Marea teleFASferinta

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
folositorul
senior
senior
Posts: 119
Joined: Sat Sep 24, 2005 12:00 pm
Contact:

Postby folositorul » Thu Nov 29, 2007 4:13 pm

mdeh, cat se poate de socant :x

la ce sa te astepti de la sanatosi convinsi care ajung la medic asteptandu-se la miracole, ca au fost prea comozi sa se caute la momentul potrivit si de asemenea s-au interesat cat mai putin posibil, daca nu deloc, despre sanatatea lor.

nu merita plecata urechea la toti felul de frustrati.
when the goin' get's tough, the tough get's goin'!

User avatar
Elena
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Sep 21, 2004 7:29 pm
Location: acasa

Postby Elena » Thu Nov 29, 2007 4:43 pm

Eu vreau sa-i felicit pe cei care strigau in sala : DEMISIA! Eu eram la constanta dar se auzea prin telefon pt ca lasasera microfonul deschis!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Nov 29, 2007 4:53 pm

Elena wrote:Eu vreau sa-i felicit pe cei care strigau in sala : DEMISIA!

Mie mi s-a parut de prost gust.

maricica
junior
junior
Posts: 56
Joined: Thu Jul 14, 2005 6:37 pm
Location: bucuresti

Postby maricica » Thu Nov 29, 2007 5:06 pm

Eram un pachet de nervi. Eu am strigat demisia si mai voiam eu sa strig ceva dar..... m-a enervat si mai tare pentru ca erau in jurul meu multi colegi care nu aveau nici-o reactie, nimic, le-am spus sa facem ceva si ei"dar ce sa facem? lasa e bine si asa baream sa alegem". Am simtit ca explodez pai cum mai in conditiile acelea sa alegem? BATAIE DE JOC! NU VOIAM SA ACCEPT ASA CEVA! Dar daca unii acepta asta eu ce sa mai zic, ne meritam soarta.

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Postby tana » Thu Nov 29, 2007 5:09 pm

demisia cui ati cerut-o?
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Nov 29, 2007 5:15 pm

maricica wrote:Eram un pachet de nervi. Eu am strigat demisia si mai voiam eu sa strig ceva dar..... m-a enervat si mai tare pentru ca erau in jurul meu multi colegi care nu aveau nici-o reactie, nimic, le-am spus sa facem ceva si ei"dar ce sa facem? lasa e bine si asa baream sa alegem". Am simtit ca explodez pai cum mai in conditiile acelea sa alegem? BATAIE DE JOC! NU VOIAM SA ACCEPT ASA CEVA! Dar daca unii acepta asta eu ce sa mai zic, ne meritam soarta.

Da, acum ca ma gandesc mai bine, imediat dupa strigatele cu "demisia!" s-a rezolvat in mod miraculos legatura. Cred ca noi, care n-am vrut sa strigam in cor ca niste oi, ar trebui sa va multumim voua care N-ATI ACCEPTAT sa fiti tratati in felul asta pentru modul prompt in care ati rezolvat situatia prin strigatele de protest. Multumim.

Ma intreb cati din cei care au strigat ar fi dispusi sa se implice cu adevarat si sa incerce sa schimbe ceva. Ca asa, sa strigi la ala ca e incapabil e usor.

@tana: au cerut demisia lui nicolaescu

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Postby tana » Thu Nov 29, 2007 5:20 pm

el era omul cu transmisia? ce tare ar fi sa isi dea demisia si ala al transporturilor ca tramvaiul 41 e in fiecare dimineata plin, nici nu poti sa te urci.
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Thu Nov 29, 2007 8:52 pm

e posibil ca aia care nu au strigat sa fi fost chair deranjati de strigatele celorlalti. :roll:
Red Apple

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Postby Daiza » Thu Nov 29, 2007 9:03 pm

eu am sunat la antena 1 si la pro tv.
si dc as fi putut as fi urlat nu demisia ci orice, cat mai dulce...dar nu musai pt cucoanele alea care oricum nu ar fi stiut sa repare statia aia, ci pt vaca aia care se lauda ca repeta dupa comisia centrala si nu repeta nimic..
mi-a placut f mult o tipa, de la balcon parca..nu stiu de unde striga, dar cum avea ocazia zbiera la tanti aia....asa cu foc.

eu chiar NU ii inteleg pe cei care stau si indura ca vitele orice li se intampla...oare ce isi imagineaza ca vor castiga cu pasivitatea? sau chiar cred ca bunul simt iti aduce succes, respect si intelegere? poate de la oricine, dar nu de la sistemul sanitar...parerea mea. dupa atata chin cu rezi asta si stres, mi se pare justificabil sa devii isteric, dupa tratamentul primit ieri. nu eram destul de epuizati, mai trebuia sa stam si 5 ore nemancati, cu o coada la buda de 5 metri, sufocati in aerul ala inchis....cool. si apoi sa fim calmi si toleranti...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Nov 29, 2007 9:38 pm

Daiza wrote:eu chiar NU ii inteleg pe cei care stau si indura ca vitele orice li se intampla...oare ce isi imagineaza ca vor castiga cu pasivitatea? sau chiar cred ca bunul simt iti aduce succes, respect si intelegere?

Eu n-am laudat pasivitatea si admir oamenii care incearca sa schimbe ceva. Pur si simplu mi s-a parut de prost gust sa strig in cor "demisia!" in acel moment, cand era clar ca asta nu ar fi rezolvat problema. Ii inteleg pe cei care au facut-o. Toata sala era plina de oameni enervati si o pun pe seama stresului. Dar nu e ca si cum ar fi fost "luptatorii dreptatii" cu toata chestia asta, au inceput cativa sa strige si apoi s-au luat si restul dupa ei... deh, comportament de turma pentru cei mai multi.


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests