Grile gresite

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Wed Nov 21, 2007 8:16 pm

"exceptiile" de oameni destepti cu <800 puncte sunt multe=> nici vorba ca fenomenul acesta ar fi exceptie!
am astfel de colegi din facultate pe care ii duce capul de nspe ori mai mult decat multi cu punctaj >800.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42630
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Wed Nov 21, 2007 8:20 pm

Shire, n-ai inteles nimic din ce-am zis eu. Ai interpretat totul gresit.
Am zis ca nu cunosc pe nimeni care sa fi luat peste 800 si ceva si care sa nu fie destept si ca cei 4 oameni pe care ii cunosc si au luat peste 880 sunt foarte destepti si aveau tot respectul meu, inca dinainte de rezidentiat.

Am mai zis ca "Nu inseamna ca nu poti sa fii destept si sa iei un punctaj mic, bineinteles. Dar si astea sunt tot exceptii.'' Prin punctaj mic eu inteleg sub 650-600, nu sub 800!!!. Si in continuare cred ca (lasand la o parte exceptiile care au avut anumite probleme personale sau mai stiu eu ce situatii speciale sau nu s-au putut concentra, etc) daca te ducea capul puteai sa scoti un punctaj cel putin mediu.

Cunosc si multi oameni destepti care au luat in jur de 700-800 de puncte (fara limite clare). Eu oricum am luat 800 si un pic, deci sunt tot in grupul cu punctaj mediu si nu sunt proasta. Poate putin... infatuata, cum zici tu, dar nu ma consider proasta doar pentru ca nu am luat un punctaj foarte bun. Dar asta nu inseamna ca nu-i admir pe cei care au facut-o.

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Wed Nov 21, 2007 8:25 pm

MumaPadurii wrote:Prin punctaj mic eu inteleg sub 650-600, nu sub 800!!!.


gata, acu am vazut si eu :D

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42630
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Wed Nov 21, 2007 8:37 pm

"exceptiile" de oameni destepti cu <800 puncte sunt multe=> nici vorba ca fenomenul acesta ar fi exceptie!

E absurd. N-am sustinut niciodata ca oamenii destepti cu punctaj mai mic de 800 sunt exceptii. Ei sunt din abundenta.

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Wed Nov 21, 2007 9:29 pm

danhia wrote:ps una peste alta si harrisonu are lojica lui numai ca e greu pt unii sa vada dincolo de enumerari.


catamai adevaru ti a iesit pe gura. pardon prin degete
contesting is a life style

User avatar
talib alin
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Mar 02, 2007 7:53 pm

Postby talib alin » Thu Nov 22, 2007 6:04 pm

multumiri tuturor celor care au facut contestatie.... :) :) :)
am crescut doua puncte....... :!:
Nu exista vint prielnic pentru marinarul care nu stie unde sa mearga....

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Thu Nov 22, 2007 6:28 pm

talib alin wrote:am crescut doua puncte....... :!:


doua puncte pot insemna 25 de pozitii! Tare, si eu am crescut cu 2 puncte! Bine ca n-am mai crescut si in inaltime... :lol:
Am luptat pentru interesele poporului! Am gresit? N-am gresit!

Jur in fata lui Dumnezeu si in fata tuturor romanilor ca voi face ca Romania sa straluceasca precum soarele sfant de pe cer!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42630
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Nov 22, 2007 6:28 pm

E bine ca pana la urma n-au anulat grilele ci le-au recorectat. Asa cred ca toata lumea e multumita. Si voi care ii injurati... :)

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Thu Nov 22, 2007 6:31 pm

e echitabil pt toti asa.ca daca le anulau se intepau cei care au scos pct mare la ele.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Postby crisstallus_cris » Thu Nov 22, 2007 6:38 pm

Mie mi-a ramas acelasi punctaj...
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Fri Nov 23, 2007 7:38 pm

d-na dahnia,va urmaresc posturile de ceva vreme si raman la fiecare post stupefiata,fara cea mai mica putere de replica................................................................... .
va "trageti" cumva din neamul colosului dr.trident de bascaliti intreaga natiune asa din 2 in 2 replici de comparatie?

semnez:
umila d-voastra colega,

cea care ar sustine o reforma medicala bazata pe mai mult bun simt si pe intelectul autohton-in cazul in care ar intenta cineva asa ceva.
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Fri Nov 23, 2007 7:39 pm

danhia wrote:vai cat de belea ar fi sa fie grile ca la stepuri. Sa se vada atunci crema logicii romanesti!
cred ca jumate de grile ar fi contestate pe motiv ca nu scrie explicit in bibliografie can colo raspunsul era logic .
eu personal o sa-l sustin pe miky in propunerea asta cu grilele usemelistice numai si numai pt amuzamentul personal si pt a-mi dovedi teoria. :lol:

ps una peste alta si harrisonu are lojica lui numai ca e greu pt unii sa vada dincolo de enumerari.


d-na dahnia,va urmaresc posturile de ceva vreme si raman la fiecare post stupefiata,fara cea mai mica putere de replica................................................................... .
va "trageti" cumva din neamul colosului dr.trident de bascaliti intreaga natiune asa din 2 in 2 replici de comparatie?

semnez:
umila d-voastra colega,

cea care ar sustine o reforma medicala bazata pe mai mult bun simt si pe intelectul autohton-in cazul in care ar intenta cineva asa ceva.


later edit: sau staaaai,uitasem!dupa noi potopu
love is everything we payed
life is beautiful; try it today


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests