postati aici ce stiti de sedinta asta a rectorilor-tr comun

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Sun Mar 04, 2007 11:41 am

TibiGZU wrote:dar pe cazuri cinice ar fi excelent.

:shock: :D :D :D asta e antologica. va ramane in analele imedului :D
Slowly getting less stupid :)

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Sun Mar 04, 2007 11:42 am

:lol: :lol: . cand retii procentu cu incidenta nu trebuie s aretii si randul pe care era scris. nici sa tociti nu stiti, brea!
Red Apple

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Sun Mar 04, 2007 11:52 am

lasand la o parte presupunerile de cum va fii exm( toceala sau cz clinice), in legatura cu programa de la cluj:
sunt doar 2[b] teme din Angelescu.......deci pt cei de la ch este egal cu 0........chiar dc ar fii mai multe teme pe ch, tot degeaba ca tot virgin este schwarzt-ul pt noi........si iarasi cei de pe medicale sunt avantajati.........si numai eu cunosc destule persoane care alesesera sa inv pt medicale din cauza concurentei la ch.....iar acum sunt in al9lea cer de fericire ca isi vor putea alege ceva pe ch :( [/b]
all good things come to an end

User avatar
alindoc
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon Feb 26, 2007 11:16 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby alindoc » Sun Mar 04, 2007 11:58 am

dar sa nu uitam de cazurile celor care dau pe medicale tot asa din cauza concurentei si se vor vedea cu cinestie ce rezultat de peste 950 si atunci ce vor zice :hai sa ma introduc pe chir nu?.
asta daca nu cumva cu toate ca exista trunchi comun tre sa alegem inainte ramura
vreau doua cai bune in viata sa nu mai trebuiasca sa aleg, vreau doua vieti sa fac tot ce mi-am propus.

User avatar
Jack
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Aug 14, 2005 12:01 pm
Location: B-H

Postby Jack » Sun Mar 04, 2007 1:46 pm

cate liste au aparut pana acum ? :shock: 2 ? constantza si cluj? :?:restul nimic?
You only lie to two people in your life: your girlfriend and the police.Are you clear?!

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Sun Mar 04, 2007 6:10 pm

anncush wrote:
TibiGZU wrote:dar pe cazuri cinice ar fi excelent.

:shock: :D :D :D asta e antologica. va ramane in analele imedului :D


zi sa mori tu!?
contesting is a life style

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Postby anncush » Sun Mar 04, 2007 6:16 pm

degeaba te oftici. se intampla si la case mai mari
ai spus si tu o perla
PS: cam lenta reactia ta. ma asteptam la mai mult din partea ta. pan la rezi sa te pui la punct
Slowly getting less stupid :)

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Sun Mar 04, 2007 6:33 pm

anncush wrote:degeaba te oftici. se intampla si la case mai mari
ai spus si tu o perla
PS: cam lenta reactia ta. ma asteptam la mai mult din partea ta. pan la rezi sa te pui la punct


LOOOOL acu am vazut ce-am scris :allright: =))))
contesting is a life style

User avatar
sidocatalina
Posts: 3
Joined: Sun Mar 04, 2007 11:01 pm
Location: craiova

Postby sidocatalina » Sun Mar 04, 2007 11:07 pm

...nu am inteles ceva..de unde a aparut zvonul cu aceasta varianta reprezentata de cazuri clinice,asta ca sa ne dam seama cat % este o posibilitate reala? :?:

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Sun Mar 04, 2007 11:14 pm

stai mai mult pe forum si o sa intelegi :wink:

User avatar
sidocatalina
Posts: 3
Joined: Sun Mar 04, 2007 11:01 pm
Location: craiova

Postby sidocatalina » Sun Mar 04, 2007 11:23 pm

da sa traiti! :roll:
When you get to the end of your rope, tie a knot and hang on!

Serby
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Nov 21, 2005 12:54 am
Location: In a galaxy far far away...
Contact:

Postby Serby » Sun Mar 04, 2007 11:28 pm

Mai copii... voi chiar nu aveti ce face decat sa bagati strambe cu cazuri clinice samd ... credeam ca forumurile sunt facute pentru a discuta despre ceva ce stim sigur, nu despre ce-si imagineaza unu sau ce a visat altu. Daca as sta acum sa citesc toate post-urile de aici as ajunge direct la 9..
Nu mai credeti tot ce abereaza uni si altii.
P.S.: (pentru inteligentul care a venit cu cazurile clinice)Vezi tu Romania tara in care profii si confii stau cu tine la un examen, care iti decide ce vei face in viata, cu acelasi "interes" atat pentru primul cat si pentru ultimul? Astia se c**a pe ei la un biet examen de specialitate ...

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Sun Mar 04, 2007 11:31 pm

Serby wrote: Astia se c**a pe ei la un biet examen de specialitate ...

:lol: ei da, noi nuuuu

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Sun Mar 04, 2007 11:47 pm

Serby wrote:P.S.: (pentru inteligentul care a venit cu cazurile clinice)


destul de inteligent cat sa agite cu o scurta replica toti botanistii de pe forum :lol: :lol: :lol:
contesting is a life style

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Mon Mar 05, 2007 1:03 am

:lol: :lol: :lol:
Life's not fair, get used to it

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Mar 05, 2007 3:09 am

Serby wrote: credeam ca forumurile sunt facute pentru a discuta despre ceva ce stim sigur,

nu te supara ca intreb..., de unde aveai parerea asta?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Mon Mar 05, 2007 1:18 pm

Pt cei care nu stiu, cu cativa ani in urma s-a dat rezi cu cazuri clinice - ex scris... desi daca imi aduc aminte a fost ceva scandal ... dar ca si acuma, s-a experimentat ...
Anul asta nu prea e posibil sa fie asa, ar necesita o mai mare atentie din partea lor si asta e deja prea mult!

User avatar
she-doc
junior
junior
Posts: 88
Joined: Wed Sep 27, 2006 1:19 pm
Location: timisoara

Postby she-doc » Mon Mar 05, 2007 3:27 pm

ALBA IULIAN wrote:Pt cei care nu stiu, cu cativa ani in urma s-a dat rezi cu cazuri clinice - ex scris... desi daca imi aduc aminte a fost ceva scandal ... dar ca si acuma, s-a experimentat ...
Anul asta nu prea e posibil sa fie asa, ar necesita o mai mare atentie din partea lor si asta e deja prea mult!




cam cu citi ani in urma?din 2000 incoace, sigur nu s-a experimentat asa ceva....

User avatar
consi
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Dec 26, 2006 9:57 pm

Postby consi » Mon Mar 05, 2007 4:21 pm

sa va zic noutatile de la iasi:
cica nu se baga nelson, nici harry 16
dar in schimb se baga schwartz.
asteptam si noi sa vedem lista oficiala. dar , fara suparare, este imposibil ca bucurestiul sa nu fi fost anuntat de nimic!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Mar 05, 2007 4:44 pm

ba da dar toti aia din buc parca sunt intr-un fel de confrerie secreta si nu vor sa scrie nimic pe forum. imposibil sa nu stie
nici aici la mine la tgv nu se aude nimic.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

camiza79
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Tue Oct 24, 2006 4:40 pm

Postby camiza79 » Mon Mar 05, 2007 4:56 pm

Singura chestie care se zvoneste e c-ar fi sigur trunchi comun si sa asteptam pana pe 15 martie....Cei care stiu mai multe din Buc sa anunte.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Mar 05, 2007 5:20 pm

alooo bucurestiul, se aude?
imposibil sa nu fi fost nimeni la intalnirea aia cu decanul de acum o saptaman din amfiteatrul mare?
hai nu ne lasati asa in ceata.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon Mar 05, 2007 5:52 pm

kooksee wrote:alooo bucurestiul, se aude?
imposibil sa nu fi fost nimeni la intalnirea aia cu decanul de acum o saptaman din amfiteatrul mare?
hai nu ne lasati asa in ceata.


a existat asa ceva?
contesting is a life style

User avatar
sidocatalina
Posts: 3
Joined: Sun Mar 04, 2007 11:01 pm
Location: craiova

Postby sidocatalina » Mon Mar 05, 2007 6:00 pm

caut si eu ancarul in format pdf,ma puteti ajuta? thnx :wink:
When you get to the end of your rope, tie a knot and hang on!

User avatar
deiu
junior
junior
Posts: 50
Joined: Thu Apr 27, 2006 9:35 am
Location: cluj napoca
Contact:

Postby deiu » Mon Mar 05, 2007 6:13 pm

cristinasoare wrote:lista de la cluj

nu te supara de unde ai propunerea?, pe linga faptul ca e identica formularea de la sfirsit cu cea de la constanta sau craiova mai si stiu ca ultimele subiecte nu s-au propus(cel putin in varianta care o stiu eu) si ca mai era si dispensarizarea gravidei.(dar cine stie poate au modificat-o subit) :twisted:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Mar 05, 2007 6:15 pm

dispensarizarea gravidei e util de stiut
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

bucuresti

Postby woody » Mon Mar 05, 2007 6:17 pm

consi wrote:sa va zic noutatile de la iasi:
cica nu se baga nelson, nici harry 16
dar in schimb se baga schwartz.
asteptam si noi sa vedem lista oficiala. dar , fara suparare, este imposibil ca bucurestiul sa nu fi fost anuntat de nimic!


sa va zic o treaba colegii nostrii din bucucresti sunt impartiti in tabere iar cei care stiu f multe nu spun nimik intrucat sunt fii sau fiice de doctori si vor sa invete , sa aiba un avans in fata celorlalti intrucat anu asta nu se stie dc se mai poate intra ca asistent unversitar fara rezi luat si asa isi acopera si ei spatele, hehehe ce imi aud mie urechile de la colegii mei din buucresti vi sar face greata, cica au fost niste sefi de serie la mai multe sedinte pt rezi dar nu tin decat pt ei informatiile ,,,......in concluzie traiasca decanul de la constanta care macar a dat studentilor lista aia chiar dc e ceva provizoriu macar atat om merita si noi ca de nu am fi noi studentii ma intreb profii ar mai avea sevici dar fiecare :evil: :twisted: cu .....el ...e.tc. :twisted:

User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Mon Mar 05, 2007 7:49 pm

Woody, cum e vremea la Sibiu de cand te-ai mutat in Bucuresti?

cristinasoare
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Jan 31, 2007 8:25 pm
Contact:

Postby cristinasoare » Mon Mar 05, 2007 8:57 pm

cristinasoare wrote:
lista de la cluj

nu te supara de unde ai propunerea?, pe linga faptul ca e identica formularea de la sfirsit cu cea de la constanta sau craiova mai si stiu ca ultimele subiecte nu s-au propus(cel putin in varianta care o stiu eu) si ca mai era si dispensarizarea gravidei.(dar cine stie poate au modificat-o subit)


Lista e cea de la Cluj, in forma in care am primit-o si eu pe mail (o mai am si .jpg, diferenta intre cele doua fiind ca la cea atasata de mine apare in plus gusa endemica, in rest sunt in aceeasi ordine, aceleasi pagini, aceeasi bibliografie - varianta .jpg este cea prezentata oficial studentilor de la Craiova ca si propunerea Clujului).
Dispensarizarea gravidei apare insa in lista propusa de Craiova. Iar ca si formulare de la sfarsit nu sunt identice, UMF Craiova a propus ca si bibliografie Harrison 14, Schwartz, Angelescu, Rebedea, Ciofu si Ancar, fara a fi necasar sa se traduca nimic. Lista de la Constanta nu am vazut-o, nu pot sa spun daca seamana sau nu.


Cristina Soare

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Postby oya » Mon Mar 05, 2007 9:36 pm

deiu wrote:
cristinasoare wrote:lista de la cluj

nu te supara de unde ai propunerea?, pe linga faptul ca e identica formularea de la sfirsit cu cea de la constanta sau craiova mai si stiu ca ultimele subiecte nu s-au propus(cel putin in varianta care o stiu eu) si ca mai era si dispensarizarea gravidei.(dar cine stie poate au modificat-o subit) :twisted:


Formularea de la sfarsit e identica pentru ca este de fapt o singura lista de propuneri. Ea a fost elaborata la intalnirea rectorilor, de catre domnii profesori. Ceea ce au facut studentii cand au fost consultati, a fost doar sa aleaga, acolo unde existau 2 variante in bibliografie, intre o carte sau alta. Normal ca toata lumea a vrut Harrison 14, intre Ciofu si Nelson normal ca s-a ales Ciofu, iar acolo unde exista varianta intre Schwartz si Angelescu, studentii au ales Angelescu.
Faptul ca sunt putine subiecte la chirurgie sau ca lipsesc altele, de pilda dispensarizarea gravidei, e pentru ca asa au hotarat profesorii la acea intalnire, insa daca studentii doreau neaparat sa fie introduse anumite subiecte le puteau propune urmand a fi discutate.

andy_a
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Feb 21, 2007 7:19 pm

Postby andy_a » Mon Mar 05, 2007 9:39 pm

Salut! La noi in Mures se spune ca nu se va schimba anul acesta nici Angelescu, nici Harri 14. Si la fel stim si noi ca pana pe 15 martie vor da tematica.

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon Mar 05, 2007 10:04 pm

camiza79 wrote:Cei care stiu mai multe din Buc sa anunte.


in bucuresti umbla un zvon cum ca anul asta nu se mai da deloc rezidentiat, ca si-asa spitalele sunt suprasaturate de rezidenti, iar in felul acesta va fi si destul timp sa se pregateasca skimbarea pentru editia 2008 si sa fie anuntata din vreme. iar in 2008 se vor scoate tot ateatea locuri la concurs ca si pana acum, dar cu salarii duble pentru rezidentii de anul I

sursa sigura ;)
contesting is a life style

camiza79
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Tue Oct 24, 2006 4:40 pm

Postby camiza79 » Mon Mar 05, 2007 10:09 pm

Si cum se cheama sursa sigura?
Mama Omida si globul de cristal? Vad ca unii sunt cu bascalia azi :D

User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Mon Mar 05, 2007 10:30 pm

camiza79 wrote:Vad ca unii sunt cu bascalia azi :D

Nu e nimeni cu bascalia! Din contra,iti spun ceva,da'ramane intre noi, se zice ca vom da rezi si din Ranga si din Zagrean (daca l-am avut si la admitere...) :wink:

camiza79
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Tue Oct 24, 2006 4:40 pm

Postby camiza79 » Mon Mar 05, 2007 10:52 pm

Eu propun din Gherasim. Daca tot ne intoarcem inapoi :wink:

camiza79
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Tue Oct 24, 2006 4:40 pm

Postby camiza79 » Mon Mar 05, 2007 10:54 pm

Scuze pt greaseala facuta .:oops:

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Mon Mar 05, 2007 11:06 pm

eu am auzit ca vor sa bage 30% din nota, proba practica cu pacient 8)
all good things come to an end

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Mon Mar 05, 2007 11:10 pm

Eu zic sa ne calmam cu totii, sa luam 1 Xanax( dc nu da rezultat,putem lua tot tubul)cumparam vineri VM, poate publica programa mai rpd, dc nu, continuam cu cate 1 Xanax pe zi si mai incercam si vinerea viitoare sa cumparam VM.
Dc nu publica nici atunci, mergem la OTV si facem show :twisted:
all good things come to an end

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Mon Mar 05, 2007 11:25 pm

:lol: :lol:
Life's not fair, get used to it

User avatar
Medex
elder
elder
Posts: 550
Joined: Sun Oct 08, 2006 1:34 pm
Location: S.N.S.P.A.

Postby Medex » Mon Mar 05, 2007 11:55 pm

crisalia wrote:Dc nu publica nici atunci, mergem la OTV si facem show :twisted:


Pierde imed-ul drepturile de autor! :D


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests