Psihiatrie-pro si contra

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
consi
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Dec 26, 2006 9:57 pm

Postby consi » Fri Nov 23, 2007 10:22 am

mie mi se pare chiar ok psihiatria.
nu e bataie de cap
nu te trezeste noaptea sa intri in sala ca e vreo urgenta
ci doar "bolnaviori" care-s adusi cu forta :lol:

Rds?
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Tue Nov 08, 2005 3:54 pm

Postby Rds? » Fri Nov 23, 2007 11:05 am

se vede ca n-ai fost in nicio garda de psihiatrie. Sa iti aduca politia un agitat cu catusele la spate si sa se uite toata lumea intrebator la tine, asteptand sa faci ceva cu el. Nu e chiar asa usor, pacientii care vin nu sunt "bolnaviori", ci bolnavi de-a dreptul, ba chiar periculosi unii dintre ei. Stresul de la psihiatrie nu o sa-l intalniti pe alte sectii, asta daca exista un real interes pentru specialitate. Multa inspiratie la alegerea specialitatii !

julymorning
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:31 am

Postby julymorning » Fri Nov 23, 2007 11:13 am

Rds? wrote:se vede ca n-ai fost in nicio garda de psihiatrie. Sa iti aduca politia un agitat cu catusele la spate si sa se uite toata lumea intrebator la tine, asteptand sa faci ceva cu el. Nu e chiar asa usor, pacientii care vin nu sunt "bolnaviori", ci bolnavi de-a dreptul, ba chiar periculosi unii dintre ei. Stresul de la psihiatrie nu o sa-l intalniti pe alte sectii, asta daca exista un real interes pentru specialitate. Multa inspiratie la alegerea specialitatii !


cea ce spui tu se intampla odata pe luna, in rest liniste si pace. Nu iti vine nimeni injunghiat si cu traumatisme craniocerebrale, in stop cardiac ...Le dai la toti un haloperidol si apoi poti sa dormi toata noaptea.

User avatar
shire
senior
senior
Posts: 261
Joined: Tue Nov 21, 2006 8:52 am

Postby shire » Fri Nov 23, 2007 12:03 pm

un preten imi spune mereu aceeasi replica vizavi de psihiatrie...ca el nu intelege de ce nu este categorisita precum boala infectioasa... :D
am facut de garda la psihi in ziua cu cod rosu de caldura...'''nebunie'' nu gluma...jdemii de cazuri decompensate, scandal, tigan internat, mort dupa vreo 3 ore, tigani veniti cu puradeu, cu tigan mare, cu valeu si haoleu, cu amenintari de ''televezeune'', copii de 14 -18 ani drogati cu heroina, depresii si tentative de suicid, pacient declarat nebun ca sa scape de armata, ce nu mai scapa de stigmat, doamna schizofrenica si certa cu barbatu,cu fiica, cu toata lumea, cu sunat preot in direct ca sa-i aranjeze inmormantarea, programator ce recunostea cu seninatate ca da...s-a aruncat dupa un pod de 20 m in state (unde plecase cu o bursa)...ce sa mai ...un deliciu... :twisted:

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Fri Nov 23, 2007 12:28 pm

superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

julymorning
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sun Oct 09, 2005 1:31 am

Postby julymorning » Fri Nov 23, 2007 12:43 pm

shire wrote:un preten imi spune mereu aceeasi replica vizavi de psihiatrie...ca el nu intelege de ce nu este categorisita precum boala infectioasa... :D
am facut de garda la psihi in ziua cu cod rosu de caldura...'''nebunie'' nu gluma...jdemii de cazuri decompensate, scandal, tigan internat, mort dupa vreo 3 ore, tigani veniti cu puradeu, cu tigan mare, cu valeu si haoleu, cu amenintari de ''televezeune'', copii de 14 -18 ani drogati cu heroina, depresii si tentative de suicid, pacient declarat nebun ca sa scape de armata, ce nu mai scapa de stigmat, doamna schizofrenica si certa cu barbatu,cu fiica, cu toata lumea, cu sunat preot in direct ca sa-i aranjeze inmormantarea, programator ce recunostea cu seninatate ca da...s-a aruncat dupa un pod de 20 m in state (unde plecase cu o bursa)...ce sa mai ...un deliciu... :twisted:


Ai avut ghinion :lol: Prietenul meu a facut garda de psih intr-o duminica si nu a avut nici macar o sg urgenta :lol: .

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Fri Nov 23, 2007 1:21 pm

shire wrote:un preten imi spune mereu aceeasi replica vizavi de psihiatrie...ca el nu intelege de ce nu este categorisita precum boala infectioasa... :D
am facut de garda la psihi in ziua cu cod rosu de caldura...'''nebunie'' nu gluma...jdemii de cazuri decompensate, scandal, tigan internat, mort dupa vreo 3 ore, tigani veniti cu puradeu, cu tigan mare, cu valeu si haoleu, cu amenintari de ''televezeune'', copii de 14 -18 ani drogati cu heroina, depresii si tentative de suicid, pacient declarat nebun ca sa scape de armata, ce nu mai scapa de stigmat, doamna schizofrenica si certa cu barbatu,cu fiica, cu toata lumea, cu sunat preot in direct ca sa-i aranjeze inmormantarea, programator ce recunostea cu seninatate ca da...s-a aruncat dupa un pod de 20 m in state (unde plecase cu o bursa)...ce sa mai ...un deliciu... :twisted:

Oare nu se fac si seriale despre medici psihiatrii si garzile lor..cred ca ce ai scris tu ar umple vreo 2 sezoane :lol: :lol: :lol:
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Bubu
senior
senior
Posts: 161
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:20 am
Location: Miserupia
Contact:

Postby Bubu » Fri Nov 23, 2007 2:48 pm

Cyph3r wrote:Oare nu se fac si seriale despre medici psihiatrii si garzile lor..cred ca ce ai scris tu ar umple vreo 2 sezoane :lol: :lol: :lol:


:lol: Nu-ti ajung stirile de la ora 17? :lol:
Image

Nu beau, nu fumez, doar seduc si-abandonez.

User avatar
shire
senior
senior
Posts: 261
Joined: Tue Nov 21, 2006 8:52 am

Postby shire » Fri Nov 23, 2007 3:29 pm

oho Cyph3r si eu am facut un rezumat...ca daca e sa caut prin cotloanele mintii...

gargaritzzza
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Tue Feb 27, 2007 3:26 am
Location: Bucuresti

Postby gargaritzzza » Fri Nov 23, 2007 4:25 pm

Psihiatria dupa parerea mea nu e pt.cei care nu se simt in stare de asa ceva ,care nu au "acea chemare".De ce spun asta? Pentru ca am vazut multi rezidenti de anul 1 care fara voia lor au ales asa ceva si nici dupa 3 luni ajunsesera sa se roage sa se termine mai repede anul ,sa mai dea rezi inca o data...Si mai sunt multi care aleg psihiatria pentru bani ,pentru sporul mare si ajung in spital crezand ca vad doar depresii si de unde ajung sa plece dupa-amiaza de acolo alti oameni.Deci, sunt alte specializari de ales doar pentru un an:spm-salariul vine,tu stai acasa;mf-pe bucuresti nu te duci cu lunile,etc.
Garzi se fac ,la spitalul 9 sunt medici care te cheama si samb.(din pacate),depinde mult de catedra si sunt destule urgente(chiar dc.unii nu le considera urgente).
Si mai trebuie facuta o diferenta intre "adevarata" psihiatrie(cea din spital) si psihiatria de cabinet,care ar trebui numita mai bine psihoterapie.E usor sa faci psihoterapie si la cabient si la spital ,dar la spital te infrunti cu mentalitatea profilor care nici sa nu auda ca nu dai medicamente pacientilor.E o mentalitate invechita a profilor care vor sa paraseasca postul in 4 scanduri.Deci,cu psihoterapia nu faci nik in spital decat sa iti aduci niste critici.Eu fac in paralel si psihologia sperand ca vreodata voi putea sa imi gasesc vreun post la vreun cabinet,dar in spital nu poti invinge zidul "medicamentului" nici pentru cele mai usoare cazuri.
Never, never, never, never, never give up !

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Fri Nov 23, 2007 7:47 pm

e mai bine ca reumatolog daca vrei sa iti faci propria clinica.balneo nu iti ofera sansa asta,parca.

cum e repartitia la psihiatrie?exista riscul sa te trezesti direct in sanatorii?
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Nov 23, 2007 10:49 pm

trezirea. dc ai bani sa-ti faci propria clinica mai bine o faci spalatorie auto, ca doar scoti si bani (mai multi)

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Nov 23, 2007 10:52 pm

da; ce au dom'le medicamentele?
crezi ca aia care s=au chinuit sa studieze farmacologia antipsihoticelor nu au facut-o oare pt ca si-au dat seama ca nu toti nebunii se trateaza cu vb buna? :shock:
maine poimaine iti deschizi cabinet si tratezi lumea cu ceaiuri! caz in care paote ar fi mai bine sa-ti deschizi o cafenea/ ceainarie....
Red Apple

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Nov 23, 2007 10:57 pm

nu e ok ceainarie pt ca stau toti saracii si trag de-un ceai 3 ore. spalatorie auto.

User avatar
unika1106
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Tue Aug 07, 2007 9:05 pm

Postby unika1106 » Sat Nov 24, 2007 1:03 am

psihiatria e super ok, am cativa prieteni care au dat anul asta si au punctaje de cardio dar vor psihiatrie pt ca e fara stres, nu ai urgente, nu-ti mor pacientii (doar daca se sinucid), ai spor mare, poti sa pleci usor din tara daca vrei, iar daca vrei sa ramai ai bani multi fara prea multa raspundere. asa ca eu cred ca nu e chiar de lepadat psihi.
It's not the hours you put in your work that counts, it's the work you put in the hours.

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Sat Nov 24, 2007 4:05 pm

unika1106 wrote:psihiatria e super ok, am cativa prieteni care au dat anul asta si au punctaje de cardio dar vor psihiatrie pt ca e fara stres, nu ai urgente, nu-ti mor pacientii (doar daca se sinucid), ai spor mare, poti sa pleci usor din tara daca vrei, iar daca vrei sa ramai ai bani multi fara prea multa raspundere. asa ca eu cred ca nu e chiar de lepadat psihi.

nu e chiar asa lipsita de stres
cunosc un caz al unei paciente cu depresie post partum care a fugit din spital nazarinduise cine stie ce....asta in iasi desi era internata intr-o clinica sub supraveghere
ca sa puna doctorii sambata pe drumuri cautand-o prin tot orasul.....
chiar si un pacient de-al tau daca ii vine sa se arunce de pe bloc pe tine ca psi te anunta mai intai chiar si la miezul noptii....
raspundere oricum este.........
mai ales in cazul trierilor si al externarilor......
vezi cazul e ok....
si dupa 5 minute persoana respectiva se sinucide sau iti da cu ceva in cap
exemplu concret al unei dr din spit de psi botosani,altfel nu baga acest minunat spor la care tintesc cei care vor psi
mai e si problema ce faci cand term rezu si tb sa te angajezi
pt ca locuri pe specialitatea respectiva nu se scot multe la spitalele judeene/orasenesti doar daca se scot la spit gen poiana mare la care nu se duce nimeni.cunosc o persoana ce a terminat rezid pe psi si acum someaza
si nu in ultimul rand tb sa ai sange rece pt ca ceea ce vezi in sectie nu e deloc placut exceptand cazurile cu nevroze :oameni care se automutileaza din nu stiu ce motiv sau care plang striga canta nencetat
ideea e ca daca nu-ti place aceasta specializ si nu ai un car de rabdare nu-ti dai interesu si nu sti cum sa o tai mai repede acasa nu ai putea sa faci fata conditiilor asa cum spunea prof dr fl tudose: psi e o meserie f grea si foarte solicitanta
asta e adevaru
acum fiecare alege ce vrea

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sat Nov 24, 2007 4:20 pm

????! wrote:trezirea. dc ai bani sa-ti faci propria clinica mai bine o faci spalatorie auto, ca doar scoti si bani (mai multi)


gandim scurt,pe 5-10 ani,d-l coleg?? :lol:

btw,cine este din constanta imi poate spune cum este acolo reumatologia?exista preocupare fata de rezidenti?ms anticipat.

in alta ordine de idei,cat de blonda poate fi o doftoreasa ca sa dea ceai de fructe de padure unui bolnav cu schizo pe care intr-adevar nu il poti trata cu vb buna dar cu o invitatie la cafea da :roll:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Sat Nov 24, 2007 5:06 pm

Dr.Lili wrote:
????! wrote:trezirea. dc ai bani sa-ti faci propria clinica mai bine o faci spalatorie auto, ca doar scoti si bani (mai multi)


gandim scurt,pe 5-10 ani,d-l coleg?? :lol:

btw,cine este din constanta imi poate spune cum este acolo reumatologia?exista preocupare fata de rezidenti?ms anticipat.

in alta ordine de idei,cat de blonda poate fi o doftoreasa ca sa dea ceai de fructe de padure unui bolnav cu schizo pe care intr-adevar nu il poti trata cu vb buna dar cu o invitatie la cafea da :roll:

atat. Tu ca psihiatru sa iti inviti la cafea pacientu' schizoid. Oare cum de Freud nu s-o fi gandit la asta
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sat Nov 24, 2007 5:07 pm

vezi ca n-ai inteles.si iar te-ai bagat ca musca in mierea altuia :lol:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Sat Nov 24, 2007 5:16 pm

pai na. ce vrei sa fac si eu? Am baut 4 zile non stop. d-acu dau si eu pe la miere..poate poate.
Si nu era legat de tine..ci am zis legat de blonda aia ce da ceai de patlagele verzi la pacienti schizo...
prea tare. Oare nu apare in Times... :roll:
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Sat Nov 24, 2007 5:22 pm

Cyph3r wrote:pai na. ce vrei sa fac si eu? Am baut 4 zile non stop. d-acu dau si eu pe la miere..poate poate.
Si nu era legat de tine..ci am zis legat de blonda aia ce da ceai de patlagele verzi la pacienti schizo...
prea tare. Oare nu apare in Times... :roll:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: asta ar revolutiona psihiatria!!!!!!!!! n-ar fi o idee rea sa tratezi pacientii cu ceaiuri de buruieni....
asa nu se mai face gaura in bugetul cas-ului ca si asa se duc o groaza de bani pe programele de sanatate mintala

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sat Nov 24, 2007 5:22 pm

:lol: eh,noi tot la "scanteia"suntem.

bai nene,mai ho cu spirtu! :twisted:


later edit:da,ideile revolutionare apartin mereu noilor generatii.care vreti sa revolutionam psih?
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Sat Nov 24, 2007 5:47 pm

Dr.Lili wrote::lol: eh,noi tot la "scanteia"suntem.

bai nene,mai ho cu spirtu! :twisted:


later edit:da,ideile revolutionare apartin mereu noilor generatii.care vreti sa revolutionam psih?

no..pai eu te-am invitat la o cafea..nu ai venit am dat-o pe alcool etilic. Vezi..psihi/psihologia asta...daca dau in ficat gras sa stii ca te fac direct responsabila :p
Idei revolutionare ptr psihiatrie ar trebui spuse firmelor de medicamente, ptr ca discutii si ascultat pacientii poate sa faca orice medic nu neaparat un psi..
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sat Nov 24, 2007 5:57 pm

cum asa?:oops:
stii,daca alegeam psih revolutionam AA pt cei cu ficatii in pericol :twisted:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Sat Nov 24, 2007 6:37 pm

stii..spre deosebire de schizo, ficatul alcoolic e stare reversibila.
Besides, beau doar la ocazii si daca ocazia e zilnica si fiecare vrea sa dea un pahar as fi nesimtit sa refuz.
Si cum i-ai fi salvat..ai fi zis:salut sunt Lili si sunt alcoolica? Ca doar tre intai sa te inflitrezi printre ei :twisted:
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sat Nov 24, 2007 6:51 pm

da.bine.ma infiltrez mirosind a alcool si ajunge la un sckiszo

mai nou am citit de unu care se da erou p-acilea.sa-l tratam,fratilor ca nu se mai descurca de unu sg. :(
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Sat Nov 24, 2007 6:53 pm

mai nou am citit de unu care se da erou p-acilea.sa-l tratam,fratilor ca nu se mai descurca de unu sg. :([/quote]cine-i acea persoana?
curiozitatea bat-o vina......
cred k stiu la cine batzi apropourile

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sat Nov 24, 2007 6:53 pm

:lol: se cere tratat,voi nu vedeti? :twisted:
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Sat Nov 24, 2007 8:49 pm

chiar exista in ro clinica de AA?
Red Apple

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Sun Nov 25, 2007 5:41 pm

alcoolic anonim nu e atunci cand bei pana nu mai stie nimeni de tine nici macar tu????
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Sun Nov 25, 2007 5:55 pm

:lol: :lol: n-am incercat dar tot ce se poate
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

gabriel80
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:45 am

Postby gabriel80 » Tue Nov 27, 2007 6:24 pm

io imi introduc picioru' si ieu cardio.doresc multe succese tinerelor sperante in psihiatrie

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Tue Nov 27, 2007 7:48 pm

psihiatria e frumoasa, dar nu in romania. oricum daca ajungi intr-un spital de psihiatrie din afara bucurestiului iti blestemi zilele.

cei care vor psihiatrie se pare ca au uitat reportajele alea de antena3/realitatea tv in care sunt prezentate in toata spledoarea lor asa zisele spitale de psihiatrie :twisted: :evil:

e si mai frumoasa daca pleci in franta :lol: :P
Viata lunga si prospera!

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Tue Nov 27, 2007 7:53 pm

matrix wrote:e si mai frumoasa daca pleci in franta :lol: :P


In Franta psihiatria este la mare cautare. Am o cunostinta care isi continua rezi la paris pe psihiatrie. I-au oferit si loc de cazare la caminul spitalului. :D

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Nov 28, 2007 12:25 am

i-auzi. am si eu. sa fie aceeasi?
Red Apple

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Postby Daiza » Wed Nov 28, 2007 1:26 am

matrix wrote:psihiatria e frumoasa, dar nu in romania. oricum daca ajungi intr-un spital de psihiatrie din afara bucurestiului iti blestemi zilele.


ai lucrat tu?

eu am facut ceva vreme psihiatrie la azilul de crazy din pucioasa city si as zice cu mana pe inima ca a fost cel mai tare stagiu din anul meu de mf-ist.
parerea mea e ca asa multi vorbesc fara sa stie ce spun...ca ma ia greatza.

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Thu Nov 29, 2007 8:07 pm

Daiza wrote:eu am facut ceva vreme psihiatrie la azilul de crazy din pucioasa city si as zice cu mana pe inima ca a fost cel mai tare stagiu din anul meu de mf-ist.
parerea mea e ca asa multi vorbesc fara sa stie ce spun...ca ma ia greatza.


ba manca-v-as mai snteti multi din pucioasa? :shock:
contesting is a life style

User avatar
anelenabalab
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Fri Sep 22, 2006 9:05 am
Location: Bucharest

psihi

Postby anelenabalab » Thu Dec 06, 2007 12:11 pm

Peste tot sunt pacienti dificili,nu numai pe psihi.

User avatar
ggsk
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Nov 21, 2006 11:06 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby ggsk » Thu Dec 06, 2007 1:31 pm

daaa... numai ca nu se incumeta nimeni sa le spuna ca problemele lor sunt de psihi...

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Sun Dec 09, 2007 5:06 pm

Dr.Lili wrote::lol: se cere tratat,voi nu vedeti? :twisted:


ma plictisesc si imi cautam ocupatie: sa-i tratez pe unii de pe forum....
doritorii sa-mi trimita pm in vederea programarii
apropos :ce indrumator de stg e recomandat de ales pt repartitia de pe 17-19... pt cei care deja sunt rezidenti pe psihi si cunosc situatia...
in ideea sa invetzi ceva de la acea persoana si sa fie mai umani ...........sa sa nu iti faca zilele fripte cum fac unii profi cand se rastesc la rezidenti ca sa ai motiv de a veni cu un stres in plus la serviciu....caci cazuri din astea cunosc la greu....
any ideeas?


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests