ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

schimbarea schimbarii...
alexa_doc
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Apr 05, 2008 5:02 pm

ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

Postby alexa_doc » Thu Nov 27, 2008 3:02 pm

Buna. Am luat rezi pe recuperare in Timi si as vrea sa stiu..cum as putea obtine un loc intr-ul anl sau eventual alte variante.. mai putin costisitoare decat sa inchiriez eu ceva.. ca asa stiti cum e..greu sa le platim pe toate :) . Multumesc.

User avatar
metalu
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jun 24, 2008 11:25 am
Location: undeva departe....

Re: ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

Postby metalu » Thu Nov 27, 2008 4:18 pm

..din pacate tre sa te multumesti cu o chirie.. sunt aprox 1000 de inscrisi pe 64 de locuri pe ANL .. iara daca nu ai familie .. copii etc . poti sa speri degeaba.
succes

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

Postby gaurav_singh_md » Thu Nov 27, 2008 5:37 pm

alexa_doc wrote:Buna. Am luat rezi pe recuperare in Timi si as vrea sa stiu..cum as putea obtine un loc intr-ul anl sau eventual alte variante.. mai putin costisitoare decat sa inchiriez eu ceva.. ca asa stiti cum e..greu sa le platim pe toate :) . Multumesc.

inchiriez aparatament sau cauti gazada....o camera 100 euro (gazda), 180-250 euro(daca inchiriez apt cu o camera).... sau incerci sa cumperi un loc la un camin (300- 500 euro)

ag75drz
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 20, 2008 10:51 pm

Re: ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

Postby ag75drz » Sat Nov 29, 2008 12:46 pm

Poate sunt frezidenti din Timisoara care mai intra pe forum si care ne pot informa mai in detaliu despre posibilitatile de cazare in Timisoara. De asemenea as vrea sa stiu care sunt spitalele pentru care pot opta pentru rezi in chirurgie generala si care sunt mai permisive in a-ti acorda detasare/transfer in alt centru universitar. Eu am ales anul acesta chirurgie generala pe post cu centru de pregatire la Timisoara si as dori sa ma trensfer in Craiova. Astept detalii, multumesc.

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

Postby rontzy » Sat Nov 29, 2008 12:54 pm

ag75drz wrote:Poate sunt frezidenti din Timisoara care mai intra pe forum si care ne pot informa mai in detaliu despre posibilitatile de cazare in Timisoara. De asemenea as vrea sa stiu care sunt spitalele pentru care pot opta pentru rezi in chirurgie generala si care sunt mai permisive in a-ti acorda detasare/transfer in alt centru universitar. Eu am ales anul acesta chirurgie generala pe post cu centru de pregatire la Timisoara si as dori sa ma trensfer in Craiova. Astept detalii, multumesc.


Cred ca nu ai sa ai nicio problema. Pe chir gen sunt f. multi rezidenti care se bat pe locurile din sala....
Pai dc vrei sa te transfer, ce iti mai trebuie cazare?
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

ag75drz
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Nov 20, 2008 10:51 pm

Re: ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

Postby ag75drz » Tue Dec 02, 2008 6:11 pm

Mai astept detalii legate de sectiile de chirurgie din TM si daca nu reusesc sa ma transfer (ceea ce ar fi destul de tragic) poate aflu cum as putea sa gasesc ceva cazare. Multumesc.

dr_camy
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Oct 19, 2004 6:19 pm

Re: ce posibilitati de cazare pt rezidenti sunt in Timisoara?

Postby dr_camy » Tue Dec 02, 2008 10:12 pm

salut!
am luat si eu rezi pe tm si stiu de la un amic care s-a stabilit acolo ca un loc in caminele studentesti ale medicinii e greu de obtinut la aceasta data si "poate" numai cu o spaga consistenta!iar in caminele anl...trebuie sa depunem acum cereri ca sa avem sanse la anu sau peste doi ani.cam atat stiu.eu imi caut undeva sa stau cu chirie.cine e interesat de o convietuire in timisoara imi poate trimite un pm sa vedem ce si cum! :allright:


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests