Tabel cu punctajele pe specialitati

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Tabel cu punctajele pe specialitati

Postby oya » Fri Nov 30, 2007 2:16 am

Si mie mi-au fost de folos tabelele cu punctajele pe specialitati puse pe forum de cei ce au dat rezidentiatul in anii trecuti asa ca am trecut si eu toate punctajele pe care le-am notat, intr-un asemenea tabel.

Linkul: http://rapidshare.com/files/73206698/Re ... litati.xls

Mi s-a parut ciudat ca in mai multe randuri, desi credeam ca mai ramasesera locuri pe unele specialitati, de la comisia centrala se anunta ca ele se terminasera. Nu a fost numai impresia mea, ci si a altor colegi, insa probabil ca nu am fost noi suficient de atenti (pentru ca vreau sa cred ca nu au fost "aranjamente"). La fel, in cazul altor specialitati la care credeam ca se ocupasera locurile se mai treceau poate 1 sau 2 pozitii in plus. In fine, poate ca nu au fost in plus si am gresit eu cand am notat. Avand in vedere oboseala si stresul acumulat, e foarte posibil.

Mult succes rezidentilor pe specialitatile pe care le-au ales si spor la invatat celor ce vor da examenul anul viitor!

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Fri Nov 30, 2007 2:30 am

si pe mine nu m-a surprins sa aud de la cativa colegi treaba asta cu aranjamentele.
iar badea are dreptate:"traim...romania!"
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Nov 30, 2007 3:54 am

si eu cred ca la repartitie se fac aranjamente. vine pila cu buletinul, urca pe podiul, ajunge in fata, face cu ochiul si zice plastica bucuresti, apoi i se da ordin si gata. este foarte simplu, ce credeati??
lol

User avatar
guvydu
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Mar 06, 2005 3:45 pm
Contact:

Postby guvydu » Fri Nov 30, 2007 9:45 am

De cateva ori mi s-a parut ca s-a ales Pediatrie si tanti aia de la comisia centrala care se auzea din fundu` gradinii zicea Psihiatrie si de aceea am avut impresia ca mai ramasesera locuri. Ori noi am gresit la imbulinat, ori a gresit comisia la ascultat optiunile. Nu vom sti niciodata. :?:

Dupa imbulinarile noastre mai ramasesera 1 loc de oftalmo si unul de gineco.
Mda asta e!!!!!!!

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Fri Nov 30, 2007 6:43 pm

[quote="guvydu"]De cateva ori mi s-a parut ca s-a ales Pediatrie si tanti aia de la comisia centrala care se auzea din fundu` gradinii zicea Psihiatrie si de aceea am avut impresia ca mai ramasesera locuri. Ori noi am gresit la imbulinat, ori a gresit comisia la ascultat optiunile. Nu vom sti niciodata. :?:

numai de cateva ori?
putin spus
pana s-a trezit cea din aula de la buc chipurile sa repete ca centralista o tot tinea inainte cu psihiatria.......ba chiar madam ene a fost corectata de3 cateva ori :pediatrie nu psihiatrie.....
un orelist pe forum nu e? :? :?

User avatar
noidat
junior
junior
Posts: 81
Joined: Tue Apr 19, 2005 2:46 pm
Contact:

Postby noidat » Fri Nov 30, 2007 9:51 pm

eu nu reusesc sa downloadez fisierul, pentru mine intotdeauna site-ul rapidshare a fost prea complicat si intortocheat :roll:
ma poate ajuta careva care il are deja? multumesc

User avatar
ioanna
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Oct 30, 2006 7:19 pm
Location: bucuresti

tabel punctaje

Postby ioanna » Fri Nov 30, 2007 10:17 pm

tabel punctaje
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Postby oya » Fri Nov 30, 2007 10:30 pm

Am vrut sa il pun si eu initial pe forum direct dar nu m-am descurcat in prima faza cu atasarea fisierului si de asta l-am pus pe rapidshare. E foarte bine ca l-a pus si ioanna pe forum ca e mai simplu de downloadat asa.


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests