pedi vs. interne

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
ady222
junior
junior
Posts: 47
Joined: Mon Feb 26, 2007 6:06 pm
Contact:

Re: va spun eu

Postby ady222 » Mon Nov 26, 2007 7:21 pm

crisstallus_cris wrote:
ady222 wrote:
moniq wrote:Stie cineva cum e pediatria in Constanta? Se face, nu se face? Cum sunt profii...? e lejer...?

ms
e o scrantita de baba sefa de catedra, ati pus-o, ea vine la 08.00 voi la 07.00, ea pleaca la 16.00 iar voi la 17.00, are pretentia sa aveti caietele subliniate cu rosu ca la clasa I-a, in care trebuie sa aveti scris zilnic un nr de cazuri, care vi le controloeaza si pune vazut. cu calificative.

Dar doamna dr asta...face ea ce vrea?Imi ajunge ca am avut in facultate la pediatrie un prof f exigent si dur,credeam ca ma duc in alt oras si dau peste oameni normali,dispusi sa-ti arate si sa te invete nu sa faca armata...
e sefa de catreda si se face doar acolo unde lucreaza ea, adica la spitalul judetean, succes
ggggggg

moniq
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2005 10:57 am

Postby moniq » Mon Nov 26, 2007 8:23 pm

Ady222 iti pare rau ca ai ales pediatria? sau baba e de vina?
Celelalte asistente sunt Ok? Pediatria se preteaza la cabinet?

ms

moniq
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2005 10:57 am

Postby moniq » Mon Nov 26, 2007 8:37 pm

Am facut facultatea la Bucuresti, dar sunt din Cta si vreau sa fac in Cta rezidentiatul. Oricum cred ca e important sa faca fiecare ce vrea si sa nu fie influentat de frica de o prof. nebuna

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Postby crisstallus_cris » Mon Nov 26, 2007 9:50 pm

moniq wrote:Am facut facultatea la Bucuresti, dar sunt din Cta si vreau sa fac in Cta rezidentiatul. Oricum cred ca e important sa faca fiecare ce vrea si sa nu fie influentat de frica de o prof. nebuna

Tie iti convin specialitatile pe care le-a scos cta?Nu te-ai gandit sa iei altceva in alt oras,apoi sa le transferi?Eu sunt in mare dilema....
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

moniq
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2005 10:57 am

Postby moniq » Mon Nov 26, 2007 11:27 pm

Da, locurile pe specialitati sunt limitate...dar eu si daca as fi fost pe primul loc tot pediatrie probabil as alege. Asta e! Cu Dumnezeu inainte!

Daca nu esti convinsa de o specialitate cu locuri in Constanta, cred ca poti incerca si varianta cu alt centru, apoi transfer sau detasare....tu stii mai bine. Insa nu uita ca e bine sa faci ce iti place cu adevarat.

ady222
junior
junior
Posts: 47
Joined: Mon Feb 26, 2007 6:06 pm
Contact:

Postby ady222 » Wed Nov 28, 2007 9:42 pm

moniq wrote:Da, locurile pe specialitati sunt limitate...dar eu si daca as fi fost pe primul loc tot pediatrie probabil as alege. Asta e! Cu Dumnezeu inainte!

Daca nu esti convinsa de o specialitate cu locuri in Constanta, cred ca poti incerca si varianta cu alt centru, apoi transfer sau detasare....tu stii mai bine. Insa nu uita ca e bine sa faci ce iti place cu adevarat.
ai ales pediatria? poate ne vedem pe sectie. succes si felicitari.
ggggggg

moniq
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2005 10:57 am

Postby moniq » Thu Nov 29, 2007 6:24 pm

da, am ales pediatrie Cta..ms


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests