NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

schimbarea schimbarii...
User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby dr_dr » Thu Oct 23, 2008 6:28 pm

in rest...Nicolaescu vrea medici pentru tara!
500 pe medicina de familie si 689 pe post sunt 1189 de medici rezidenti care o sa lucreze la tara...


Eu nu inteleg fraza asta....cele 500 de mf nu sunt locuri sunt posturi?
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby casandra13 » Thu Oct 23, 2008 6:30 pm

important este ca s-a obtinut SUPLIMENTAREA -treaba la care nici nu visam acum cateva saptamani :multi:

eu una iau o pauza sa pot savura bucuria :peace:

si inca odata mii de multumiri colegilor nostri care s-au luptat pentru noi notworthy.gif hello2.gif

FELICITARI!!!!
Primum non nocere

andraumf
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Sep 23, 2008 11:26 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby andraumf » Thu Oct 23, 2008 6:30 pm

Valeriu, deci pana la urma e sigur ca NU se mai face mf peste 65%?

Valeriu Neamtu
junior
junior
Posts: 46
Joined: Tue Oct 14, 2008 1:22 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Valeriu Neamtu » Thu Oct 23, 2008 6:31 pm

andraumf wrote:Valeriu, deci pana la urma e sigur ca NU se mai face mf peste 65%?


100% nu.

medicbft
junior
junior
Posts: 53
Joined: Thu Sep 04, 2008 5:02 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby medicbft » Thu Oct 23, 2008 6:36 pm

se picheteaza marti la 14, sigur?

andraumf
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Sep 23, 2008 11:26 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby andraumf » Thu Oct 23, 2008 6:39 pm

se poate cere si reintroducerea mf pana la 65% ? :help:

md_md
junior
junior
Posts: 77
Joined: Mon Oct 06, 2008 10:05 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby md_md » Thu Oct 23, 2008 6:40 pm

dr_dr wrote:in rest...Nicolaescu vrea medici pentru tara!
500 pe medicina de familie si 689 pe post sunt 1189 de medici rezidenti care o sa lucreze la tara...


Eu nu inteleg fraza asta....cele 500 de mf nu sunt locuri sunt posturi?


485 sunt locuri insa mai mult ca sigur ca la terminarea rezidentiatului acei medici vor ajunge la tara. Asta in cazul ca nu au 20000-30000 de euro sa cumpere o lista cu pacienti in oras.

Valeriu Neamtu
junior
junior
Posts: 46
Joined: Tue Oct 14, 2008 1:22 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Valeriu Neamtu » Thu Oct 23, 2008 6:42 pm

medicbft wrote:se picheteaza marti la 14, sigur?



O sa facem un topic separat cu asta. Din cate am auzit eu in sala de sedinte ( nu m-am mai aocupat eu saptamana asta cu aprobari pt demostratie pe la primarii, Jandarmerie, Politie etc si nu pot sa iti zic mie in suta) se va tine marti la 14 manifestatia. Eu voi fi acolo.
Negocierile s-au incheiat si oricum in nici un caz nu se mai obtine MF la 65 % pentru ca s-a cam acoperit necesarul de rezidenti acolo.

oligodendroglia
junior
junior
Posts: 99
Joined: Wed Sep 20, 2006 4:13 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby oligodendroglia » Thu Oct 23, 2008 6:46 pm

dar stagiatura de 3 ani daca pici rezi mai este valabila?
Nu strica sa-ti amintesti ca universul, cu o exceptie nesemnificativa, este alcatuit din altii.

Valeriu Neamtu
junior
junior
Posts: 46
Joined: Tue Oct 14, 2008 1:22 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Valeriu Neamtu » Thu Oct 23, 2008 6:47 pm

oligodendroglia wrote:dar stagiatura de 3 ani daca pici rezi mai este valabila?


Da.

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby dr_dr » Thu Oct 23, 2008 6:49 pm

Valeriu Neamtu wrote:
medicbft wrote:se picheteaza marti la 14, sigur?



O sa facem un topic separat cu asta. Din cate am auzit eu in sala de sedinte ( nu m-am mai aocupat eu saptamana asta cu aprobari pt demostratie pe la primarii, Jandarmerie, Politie etc si nu pot sa iti zic mie in suta) se va tine marti la 14 manifestatia. Eu voi fi acolo.
Negocierile s-au incheiat si oricum in nici un caz nu se mai obtine MF la 65 % pentru ca s-a cam acoperit necesarul de rezidenti acolo.


Multumim...oricum ati realizat mult....Ar fi fost si mai bine sa se fi facut manifestari in toate centrele...dar nu cred ca se vor mai mobiliza oamenii din pacate :?
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

Valeriu Neamtu
junior
junior
Posts: 46
Joined: Tue Oct 14, 2008 1:22 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Valeriu Neamtu » Thu Oct 23, 2008 6:52 pm

Multumim...oricum ati realizat mult....Ar fi fost si mai bine sa se fi facut manifestari in toate centrele...dar nu cred ca se vor mai mobiliza oamenii din pacate :?[/quote]

Nu iti impartasesc parerea. Tinand cont de cate telefoane primsec incontinu de pe la ora 17 si de ce raspunsuri vad aici pe forum, am concluzionat ca lumea si-a dat seama ca daca avem unitate reprezentam o forta demna de luat in seama si cred ca marti vaom fi si mai multi!!!!!!

User avatar
blackdeceneu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jan 21, 2007 1:51 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby blackdeceneu » Thu Oct 23, 2008 6:53 pm

eh, aproape 4 pe loc :D 8)

parfum....
daca e necesar, pentru a supravietui va iau si zilele din calendar.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby AvLee » Thu Oct 23, 2008 6:55 pm

Dar practic negocierile pe problema posturi+locuri s-a incheiat, sau mai va fi pusa in discutie si la urmatoarele proteste?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Aurora boreala » Thu Oct 23, 2008 6:59 pm

Valeriu Neamtu wrote:Multumim...oricum ati realizat mult....Ar fi fost si mai bine sa se fi facut manifestari in toate centrele...dar nu cred ca se vor mai mobiliza oamenii din pacate :?


Nu iti impartasesc parerea. Tinand cont de cate telefoane primsec incontinu de pe la ora 17 si de ce raspunsuri vad aici pe forum, am concluzionat ca lumea si-a dat seama ca daca avem unitate reprezentam o forta demna de luat in seama si cred ca marti vaom fi si mai multi!!!!!![/quote]

FELICITARI pentru tot ce ati realizat voi!!! :allright:

Cred c-a fost destul de greu de discutat astazi cu domnul ministru pentru ca a avut timp sa-si trimita sagetile sa faca ceva cercetare si si-a facut astfel temele :mail:

Totusi am observat ca esti un pic dezarmat :cry: E doar oboseala maxima?
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

luly_boy
senior
senior
Posts: 227
Joined: Tue Aug 15, 2006 9:53 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby luly_boy » Thu Oct 23, 2008 7:00 pm

Multumim mult celor care s-au implicat!!! Dr Moga, Valeriu Neamtu si toti ceilalti! :allright: :peace: Nici nu-mi vine sa cred ca s-au obtinut asemenea rezultate. Sincer, nu ma asteptam! Multumim!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Riley » Thu Oct 23, 2008 7:01 pm

au mai obtinut pt studenti publicarea pana in15 dec 2008 a tematicii si bibliografiei si afisarea locurilor si posturilor scoase la concurs cu cel putin 6 luni inainte!


Bravo, mii de multumiri, asa trebuie lucrat, sa fim uniti si sa punem din ce in ce mai multe probleme, sa nu ii mai lasam sa isi bata joc de noi! notworthy.gif notworthy.gif
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby andrita » Thu Oct 23, 2008 7:01 pm

Valeriu Neamtu wrote:
andraumf wrote:Valeriu, deci pana la urma e sigur ca NU se mai face mf peste 65%?


100% nu.

in metodologie scrie ca sutn promovati cei peste 65 %.daca au peste 65 % si totusi nu prind loc /post ,ce se va intampla cu ei?
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby nicoletaghe » Thu Oct 23, 2008 7:06 pm

andrita wrote:
Valeriu Neamtu wrote:
andraumf wrote:Valeriu, deci pana la urma e sigur ca NU se mai face mf peste 65%?


100% nu.

in metodologie scrie ca sutn promovati cei peste 65 %.daca au peste 65 % si totusi nu prind loc /post ,ce se va intampla cu ei?


pai se pare k un singur lucru: se pot lauda k au luat/promovat rezidentiatul!!!! :mrgreen:
cu stagiatura cum e? totusi sa nu stam un an degeaba acasa! :?
si la sfarsit, mamotaaa....

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby dr_dr » Thu Oct 23, 2008 7:07 pm

Nu iti impartasesc parerea. Tinand cont de cate telefoane primsec incontinu de pe la ora 17 si de ce raspunsuri vad aici pe forum, am concluzionat ca lumea si-a dat seama ca daca avem unitate reprezentam o forta demna de luat in seama si cred ca marti vaom fi si mai multi!!!!!!

Asa sa fie...... :allright: :allright: :allright:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby andrita » Thu Oct 23, 2008 7:09 pm

pai nu e legal.atunci schimba metodologia sau ii pune pe stagiatura.si atunci scoate stagiatura la toti care au sub 65%.(cum era pana acum)
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
blackdeceneu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jan 21, 2007 1:51 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby blackdeceneu » Thu Oct 23, 2008 7:15 pm

cu stagiatura cum e? totusi sa nu stam un an degeaba acasa! :?




altruism ? sau doar masuri preventive :roll:
daca e necesar, pentru a supravietui va iau si zilele din calendar.

User avatar
Destiny
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Jul 21, 2008 2:27 pm
Location: somewhere

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Destiny » Thu Oct 23, 2008 7:16 pm

Felicitari tuturor celor care au facut posibil ceea ce stim astazi!!!!

:allright: :allright: :allright: :allright: :allright:

:peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:

User avatar
Destiny
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Jul 21, 2008 2:27 pm
Location: somewhere

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby Destiny » Thu Oct 23, 2008 7:18 pm

ma refeream la reprezentantii nostri in negocieri :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

markus33
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Apr 16, 2008 2:33 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby markus33 » Thu Oct 23, 2008 7:22 pm

bravo celor care s-au implicat si iata ca ceva ceva s-a obtinut. e mult mai bine decat in urma cu 2 saptamani.
bravo!

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby gaurav_singh_md » Thu Oct 23, 2008 7:23 pm

andrita wrote:pai nu e legal.atunci schimba metodologia sau ii pune pe stagiatura.si atunci scoate stagiatura la toti care au sub 65%.(cum era pana acum)

cine promoveaza examenul are voie sa aleaga un post....o sa ramana la sfarsit posturi gen public health la cucubau .... si daca nimeni nu vrea poti sa alegi (not u, someone xyz) postul.

User avatar
ildottore
senior
senior
Posts: 143
Joined: Wed Nov 02, 2005 8:15 pm
Location: Timisoara
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby ildottore » Thu Oct 23, 2008 7:27 pm

Absolvenţii de medicină au primit 270 de locuri suplimentare, pentru examenul de rezidenţiat din acest an
Numărul de locuri scoase la concurs pentru examenul de rezidenţiat a fost suplimentat cu 270 de posturi, a anunţat Ministerul Sănătăţii.

Iniţial, Ministerul Sănătăţii a scos la concurs 1.902 posturi, dintre care peste 660 în mediul rural. Cifra finală de şcolarizare după suplimentare este de 2.172 de locuri.

Directorul Centrului Naţional de Perfecţionare în Domeniul Sanitar, care se ocupă de organizarea examenului de rezidenţiat a înaintat, pe 8 octombrie, o cerere oficială Ministerului Sănătăţii, pentru suplimentarea cu 150 a numărului de posturi scoase la concurs. La acea dată, Ministrul Eugen Nicolăescu afirma că numărul locurilor va fi suplimentat cu doar 100 de locuri, deoarece nu există suficiente cadre care să pregătească rezidenţii atunci când vor ajunge în spitale.

Termenul limită de înscriere la concursul de rezidenţiat a fost prelungit până pe 24 octombrie, data limită de înscriere fiind, iniţial, 20 octombrie. Ministerul Sănătăţii a decis de asemenea, la solicitarea reprezentanţilor absolvenţilor de medicină, schimbarea datei de susţinere a concursului, acesta urmând să aibă loc pe 16 noiembrie 2008, în loc de 9 noiembrie.

La rezidenţiatul din noiembrie sunt aşteptaţi să participe 4.500 de absolvenţi. Concurenţa cea mai mare se anticipează că va fi pe posturile care nu sunt în zone defavorizate.
Sursa:Realitatea TV
I don't need your attitude... I've got my own..

honda
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Oct 22, 2008 7:54 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby honda » Thu Oct 23, 2008 7:31 pm

ce s-a discutat azi la intalnirea cu ministru? cate posturi s-au adaugat?

User avatar
ildottore
senior
senior
Posts: 143
Joined: Wed Nov 02, 2005 8:15 pm
Location: Timisoara
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby ildottore » Thu Oct 23, 2008 7:38 pm

honda wrote:ce s-a discutat azi la intalnirea cu ministru? cate posturi s-au adaugat?



citeste mai sus... sau intra maine pe rezidentiat.info...
I don't need your attitude... I've got my own..

honda
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Oct 22, 2008 7:54 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby honda » Thu Oct 23, 2008 7:47 pm

ca sa inteleg, in urma negocierilor de azi si de sambata si de alta data:149+78+270posturi ? :?
da vorba ta, verific rezidentiat.info maine.
merci

dr.mg2006
Posts: 3
Joined: Wed Oct 22, 2008 1:21 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby dr.mg2006 » Thu Oct 23, 2008 7:59 pm

D. Neamtu, te rog spune-mi daca ati mentionat de dreptul de libera practica, de introducerea anului de stagiu in urma caruia se dobandeste dreptul de libera practica. Sincer este f important acest drept, pt ca fara el nu ai dreptul sa profesezi si chestia asta de 3 ani care este acum nu este stagiatura, este practica sub supraveghere asistata. Asa se numeste. Nu ai drept de parafa, se poate efectua doar in orasele mici si posturile sunt limitate, iar daca faci 3 ani si nu ti-ai luat rezidentiatul, ai zburat din sistem, te apuci de zugravit.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby AvLee » Thu Oct 23, 2008 8:05 pm

dr.mg2006 wrote:D. Neamtu, te rog spune-mi daca ati mentionat de dreptul de libera practica, de introducerea anului de stagiu in urma caruia se dobandeste dreptul de libera practica. Sincer este f important acest drept, pt ca fara el nu ai dreptul sa profesezi si chestia asta de 3 ani care este acum nu este stagiatura, este practica sub supraveghere asistata. Asa se numeste. Nu ai drept de parafa, se poate efectua doar in orasele mici si posturile sunt limitate, iar daca faci 3 ani si nu ti-ai luat rezidentiatul, ai zburat din sistem, te apuci de zugravit.


S-a pus problema liberei practici dar raspunsul a fost nu.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby rezid » Thu Oct 23, 2008 8:31 pm

dr_dr wrote:Nu iti impartasesc parerea. Tinand cont de cate telefoane primsec incontinu de pe la ora 17 si de ce raspunsuri vad aici pe forum, am concluzionat ca lumea si-a dat seama ca daca avem unitate reprezentam o forta demna de luat in seama si cred ca marti vaom fi si mai multi!!!!!!

Asa sa fie...... :allright: :allright: :allright:


asa este .si eu subscriu. suntem fortza din umbra :allright: avetzi spate :agrue: :agrue: :agrue: :mrgreen: :mrgreen:
BAFTA MULTA MARTZI

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby dr_dr » Thu Oct 23, 2008 8:50 pm

http://www.mondonews.ro/Locurile-la-rez ... -1615.html
Deci si pe mondonews ex se da pe 24 noe... :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby rontzy » Thu Oct 23, 2008 8:54 pm

alinamihaela wrote:
dr_dr wrote:si eu stiu ca tot atat cat rezi adica 5+5
daca sunt 10 esti mort... :shock:




sigur trebuie 5 ani...e act aditional semnat...la mine nu specifica o suma fixa...salariile practic ar trebui date inapoi + prima de instalare.




Dupa ce termini rezidentiatul pe post, esti obligat sa prestezi servicii medicale pentru spitalul respectiv un numar egal de ani cu perioada rezidentiatului. Dc nu, esti obligat sa returnezi salariile primite pe perioada rezidentiatului si cheltuielile legate de prima de instalare.
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

venusstyle99
Posts: 3
Joined: Thu Oct 16, 2008 5:46 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby venusstyle99 » Thu Oct 23, 2008 9:11 pm

dr_dr wrote:http://www.mondonews.ro/Locurile-la-rezidentiat-au-fost-suplimentate-cu-270+id-1615.html
Deci si pe mondonews ex se da pe 24 noe... :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!:

""Ministerul Sanatatii a prelungit termenul limita de inscriere pana pe 24 octombrie,data sustinerii a concursului, acesta urmand sa aiba loc pe 16 noiembrie 2008, in loc de 9 noiembrie.a prelungit termenul limita de inscriere pana pe 24 octombrie,""

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby dr_dr » Thu Oct 23, 2008 9:20 pm

venusstyle99 wrote:
dr_dr wrote:http://www.mondonews.ro/Locurile-la-rezidentiat-au-fost-suplimentate-cu-270+id-1615.html
Deci si pe mondonews ex se da pe 24 noe... :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!:

""Ministerul Sanatatii a prelungit termenul limita de inscriere pana pe 24 octombrie,data sustinerii a concursului, acesta urmand sa aiba loc pe 16 noiembrie 2008, in loc de 9 noiembrie.a prelungit termenul limita de inscriere pana pe 24 octombrie,""


Deci draguta acum 10 minute scria...Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270
Ministerul Sanatatii a anuntat, joi, ca numarul de locuri scoase la concurs pentru examenul de rezidentiat din 24 noiembrie a fost suplimentat cu 270 de posturi
Eu stiu cand este ex ...Daca citeai tot ce s-a scris..intelegeai ce am vrut sa zic...
Multumesc ca m-ai informat tu.... :D
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

venusstyle99
Posts: 3
Joined: Thu Oct 16, 2008 5:46 pm

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby venusstyle99 » Thu Oct 23, 2008 9:24 pm

dr_dr wrote:
venusstyle99 wrote:
dr_dr wrote:http://www.mondonews.ro/Locurile-la-rezidentiat-au-fost-suplimentate-cu-270+id-1615.html
Deci si pe mondonews ex se da pe 24 noe... :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!:

""Ministerul Sanatatii a prelungit termenul limita de inscriere pana pe 24 octombrie,data sustinerii a concursului, acesta urmand sa aiba loc pe 16 noiembrie 2008, in loc de 9 noiembrie.a prelungit termenul limita de inscriere pana pe 24 octombrie,""


Deci draguta acum 10 minute scria...Locurile la rezidentiat au fost suplimentate cu 270
Ministerul Sanatatii a anuntat, joi, ca numarul de locuri scoase la concurs pentru examenul de rezidentiatul din 24 noiembrie a fost suplimentat cu 270 de posturi
Eu stiu cand este ex ...Daca citeai tot ce s-a scris..intelegeai ce am vrut sa zic...
Multumesc ca m-ai informat tu.... :D

Nu inteleg de ce tre sa te ataci !!!! am vrut doar sa iti arat ce scrie !!!!
din cauza asta nu o sa se ajunga niciodata la nici o intelegere ca stam sa ne luam la cearta pt nishte nimicuri !!!

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby dr_dr » Thu Oct 23, 2008 9:29 pm

mersi dar stiu sa citesc.......si cei de la mondonews gresisera
asta nu ai intels tu...
au corectat acum..
in rest..numai bine...
nu ma cert ca nu am cu cine
ma distreaza doar ca mai intra cate unuii si in 2 posturi fac legea...pe unde ai fost cand se pregateau iesiri in strada... :?: negocieri si alte cele :?:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: NEGOCIERI MINISTERUL SANATATATII

Postby andrita » Thu Oct 23, 2008 9:33 pm

gaurav_singh_md wrote:
andrita wrote:pai nu e legal.atunci schimba metodologia sau ii pune pe stagiatura.si atunci scoate stagiatura la toti care au sub 65%.(cum era pana acum)

cine promoveaza examenul are voie sa aleaga un post....o sa ramana la sfarsit posturi gen public health la cucubau .... si daca nimeni nu vrea poti sa alegi (not u, someone xyz) postul.

asta am banuit si eu ca e posibil sa s eintample.dar daca raman oameni pe dinafara(peste 65%) si nu mai sunt posturi/locuri?ha???atunci ce se intampla?is tare curioasa.eu oricum is acoperita.:)
dar ma gandesc asa..si la altii.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests