CONCURENTA

schimbarea schimbarii...
Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: CONCURENTA

Postby Mhorhe83 » Mon Oct 20, 2008 11:49 pm

genial! cred ca ministerul o sa ne arunce si asta in fata! "pai da, v-am prelungit si inscrierile"

parca si imi imaginez doi rezidenti "Gigele s-au prelungit inscrierile la rezi!!!!" "Wooooa hai sa mergem sa ne inscriem!"

Mhorhe83
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:02 am

Re: CONCURENTA

Postby Mhorhe83 » Tue Oct 21, 2008 12:05 am

nah ca nu pot edita.. nu ma intelegeti gresit, nu ma luam de rezidentii care se inscriu, mi se pare masura cumva.. superflua! Daca se inscria cineva, se inscria pana pe 20. Eh oricum, nu prea conteaza.

User avatar
miruna_ral
junior
junior
Posts: 55
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:20 pm
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby miruna_ral » Tue Oct 21, 2008 3:08 pm

Si pana la urma s-a aflat cam cati s-au inscris pana in prezent?
bla, bla,bla....

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: CONCURENTA

Postby crazy_doc » Tue Oct 21, 2008 3:09 pm

Cum sa se alfe daca s a prelungit...nu sta nimeni sa i numere:)))
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
miruna_ral
junior
junior
Posts: 55
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:20 pm
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby miruna_ral » Tue Oct 21, 2008 3:28 pm

Intrebam si eu asa estimativ... eram curioasa ce sa faci :D
bla, bla,bla....

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: CONCURENTA

Postby oya » Tue Oct 21, 2008 3:48 pm

La ASP Galati 41 de inscrisi pe domeniul Medicina.

User avatar
miruna_ral
junior
junior
Posts: 55
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:20 pm
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby miruna_ral » Tue Oct 21, 2008 4:19 pm

La Brasov pana vineri, inclusiv 115
bla, bla,bla....

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: CONCURENTA

Postby Aurora boreala » Tue Oct 21, 2008 6:58 pm

oya wrote:La ASP Galati 41 de inscrisi pe domeniul Medicina.


Cand am depus eu dosarul, mi-a zis domnita de la Resurse umane ca sub 70 n-au fost niciodata :mrgreen:

M-a pacalit? :devil: Glumeam doar, insa se vede treaba ca medicina asta nu mai e asa atractie :rightblinky:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: CONCURENTA

Postby oya » Tue Oct 21, 2008 7:53 pm

Aurora boreala wrote:
oya wrote:La ASP Galati 41 de inscrisi pe domeniul Medicina.


Cand am depus eu dosarul, mi-a zis domnita de la Resurse umane ca sub 70 n-au fost niciodata :mrgreen:

M-a pacalit? :devil: Glumeam doar, insa se vede treaba ca medicina asta nu mai e asa atractie :rightblinky:


Eu azi am fost pe acolo si chiar sefa de la biroul resurse umane mi-a spus numarul :?

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: CONCURENTA

Postby Dr.Angel » Tue Oct 21, 2008 8:12 pm

luly_boy wrote:Anul trecut, dupa ce s-au terminat inscrierile, lumea a sunat la ASP-uri in fiecare judet si s-a aflat exact numarul candidatilor.

Acum am vazut ca pe listele de la Mures sunt si 19 absenti, deci 191 din Mures (din care mai pleaca si prin Ungaria :) )


........... mai scade, in-afara de cei 19 care nu au fost bagati in licenta, mai sunt 10 la medicina militara, si inca vreo 10 care din varii motive nu o sa vina la examen..........
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: CONCURENTA

Postby Dr.Angel » Tue Oct 21, 2008 8:15 pm

PS : in Ungaria nu o sa plece, eventual o sa se bata pe locurile din "regiunea secuiasca" .
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
crin
junior
junior
Posts: 79
Joined: Sat Jan 06, 2007 7:19 pm

Re: CONCURENTA

Postby crin » Tue Oct 21, 2008 8:59 pm

Dr.Angel wrote:
luly_boy wrote:Anul trecut, dupa ce s-au terminat inscrierile, lumea a sunat la ASP-uri in fiecare judet si s-a aflat exact numarul candidatilor.

Acum am vazut ca pe listele de la Mures sunt si 19 absenti, deci 191 din Mures (din care mai pleaca si prin Ungaria :) )


........... mai scade, in-afara de cei 19 care nu au fost bagati in licenta, mai sunt 10 la medicina militara, si inca vreo 10 care din varii motive nu o sa vina la examen..........


Cei de la medicina militara se inscriu la Bucuresti la institutul medico-militar

smarias
junior
junior
Posts: 30
Joined: Mon Sep 22, 2008 11:53 am

Re: CONCURENTA

Postby smarias » Wed Oct 22, 2008 8:21 pm

Stie cineva care a fost concurenta,cati candidati au fost si acte locuri au fost la examenul din iunie in cadrul rezidentiatului pe post din anul acesta?

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: CONCURENTA

Postby didiland11 » Wed Oct 22, 2008 9:14 pm

Candidati 914 si posturi cam 620. Asta vorbesc din amintiri, cu o marja de eroare de +/-50.

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: CONCURENTA

Postby crazy_doc » Thu Oct 23, 2008 10:20 am

Dr.Angel wrote:
luly_boy wrote:Anul trecut, dupa ce s-au terminat inscrierile, lumea a sunat la ASP-uri in fiecare judet si s-a aflat exact numarul candidatilor.

Acum am vazut ca pe listele de la Mures sunt si 19 absenti, deci 191 din Mures (din care mai pleaca si prin Ungaria :) )


........... mai scade, in-afara de cei 19 care nu au fost bagati in licenta, mai sunt 10 la medicina militara, si inca vreo 10 care din varii motive nu o sa vina la examen..........



Da pai din 200 uite mah k sunt si 10 oameni destepti :)))..probabil k ei vor sa faca bani.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

dr_florya
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Oct 16, 2008 3:39 pm

Re: CONCURENTA

Postby dr_florya » Thu Oct 23, 2008 10:55 am

La stiri nimik ,pe forum nimik? azi m sunt negocieri?? :help:

medicbft
junior
junior
Posts: 53
Joined: Thu Sep 04, 2008 5:02 pm

Re: CONCURENTA

Postby medicbft » Thu Oct 23, 2008 1:06 pm

pana maine inscrierile...
dar cei care vor sa dea exam acum, s-au inscris pana luni. nu se poate sa se inscrie mai mult de 50.(asa cred)

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: CONCURENTA

Postby oya » Thu Oct 23, 2008 5:17 pm

Judetul Olt: 45 de candidati

User avatar
mad_maddie
senior
senior
Posts: 145
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:39 pm
Location: IASI

Re: CONCURENTA

Postby mad_maddie » Thu Oct 23, 2008 7:21 pm

colegul Valeriu zicea ceva de 4038 inscrisi pana azi. asta inseamna cam 4:1 pt locuri sau 2:1 per total

User avatar
Destiny
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Jul 21, 2008 2:27 pm
Location: somewhere

Re: CONCURENTA

Postby Destiny » Thu Oct 23, 2008 7:23 pm

Cam trista statistica :( :( :( :( :(

Am imbulinat-o rau!!!!! :hate: :help: :help: :help:

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: CONCURENTA

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 9:40 pm

La ce concurenta e pe locuri (4/1), abia acum incepe razboiul nervilor...
Cred ca are orgasm medicina, ca de mult n'a mai pupat ea asa concurenta la concursuri/examene (admirete, rezi...)
Propun pe aceasta cale, la anul sa se scoata un loc pe tara...hai 2, DAR NUMAI DUPA PROTESTE, sa vezi atunci micutzii ce se vor bucura cu balele la gura ca si cainele lu Pavlov
Pios omagiu ii aduc lui NICO, ce a dat din preaplinul sau locuri pt plebe si care a hotarat asa cum e mai bine pt medici (fir'ar mama lor a dracu'...de simpatici)
O sa ma rog pt el in aceasta seara... :devil:
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby andrita » Thu Oct 23, 2008 9:45 pm

mad_maddie wrote:colegul Valeriu zicea ceva de 4038 inscrisi pana azi. asta inseamna cam 4:1 pt locuri sau 2:1 per total

chiar 1,7 per total. sau mai bine zis 1700 vor ramane pe bara.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: CONCURENTA

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 9:53 pm

andrita wrote:chiar 1,7 per total. sau mai bine zis 1700 vor ramane pe bara.

Ce mai conteaza, oricum sunt f multi care vin la plesneala, dar si oameni care au invatat si vor claca ... ca e si uman pana la urma sa mai si clachezi...
Insa ce ar fi interesant de aflat este de exemplu daca...o persoana ce a promovat rezidentiatul si care este dintr'un oras mare (buc, cluj, constanta, timisoara... etc etc) dar care a ramas fara locuri in orasul sau (unde fie a terminat, fie de acolo este) ar lua loc in alt centru....practic m'ar interesa daca in general din experienta anilor trecut s'a intamplat si ca unul din constanta sa ia altundeva de exemplu si apoi sa se transfere....sau acum e clar ca transferuri=OVER! de fapt, ce ar fi cel mai bine sa faci intr'o astfel de situatie in contextul in care nici nu vrei sa te inhami pe un POST ?
Last edited by ceacky2 on Thu Oct 23, 2008 9:55 pm, edited 1 time in total.
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CONCURENTA

Postby d'Arc » Thu Oct 23, 2008 9:55 pm

ceacky1 wrote:
andrita wrote:chiar 1,7 per total. sau mai bine zis 1700 vor ramane pe bara.

Ce mai conteaza, oricum sunt f multi care vin la plesneala, dar si oameni care au invatat si vor claca ... ca e si uman pana la urma sa mai si clachezi...
Insa ce ar fi interesant de aflat este de exemplu daca...o persoana ce a promovat rezidentiatul si care este dintr'un oras mare (buc, cluj, constanta, timisoara... etc etc) dar care a ramas fara locuri in orasul sau (unde fie a terminat, fie de acolo este) ar lua loc in alt centru....practic m'ar interesa daca in general din experienta anilor trecut s'a intamplat si ca unul din constanta sa ia altundeva de exemplu si apoi sa se transfere....sau acum e clar ca transferuri....OVER! de fapt, ce ar fi cel mai bine sa faci intr'o astfel de situatie?


in principiu, maritis, prunci, reintregirea familiei

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: CONCURENTA

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 9:57 pm

dr_bang wrote:
in principiu, maritis, prunci, reintregirea familiei

ok, e si asta o varianta, vorbeam PROFESIONAL-MEDICAL nu, uman, ca daca e asa, nu trebuia sa mai fac infectia asta purulenta numita medicina...:))
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CONCURENTA

Postby d'Arc » Thu Oct 23, 2008 10:10 pm

ceacky1 wrote:
dr_bang wrote:
in principiu, maritis, prunci, reintregirea familiei

ok, e si asta o varianta, vorbeam PROFESIONAL-MEDICAL nu, uman, ca daca e asa, nu trebuia sa mai fac infectia asta purulenta numita medicina...:))



habar n-am, dar ma gandesc ca daca descoperi tratam la guturai si-l oferi unei bastane bine pozitionate la dsp-ul unde vrei sa mergi, ca sa nu i se mai faca nasul rosu de trei ori pe iarna si sa astepte o saptamana ca sa-i treaca, suta la suta obtii postul acasa, pe strada ta.

glumesc amar, sper sa nu te superi. chestia e ca probabil exista modalitati, dar sunt bine ascunse si camuflate, ca sa nu risti cumva sa pui in miscare angrenajul ruginit al institutiilor statului, mai ales daca sunt teritoriale si unse bine cu zacusca adusa la birou ca sa treaca mai repede timpul de la 7 la 3.

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: CONCURENTA

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 10:35 pm

dr_bang wrote: nasul rosu de trei ori pe iarna si sa astepte o saptamana ca sa-i treaca, suta la suta obtii postul acasa, pe strada ta.

glumesc amar, sper sa nu te superi. chestia e ca probabil exista modalitati, dar sunt bine ascunse si camuflate, ca sa nu risti cumva sa pui in miscare angrenajul ruginit al institutiilor statului, mai ales daca sunt teritoriale si unse bine cu zacusca adusa la birou ca sa treaca mai repede timpul de la 7 la 3.

pai ar trebui sa stii dinainte ce sa faci, ca poate te afli in situatia SA IEI, sa nu mai ramana locuri in orasul/zona din care esti si ca un tampit sa nu iei nimic desi practic ai avut nota care iti oferea posibilitate de alegere si apoi te zgarai pe ochi si mai exersezi si la anul, eu intreb pt ca multa lume (ca si mine) nu stie ce variante are in anumite situatii...:P
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby andrita » Fri Oct 24, 2008 9:58 am

detasari primii 2 ani si in al 3 lea sunt obligatzi sa ti dea transfer.decat un prunc sau si mai rau...maritis..e mai bine asa cu detasare si apoi transfer. :twisted:
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: CONCURENTA

Postby cog1983 » Fri Oct 24, 2008 10:25 am

Bun... sa revenim la concurenta: cica ieri erau inscrisi 4038, dar nu inteleg de unde au scos numarul acesta :?: :?: :?: Mie imi ies numai 3307 din datele pe care le am de la cei de pe forum si in aceste date apar aproape toate centrele universitare. De unde inca 1000 si ceva in judetele care n-au UMF-uri ca in majoritatea acestor judete sunt inscrisi maxim 20-30 de oameni?!
Situatia pe care o stim pana acum:
ARAD –
ALBA - 27 pe toate
BACAU -40
BIHOR - 160 pe toate
BISTRITA - 13 pe toate
BOTOSANI - 35 pe toate
BRASOV – 115
BRAILA - 22 pe toate
BUCURESTI – 915
BUZAU –
CARAS-SEVERIN - 20 pe toate
CALARASI - 6 pe toate
CLUJ - 296 pe medicina
CONSTANTA - 187 pe toate
COVASNA –
CRAIOVA – 359
DAMBOVITA
DOLJ
GALATI - 41 pe toate
GIURGIU – 4 pe medicina
GORJ –
HARGHITA - 24 pe toate
HUNEDOARA - 44 pe toate
IALOMITA - 12 pe toate
IASI – 400
ILFOV
MARAMURES - 45 pe medicina
MEHEDINTI - 30 pe medicina
MURES
NEAMT - 41 pe toate
OLT – 45
PRAHOVA
SATU MARE
SALAJ
SIBIU - 118 pe toate
SUCEAVA
TELEORMAN
TIMIS – 300
TULCEA
VALCEA - 56 pe toate
VASLUI
VRANCEA
Last edited by cog1983 on Fri Oct 24, 2008 10:29 am, edited 1 time in total.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: CONCURENTA

Postby oya » Fri Oct 24, 2008 10:27 am

Galati - 41, Olt - 45

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: CONCURENTA

Postby dr_dr » Fri Oct 24, 2008 10:29 am

Nu stiu frate ca si eu ma mir..La Cluj anul trecut erau vreo 400 am intrebat ieri un amic.Deci clar ceva e putred .Oare ne mint secretarele?
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby AvLee » Fri Oct 24, 2008 10:30 am

Poate din Ilfov?
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: CONCURENTA

Postby cog1983 » Fri Oct 24, 2008 10:33 am

AvLee wrote:Poate din Ilfov?

Cati pot fi in IF ca si asa sunt multi in Bucuresti?! Eu ma gandeam ca in Mures si Arad sunt mai multi, dar tot nu pot fi peste 200...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby AvLee » Fri Oct 24, 2008 10:38 am

Eu ce sa zic ca am ramas socat cand am vazut la Craiova 359. Asta insemnand dublu nr de absolventi romani ai centrului de anul asta. Iar acesti absolventi nu erau toti craioveni nici pe departe. Deci iese ca la 1 absolvent craiovean sunt 2 craioveni din alti ani.....Strangeeeee
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: CONCURENTA

Postby cog1983 » Fri Oct 24, 2008 10:39 am

AvLee wrote:Eu ce sa zic ca am ramas socat cand am vazut la Craiova 359. Asta insemnand dublu nr de absolventi romani ai centrului de anul asta. Iar acesti absolventi nu erau toti craioveni nici pe departe. Deci iese ca la 1 absolvent craiovean sunt 2 craioveni din alti ani.....Strangeeeee

Cred ca la fel e si la Iasi unde cica sunt 400 inscrisi si la Timisoara unde sunt 300! Clujul, care e cea mai mare facultate dupa Bucuresti ca nr de studenti are numai 296... Cred ca asta se explica prin faptul ca majoritatea posturilor sunt in apropierea acestor centre si multi dintre rezidentii de anii trecuti vor sa prinda un asemenea post!
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: CONCURENTA

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 10:43 am

poate sunt eu neatent/PROST/CRETIN dar SECTORUL AGRICOL ILFOV nu are alta resedinta de judet decat CAPITALA TARISOAREI NOASTRE, deci, teoretic ILFOV=BUCURESTI , chiar si in conditiile in care nu ar fi asa, exista cumva o facultate de medicina ilfoveana care sa pulseze asa multi candidati? In Mures unde resedinta e TIRGU MURES, e o facultate, de medicina chiar, unde acest an au absolvit in jur de 190 de persoane deci ar fi justificat ca de acolo sa avem peste 200, dar Iasiul si Doljul au fost si pt mine surprinzatoare...oltenii si moldovenii astia, mereu surprinzatori :d (joke, nu dati :))
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby AvLee » Fri Oct 24, 2008 10:46 am

Iasi a avut 350 de absolventi cel putin asa zice intr-un post anterior. Deci cifra de 400 inscrisi e plauzibila
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: CONCURENTA

Postby cog1983 » Fri Oct 24, 2008 10:46 am

ceacky1 wrote:poate sunt eu neatent/PROST/CRETIN dar SECTORUL AGRICOL ILFOV nu are alta resedinta de judet decat CAPITALA TARISOAREI NOASTRE, deci, teoretic ILFOV=BUCURESTI , chiar si in conditiile in care nu ar fi asa, exista cumva o facultate de medicina ilfoveana care sa pulseze asa multi candidati? In Mures unde resedinta e TIRGU MURES, e o facultate, de medicina chiar, unde acest an au absolvit in jur de 190 de persoane deci ar fi justificat ca de acolo sa avem peste 200, dar Iasiul si Doljul au fost si pt mine surprinzatoare...oltenii si moldovenii astia, mereu surprinzatori :d (joke, nu dati :))

"Judeţul Ilfov (Sectorul agricol Ilfov înainte de 1997) este un judeţ din România, ce înconjoară municipiul Bucureşti. Judeţul Ilfov cuprinde 34 de aşezări rurale şi opt oraşe: Buftea (reşedinţa oficială, deşi administraţia îşi are sediul în Bucureşti), Otopeni, Voluntari, Bragadiru, Chitila, Măgurele, Popeşti-Leordeni, Pantelimon" (sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Jude%C5%A3ul_Ilfov)
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: CONCURENTA

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 10:51 am

cog1983 wrote:
ceacky1 wrote:poate sunt eu neatent/PROST/CRETIN dar SECTORUL AGRICOL ILFOV nu are alta resedinta de judet decat CAPITALA TARISOAREI NOASTRE, deci, teoretic ILFOV=BUCURESTI , chiar si in conditiile in care nu ar fi asa, exista cumva o facultate de medicina ilfoveana care sa pulseze asa multi candidati? In Mures unde resedinta e TIRGU MURES, e o facultate, de medicina chiar, unde acest an au absolvit in jur de 190 de persoane deci ar fi justificat ca de acolo sa avem peste 200, dar Iasiul si Doljul au fost si pt mine surprinzatoare...oltenii si moldovenii astia, mereu surprinzatori :d (joke, nu dati :))

"Judeţul Ilfov (Sectorul agricol Ilfov înainte de 1997) este un judeţ din România, ce înconjoară municipiul Bucureşti. Judeţul Ilfov cuprinde 34 de aşezări rurale şi opt oraşe: Buftea (reşedinţa oficială, deşi administraţia îşi are sediul în Bucureşti), Otopeni, Voluntari, Bragadiru, Chitila, Măgurele, Popeşti-Leordeni, Pantelimon" (sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Jude%C5%A3ul_Ilfov)

Ok, am fost prost, dar nu total, care din oraselele acelea ar putea pulsa asa un nr de candidati? sau cine stie poate sunt f. multi din ilfov care au facut faculta in Bucuresti si s'au inscris la ei la ASP :P
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: CONCURENTA

Postby AvLee » Fri Oct 24, 2008 10:52 am

Explicatia este ca 80% din cei care anul trecut au prins MF, ATI sau mai stiu eu ce incearca din nou, nu mai vorbesc de cei de post care incearca si ei sa scape de contract.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests