Catalizatoare.

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 6:30 pm

mah la raschetat nu renunta vecinii mei care-si rotopercuta casele de la inceputu` verii.
da`abstinenta inseamna no partner, no hand-action. si nu am vasut pe nimeni sa dea ortu de la asa ceva. ei, acum ma refer la fete, ca la voi nu am opinie nici pro nici contra 8) desi cunosc abstinenti foarte eficienti intelectual :wink:

eu vreau sa ma "specializez"in avp :P
medicale sau chirurgicale ??
mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
ciocalteu_PRM
senior
senior
Posts: 281
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:04 pm
Location: Bora Bora babyyy!!!!
Contact:

Postby ciocalteu_PRM » Wed Aug 29, 2007 6:33 pm

MyRy wrote:faza cu verificatu` forumului e buna. mai te enervezi, mai il snopesti pe vr`unul la bataie.. virtuala. Mie imi place sa intru pe net pt tot ce e non-medical caaat mai raaar. nici nu mai stiu ce mai am prin blog.

sex? consum de energie inutil. e mai buna abstinenta cam vreo 3 luni before rezi :lol: sa vedem daca tine asta


Abstinenta? Da ce,suntem ca fotbalistii in cantonament? :D . Daca nici acu nu o facem,la tinerete, atunci cand??
" In spatele fiecarui barbat puternic exista o femeie... care ii cheltuie banii"

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 6:35 pm

mai, problema ta.
fiecare facem ce vrem doar suntem in democratie, nu? :)
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
2much4you
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:41 pm

Postby 2much4you » Wed Aug 29, 2007 6:43 pm

mai bine ai practica abstinenta de la postat :twisted:

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 6:46 pm

e chestia aia:exista 2 tipuri de barbati:cei care o fac si cei care nu recunosc
arata'mi te rog un intelectual din asta "non"care in fata unei poze mai "asea" sta linistit calm..si continua sa fie la fel de eficient intelectual :D :D :D
cat despre Avp...sa nu uiti sa iei si un colt (nu e colţ e Colt..un chistol)...ca daca nu ai facut glontul si cadavru...colt'u te scapa :P :P
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
ciocalteu_PRM
senior
senior
Posts: 281
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:04 pm
Location: Bora Bora babyyy!!!!
Contact:

Postby ciocalteu_PRM » Wed Aug 29, 2007 6:52 pm

Cyph3r wrote:e chestia aia:exista 2 tipuri de barbati:cei care o fac si cei care nu recunosc
arata'mi te rog un intelectual din asta "non"care in fata unei poze mai "asea" sta linistit calm..si continua sa fie la fel de eficient intelectual :D :D :D
cat despre Avp...sa nu uiti sa iei si un colt (nu e colţ e Colt..un chistol)...ca daca nu ai facut glontul si cadavru...colt'u te scapa :P :P


Era un topic cu viata sexuala a studentului la medicina. A murit demult. Acu inteleg de ce. :P
" In spatele fiecarui barbat puternic exista o femeie... care ii cheltuie banii"

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 6:58 pm

abstinenta de la postat? cand mi-o da tridentz lectii poate :lol: :lol:


la faza cu barbatii abstinenti nu vorbi fara sa stii. da, femeia e mai dezbracata in era noastra dar nu sunt toate exciting.
eu as face un club al abstinentilor, idee furata de la Badea el fiind invitat de onoare. chiar trebuie sa ai viata sexuala non-stop?
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
2much4you
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:41 pm

Postby 2much4you » Wed Aug 29, 2007 7:01 pm

bai MyRy... chiar devii plictisitoare cu posturile tale de femeie NF...

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 7:02 pm

sunt chiar 2much4you ? :lol:
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Wed Aug 29, 2007 7:03 pm

Ideea e ca sexul e bun, da' la sfarsitul zilei, nu trebuie in nici un caz folosit drept catalizator.

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 7:03 pm

MyRy wrote: da, femeia e mai dezbracata in era noastra dar nu sunt toate exciting.
eu as face un club al abstinentilor, idee furata de la Badea el fiind invitat de onoare.


da..asa e..daca schimbi ambalajul nu inseamna ca schimbi si continutul..:D
da..Badea rulz...imi place cand se ia de CNA (si cu tricoul rosu cu amenda:D) si de Basescu...
da....relaxanta e emisiunea lui...intre 2 procente si un slogan:" asta ne ocupa tot timpul" :D :D
dar de clubul abstinentilor..c'mon..pai si voi ce faceti...si asa suntem pe cale de disparitie..daca ne mai punem si pe abstinenta cine va mai face voua cafeaua de dimineatza drept rasplata????
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Wed Aug 29, 2007 7:08 pm

Uite, eu acuma am profitat de faptul ca prietenul meu a plecat pana la bucatarie cu nu stiu ce treaba si a lasat calculatorul liber. Asa ca am scris repede acest mesaj pe forum. A fost ca o masturbare scurta. Cred ca are oarecum legatura cu discutia.

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 7:10 pm

cipr, esti tare! adik cool, nu intelege gresit :lol:
nu e vb de abstinenta ca slujba de medic, o faci pana la adanci batraneti.
eu zic ca se face prea mult tam-tam din ceva zuper pt o femeie si relax pt barbat. saracul sex e ridicat de la rangul de necesitate fiziol la drog fara care nu poti sa mai privesti persoana de langa ca pe o fiinta, ci ca pe un amalgam de hormoni.
tot ce am scris aici se refera la un echilibru. sau cum spunea un valoros al bisericii ortodoxe( hai sa intram si in acest aspect)-Arsenie Boca :"nici abuz, nici refuz/glicogen si oxigen".
da`nu vreau sa dau lectii nimanui. am spus si ma repet: faceti ce vreti!
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 7:35 pm

ms ms myri..desi ma cheama cristi nu cipr...cyph3r e aliasu de cand eram bun la decodari de servere in windows nt4.0 (bune vreumuri)
cat despre sex asa e...se ajunge de la "doar placere si procreere" la sex pe datorie sau doar pentru a aduce ceva nou in viata de zi cu zi
da..trebuie sa existe un echilibru ca stressul acumulat in timpul cetitului trebuie sa fie echilibrat cumva...acu fiecare cu metodele lui care la randul lor trebuie echilibrate..ca nu poti dupa ce ai scapat de stress sa o (il) trimiti la plimbare..jet ca eu am de citit..mai dai o tigara de dupa..
deci de aia poate e buna masturbarea...tie nu tre sa iti multumesti ptr o treaba bine facuta:P :P
dar asta e alta discutie.pe alt topic..sau la o cafea :P
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 7:55 pm

ntz, ca ma facui cu o cafea :lol: adica nici nu tre sa promit ca o sa urmeze o tigara de dupa :P . ms.
uite cristi -fain nume- sau cyber ca te tot stii la servere.. chiar crezi ca bomba hormonala din tine nu te lasa sa inveti? ca bunaciunea de langa tine tre sa te "ajute" sa depasesti o oarecare eroare in sistem ca asa ai fost setat de la natura ca fiind in superaction? si daca "ea" e lipsa mere si un surogat cu semnatura personala?
dar, da tema de catalizator in viata e pe alt topic, sau in alta viata! :wink:
si unde am scris"tu"= oricine.
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 8:03 pm

bine...sa nu uiti sa mentionezi daca vrei cu lapte sau fara, cu zahar sau cu aspartam..:p
de'ar fi vreo bomba hormonala langa mine ar mai fi o treaba dar din pacate stau cam pe janta de juma de an..dar nici inainte nu ma deranja cand aveam inca o durere de cap pe langa invatat deci nu imi imaginez ca si acu ar fi fost o problema..cum am putut invata in sesiuni nu vad de ce nu as putea invata si acu..
cateodata e suficient si un sg gand si gata invatatul
:oops: :oops:
dar revenind...ideea e ca hormonii, lipsa de chef, de pasiune de a invata trebuie compensate cumva....uneori ajunge doar supresia mentala..alteori tre sa ii dai si corpului ceea ce cere..ca daca pe el nu il ajuti nici el nu va tine cu tine cand ai nevoie de el
asta asa k sa zic asa complet general vb...aici incluzand si ciocolata, baile cu muuulta spuma, dusurile de 4h, counteru, certile pe forum..si mai adaugati voi care mai stie
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 8:10 pm

dificil, mah cu tine!
pe cine vrei sa convingi ca ai dreptate? :lol:
eu zic ca de la gand incep tate. dupa discutia de aici ce promiti ca faci, ha? :? ca doar atatea ganduri si idei .. un dush cu spuma? sau torni 50 de matanii si 3 ture de stadionu lu ghencea?

care aspartam? la cat de mult sunt iubita p-acia ma astept la forlax+verde de..floreasca in caffa :roll:

la tine cucoana e durere de cap? mah, iti spun eu ca n-ai nimerit bine. putea fi si mai .. :lol:
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 8:15 pm

ma duc sa fac de mancare..nu de alta dar cafeaua de seara imi sapa prin peretele stomacului de abia scriu la tastatura
daca vrei niste forlax sau fortrans doar spune asa..
ce nu face un gentleman ptr o lady :D :D :D
daca vrei gasim si niste cianura..stiu pe cineva care lucreaza in industria celulozei
vb aia..sic volo, sic dei

Nu...e durere de cap, portofel, in p***, in cot

asta e.. :D :D :D
Last edited by Cyph3r on Wed Aug 29, 2007 8:22 pm, edited 1 time in total.
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 8:20 pm

mai, de o moarte mor, macar sa fie unicat. stai sa-mi las prin testament uzeru la inca vr`unu care ma iubeste. sau lasa-ma sa-mi dau rezi si sa ma scot din abstinenta. inca o data pana mor :shock:

ah, incep sa cred ca ti-s draga :oops:

marsh la gatit! ce-mi faci bun?

asa ca sa-mi cresc stima de sine.. pe mine nu ma intere portofelu, mere si un cot mai nabadaios sau linistit cum o fi, da` sa gateasca bine :P
Last edited by MyRy on Wed Aug 29, 2007 8:26 pm, edited 1 time in total.
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 8:25 pm

nu draga..gatesc doar ptr o singura persoana
fac niste paste cu sos..ceva rapid
cat despre celalalt draga..nu nu...nu's genu de barbat caruia ii plac don'shoare care asteapta un deadline k sa intre in rand cu lumea...fie ala rezi, casatoria, fat frumos..
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 8:27 pm

:lol: :lol:
atunci ce preferi? un liveline? eu de cand te astept, scumpiciu! da` vii cu carutza?

pune inca vr`o 3 paste in plus. sunt la cura de fainoase.
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 8:33 pm

nu..prefer mijloacele ce functioneaza cu derivate de petrol nu cu furaje
cand va fi..daca e....am sa iau un taxi..din ala Maxi-taxi
3 paste doar...geez esti usor de intretinut..sigur manaci disociat...vezi poate te prind ca mananci niste mere ca asta e..rupem legatura
cat de liveline..e...nu sunt mari sanse..eu sunt mai conservator.prefer un liveBED
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Wed Aug 29, 2007 8:38 pm

foarte cuceritor! :shock: ma duci cu motoreta la stadiu de livebadgirl? try some vanilla daca flori n-ai bani.
chiar nu sunt scumpa la bani. poti sa-ti ridici vila de pe urma mea.si cotetz pt laica. asa fac conservatorii. surpriza! sunt si eu de moda veche si nu-mi plac barbatii care n-au limita la radar. dar tu parca nu.. ;; )
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Aug 29, 2007 8:46 pm

daca aveam bani...crezi ca mai stateam pe forum/invatat aberatii/mancat paste??
deci da..vanilla daca e...dar in inghetata..in rest cam iesi din curentul "conservationist"
vila si cotet..hehe..nici chiar conservator middle age...hai o ferma si apartament 4 camere pe Victoriei..
in rest..the sky is the limit..nu un radar..ala e ptr aia ce folosesc drumurile conventionale....de ce sa conduci o masina cand poti sa fumezi si sa zbori :D :D :D
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
angel
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:43 am
Location: Constanta

Postby angel » Thu Aug 30, 2007 9:09 am

altul este subiectul :)

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Thu Aug 30, 2007 9:25 am

da, sa revenim la adevaratele catalizatoare pt SNC.
dintre ceai verde si ceai negru ce ma sfatuiti? (ambele ingalbenesc dintii, dar nici cofiu' nu e mai prejos, mi-am luat si tratam de albire a dintilor si beau cu paiul :D ).
iar cand va plictisiti de invatat si va doare fundul (sau partea anatomica pe care va sustineti cand invatati) de la stat in fotoliu sau unde invatati voi, dansati, domne, daca tot sunteti lejeri si nu iesiti din casa la o plimbare macar. aveti si muzica, si miscare.
acu' introduc niste "love is gone" :P

qsa
senior
senior
Posts: 168
Joined: Sun Apr 29, 2007 12:56 pm

Postby qsa » Thu Aug 30, 2007 9:34 am

Ceai verde! Nu stiu daca e doar placebo, dar dupa o ceasca nu imi mai e somn, lene si nici foame... Plimbarea in parc,cu certitudine..seara...cat mai tarziu...De dansat...incearca Lambada...
Si daca mai sunt si altii care mai invata pe muzica, recomand Enya si Ocarina si in pauza un rock-uletz pentru suflet si minte.
Daca eu nu va vreau,voi de ce ma vreti?!

http://www.youtube.com/watch?v=ETPo6hOo9E0

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Thu Aug 30, 2007 1:19 pm

Cyph3r wrote:daca aveam bani...crezi ca mai stateam pe forum/invatat aberatii/mancat paste??
deci da..vanilla daca e...dar in inghetata..in rest cam iesi din curentul "conservationist"
vila si cotet..hehe..nici chiar conservator middle age...hai o ferma si apartament 4 camere pe Victoriei..
in rest..the sky is the limit..nu un radar..ala e ptr aia ce folosesc drumurile conventionale....de ce sa conduci o masina cand poti sa fumezi si sa zbori :D :D :D


mah, catalizatorul cel mai bun e sa fii tu insuti, chiar si cu buzunaru gaurit. om sa fii! +/- vila :lol: da`eu vroam o coliba intr-o padure fermecata. faceam naveta la spital. dupa catalizatoare.
asta ca sa ne mentinem la subiect.

ceai negru da palpitatii. eu sunt tare constransa de asemenea efecte adverse si desi mai trec inca prin rebound-ul cafelei, in loc de aspirator- matura cea fermecata! mama e minunata de casa lucie cand vine de la servici :P
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Thu Aug 30, 2007 3:10 pm

MyRy wrote: mah, catalizatorul cel mai bun e sa fii tu insuti, chiar si cu buzunaru gaurit. om sa fii! +/- vila :lol: da`eu vroam o coliba intr-o padure fermecata. faceam naveta la spital. dupa catalizatoare.
]

Asa e..un state of mind brici e cel mai bun catalizator. clar cu totii avem si momente de urat gras si neiubit de nimeni intr'o stare constanta de inutiliate dar trec..
revenind cafeaua, ceaiul negru (acel 'tea Earl Grey hot" al lui Picard din Star Trek) sunt doar neo-adjuvante in mentinerea spiritului
cat e substanta activa sau placebo asta tine de fiecare..eu unul abia articulez cuvintele dimineata daca nu introduc o cana de cafea cu lapte..vb doar in aham, ihim si hmm..abia dupa prima gura de cafea incep propozitiile rostite sa aiba si un subiect si predicat (bine nush cat e placebo si cat e glucoza din zahar)
deci..spor la invatat tuturor
P.S. Myry vrei sa fii batrana din padurea fermecata la care venea Scufita, Cosanzeana din vf turnului incojurat de padure, frumoasa din padurea adormita sau doar plain romanca ce are o cabana in Predeal :P
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Thu Aug 30, 2007 3:29 pm

natz batrana la el! oi avea eu niscai fire argintii da`alea-s de la inteligenta, mah! eu-s ileana si alba-ca-zapada ca nu m-o furat soarele prea mult vara asta.
si poate ma enervez si dau o spargere la bnr pt vila din predeal :lol:

am o prietena care a luat piracetam. nu vreti sa va spun ce modificari de personalitate a prezentat. nu sunt de acord cu aceste droguri!
medicale sau chirurgicale ??

mi-am "vandut" nick-ul!

User avatar
miknik
senior
senior
Posts: 138
Joined: Sat Dec 02, 2006 3:04 pm
Location: www.imed.ro

Postby miknik » Thu Aug 30, 2007 10:17 pm

MyRy wrote:
am o prietena care a luat piracetam. nu vreti sa va spun ce modificari de personalitate a prezentat. nu sunt de acord cu aceste droguri!


de ce nu ne spui?
monika

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Thu Aug 30, 2007 10:29 pm

vrajeala.prietena ta a dat vina pe piracetam pt tulbarari deja avute, si acutizate cine stie de ce pms-uri mai puternice si alte frustrari adiacente.
Red Apple

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Aug 30, 2007 10:38 pm

ce pms-uri si frustrari? rezidentiatul nu e destul? mie mi-a acutizat toate tulburarile de personalitate posibile si inca n-am inceput sa ma stresez prea tare

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Thu Aug 30, 2007 10:43 pm

si tu crezi ca de la piracetam e? :lol: :lol:

deci tu erai prietena.....
Red Apple

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Aug 30, 2007 11:02 pm

nu piracetamul era, rezidentiatul cauza tulburarile de personalitate :)
piracetam nu iau, doar cafea, cola si ness+cola
- cafea cand vreau sa invat tacticos,
- cola cand mi-e sete si cand vreau sa invat invartindu-ma prin camera
- ness+cola cand n-am nici un chef sa mai invat si ma gandesc sa renunt la rezi

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Thu Aug 30, 2007 11:08 pm

MumaPadurii wrote:nu piracetamul era, rezidentiatul cauza tulburarile de personalitate :)
piracetam nu iau, doar cafea, cola si ness+cola
- cafea cand vreau sa invat tacticos,
- cola cand mi-e sete si cand vreau sa invat invartindu-ma prin camera
- ness+cola cand n-am nici un chef sa mai invat si ma gandesc sa renunt la rezi


:) e buna asa o clasificare a drogurilor bagate in organism
eu nu beau ness cu cola ca motorul intra in a-4-a instant si imi sare pulsul la 120 scurt si constant
eu beau cafea cu lapte dimineata, ceaiuri intre cele 2 cafele, o cafea "lingura băţ" non latte la ora 5 si o cana de lapte seara inainte de somn
se pare ca merge asa...
nu piracetam..astept sa fac dementa intai
aa..din cand in cand pepsi twist cu gheata cand afara termometru se topeste
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Aug 30, 2007 11:14 pm

Cyph3r wrote:eu beau cafea cu lapte dimineata, ceaiuri intre cele 2 cafele, o cafea "lingura băţ" non latte la ora 5 si o cana de lapte seara inainte de somn

Da, interesant, cafeaua de dimineata te trezeste (si laptele pica bine pentru stomacul gol), ceaiurile dintre (ceai verde?) te mentin, cafeaua tare de la 5 iti da un boost pt restul zilei, iar lapticul te ajuta sa dormi dupa atata cafea si invatat.
Pare interesanta reteta ta, am s-o incerc si eu, ca pana acum am ingerat cofeina total dezorganizat.

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Thu Aug 30, 2007 11:52 pm

si eu am incercat diferite retete...dar asta se pare ca imi prieste cel mai bine
eu sunt si un mare bautor de lapte...sunt zile cand trec si de 1litru
eu nici nu prea mananc..mananc o data in zi si atunci ca mi'e foame rau..asa ca laptele ala e pe post de sursa de calorii
Ceaiul..depinde..verde..negru..fructe de padure...le tot variez...
Acu sunt pe Earl Grey si sunt innebunit dupa el..il las cum scrie la carte..15 min acoperit...intr'un ceainic de sticla...
:wink: :wink:
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Thu Aug 30, 2007 11:55 pm

Hm... ceainic de sticla n-am, da' pot sa pun o cana de sticla la microunde

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Fri Aug 31, 2007 12:30 am

MumaPadurii wrote:Hm... ceainic de sticla n-am, da' pot sa pun o cana de sticla la microunde

nu e doar temperatura ci si faptul ca sta asa inchis se concentreaza aroma etc etc
daca tot suntem la catalizatoare..eu imi aleg, cam la 2 sapt(initial era la o saptamana dar parca pierdeam prea mult timp din 7 zile una dusa)o zi sau jumatate de zi in care sa stau degeaba/ma uit la filme/vizite la prieteni (medicinisti sau nu).Initial citeam si beletristica dar nu puteam sa las cartea jos si sa ma apuc de harry (ma gandeam ce urmeaza sa se intample, imi imaginam scene, feţe etc etc) si am renuntat.
am observat ca treaba merge mai bine (evidence based :D :D ) decat sa introduc cocs pe banda rulanta..subiect dupa grila dupa subiect dupa cafea/somn
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests