de cite ori ati trecut prin materie?

schimbarea schimbarii...
User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby andrita » Tue Nov 04, 2008 12:57 am

andrita wrote:o colega de faculta invara 12 ore pe zi cu 2 pauze de o ora de la 1 august pana la rezi non stop
.a luat prima pe laborator .

se pot repeta 5 teme pe zi in cazul in care ai facute ceva scheme,nu citit integral tema.plus 100 de intrebari ala fiecare tema
10 ore invatat.
nu e imposibil,dar e f solicitant si obositor.
oricum ,nu e de mine.respect celor care pot.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby andrita » Tue Nov 04, 2008 12:58 am

scz.am vrut edit.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

hauziran
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:28 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby hauziran » Tue Nov 04, 2008 2:40 am

andrita wrote:
andrita wrote:o colega de faculta invara 12 ore pe zi cu 2 pauze de o ora de la 1 august pana la rezi non stop
.a luat prima pe laborator .

se pot repeta 5 teme pe zi in cazul in care ai facute ceva scheme,nu citit integral tema.plus 100 de intrebari ala fiecare tema
10 ore invatat.
nu e imposibil,dar e f solicitant si obositor.
oricum ,nu e de mine.respect celor care pot.

se pot si fara facut cheme.depinde ce teme.si ce putere mai ai.eu sunt foarte surescitat.azi am facut toate temele din pulmonar .da alea is scurte si lejere.leam laut de relaxare ca ma saturasem de traumatisme peritonite litiaza biliara si compania.pfuu de ar trece mai repede timpul asta.sa vina vacanta aia bine meritata de o luna sau cat naiba mai ramane

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby dr_dr » Tue Nov 04, 2008 9:40 am

corymp wrote:maaa, dar cum naiba 5 teme pe zi?? Incep sa ma simt mai rau decat ma simt deja :lol: :lol: :lol: citit rand cu rand si un pic de repetat (ca sa retin ceva, nu sa trec doar ca gasca prin apa -la mine ma refer, nu va atacati :P ) imi ia cam 15 minute de pagina( la harrison cam 25 minute). Pai daca un capitol are 25 de pagini...stati ca e greu cu matematica ..inseamna pe putin 6-7 ore. Plus o pauza de vreo ora in astea 6 ore...mai ies si la un aer juma de ora ca sa mi se oxigeneze creierul, mai privesc si tv o ora pe zi, pai trece ziua si mai mult de 25 de pagini nu am facut. Daca mai apuc sa fac si ceva grile asa mai pe sarite e bine.

Chiar e omeneste posibil sa invete cineva mai mult de 7-8 ore pe zi??? dupa cateva saptamani o iei razana, trebuie sa se mai si regenereze neurotransmitatorii aia :lol: :lol: :lol:

respectele mele cui poate. Eu nu pot mai mult de 8 (asta in zilele bune)


Eu zic ca dupa 4-5 luni de invatat pt unii chiar si mai mult rezisti si la 10...Acum depinde de om..
Eu prefer sa dorm decat sa ma uit o ora la tv... :wink:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby cog1983 » Tue Nov 04, 2008 9:48 am

dr_dr wrote:
corymp wrote:maaa, dar cum naiba 5 teme pe zi?? Incep sa ma simt mai rau decat ma simt deja :lol: :lol: :lol: citit rand cu rand si un pic de repetat (ca sa retin ceva, nu sa trec doar ca gasca prin apa -la mine ma refer, nu va atacati :P ) imi ia cam 15 minute de pagina( la harrison cam 25 minute). Pai daca un capitol are 25 de pagini...stati ca e greu cu matematica ..inseamna pe putin 6-7 ore. Plus o pauza de vreo ora in astea 6 ore...mai ies si la un aer juma de ora ca sa mi se oxigeneze creierul, mai privesc si tv o ora pe zi, pai trece ziua si mai mult de 25 de pagini nu am facut. Daca mai apuc sa fac si ceva grile asa mai pe sarite e bine.

Chiar e omeneste posibil sa invete cineva mai mult de 7-8 ore pe zi??? dupa cateva saptamani o iei razana, trebuie sa se mai si regenereze neurotransmitatorii aia :lol: :lol: :lol:

respectele mele cui poate. Eu nu pot mai mult de 8 (asta in zilele bune)


Eu zic ca dupa 4-5 luni de invatat pt unii chiar si mai mult rezisti si la 10...Acum depinde de om..
Eu prefer sa dorm decat sa ma uit o ora la tv... :wink:

Nici eu nu pot sa stau efectiv sa invat mai mult de 6-7 ore... pur si simplu nu am rabdare. Am zile mai bune (in care repet vreo 3-4 subiecte) si zile mai proaste in care de abia pot trece de 1 subiect... depinde de dispozitie. De uitat la tv cred ca nu m-am uitat de vreun an si de iesit afara... din vara candva :mrgreen: Cred ca dupa rezi o sa arat ca un vampir care n-a mai vazut lumina zile de muuuuult timp hat31.gif
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby dr_dr » Tue Nov 04, 2008 9:51 am

Soare ce e ala soare....... :shock: evil7.gif evil7.gif evil7.gif evil7.gif
Inca un pic.... :help: :help: :help:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby helios » Tue Nov 04, 2008 10:09 am

respectele mele cui poate. Eu nu pot mai mult de 8 (asta in zilele bune)[/quote]

Eu zic ca dupa 4-5 luni de invatat pt unii chiar si mai mult rezisti si la 10...Acum depinde de om..
Eu prefer sa dorm decat sa ma uit o ora la tv... :wink:[/quote]
Nici eu nu pot sa stau efectiv sa invat mai mult de 6-7 ore... pur si simplu nu am rabdare. Am zile mai bune (in care repet vreo 3-4 subiecte) si zile mai proaste in care de abia pot trece de 1 subiect... depinde de dispozitie. De uitat la tv cred ca nu m-am uitat de vreun an si de iesit afara... din vara candva :mrgreen: Cred ca dupa rezi o sa arat ca un vampir care n-a mai vazut lumina zile de muuuuult timp hat31.gif[/quote]


Atunci inteleg de ce rezi se da in multe sali cu draperiile trase. Lumina soarelui s-ar putea sa fie periculoasa pt unii...
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby AvLee » Tue Nov 04, 2008 10:12 am

helios wrote:respectele mele cui poate. Eu nu pot mai mult de 8 (asta in zilele bune)


Eu zic ca dupa 4-5 luni de invatat pt unii chiar si mai mult rezisti si la 10...Acum depinde de om..
Eu prefer sa dorm decat sa ma uit o ora la tv... :wink:[/quote]
Nici eu nu pot sa stau efectiv sa invat mai mult de 6-7 ore... pur si simplu nu am rabdare. Am zile mai bune (in care repet vreo 3-4 subiecte) si zile mai proaste in care de abia pot trece de 1 subiect... depinde de dispozitie. De uitat la tv cred ca nu m-am uitat de vreun an si de iesit afara... din vara candva :mrgreen: Cred ca dupa rezi o sa arat ca un vampir care n-a mai vazut lumina zile de muuuuult timp hat31.gif[/quote]


Atunci inteleg de ce rezi se da in multe sali cu draperiile trase. Lumina soarelui s-ar putea sa fie periculoasa pt unii...[/quote]


Ca sa poti lua si o gustarica din vecin pe sestache?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

md_md
junior
junior
Posts: 77
Joined: Mon Oct 06, 2008 10:05 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby md_md » Tue Nov 04, 2008 10:22 am

corymp wrote:maaa, dar cum naiba 5 teme pe zi?? Incep sa ma simt mai rau decat ma simt deja :lol: :lol: :lol: citit rand cu rand si un pic de repetat (ca sa retin ceva, nu sa trec doar ca gasca prin apa -la mine ma refer, nu va atacati :P ) imi ia cam 15 minute de pagina( la harrison cam 25 minute). Pai daca un capitol are 25 de pagini...stati ca e greu cu matematica ..inseamna pe putin 6-7 ore. Plus o pauza de vreo ora in astea 6 ore...mai ies si la un aer juma de ora ca sa mi se oxigeneze creierul, mai privesc si tv o ora pe zi, pai trece ziua si mai mult de 25 de pagini nu am facut. Daca mai apuc sa fac si ceva grile asa mai pe sarite e bine.

Chiar e omeneste posibil sa invete cineva mai mult de 7-8 ore pe zi??? dupa cateva saptamani o iei razana, trebuie sa se mai si regenereze neurotransmitatorii aia :lol: :lol: :lol:

respectele mele cui poate. Eu nu pot mai mult de 8 (asta in zilele bune)


E... unii e superman si poate :D (m-am exprimat corect?). Altii abia citesc o tema pe saptamana si nu o stiu nici pe aceea. Depinde de tine in care parte a acestei largi plaje te aflii. Mai sunt multi ca tine insa nu toti sunt onesti cu asta. Eu personal astept sa se inventeze cip-ul de memorie si apoi promit sa invat cartea de telefoane intr-o zi. Pana atunci consider ca o zi in care am citit 8 ore e o zi reusita... Asa ca... no worries... Fiecare se cunoaste si stie cat poate si de cat are nevoie. Invata cu calm fara sa te compari cu altii si vei avea mai mult spor precis! Bafta!

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby ioana_medline » Tue Nov 04, 2008 10:34 am

hai mai nu va mai torturati...

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby sokie » Tue Nov 04, 2008 11:03 am

care organ e pe primul loc la plagile penetrante? ficatul sau intestinul subtire?? :help:
If you're going through hell, keep going!!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby cog1983 » Tue Nov 04, 2008 11:04 am

sokie wrote:care organ e pe primul loc la plagile penetrante? ficatul sau intestinul subtire?? :help:

Intestinul subtire. Ficatul e pe primul loc dintre organele parenchimatoase.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby helios » Tue Nov 04, 2008 11:06 am

sokie wrote:care organ e pe primul loc la plagile penetrante? ficatul sau intestinul subtire?? :help:


Organul legii, ca nu sta cuminte in banca lui
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby sokie » Tue Nov 04, 2008 11:10 am

cog1983 wrote:
sokie wrote:care organ e pe primul loc la plagile penetrante? ficatul sau intestinul subtire?? :help:

Intestinul subtire. Ficatul e pe primul loc dintre organele parenchimatoase.


"ficatul este organul cel mai frecvent interesat de plagile penetrante si al doilea in cursul contuziilor abdominale" :rightblinky:
If you're going through hell, keep going!!

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby sokie » Tue Nov 04, 2008 11:11 am

helios wrote:
sokie wrote:care organ e pe primul loc la plagile penetrante? ficatul sau intestinul subtire?? :help:


Organul legii, ca nu sta cuminte in banca lui

:lol: :lol: :lol: :lol:
If you're going through hell, keep going!!

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby dr_dr » Tue Nov 04, 2008 12:58 pm

sokie wrote:
cog1983 wrote:
sokie wrote:care organ e pe primul loc la plagile penetrante? ficatul sau intestinul subtire?? :help:

Intestinul subtire. Ficatul e pe primul loc dintre organele parenchimatoase.


"ficatul este organul cel mai frecvent interesat de plagile penetrante si al doilea in cursul contuziilor abdominale" :rightblinky:


Deci la cavitare e intestinul subtire...
La parenchimatoase splina..si al 2-lea ficatul...la traumatisme abd(contuzii).Ficatul primul la plagi penetrante

Eu cel putin asa am inteles :hammer: :hammer:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby cog1983 » Tue Nov 04, 2008 1:07 pm

dr_dr wrote:Deci la cavitare e intestinul subtire...
La parenchimatoase splina..si al 2-lea ficatul...la traumatisme abd(contuzii).Ficatul primul la plagi penetrante

Eu cel putin asa am inteles :hammer: :hammer:

:rom2:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby sokie » Tue Nov 04, 2008 1:09 pm

cog1983 wrote:
dr_dr wrote:Deci la cavitare e intestinul subtire...
La parenchimatoase splina..si al 2-lea ficatul...la traumatisme abd(contuzii).Ficatul primul la plagi penetrante

Eu cel putin asa am inteles :hammer: :hammer:

:rom2:


ce era dak se exprimau si astia clar romaneste?? :hammer:
If you're going through hell, keep going!!

md_md
junior
junior
Posts: 77
Joined: Mon Oct 06, 2008 10:05 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby md_md » Tue Nov 04, 2008 1:10 pm

Eu am inteles ca ne dau astia carioca... dar zaruri ne dau, sau le iau pe ale mele de acasa?

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby sokie » Tue Nov 04, 2008 1:12 pm

md_md wrote:Eu am inteles ca ne dau astia carioca... dar zaruri ne dau, sau le iau pe ale mele de acasa?


...sau o moneda :lol: :lol: :lol:
If you're going through hell, keep going!!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby cog1983 » Tue Nov 04, 2008 1:12 pm

md_md wrote:Eu am inteles ca ne dau astia carioca... dar zaruri ne dau, sau le iau pe ale mele de acasa?

N-ai voie cu zaruri. De ce sa ai tu un avantaj fata de ceilalti care n-au zaruri acasa? In schimb daca e carioca destul de patratoasa, poti improviza :mrgreen:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
corymp
junior
junior
Posts: 86
Joined: Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby corymp » Tue Nov 04, 2008 1:15 pm

dr_dr wrote:Eu zic ca dupa 4-5 luni de invatat pt unii chiar si mai mult rezisti si la 10...Acum depinde de om..
Eu prefer sa dorm decat sa ma uit o ora la tv... :wink:



adik voi puteti sa dormiti?????? :lol: sa mor de nu as vrea sa pot si eu, dar cum inchid ochii imi trec haotic prin minte cuvinte din ce am citit, vizualizez pagini si titluri, vad grile, apoi imi dau seama cat mai am pana sa stiu asa cum as vrea eu sa stiu, si ma apuca panica si ma trezesc dupa 5 minute plina de draci si ma duc cu coada intre picioare sa mai citesc un pic (noaptea inca mai pot sa dorm). Dar ziua, eu care dormeam ca un bebelus la somnul de frumusete, acum nu mai pot, si se vede, nu mai sunt asa frumoasa, au inceput sa imi apara riduri... :peace: se vede maturitatea pe fatza mea.
si ca sa nu deviez de la topic:
Nici nu stiu de cate ori am trecut prin materie, prin unele si de 4-5 ori, prin altele de 2 ori, unele doar 1 data, dar mai am vreo 3 subiecte pe care inca nu le-am citit deloc(inf resp copil, hernii, insuf renala). :o hai spor !

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby AvLee » Tue Nov 04, 2008 1:27 pm

corymp wrote:
dr_dr wrote:Eu zic ca dupa 4-5 luni de invatat pt unii chiar si mai mult rezisti si la 10...Acum depinde de om..
Eu prefer sa dorm decat sa ma uit o ora la tv... :wink:



adik voi puteti sa dormiti?????? :lol: sa mor de nu as vrea sa pot si eu, dar cum inchid ochii imi trec haotic prin minte cuvinte din ce am citit, vizualizez pagini si titluri, vad grile, apoi imi dau seama cat mai am pana sa stiu asa cum as vrea eu sa stiu, si ma apuca panica si ma trezesc dupa 5 minute plina de draci si ma duc cu coada intre picioare sa mai citesc un pic (noaptea inca mai pot sa dorm). Dar ziua, eu care dormeam ca un bebelus la somnul de frumusete, acum nu mai pot, si se vede, nu mai sunt asa frumoasa, au inceput sa imi apara riduri... :peace: se vede maturitatea pe fatza mea.
si ca sa nu deviez de la topic:
Nici nu stiu de cate ori am trecut prin materie, prin unele si de 4-5 ori, prin altele de 2 ori, unele doar 1 data, dar mai am vreo 3 subiecte pe care inca nu le-am citit deloc(inf resp copil, hernii, insuf renala). :o hai spor !



Aplica metoda AvLee(2 shouturi de visinata inainte de masa) si ai 2 ore garantate de somn de frumusete :D

Eu vin cu cartile de tarot. Muriti de invidie :mrgreen:
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby crazy_doc » Tue Nov 04, 2008 3:40 pm

Eu vin cu metroul.


Ne dau ei o singura carioca, foaia cu grile si cea de raspuns...atat, mai ai dreptul sa mai ceri o foaie de raspunsuri, de carioca nu stiu nimic
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
wally
junior
junior
Posts: 36
Joined: Fri Oct 10, 2008 3:57 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby wally » Tue Nov 04, 2008 4:12 pm

Aplica metoda AvLee(2 shouturi de visinata inainte de masa) si ai 2 ore garantate de somn de frumusete :D

Eu vin cu cartile de tarot. Muriti de invidie :mrgreen:[/quote]
:lol: in cazul asta pot sa-mi aduc si eu ghiocul, poate poate

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby cog1983 » Tue Nov 04, 2008 4:20 pm

:roll: Nu vreau sa stiu ce va fi cand vor zice aia care supravegheaza: puneti toate obiectele de ghicit aici pe catedra...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby sokie » Tue Nov 04, 2008 4:31 pm

cog1983 wrote::roll: Nu vreau sa stiu ce va fi cand vor zice aia care supravegheaza: puneti toate obiectele de ghicit aici pe catedra...

Mama Omida va fi invidioasa! :lol:
If you're going through hell, keep going!!

revoltataaa
junior
junior
Posts: 62
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:05 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby revoltataaa » Tue Nov 04, 2008 5:23 pm

Pe mine mai bine m-ar lasa cu telefonul :help: Aduc in schimb carioca de acasa, sa nu spuna ca mi-au facut pomana

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby AvLee » Tue Nov 04, 2008 7:27 pm

revoltataaa wrote:Pe mine mai bine m-ar lasa cu telefonul :help: Aduc in schimb carioca de acasa, sa nu spuna ca mi-au facut pomana



Putem sa pastram carioca? Ca de nu am avut niciodata carioca de 1 milion de lei.


1milion carioca+1 milion foile+1milion(pt supraveghetori,comisie,tanti asp)=taxa de inscriere
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

md_md
junior
junior
Posts: 77
Joined: Mon Oct 06, 2008 10:05 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby md_md » Tue Nov 04, 2008 7:39 pm

AvLee wrote:
revoltataaa wrote:Pe mine mai bine m-ar lasa cu telefonul :help: Aduc in schimb carioca de acasa, sa nu spuna ca mi-au facut pomana



Putem sa pastram carioca? Ca de nu am avut niciodata carioca de 1 milion de lei.


1milion carioca+1 milion foile+1milion(pt supraveghetori,comisie,tanti asp)=taxa de inscriere


Eu am furat-o pe cea de la licenta... Era mai ieftina putin e drept...Da' e valoare si aia :D

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby cog1983 » Tue Nov 04, 2008 8:31 pm

md_md wrote:Eu am furat-o pe cea de la licenta... Era mai ieftina putin e drept...Da' e valoare si aia :D

Noua nu ne-a dat carioca la licenta :(
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
rxclaudia
junior
junior
Posts: 89
Joined: Mon Oct 23, 2006 4:29 pm
Location: sibiu
Contact:

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby rxclaudia » Tue Nov 04, 2008 8:59 pm

nici noua...am avut un pix amarat...cel mai ieftin cred :)
the la naiba scene is la naiba sad, the la naiba news is la naiba bad, the la naiba weed is la naiba turf, the la naiba folks are la naiba daft, don't make me la naiba laugh, it la naiba hurts to look around,everywhere in chicken town!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby cog1983 » Tue Nov 04, 2008 9:08 pm

rxclaudia wrote:nici noua...am avut un pix amarat...cel mai ieftin cred :)

Noi nici atat. Fiecare a imbulinat cu ce si-a adus de acasa...
P.S. Cred ca e o greseala la adenomul de prostata la uroflowmetrie (pe langa "pick" in loc de "peak"): la cei cu obstructii severe debitul mediu 6-8ml/s si maxim in jur de 5ml/s. Cum poate fi mediu>maxim :?:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
rxclaudia
junior
junior
Posts: 89
Joined: Mon Oct 23, 2006 4:29 pm
Location: sibiu
Contact:

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby rxclaudia » Tue Nov 04, 2008 9:13 pm

zici de o grila? sau la adenom la subiect?
the la naiba scene is la naiba sad, the la naiba news is la naiba bad, the la naiba weed is la naiba turf, the la naiba folks are la naiba daft, don't make me la naiba laugh, it la naiba hurts to look around,everywhere in chicken town!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby helios » Tue Nov 04, 2008 9:21 pm

cog1983 wrote:
rxclaudia wrote:nici noua...am avut un pix amarat...cel mai ieftin cred :)

Noi nici atat. Fiecare a imbulinat cu ce si-a adus de acasa...
P.S. Cred ca e o greseala la adenomul de prostata la uroflowmetrie (pe langa "pick" in loc de "peak"): la cei cu obstructii severe debitul mediu 6-8ml/s si maxim in jur de 5ml/s. Cum poate fi mediu>maxim :?:


Da, e greseala. S-a discutat si pe forumul Rezi 2007, am vazut in arhiva. O luam si p-asta asa, n-avem ce face. "vrei nu vrei, bea Grigore agheasma"
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby helios » Tue Nov 04, 2008 9:28 pm

Am observat intamplator ca postul meu anterior era cu numarul 9999. Vreau sa fiu primul care face postul 10.000, fara sa spun nimic interesant :lol:
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby antalgic » Tue Nov 04, 2008 9:31 pm

andrita wrote:
andrita wrote:o colega de faculta invara 12 ore pe zi cu 2 pauze de o ora de la 1 august pana la rezi non stop
.a luat prima pe laborator .

se pot repeta 5 teme pe zi in cazul in care ai facute ceva scheme,nu citit integral tema.plus 100 de intrebari ala fiecare tema
10 ore invatat.
nu e imposibil,dar e f solicitant si obositor.
oricum ,nu e de mine.respect celor care pot.


colega nu era la a 2-a specialitate? :)
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
alona
senior
senior
Posts: 107
Joined: Wed Apr 14, 2004 1:01 pm
Location: Bucuresti

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby alona » Tue Nov 04, 2008 11:10 pm

cog1983 wrote:
rxclaudia wrote:nici noua...am avut un pix amarat...cel mai ieftin cred :)

Noi nici atat. Fiecare a imbulinat cu ce si-a adus de acasa...
P.S. Cred ca e o greseala la adenomul de prostata la uroflowmetrie (pe langa "pick" in loc de "peak"): la cei cu obstructii severe debitul mediu 6-8ml/s si maxim in jur de 5ml/s. Cum poate fi mediu>maxim :?:


Acolo mai scrie si "cu cresterea importanta a timpului mictional", deci se poate ca debitul mediu sa fie mai mare decat cel maxim.
:)

rileyman
junior
junior
Posts: 50
Joined: Tue Nov 04, 2008 12:47 am

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby rileyman » Tue Nov 04, 2008 11:13 pm

cred ca o trecere prin materie este suficienta.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: de cite ori ati trecut prin materie?

Postby Chingachgook » Wed Nov 05, 2008 12:55 am

maxim
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests