Prin cate capitole ai trecut pana acum?

schimbarea schimbarii...

Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Nu m-am apucat
25
31%
Sub 10
22
28%
Intre 10-20
9
11%
Intre 20-30
5
6%
Intre 30-40
2
3%
Aproape toate
9
11%
Am trecut prin toate pt ca dau rezi a doua oara.
8
10%
 
Total votes: 80

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby dr_ » Sat Feb 23, 2008 1:00 pm

Sa vedem. :?

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11017
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby pc7 » Sat Feb 23, 2008 1:17 pm

pe tine cre`ca te mananca ceva :mrgreen:
Life's not fair, get used to it

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby latvia » Sat Feb 23, 2008 2:48 pm

ce zici il scarpinam?

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby dr_ » Sat Feb 23, 2008 3:09 pm

Ho, ca nici eu nu am facut mare branza. :cry:

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby latvia » Sat Feb 23, 2008 3:16 pm

ho?!?
HO?!?!?!!!!?

User avatar
consi
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Dec 26, 2006 9:57 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby consi » Tue Feb 26, 2008 11:05 am

a aparut tematica de-abia de-o saptamana si voi intrebati deja prin cate capitole am trecut pana acum???? :shock:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby 187.92a » Tue Feb 26, 2008 7:56 pm

lumea s-a apucat de 2 ani de invatat, cica asa e moda acum
ca materi a tot aia e , trebuie sa fii f f f f prost sa nu te apuci de prin anul 4-hai maxim 5

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby dr_ » Tue Feb 26, 2008 9:14 pm

trident wrote:trebuie sa fii f f f f prost sa nu te apuci de prin anul 4-hai maxim 5



M-as fi apucat de invatat Harrison din viata intrauterina daca puteai tu sa imi garantezi ca nu se va schimba materia.

miki2283
senior
senior
Posts: 166
Joined: Mon Jun 18, 2007 9:26 pm
Location: wandering around

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby miki2283 » Tue Feb 26, 2008 9:19 pm

trident poti sa lasi aburelile...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby 187.92a » Tue Feb 26, 2008 9:27 pm

cei pe care ii stiu eu anul 6 imi spun ca ei invata de prin anul 4 di cativa de prin anul 5, ca la stagii invatau din harrison.
trezirea, in majoritate e cam aceeasi materie din 2003, daca ma gandesc bine de cand erau ei in anul II (doi) este cam aceeasi materie, in proportie de 2/3.
oricum, asta este , unii risca si se vede ca intr-un final castiga

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby dr_ » Tue Feb 26, 2008 9:37 pm

Vezi ca ne strici moralu` ... si de altu` nu mai facem rost! :rightblinky:

User avatar
angry4ever
junior
junior
Posts: 95
Joined: Wed Mar 14, 2007 4:02 pm
Location: Undeva in Romania

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby angry4ever » Tue Feb 26, 2008 11:10 pm

nu va speriati...este timp .in plus depinde si de cum inveti...si de ce noroc ai...asa ca bafta...luti-o incet ca pana la rez o sa va apuce o jale si o plictiseala ...asa nu veti da randament atunci cand trebuie ...BAFTA!

User avatar
nejla_dr
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:45 am

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby nejla_dr » Wed Feb 27, 2008 12:05 am

fratilor....de unde au unii atata spor la citit,ca eu dupa doua pagini de harri imi vine sa arunc toate cartile.ma chinui de 2 luni cu capitolele din cardiac si tot nu le-am terminat :shock:

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Lizz22 » Wed Feb 27, 2008 2:23 pm

eu am reusit sa citesc cate ceva ,dar harri mi se pare absolut ingrozitor,motiv pt care l-am abandonat.De azi ma orientez spre angelescu...zic si eu ca ..poate,poate incepe roata sa se invarta.:D :roll:
dintre colegele mele de grupa majoritatea (spun ca) au parcurs intre 10-20 de teme,dar am un exemplar in an despre care stiu sigur ca a terminat materia :help:
e drept ca acest aspect nu ma face sa mi schimb deloc atitudinea fata d materia asta d kko,dar...zic mersi ca nu s-a schimbat nimic (in tematica) fata de anul trecut si incerc sa mi dau singura suturi in dos....tot cu gandul ca,nah,orice sut in dos e un pas inainte.
multa bafta tuturor va doresc!

User avatar
IBM
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Feb 21, 2008 11:34 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby IBM » Wed Feb 27, 2008 8:41 pm

nu sunt inca hotarat daca sa dau sau nu,asa ca nu m-am apucat inca...mai am timp :green:

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Dr.Lili » Wed Feb 27, 2008 10:22 pm

mai copilasi, nu trebuie sa aveti un avant special pentru examenul de rezidentiat, dar nici sa va lasati pe tanjeala. faceti curatenie prin harisson ca abunda de chestii inutile, munciti zilnic si faceti grile pana va ies pe ochi, indiferent daca va faceti sau nu oftalmologi.
* cel mai important este sa fiti cat mai odihniti la examen, deci atentie ce lasati pe ultima suta de metri.

hai spor si multa bafta sa prindeti ce visati mai mult! :allright:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby 187.92a » Tue Mar 04, 2008 4:13 pm

asa ai eliminat tu chestiile inutile din materie si ai luat naspa de punctaj :roll:

ideea este sa nu uiti nicun cuvant ca se da la cuvant

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Dr.Lili » Tue Mar 04, 2008 5:30 pm

:roll: nu m-as mira sa stii cat port la cupe..le de inghetata.
pai io in loc sa citesc harisson, citeam pe trident din programa de pe 2040.

(poate auzimca scoate ditamai compendiu de admitere in rezidentiat) :lol:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Cyph3r » Sat Mar 08, 2008 2:36 pm

eu va rezumez putin etapele celui care "baga" ptr rezi:
1. aduna toate informatiile in format pdf, schite de la aia ce au mai dat, formule, etc etc
2. dupa ce vede cat are de bagat se descurajeaza zice ca nu are cum, ca e inuman, nu exista sanse in viata sa invete atata, dar gandindu-se ca alta cale nu e, se apuca de un subiect.
3. dupa 2 zile, revine la capitolul: vai doamne cine m-a pus sa dau la medicina, ca uite ce salar de *** au ptr banii astia invat eu, etc
4. dupa alte 2 zile postjalanie revine la teanc, cu alt elan si imbarbatat de altii mai mari care cu cearcane in ochii ii spun ca nu e greu, noi am trecut peste, ca ne place viata de f&&&ai si bani de acadele.poti si tu, daca nu tu atunci cine?
5. lunile trec, capitolele sunt citite ba in scarba, ba in sictir, garnisite cu multe cuvinte de lauda la adresa celor ce au scris si tradus acele aberatii care le citesti tu intre 2 cafele si f&&& m^^^ m^^^ de animala care ai tradus si bagat astea in tematica. cine te-o votat si pus in fruntea ministeruluii. baga-mi-as 8&&& si ****.
6. vine licenta, ai trecut si de ea, de-acu treci la avansati. esti cu 2 luni mai aproape de examnul care zici ca iti va schimba viata, te simti mai morcovit pe zi ce trece. Nimic nu ajuta. nici cafeaua, nici ceaiurile nici red bull-ul sau sexul in lift sau pe catedra unui amiteatru unde undeva acu multi ani incepeai timid facultatea. dar cu ochii rosii si mintea-n ceata revii zilnic la lingurita amara de harrison acoperita pe ici pe colo cu niste TNM-uri via Angelescu
7. deja nu mai stii ce inseamna tv, nici nu stii cine e Elodia..dar incerci de zor sa treci pragul de de 85% de pe un site de grile online. ochii te dor, mana tremura, foile-s pline de insemnari si cuvinte fara sens pe margine dar nu-i nimic mergem mai departe. mai e putin si scapi.
8 te duci sa te inscrii..mai injuri putin sistemul care te pune sa dai multi bani pe o carioca si 2 hartii dar amintindu-ti de reclama cu creditele bancare si ghidul de la muzeu abia astepti sa te intorci la casa ta unde foile si calculatorul ce are imedul ca frontpage te asteapta cu mult aplomb
9. deja ai insomnii, visezi ca iesi din examen, ca parintii te injura, cu prietenii ce in loc sa te salte iti dau la m***
10. deja alfabetul tau se rezuma la ABCDE si la combinatii de maxim 4 din aceste litere
11. vine si ziua asteptata. Tragi o tigara. te pisi bine k sa nu fii nevoit sa iesi din sala sa iti iesi din mana..bagi puternic si gata. esti rezident
Good luck
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Dr.Lili » Sat Mar 08, 2008 3:28 pm

:lol: izi ca buna ziua.
bine ai revenit! merge merge cu urologia?
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Cyph3r » Sat Mar 08, 2008 4:08 pm

Dr.Lili wrote::lol: izi ca buna ziua.
bine ai revenit! merge merge cu urologia?

acu sunt pe ChirGen la Virinel Fundeni
no comment..just work no fun si cancere mai frecvente decat apendicitele.
in rest..abia astept sa vad si eu Bucurestiul ca de cand cu rezistentiatu asta doar spital si acasa somn
deci copii, se poate..multi dintre l-userii de pe imed au trecut prin corvoada asta si au trecut la alta.
notin special in a fi rezident..+ ca nu mai poti bea bere in timpul saptamanii
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Dr.Lili » Sat Mar 08, 2008 4:26 pm

mai, macar la mine e timp de mai multe.
las ca vin ele vremi si mai bune.. :allright:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Cyph3r » Sat Mar 08, 2008 9:11 pm

Dr.Lili wrote:mai, macar la mine e timp de mai multe.
las ca vin ele vremi si mai bune.. :allright:

mna..si eu le astept. vb aia deja celebra: vrem paradisul promis cand am iesit din comunism.
pana atunci cancere dimineata la pranz si seara.
p.s. ptr cei din anu 6: da..examenul asta e greu in sensul psihologic, fizic si material. nu se merita dar daca nu ar fi candidati nu s-ar mai da. de ce sunt atatia care dau raspunsul inca nu e clar.cineva ar trebui sa faca un studiu de caz sau ceva sa ne lamurim ptr ca undeva sigur ceva e putred.
dar vb danhiei, doar cineva capabil sa ingurgiteze atatea aberatii scrise cu arial 10 merita sa fie medic in tara asta pe un salar de subzistenta.
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby adellyne_85 » Sat Mar 08, 2008 9:49 pm

Cyph3r wrote:eu va rezumez putin etapele celui care "baga" ptr rezi:
1. aduna toate informatiile in format pdf, schite de la aia ce au mai dat, formule, etc etc
2. dupa ce vede cat are de bagat se descurajeaza zice ca nu are cum, ca e inuman, nu exista sanse in viata sa invete atata, dar gandindu-se ca alta cale nu e, se apuca de un subiect.
3. dupa 2 zile, revine la capitolul: vai doamne cine m-a pus sa dau la medicina, ca uite ce salar de *** au ptr banii astia invat eu, etc
4. dupa alte 2 zile postjalanie revine la teanc, cu alt elan si imbarbatat de altii mai mari care cu cearcane in ochii ii spun ca nu e greu, noi am trecut peste, ca ne place viata de f&&&ai si bani de acadele.poti si tu, daca nu tu atunci cine?
5. lunile trec, capitolele sunt citite ba in scarba, ba in sictir, garnisite cu multe cuvinte de lauda la adresa celor ce au scris si tradus acele aberatii care le citesti tu intre 2 cafele si f&&& m^^^ m^^^ de animala care ai tradus si bagat astea in tematica. cine te-o votat si pus in fruntea ministeruluii. baga-mi-as 8&&& si ****.
6. vine licenta, ai trecut si de ea, de-acu treci la avansati. esti cu 2 luni mai aproape de examnul care zici ca iti va schimba viata, te simti mai morcovit pe zi ce trece. Nimic nu ajuta. nici cafeaua, nici ceaiurile nici red bull-ul sau sexul in lift sau pe catedra unui amiteatru unde undeva acu multi ani incepeai timid facultatea. dar cu ochii rosii si mintea-n ceata revii zilnic la lingurita amara de harrison acoperita pe ici pe colo cu niste TNM-uri via Angelescu
7. deja nu mai stii ce inseamna tv, nici nu stii cine e Elodia..dar incerci de zor sa treci pragul de de 85% de pe un site de grile online. ochii te dor, mana tremura, foile-s pline de insemnari si cuvinte fara sens pe margine dar nu-i nimic mergem mai departe. mai e putin si scapi.
8 te duci sa te inscrii..mai injuri putin sistemul care te pune sa dai multi bani pe o carioca si 2 hartii dar amintindu-ti de reclama cu creditele bancare si ghidul de la muzeu abia astepti sa te intorci la casa ta unde foile si calculatorul ce are imedul ca frontpage te asteapta cu mult aplomb
9. deja ai insomnii, visezi ca iesi din examen, ca parintii te injura, cu prietenii ce in loc sa te salte iti dau la m***
10. deja alfabetul tau se rezuma la ABCDE si la combinatii de maxim 4 din aceste litere
11. vine si ziua asteptata. Tragi o tigara. te pisi bine k sa nu fii nevoit sa iesi din sala sa iti iesi din mana..bagi puternic si gata. esti rezident
Good luck


ai suferit oleaca :lol:
astea pt cei care vor pe la ~ 870 de puncte; care vreti ~ 820 sunteti scutiti de etapele 3,7,9.

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Dr.Lili » Sat Mar 08, 2008 10:04 pm

care le aveti cu tocitul, aflati cum se face :help:
asa va scutiti de toate etapele
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Daiza » Wed Mar 12, 2008 8:39 pm

eu recomand cititul noaptea.
avantaje: nu e nimic la tv, decat documentare in reluare la discovery si elodia (dc o mai fi) pe b1tv. pe mess nu mai e nimeni...si gandul ca se pierde noaptea te face sa bagi materie pana iti canta cocosii de ziua..

recomand alternanta: ness simplu, ness cu cola, expresso, ceai verde, cafea la ibric, ness cu lapte rece, ness cu lapte cald...ness cu pepsi twist...ciocolata calda cu frisca. dupa 4 luni, oricum nimic nu va mai avea efect. nici mkr somnul.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Lizz22 » Wed Mar 12, 2008 9:19 pm

multzumim frumos pt "incurajari" daiza... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby 187.92a » Wed Mar 12, 2008 9:31 pm

pe b1 noaptea nu e elodia, este ceva super misto, e o camera de pe intercontinental care filmeaza piata univ, e super misto, te uiti la masini..
e f relaxant, mai misto decat sa ai peshti..

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby latvia » Wed Mar 12, 2008 9:39 pm

stiu ce zici.am vrut si eu sa instalez o camera acolo. cand dau pe b1, ce sa vezi? era una deja.

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Daiza » Mon Mar 17, 2008 8:18 pm

trident wrote:pe b1 noaptea nu e elodia, este ceva super misto, e o camera de pe intercontinental care filmeaza piata univ, e super misto, te uiti la masini..
e f relaxant, mai misto decat sa ai peshti..



daaa culmea e ca e bestial. dar e dupa 2 dimineata. pana la 2 e elodia...:))))))))

jderu.mare
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:28 am
Location: undeva

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby jderu.mare » Tue Mar 18, 2008 1:46 am

ar trebui reactualizat topicul sau sa poata omu sa isi schimbe votul ca eu de cateva zile am trecut in alta categorie de la "nu m-am apucat" la "sub 10" :peace: :peace: :peace:
There is no Good
There is no Bad
Just Perspective and Opinion

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby Dr.Lili » Sat Mar 22, 2008 9:33 pm

asta a fost acum 4 zile. acum esti la "de 2 ori prin materie" :lol:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

jderu.mare
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:28 am
Location: undeva

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby jderu.mare » Sun Mar 23, 2008 1:30 am

nu exista cat "de 2 ori prin materie " si eu sunt acuma la cat "3 teme citite" care deasemenea nu exista :peace: :peace: :peace:
There is no Good
There is no Bad
Just Perspective and Opinion

d_diana18
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Feb 04, 2008 8:37 pm
Location: In my secret mind

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby d_diana18 » Sun Mar 23, 2008 7:42 pm

Eu stau mai bine: BPCO, TBC, DZ si anemii. Si mai sunt 3 luni pana la rezidentiatul pe post. :shock:
Secretul succesului sta in egoism.
"Increderea infloreste in inimile mari."

jderu.mare
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:28 am
Location: undeva

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby jderu.mare » Sun Mar 23, 2008 8:01 pm

as da si eu rezi pe post da cica nam voie ........ :peace: :peace: :peace:
There is no Good
There is no Bad
Just Perspective and Opinion

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby sandman » Sun Mar 23, 2008 8:37 pm

De ce nu ai voie?
Life is good

jderu.mare
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:28 am
Location: undeva

Re: Prin cate capitole ai trecut pana acum?

Postby jderu.mare » Sun Mar 23, 2008 8:53 pm

pai sa termin si eu scoala intai si dupaia mai vedem cu rezi cu astea :peace: :peace: :peace:
There is no Good
There is no Bad
Just Perspective and Opinion


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests