Transfer.....informatii.....va rog

schimbarea schimbarii...
Cirli
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Mar 14, 2008 9:50 am

Transfer.....informatii.....va rog

Postby Cirli » Thu Jul 10, 2008 5:47 pm

Vreau sa incep sa-mi fac dosarul pentru transfer. Va rog sa ma ajutati. Stie careva ce trebuie scris in cererile alea catre decanii facultatilor implicate, catre coordonatorii de program, catre ASP. Daca aveti un model de cerere ar fi minunat. Va rog. Mi-au crescut dioptriile de cand caut si nu gasesc.
Multumesc anticipat.
De ce nu?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Transfer.....informatii.....va rog

Postby marmotul » Thu Jul 10, 2008 6:15 pm

dar s-au afisat locurile unde facem rezu? si se poate transfera pina la urma???
qpepsi.gif

Cirli
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Mar 14, 2008 9:50 am

Re: Transfer.....informatii.....va rog

Postby Cirli » Thu Jul 10, 2008 6:39 pm

Nu. Se afiseaza in 14 iulie din cate am inteles. Dar.... vreau sa-mi pregatesc actele din timp. Nu vad de ce nu s-ar putea face transferuri sau macar detasari. Mi s-ar parea absurd.
De ce nu?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Transfer.....informatii.....va rog

Postby marmotul » Thu Jul 10, 2008 8:06 pm

pentru ca noi astia care am prins rezi pe post suntem intr-o situatie mai 'speciala'. probabil de aia au fost desemnate doar centrele alea de pregatire. multi au renuntat la specializarea pe care o doreau din cauza ca locul unde puteau face rezu era prea departe de casa. ar fi bine sa se poata face transferuri :allright:
qpepsi.gif

User avatar
hr3
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Wed Jun 25, 2008 9:58 pm

Re: Transfer.....informatii.....va rog

Postby hr3 » Thu Jul 10, 2008 8:51 pm

Cirli wrote:Nu. Se afiseaza in 14 iulie din cate am inteles. Dar.... vreau sa-mi pregatesc actele din timp. Nu vad de ce nu s-ar putea face transferuri sau macar detasari. Mi s-ar parea absurd.


Daca cobori cu 14 topc-uri mai jos gasaesti un titlu foarte asemanator si acolo sunt descrise detailat ce acte trebuie sa pregatesti. eu zik ca deocamdata nu merita sati bati capsorul cu asemnea probleme. 8)
Cel mai importan e sa ai acordul de las centrul de unde vrei sa te detasezi si binenteles de la centrul care te va primi. Dar aceste acte numai dupa 14 iulie poti sa obtii.
Oricum eu nu cred ca in cazul nostru regulile transferurilor si detasarilor ramin cei din anul trecut. AR FII REVOLTATOR!
Yes!

Cirli
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Mar 14, 2008 9:50 am

Re: Transfer.....informatii.....va rog

Postby Cirli » Fri Jul 11, 2008 7:34 am

Pot sa intreb de ce?
Stiu. Traiesc pe alta planeta.
Ce e asa de revoltator?
Si inca ceva.....model de cerere.....rogu-va
De ce nu?

crybaby
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Sun Mar 04, 2007 12:59 pm

Re: Transfer.....informatii.....va rog

Postby crybaby » Fri Jul 11, 2008 10:01 am

Cirli wrote:Pot sa intreb de ce?
Stiu. Traiesc pe alta planeta.
Ce e asa de revoltator?
Si inca ceva.....model de cerere.....rogu-va



toate informatiile despre transfer le porti gasi intr-un topic nu pic mai jos
eu m-am transferat anul asta la inceput si iti scriu ce am scris eu cerere:

domnule rector(decan),

subsemnatul...,medic rezident an I specialitatea....,loc obtinut in urma repartitiei din data de...,la spitalul.....,va rog a-mi aproba transferul la spitalul.......,din urmatoarele considerente:
-locul de munca al sotului(sotiei),in orasul....(daca ai avea acest motiv sa stii ca ar fii foarte bine)-iei adevarinta de la locul de munca al partenerului si o atasezi la dosar
-domiciliul stabil in ........(un motiv destul de strong)-atasezi copie dupa buletin
-imposibilitatea materiala de intretinere in alt oras.

va multumesc!


eu asta am scris si am atasat la cerere adeverinta de la locul de munca al sotului,copie dupa certificatul de casatorie,copie dupa buletin si le-am lasat la semnat la rector.


daca mai vrei alte informatii imi zici si iti mai spun ce stiu eu
daca nu s-au schimbat regulile jocului si totul e ca in ianuarie eu iti pot spune toti pasii transferului.eu l-am obtinut 2 ani la rand,dar depine fff mult din ce centru vrei sa pleci daca iti da voie.
eu zic mai intai sa te interesezi daca centrul din care vrei sa pleci iti da voie sa pleci.

multa bafta!!!!! :D

Cirli
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Mar 14, 2008 9:50 am

Re: Transfer.....informatii.....va rog

Postby Cirli » Fri Jul 11, 2008 2:22 pm

Multumesc mult.........cu plecaciune. Sper sa pot rezolva...
Is in dubii ca fiecare din cei pe care i-am intrebat, mi-au spus 1001 de chestii si nu am inteles nimic.
Mercic mult inca o data.
Alte informatii (sfaturi), daca mai ai, sunt bine venite.
De ce nu?


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests