Ajuuuuuuutor!!!!!!!!!! cineva sa se transfere in Tg Mures?

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
zmotocel
junior
junior
Posts: 51
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:12 pm

Ajuuuuuuutor!!!!!!!!!! cineva sa se transfere in Tg Mures?

Postby zmotocel » Mon Dec 10, 2007 12:18 pm

m-a rugat o prietena sa postez o rugaminte pentru ea, deoarece momentan nu are acces la net. suna cam asa:

daca este cineva care vrea sa se transfere din orice oras IN targu mures (ideal ar fi pe cardiologie dar orice specialitate este bine venita) va rog frumos sa sunati la numarul 0721 207 313 (Adrian), deoarece rectorul nu-i da transferul daca nu vine altcineva in locul ei in targu mures. nu poate ramane in targu mures din mai multe motive, printre care si faptul ca sotul ei a luat specilizare chiar un orasul in care vor sa locuiasca.
daca este cineva care vrea sa se transfere in targul mures i-ati ajuta foarte mult daca ati vorbi cu ei inainte.
multumesc tuturor!

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Mon Dec 10, 2007 1:20 pm

aceasi rugaminte am si eu. Si eu sunt repartizata in tg mures si vreau sa ma transfer home :( . Astept PM. Promit ca va sun eu. :D

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Postby optimus » Mon Dec 10, 2007 5:38 pm

Mai oameni buni ,chiar nu va inteleg.Stiati foarte bine (s-a discutat pe acest forum din vara inca) ca Tg Mures ,Iasiul nu dau transferuri sau le dau abia dupa 2 ani..de ce ati mai ales atunci Tg Mures?? Sperati intr-o minune?? Din pacate chestia cu transferarile va deveni tot mai dificila de la an la an..ca ei primesc niste bani pentru aceste posturi..Oricum va urez succes si sper sa aveti mult noroc si sa va puteti transfera.
REST IN PEACE!

User avatar
grasshopper
elder
elder
Posts: 1029
Joined: Sun Mar 06, 2005 1:54 am
Location: among fake flesh

Postby grasshopper » Mon Dec 10, 2007 5:44 pm

zi-i lui adrian ca este articol in constitutie f apreciat si cu f f mare greutate la judecatori care spune f f f clar ca nici o institutie a statului nu are absolut nici un drept sa desparta familia!!!!
Death makes angels of us all
& gives us wings
Where we had shoulders
Smooth as raven's
Claws

User avatar
2much4you
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:41 pm

Postby 2much4you » Mon Dec 10, 2007 5:47 pm

chiar crezi ca nu se vor da transferuri? esti naiv... :D :D :D
faza proasta e ca din cauza transferatilor se supraalomereaza centrele din Buc, ceea ce interfera cu procesul didactic
eu sunt total contra, adica daca unii au fost tampiti si nu au putut sa invete suficient la rezi sa stea acolo unde au fost repartizati
bineinteles ca acest lucru nu se va intampla, astfel incat din nou o sa ne calcam in picioare in Buc... :(

User avatar
grasshopper
elder
elder
Posts: 1029
Joined: Sun Mar 06, 2005 1:54 am
Location: among fake flesh

Postby grasshopper » Mon Dec 10, 2007 5:48 pm

sa isi faca angajare acolo, ca sa nu piarda postul apoi sa intre in paine!!
Death makes angels of us all

& gives us wings

Where we had shoulders

Smooth as raven's

Claws

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Re: Ajuuuuuuutor!!!!!!!!!! cineva sa se transfere in Tg Mure

Postby ioaname » Mon Dec 10, 2007 6:10 pm

zmotocel wrote:m-a rugat o prietena sa postez o rugaminte pentru ea, deoarece momentan nu are acces la net. suna cam asa:

daca este cineva care vrea sa se transfere din orice oras IN targu mures (ideal ar fi pe cardiologie dar orice specialitate este bine venita) va rog frumos sa sunati la numarul 0721 207 313 (Adrian), deoarece rectorul nu-i da transferul daca nu vine altcineva in locul ei in targu mures. nu poate ramane in targu mures din mai multe motive, printre care si faptul ca sotul ei a luat specilizare chiar un orasul in care vor sa locuiasca.
daca este cineva care vrea sa se transfere in targul mures i-ati ajuta foarte mult daca ati vorbi cu ei inainte.
multumesc tuturor!


si eu sunt pe lista celor care vor sa plece din Tg Mures dar sa nu disperam, chiar dc n-avem nici o sansa de transfer am inteles ca detasari se dau fara mari probleme. speram cel putin!
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Mon Dec 10, 2007 6:12 pm

optimus wrote:Mai oameni buni ,chiar nu va inteleg.Stiati foarte bine (s-a discutat pe acest forum din vara inca) ca Tg Mures ,Iasiul nu dau transferuri sau le dau abia dupa 2 ani..de ce ati mai ales atunci Tg Mures?? Sperati intr-o minune?? Din pacate chestia cu transferarile va deveni tot mai dificila de la an la an..ca ei primesc niste bani pentru aceste posturi..Oricum va urez succes si sper sa aveti mult noroc si sa va puteti transfera.


Stiam toti ca Muresul nu da transferuri dar dc n-am mai prins specialitatea dorita decat in Mures............speram la o detasare macar
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

julymorning
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:31 am

Postby julymorning » Mon Dec 10, 2007 6:29 pm

2much4you wrote:chiar crezi ca nu se vor da transferuri? esti naiv... :D :D :D
faza proasta e ca din cauza transferatilor se supraalomereaza centrele din Buc, ceea ce interfera cu procesul didactic
eu sunt total contra, adica daca unii au fost tampiti si nu au putut sa invete suficient la rezi sa stea acolo unde au fost repartizati
bineinteles ca acest lucru nu se va intampla, astfel incat din nou o sa ne calcam in picioare in Buc... :(


Hei, esti prea dura. Nimeni nu merita sa fie facut tampit. Poate unele persoane nu pot sa invete cuvant cu cuvant si ac ex nu este etalonul dupa care se apreciaza inteligenta unei persoane. Si daca te deranjeaza concurenta, de ce nu pleci afara sau in alt centru univ in care concurenta nu este atat de mare? Si daca vrei cu adevarat sa inveti poti sa inveti oriunde.

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Mon Dec 10, 2007 6:48 pm

julymorning wrote:
2much4you wrote:chiar crezi ca nu se vor da transferuri? esti naiv... :D :D :D
faza proasta e ca din cauza transferatilor se supraalomereaza centrele din Buc, ceea ce interfera cu procesul didactic
eu sunt total contra, adica daca unii au fost tampiti si nu au putut sa invete suficient la rezi sa stea acolo unde au fost repartizati
bineinteles ca acest lucru nu se va intampla, astfel incat din nou o sa ne calcam in picioare in Buc... :(


Hei, esti prea dura. Nimeni nu merita sa fie facut tampit. Poate unele persoane nu pot sa invete cuvant cu cuvant si ac ex nu este etalonul dupa care se apreciaza inteligenta unei persoane. Si daca te deranjeaza concurenta, de ce nu pleci afara sau in alt centru univ in care concurenta nu este atat de mare? Si daca vrei cu adevarat sa inveti poti sa inveti oriunde.


Si in plus nu toata lumea vrea transfer in Bucuresti!Fiecare vrea la el acasa
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

tudordudas
senior
senior
Posts: 106
Joined: Sun Jan 29, 2006 9:06 pm
Location: Targu-Mures

Postby tudordudas » Mon Dec 10, 2007 7:19 pm

grasshopper wrote:zi-i lui adrian ca este articol in constitutie f apreciat si cu f f mare greutate la judecatori care spune f f f clar ca nici o institutie a statului nu are absolut nici un drept sa desparta familia!!!!

Corect!!Tocmai din acest motiv se dau detasari, iar dupa 2 ani transfer....
Festina lente....


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests