1500

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

1500

Postby Dr.Lili » Sat Nov 24, 2007 5:05 pm

cam 1500 sunt cei de sub linia de promovare.

deschid acest topic ca sa-i incurajam pt ca din diferite motive nu au luat pct de trecere.

Romania are nevoie si de ei,mai devreme sau mai tarziu!
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Sat Nov 24, 2007 5:13 pm

Ceea ce scrie mai jos e o ideea de'a lui descartes. Ceea ce se intamplat s-a intamplat pentru ca nu se putea intampla altfel. Nu tot ce sta pe lumea asta ne e destinat sa intelegem sau trebuie sa intelegem mai tarziu in timp.
We are the eventuality of an anomaly of what is otherwise a harmony of mathematical precision. While it remains a burden assiduously avoided, it is not unexpected, and thus not beyond a measure of control. Which has led us, inexorably, here
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Sat Nov 24, 2007 5:39 pm

Cyph3r wrote:Ceea ce scrie mai jos e o ideea de'a lui descartes. Ceea ce se intamplat s-a intamplat pentru ca nu se putea intampla altfel. Nu tot ce sta pe lumea asta ne e destinat sa intelegem sau trebuie sa intelegem mai tarziu in timp.
We are the eventuality of an anomaly of what is otherwise a harmony of mathematical precision. While it remains a burden assiduously avoided, it is not unexpected, and thus not beyond a measure of control. Which has led us, inexorably, here


ce tare asta cu "an anomaly of what is otherwise a harmony of mathematical precision" :)
eu nu prea crez ca s-a intamplat pt ca nu se putea intampla altfel; intotdeauna poate exista un altfel de rezultat, atata timp cat folosesti metode diferite de cele care te-au condus la cel pe care l-ai obtinut. in viata, desigur, nu in matematica :D

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Sat Nov 24, 2007 6:20 pm

adellyne_85 wrote:ce tare asta cu "an anomaly of what is otherwise a harmony of mathematical precision" :)
eu nu prea crez ca s-a intamplat pt ca nu se putea intampla altfel; intotdeauna poate exista un altfel de rezultat, atata timp cat folosesti metode diferite de cele care te-au condus la cel pe care l-ai obtinut. in viata, desigur, nu in matematica :D

Toti suntem "victime" k sa zicem ai cauzalitatii. Orice efect are si o cauza. Noi suntem aici ca urmare a unui sir de evenimente. Pentru unii acest sir de evenimente a fost favorabil ptr unii ptr alti nu a fost favorabil in sensul dorit. Dar inevitabil intr-un final "connecting the dots" vb lui Steve Jobs cred ca isi vor da seama ca e mai bine sa stai un an sa faci "ceva" orice decat sa iti plangi zilele pe o specializare care au luat-o asa sa fie luata.
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Sun Nov 25, 2007 5:42 pm

tenqiu cypher.ma duc sa imi tai venele
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sun Nov 25, 2007 5:53 pm

pe verticala ca sa fii mai sigur.si nu lua cutgut in caz k te razgandesti.
se poa si un fular agatat de balustrada :twisted:

ps.dupa ploaie rasare soarele.
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Tue Nov 27, 2007 4:58 pm

aavand in vedere ca mai am un pic si termin aprima mea capodopera(de fapt a doua dupa grila de la rez) nu mai am mmentan nevoie de idei.
ps sa nu uitati sa cumparati "ghidul sinucigasului medicinist" dau si autografe
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Tue Nov 27, 2007 5:18 pm

redactarea inspirata din viata personala este o forma de terapie self-help ;)
si am sa iti cer autograf cand vei scoate "cum am reusit sa inving/macelaresc un sistem" :)
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Nov 28, 2007 12:20 am

daca iei rezi nu se numeste ca ai invins sistemul ci ca te-ai integrat lui. :lol:
Red Apple

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Fri Nov 30, 2007 2:40 am

nu ma refeream la rezi,ci la tot per ansamblu.

da,am luat rezi.si sa ma bucur?cat o sa ma coste gazda,ce hartogarii mai am de facut,cate drumuri sa mai fac prin tara si...unde imi var picioarele ca sa iau drumu pribegiei?fik,in ce m-am integrat cu rezi?!dar nah,hai sa nu ma mai vait ca asta e nimic doara........
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Fri Nov 30, 2007 2:49 am

pana acuma viata a fost frumoasa

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Fri Nov 30, 2007 2:54 am

vezi ca te vaiti si nu e ingaduit unui medic,un stalp al societatii care-l face purice ;)
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Fri Nov 30, 2007 3:01 am

Nu ma vait. Dar pur si simplu nu vad cum urmatoarea perioada din viata mea ar putea egala gradinita (joaca toata ziua si nimic de facut), liceul (heheh) sau facultatea (distractie si medicina fara nici o responsabilitate). Sper sa fiu surprinsa in mod placut de urmatorii ani. :)

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Fri Nov 30, 2007 3:05 am

mai bafta,ce sa zic.eu o sa raman cu aceleasi atitudini ca pana acum.
love is everything we payed
life is beautiful; try it today


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests