Schimbarea TIPULUI deGRILE pt Rezidentiat vizata pt acest an

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat

Cititi primul post/mesaj INTEGRAL si apoi raspundeti

Poll ended at Wed Jun 13, 2007 3:44 am

DA, sunt de acord/sustin introducerea din acest an
22
30%
In principiu sunt de acord, insa din 2008 si nu de acum
14
19%
NU, nu sunt de acord cu introducerea in urmatorii 2 ani
34
46%
Mi-e indiferent
4
5%
 
Total votes: 74

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Mon May 28, 2007 11:40 am

trident wrote:nu vreau sa te superi pe mine, stefan, dar trebuie sa accpeti once and for all ca nu doreste nimeni ce doresti tu, si ca de 2 luni incoace risti sa pici in penibil

fara suparare


mie mi se pare ca exista un simt ridicat al responsabilitatii pe care noi nu stim sa-l recunoastem in actiunea lui Mickey. asta e parerea mea, desi nu-l cunosc deloc si sper sa nu o dea pe mandrie cu ce scriu io p-acia :idea:

cea mai buna reactie la sondaj cred si eu ca ar fi la cei care gusta stress-ul examenelor finale: anul 6. eventual si anul 5.
si de asta ar trebui sa se ocupe si reprezentantii ssm-urilor, nu? :idea:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon May 28, 2007 11:53 am

da, lucrurile ar tbui rezolvate desigur institutionalizat si MUSAI CU CONSULTAREA CANDIDATILOR, prin aceasta intelegand STUDENTII.

desigur, ssm-urile sunt raspunsul.

oricum demersul este laudabil (si cand zic eu vorba asta nu inseman :)) de bine) dar nu trebuie condus asa.
aprerea mea.


nu rezidentii sunt cei ce pot opera modificarea, nu sunt entitled moral vorbind, ei sunt cei care au laut deja exam, ci cei care se pregatesc sa-l dea


best of luck

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon May 28, 2007 11:57 am

a s eintelege ca forumul NU este reprezentativ pt o initiativa de acest gen. nici nu inteleg insistenta intr-un mediu care oricum e nepotrivit.

mickey (aka stefan) e super tare si are idei (unele bune asta nu-parerea mea) dar trebuie sa aibe si oamenii cu care sa le faca si sa se initieze neshte masuri care sa gaseasca adeziune pe bune in randul celor pe care vrea sa-i ajute

otherwise mi se pare ca suna a mesianism

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Mon May 28, 2007 12:18 pm

trident wrote:a s eintelege ca forumul NU este reprezentativ pt o initiativa de acest gen. nici nu inteleg insistenta intr-un mediu care oricum e nepotrivit.

mickey (aka stefan) e super tare si are idei (unele bune asta nu-parerea mea) dar trebuie sa aibe si oamenii cu care sa le faca si sa se initieze neshte masuri care sa gaseasca adeziune pe bune in randul celor pe care vrea sa-i ajute

otherwise mi se pare ca suna a mesianism


mesianism. nu asta a schimbat lumea in mai bine ?
da, aici este un mediu nepotrivit care poate sa-ti taie toata vlaga. si sa mai tinem cont ca nu toata lumea s-a trezit din lumea searbada a celor 6 ani , din frustrare si lipsa de loialitate fata de un crez si de cei care impartasesc crezul si vorbesc si ei ceva neconcludent din focul ascuns al cugetului.
lasand sentimentalismele profunde :P daca se schimba poate fi mai bine, dar cu peritonitele toata lumea o sa aiba problems! :D

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon May 28, 2007 2:48 pm

esti varza. unue messiah altul e delirul mesianic. vezi cei 6 ani si lipsa de crez in medicina. varzo

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Mon May 28, 2007 5:47 pm

trident wrote:esti varza. unue messiah altul e delirul mesianic. vezi cei 6 ani si lipsa de crez in medicina. varzo


ce vorbesti, mama-conopida !? erau 2 idei cu acelasi subtrat. multe in viata se bazeaza pe crez dar nu pari sa vrei sa deliram filozofic despre noncomplinata intre criteriile sociale si cele personale! ( ai inteles ceva? :))

si nu esti matale in masura sa imi critici crezul medical, fie el si aparent delirant. daca nu era asta de mult imi bagam tocurile in ea cariera medicala :P

haolehau, tu macar te stii cine esti, uai? ai vr`un crez? altul decat sa sacai oamenii? sau asta te provoaca la cunoastere? ptiu. ma simt cotropita de cunoasterea-ti inalta. :roll:

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon May 28, 2007 8:56 pm

trident wrote:nu vreau sa te superi pe mine, stefan, dar de 2 luni incoace risti sa pici in penibil


esti penibil daca ai impresia ca nu a picat
contesting is a life style

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Mon May 28, 2007 10:00 pm

e...a picat, n-a picat, oricum nu e REDUNDANT! :lol:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon May 28, 2007 11:38 pm

pentru unii mai batuti in cap, ca astia de ep topicul asta, daca nu esti redundant nu reusesti.
go micky.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon May 28, 2007 11:40 pm

go conopida

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Mon May 28, 2007 11:58 pm

go veveritza!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue May 29, 2007 12:41 am

go castravete!

User avatar
mickeygreen
senior
senior
Posts: 411
Joined: Thu Sep 23, 2004 3:45 am
Location: Bucharest ROMANIA
Contact:

ANUNT

Postby mickeygreen » Mon Jun 18, 2007 2:05 am

Proiectul cu schimbarea tipului de grile la rezidentiat pt acest an a fost ABANDONAT (din partea mea), din motive de: tardivitate, inoportunitate, impotrivire si/sau dezinteres al celor implicati. Deci fiti linistiti in aceasta privinta, nu va mai fac "probleme".

SPOR LA STUDIU!
Pana la urma unde ne intanim sa dam rezu, la Bucuresti? Sau le mai vin si alte idei "de succes" alora de la MS (am auzit ceva de impartire pe litere, complet aiurea)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Jun 18, 2007 12:50 pm

mie nu mi se pare asa aiurea asta cu literele.
o solutie buna zic eu ar fi ca cei al caror nume incepe cu a sa dea la arad, cei cu b la buzau, cu c la caciulata, etc. eu, cu p sigur dau la pucioasa.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Mon Jun 18, 2007 1:12 pm

am vorbit cu Mănoiu sa-ti rezerve o celula :lol:
contesting is a life style

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Mon Jun 18, 2007 1:51 pm

eu dau la constanta , in cazul asta.
tibi, esti binevent.
ps: si tibi e cu c.ca si mine. :D

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Mon Jun 18, 2007 4:53 pm

latvia wrote:
ps: si tibi e cu c.ca si mine. :D


nooo, Tibi e cu T deci el da la Tartasesti! :lol: :lol: :lol: bombonel il asteapta cu bratele deschise :lol:
Am luptat pentru interesele poporului! Am gresit? N-am gresit!

Jur in fata lui Dumnezeu si in fata tuturor romanilor ca voi face ca Romania sa straluceasca precum soarele sfant de pe cer!

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Mon Jun 18, 2007 10:31 pm

bombonel nu era de la cornu?
sau confund io oolele?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Mon Jun 18, 2007 11:23 pm

in tartasesesti s-a nascut si la cornu are ferma de gaini.
sa revenim la topic
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
MyRy
elder
elder
Posts: 943
Joined: Fri May 11, 2007 10:15 am
Location: Lagar de concentrare

Postby MyRy » Tue Jun 19, 2007 1:30 am

hei, neamu meu de moldoveni, care ma luati la xesti? :D

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Tue Jun 19, 2007 9:29 pm

kooksee wrote:in tartasesesti s-a nascut si la cornu are ferma de gaini.
sa revenim la topic

s a notat.
kuxi_pucioasa.
:D

User avatar
mickeygreen
senior
senior
Posts: 411
Joined: Thu Sep 23, 2004 3:45 am
Location: Bucharest ROMANIA
Contact:

Postby mickeygreen » Thu Jun 21, 2007 2:43 am

stateam si meditam la "marea" mea propunere de "reformare" a examenului:

sintetic, n-am propus decat o singura modificare, de bulinutza, daca ne gandim la rece. ziceam in loc de complement multiplu 2-4 in loc de 1-7 macar (care permite si obtinerea unui punctaj nemeritat considerabil din oficiu, se stie asta) ar fi mai bine complement simplu cu 20-25 variante.

restu e discutabil (cum se fac grilele tot ei, mai marii, decid)

ma amuza cat scandal a provocat aceasta pb de bulinutza, care nu s-a dorit decat sa ajute catindatu competent sa reuseasca sa se departajeze de cel mai putin competent.

e si vina mea ca am complicat excesiv lucrurile...

User avatar
mickeygreen
senior
senior
Posts: 411
Joined: Thu Sep 23, 2004 3:45 am
Location: Bucharest ROMANIA
Contact:

Postby mickeygreen » Sat Jul 07, 2007 3:34 am

trident wrote:nu sh ce treaba are nu sh ce amrez, ziceam ca nu vaz de ce s-ar schimba reziul ca vrei matale


(citat din alt topic, care priveste si discutia de aici)

ce legatura are subiectul cu predicatul in aceasta fraza? :lol: de fapt, ce legatura are ce-am zis eu cu ce-ai "inteles" tu?

matale :D vrea ca, daca se face o schimbare, ea sa fie judicios fundamentata, aplicabila si in interesul general.

faptul ca m-am opus schimbarii propuse de MS nu inseamna ca reformez eu rezidentiatul, dimpotriva inseamna ca sunt impotriva unei reforme facute cu un pix pe-un colt de foaie si-un colt de masa.

[a se vedea propunerea cu schimbarea tipului de grile de aici, care a starnit mari controverse apoi s-a repauzat generos prin sertare din lipsa de interes. deci mai incet cu "s-ar schimba reziul ca vrei matale", era gluma, nu?
sa radem deci :lol: ]

daca n-ai inteles imi pare rau, nu-ti mai explic, e deja a 5-a oara, REZI-UL NU SE MODIFICA PT CA ASA VREAU EU, ci pt ca asa vor EI/MS sau altii, eu tot ce pot sa fac e sa "le dau de lucru" amendand competent (asta ramane de apreciat) si argumentat proiectele (daca mi se pare ca nu-s in regula).


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests