oct 17, 2008 1:08 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby hashimoto » Sun Oct 19, 2008 1:22 pm

Puisor daca tu ai scris mesaje si alte nimicuri toata ziua, e cazul sa te intrebi ce capacitate de discernamant ai? Cei care stiu ce prioritati au, nu au frecat menta pe forum. Pentru oameni ca tine sa mai stam noi 1 luna? Mai bine pune mana pe carte...si lasa targuiala imi dai, ori nu-mi dai 1 luna, ca eu oricum acum nu fac nimic, ca doar....negociez!!!!!

meszfer
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Oct 18, 2008 12:17 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby meszfer » Sun Oct 19, 2008 1:40 pm

hashimoto wrote:Puisor daca tu ai scris mesaje si alte nimicuri toata ziua, e cazul sa te intrebi ce capacitate de discernamant ai? Cei care stiu ce prioritati au, nu au frecat menta pe forum. Pentru oameni ca tine sa mai stam noi 1 luna? Mai bine pune mana pe carte...si lasa targuiala imi dai, ori nu-mi dai 1 luna, ca eu oricum acum nu fac nimic, ca doar....negociez!!!!!


ADEVAR!!!!!

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 1:46 pm

hashimoto wrote:Puisor daca tu ai scris mesaje si alte nimicuri toata ziua, e cazul sa te intrebi ce capacitate de discernamant ai? Cei care stiu ce prioritati au, nu au frecat menta pe forum. Pentru oameni ca tine sa mai stam noi 1 luna? Mai bine pune mana pe carte...si lasa targuiala imi dai, ori nu-mi dai 1 luna, ca eu oricum acum nu fac nimic, ca doar....negociez!!!!!


Cred ca nu poti vb de capacitate de discernamant devreme ce nu ai citit/inteles nimic din ce am scris eu. Si cand spui ce prioritati au, te referi si la cei care au protestat pt tine? Revin "eu ce beneficiu am?"-vad ca tot nu ai prins aluzia.. puisor. Chiar e asa greu de inteles ca eu nu cer/vreau amanare pt mine, ci sustin pur si simplu sa decida cei care oricum au dus greul? Nu stiu, am folosit cuvinte prea complicate, sa iti desenez o schema ceva?
Si vremea pe forum o pierd doar cand dau de oameni ca tine.. sau meszfer, vad ca a prins iar glas. Mai calculeaza planul de pensii meszfer.. s-a dus drqului examenul de specialitate din 2014!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 1:47 pm

meszfer wrote:
hashimoto wrote:Puisor daca tu ai scris mesaje si alte nimicuri toata ziua, e cazul sa te intrebi ce capacitate de discernamant ai? Cei care stiu ce prioritati au, nu au frecat menta pe forum. Pentru oameni ca tine sa mai stam noi 1 luna? Mai bine pune mana pe carte...si lasa targuiala imi dai, ori nu-mi dai 1 luna, ca eu oricum acum nu fac nimic, ca doar....negociez!!!!!


ADEVAR!!!!!



Iar voi ce fel de oameni sunteti? Ca ati muncit mai mult va face cetateni de rang mai inalt? Sau sunteti de neam nobil?(Veniti cu arborele genealogic pe ultimele 8 generatii atunci).

Legat de capacitatea de discernamant? Defineste mai bine termenul te rog. Pentru ca daca te referi la discernamant ca abilitatea de a face diferenta dintre bine si rau am o veste pentru tine. Cei care au impus aceste diferente si standarde morale au fost cei multi sau cei care au dezbatut anumite probleme chiar si prin scris mesaje. In nici un caz soricei de bilbloteca care au stat inchisi in lumea lor.

Si la urma urmelor de ce MAMA DRACU TREBUIE SA LE PESE LOR DE PARERILE VOASTRE CAND VOUA NU VA PASA DE ALE LOR.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
thebeing
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 21, 2006 7:04 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby thebeing » Sun Oct 19, 2008 1:50 pm

ce invatzat, mha? ca oricum panarama asta de "concurs" e mai mult o joaca de care le nimereshte mai bine si umple mai "corect" bulinele alea nenorocite.

+ mishto faza cu "eu am planuri"...cui ii pasa de planurile tale? nu-i de mirare ca suntem bataia de joc a guvernului, cand, atunci cand e vba sa fim unitzi, vine unu' si zice ca el are "alte planuri pentru decembrie".

Si, pana cand n'o sa ieshim cu totzii din spitale sa stam cu cururile pe borduri si sa spunem ca refuzam sa muncim pana nu ni se maresc salariile, o sa primim numa' ....promisiuni de " POSIBILITATE A PUNERII IN DISCUTIE A CRESTERILOR SALARIALE SI REANALIZAREA CATEGORIILOR DE SPORURI CARE SE ACORDA" (apropos...mishto negocieri daca s'a obtzinut doar atat pt medicii rezidentzi).

Nu spun ca vreau o amanare sau nu. Nu e vorba de amanari aici, nu e vorba de posturi, locuri. E vorba de a fi uniti. Ca, daca reprezentantzii cer o amanare, nu cred ca o fac pentru ca vor 5-10 persoane.
Decat sa inghitzitzi toate ... ce vi le dau MS, mai bine atzi incerca sa va alaturatzi celor ce lupta pentru ceva mai BUN!

Nu mai fitzi nishte caini care se multzumesc cu bucata de mamaliga uscata pe care'o arunca MS.

meszfer
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Oct 18, 2008 12:17 pm

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby meszfer » Sun Oct 19, 2008 1:56 pm

Iar voi ce fel de oameni sunteti? Ca ati muncit mai mult va face cetateni de rang mai inalt? Sau sunteti de neam nobil?(Veniti cu arborele genealogic pe ultimele 8 generatii atunci).

Legat de capacitatea de discernamant? Defineste mai bine termenul te rog. Pentru ca daca te referi la discernamant ca abilitatea de a face diferenta dintre bine si rau am o veste pentru tine. Cei care au impus aceste diferente si standarde morale au fost cei multi sau cei care au dezbatut anumite probleme chiar si prin scris mesaje. In nici un caz soricei de bilbloteca care au stat inchisi in lumea lor.

Si la urma urmelor de ce MAMA DRACU TREBUIE SA LE PESE LOR DE PARERILE VOASTRE CAND VOUA NU VA PASA DE ALE LOR.[/quote]

Avlee, tu ai fost la negocieri?, tu ai pierdut zile cu negocierile?, Cei care au fost acolo au negociat aminarea pana 16nov! Sa fii macar corect! Nu ai invatat nimic, si acum crezi ca te salveaza 2 saptamini

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 1:56 pm

thebeing wrote:ce invatzat, mha? ca oricum panarama asta de "concurs" e mai mult o joaca de care le nimereshte mai bine si umple mai "corect" bulinele alea nenorocite.

+ mishto faza cu "eu am planuri"...cui ii pasa de planurile tale? nu-i de mirare ca suntem bataia de joc a guvernului, cand, atunci cand e vba sa fim unitzi, vine unu' si zice ca el are "alte planuri pentru decembrie".

Si, pana cand n'o sa ieshim cu totzii din spitale sa stam cu cururile pe borduri si sa spunem ca refuzam sa muncim pana nu ni se maresc salariile, o sa primim numa' ....promisiuni de " POSIBILITATE A PUNERII IN DISCUTIE A CRESTERILOR SALARIALE SI REANALIZAREA CATEGORIILOR DE SPORURI CARE SE ACORDA" (apropos...mishto negocieri daca s'a obtzinut doar atat pt medicii rezidentzi).

Nu spun ca vreau o amanare sau nu. Nu e vorba de amanari aici, nu e vorba de posturi, locuri. E vorba de a fi uniti. Ca, daca reprezentantzii cer o amanare, nu cred ca o fac pentru ca vor 5-10 persoane.
Decat sa inghitzitzi toate ... ce vi le dau MS, mai bine atzi incerca sa va alaturatzi celor ce lupta pentru ceva mai BUN!

Nu mai fitzi nishte caini care se multzumesc cu bucata de mamaliga uscata pe care'o arunca MS.




Pot sa completez si eu cu ceva?

Ei nu sunt caini ei sunt dulai care s-au invatat sa prinda partea cea mai buna din mamaliga. Iar akum cand catelusi ameninta o dau pe dreptate si corectitudine.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30355
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 1:58 pm

AvLee nu a fost nicaieri, ca e din craiova, si astia nu se implica in nimic, isi vad de interesul lor.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 2:03 pm

meszfer wrote:Iar voi ce fel de oameni sunteti? Ca ati muncit mai mult va face cetateni de rang mai inalt? Sau sunteti de neam nobil?(Veniti cu arborele genealogic pe ultimele 8 generatii atunci).

Legat de capacitatea de discernamant? Defineste mai bine termenul te rog. Pentru ca daca te referi la discernamant ca abilitatea de a face diferenta dintre bine si rau am o veste pentru tine. Cei care au impus aceste diferente si standarde morale au fost cei multi sau cei care au dezbatut anumite probleme chiar si prin scris mesaje. In nici un caz soricei de bilbloteca care au stat inchisi in lumea lor.

Si la urma urmelor de ce MAMA DRACU TREBUIE SA LE PESE LOR DE PARERILE VOASTRE CAND VOUA NU VA PASA DE ALE LOR.


Avlee, tu ai fost la negocieri?, tu ai pierdut zile cu negocierile?, Cei care au fost acolo au negociat aminarea pana 16nov! Sa fii macar corect! Nu ai invatat nimic, si acum crezi ca te salveaza 2 saptamini[/quote]


Mezfer am fost invitat sa particip la acele negocieri cu ministru. Am refuzat din mai multe motive : nu pot sa fiu reprezentantul unora care nici macar nu au protestat, nu am rabdarea necesara pentru astfel de negocieri, am fost anuntat in foarte scurt timp. Si lista continua.
Kat am putut sa ajut prin acest forum am ajutat. Asta insemnand tinand departe si spargatori de greva ca tine care pt capricile lor egoiste ar prefera sa vada pe alti suferind. Cred ca am mai zis ca nu imi pasa daca se amana sau nu. Dar sincer nu va suport pe cei de teapa voastra si chiar imi place sa va iau la misto.
Pe mine poate nu ma salveaza 2 saptamani dar din cat dati voi de inteles 2 saptamani va omoara.Asa ca de ce sa nu fiu pragmatic si sa reduc concurenta cantitativ si calitativ. Nu sunteti voi adepti cei mai buni sa castige?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: Amanare suplimentara : NU

Postby Mhorhe83 » Sun Oct 19, 2008 2:07 pm

meszfer wrote:Iar voi ce fel de oameni sunteti? Ca ati muncit mai mult va face cetateni de rang mai inalt? Sau sunteti de neam nobil?(Veniti cu arborele genealogic pe ultimele 8 generatii atunci).

Legat de capacitatea de discernamant? Defineste mai bine termenul te rog. Pentru ca daca te referi la discernamant ca abilitatea de a face diferenta dintre bine si rau am o veste pentru tine. Cei care au impus aceste diferente si standarde morale au fost cei multi sau cei care au dezbatut anumite probleme chiar si prin scris mesaje. In nici un caz soricei de bilbloteca care au stat inchisi in lumea lor.

Si la urma urmelor de ce MAMA DRACU TREBUIE SA LE PESE LOR DE PARERILE VOASTRE CAND VOUA NU VA PASA DE ALE LOR.


Avlee, tu ai fost la negocieri?, tu ai pierdut zile cu negocierile?, Cei care au fost acolo au negociat aminarea pana 16nov! Sa fii macar corect! Nu ai invatat nimic, si acum crezi ca te salveaza 2 saptamini[/quote]

Nu pricep, scuza-ma, poate imi explici tu. Ai fost tu la negocieri? Ai protestat in strada? Daca da, jos palaria, nu iti mai zic nimic!
Daca nu ai fost, e chiar maxim de tupeu sa te iei de unul care sustine punctul de vedere al celor care AU PROTESTAT.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests