post rez

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

post rez

Postby dr.rezidentx1 » Sun Nov 18, 2007 10:49 pm

pt cei care au deja un rez luat care sunt procedurile care se fac daca renunti la o specialitate anterioara si alegi ceva anul asta?

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Sun Nov 18, 2007 11:07 pm

eu anul trecut m-am dus pur si simplu la repartitie si am luat ce vroiam. dupa aia am trecut pe la personal unde lucrasem anul precedent si mi-am scos cartea de munca si am dus-o la noul loc de munca. easy :D

P.S. am facut un an de pneumo (2006) si am dat din nou rezi ca sa iau altceva.
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Postby magdutz » Mon Nov 19, 2007 1:35 am

TUTZA!! ce bine ca ai aparut!!!

si eu o sa schimb anul asta geriatria cu..altceva(neuro?)..DAR eu sunt din iunie in concediu FARA plata, ca drept la CIC nu am pentru copil..mai trebuie vreun demers ceva la minister?

pare simplu cum zici tu...

User avatar
Tutza
elder
elder
Posts: 572
Joined: Sun Sep 25, 2005 11:05 am
Location: Iasi
Contact:

Postby Tutza » Mon Nov 19, 2007 9:58 am

draga mea, demers la minister iti trebuie doar daca ai vrea sa iti echivalezi din stagiile facute in cadrul geriartriei. in cazul asta am mai multe de zis. in ceea ce priveste CIC vrei sa mai fii si in ianuarie?

practic e ca si cum ai lua-o de la zero. adik la repartitie nu ii intereseaza ca tu ai fost rezident pe altceva(zici ce vrei si te duci acasa fericita :wink: ), iti trebuie un alt carnet de rezident, te duci la neuro ca anul I, de echivalari te poti ocupa oricand dupa 3 ianuarie. in ceea ce priveste copilutul nu prea stiu cum e cu concediile , doar ca ti se intrerupe rezidentiatul pe perioada lor.
Formula fericirii e sa fii multumit cu ce ai si sa-ti doresti sa fii in continuare mai bun.


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests