A mai cazut o stea!!!!!!!!

coltzul cu dileme
kpsu

A mai cazut o stea!!!!!!!!

Postby kpsu » Fri May 23, 2008 12:27 am

:( :( Dumnezeu sa-l odihneasca pe Alin.Nu l-am cunoscut,dar probabil ca am fost printre putinele persoane care l-a fotografiat,sambata,cu cateva ore inaite sa ajunga in Imparatia Cerurilor.

Chingachgook
addicted
addicted

Re: A mai cazut o stea!!!!!!!!

Postby Chingachgook » Fri May 23, 2008 1:08 am

a cazut o stea ca prostu.
ca sa inteleaga si restul , se dadea c'o motocicleta avand ca echipament o casca si a vrut sa fie rossi in pasaj la lujerului. s-a infipt intr-o masina si a dat ortul la popa pe loc.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

danhia
elite
elite

Postby danhia » Fri May 23, 2008 11:21 am

propun ca userul kooksee sa fie banat pt lipsa de compasiune.
Red Apple

Im
elite
elite

Postby Im » Fri May 23, 2008 1:13 pm

Am observat ca în comunitatea de motociclisti, cam toti sunt îngeri si stele (nu ca altii), iar credinta în Dumnezeu e publica & habotnica la greu. Or fi stiind ei ce stiu.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Fri May 23, 2008 1:22 pm

pe aia cu " nu rula pe autostrada mai repede decat poate ingerul tau sa zboare" o stii?
:P
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

danhia
elite
elite

Postby danhia » Fri May 23, 2008 2:20 pm

brrr.cumplita moarte.
Red Apple

nicoletaghe
senior
senior

Postby nicoletaghe » Fri May 23, 2008 7:32 pm

kooksee wrote:a cazut o stea ca prostu.
ca sa inteleaga si restul , se dadea c'o motocicleta avand ca echipament o casca si a vrut sa fie rossi in pasaj la lujerului. s-a infipt intr-o masina si a dat ortul la popa pe loc.

dc era o ruda/prieten/coleg de-al tau n-ai fi vb asa.... :( :( :(
Alin era colegul meu (anul6), era o pers. extraordinara si invata fff bine, se pregatea din timp pt rezi, avea planuri mari si cu siguranta ar fi ajuns un f bun medic!
nu mai vb fara sa stii despre ce e vb...politia face ancheta, se apre k din parcarea de la moll ar fi iesit o duba fara sa se asigure si i-a taiat calea....si-a pierdut controlul motorului... asa k NUUUse dadea c'o motocicleta !!! :shock: :shock:
La noi in serie e o mare tristete si ne doare si mai tare k vb asa despre o pers pe care n-o cunoasteti :cry: :cry: :cry:
sa-ti fie rusine!!! te vede Dumnezeu!!!sa vedem cum o sa te simti si tu cand "o sa dea ortu popii cel mai bun prieten sau vre-o ruda fff apropiata"
:hate: :hate: :hate:
si la sfarsit, mamotaaa....

Im
elite
elite

Postby Im » Fri May 23, 2008 7:37 pm

nicoletaghe wrote:sa-ti fie rusine!!! te vede Dumnezeu!!!

Uaiii, ce i-ai spus-o ! :shock: Ce prestanta, ce sentimente, ce actori, ce actiune, ce pedeapsa !! :lol:

Melania
elite
elite

Postby Melania » Fri May 23, 2008 7:42 pm

Cine e Alin? Si de ce la 'Facultatea'?

nicoletaghe
senior
senior

Postby nicoletaghe » Fri May 23, 2008 7:47 pm

Melania wrote:Cine e Alin? Si de ce la 'Facultatea'?

Olteanu Alin, Fac. Medicina MILITARA anul 6 :(

nicoletaghe
senior
senior

Re:

Postby nicoletaghe » Fri May 23, 2008 7:50 pm

Im wrote:
nicoletaghe wrote:sa-ti fie rusine!!! te vede Dumnezeu!!!

Uaiii, ce i-ai spus-o ! :shock: Ce prestanta, ce sentimente, ce actori, ce actiune, ce pedeapsa !! :lol:

voua chiar vi se pare atat de amuzant k un tanar de 24 ani, un COLEG (k presupun k toti sunteti medicinisti) a murit intr-un accident tragic??? :shock: :shock:

Riley
elder
elder

Postby Riley » Fri May 23, 2008 8:12 pm

Dumnezeu sa-l odihneasca! :(
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

mamamia

Postby mamamia » Fri May 23, 2008 9:10 pm

Probabil daca imi era si ruda, nu vorbesc de familie, tot nu mi-ar fi pasat. Mi-0ar fi parut rau, dar asta e, si-a facut cu mana lui. Dar totusi avem de invatat din acest accident, viata e scurta si moartea ne asteapta pe toti.

Dumnezeu sa-l ierte si sa ne ierte sufletele pacatoase

PS: Eu daca mor intr-un accident de masina, ca intra un prost in mine, atunci ce sunt?! O stea sau o piftie?!

b3
elite
elite

Postby b3 » Fri May 23, 2008 11:39 pm

Daca viitori/actuali medici considera ca e necesar sa faca misto/critice/judece subiectul asta... Cunoasteti vorba "daca n-ai nimic bun de zis e mai bine sa taci" ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Im
elite
elite

Postby Im » Sat May 24, 2008 12:24 am

nicoletaghe wrote:[...]...
te vede Dumnezeu!!!
[...]

Ma gândesc ca decât sa-i faci necrologul habotnic aici, mai bine te agitai sa-l convingi sa nu-i mai dea 150 prin pasaje. Din timp. Deci las-o mai moale, ca se trezesc destui sensibili sa dea lectii aiurea dupa ce ala da peste Darwin.

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Sat May 24, 2008 3:00 am

nicoletaghe wrote:era o pers. extraordinara si invata fff bine, se pregatea din timp pt rezi, avea planuri mari si cu siguranta ar fi ajuns un f bun medic!

da. abia astept sa mor si eu sa se zica si despre mine vorbe asa frumoase.
stiu aia cu despre morti numai de bine, dar sa ramanem aici la noi pe pamant. sunt convins ca alin acuma sta pe un nor, isi acordeaza harpa si rade de noi.
am fost la mai multe inmormantari de motociclisti decat crezi tu. si daca nu ma insel, si alin a fost la una.
cand te sui pe un RF600 (stii ce e ala?) iti asumi niste riscuri (R ala vine de la "rea").
daca scapa racheta aia pe trotuar in cineva apropiat? asa macar nu a mai luat pe nimeni cu el. (sau daca avea pasagera, murea fata nevinovata).

rip
(rest in pieces)

lazarosa
senior
senior

Postby lazarosa » Sat May 24, 2008 1:19 pm

mi-e mila de voi...cum naiba puteti gandi in halu' asta?
.

ssss
elder
elder

Postby ssss » Sat May 24, 2008 1:39 pm

Fiecare accident e o tragedie pentru familie si prieteni. Eu personal nu am nici un fel de simpatie pentru vitezomani. Daca vrei sa mori, fa-o pe circuit inchis, unde nu omori pe nimeni. Singura parte cat de cat pozitiva este ca ei sunt majoritatea donatorilor de organe.
Reality is an illusion due to lack of wine

Melania
elite
elite

Postby Melania » Sat May 24, 2008 1:42 pm

Ce topic trist...

Cyph3r
elder
elder

Postby Cyph3r » Sun May 25, 2008 11:16 am

cand iti iei un motor din start pleci (mai ales in RO) cu 1/2 de picior in groapa. Daca bagi si cealalta 1/2 de picior (sau tot corpul) depinde cel mai mult de tine. Ca daca ai merge cu 50-60 la ora cu casca de protectie si echipament adecvat nu ai avea probleme. Sunt si motoclisti seriosi. dar cei mai multi sunt teribilisti ce considera ca daca sunt speedy gonzales sunt cei mai tari. Imi pare rau ptr colegul vostru sincer...dar nu foarte. el si-a decis soarta. Stii ce zic urgentistii despre motociclisti: viitorii donatori de organe. si au mare dreptate. De la inceputul anului cu exceptia unei ziariste de la Oradea care a murit prin HSA prin ruptura de anevrism restul erau motociclisti fara casca, fara echipament busiti, eventual cu inca vreo 2 victime la activ.
Am respect ptr motocilcisti..da. Ptr aia cu casca, protectie de titan pe coloana si genunchi si care stau in trafic ca si restul si considera a fi motociclist un stil de viata si iosi traiesc viata pe 2 roti. Ptr restul..abia astept sa plec cu ambulanta la recoltare. ptr ca daca ei sunt tampiti si vor sa moara..sa traiasca altcineva cu organele lor daca ei nu le vor. Sunt atatia pe listele de transplant.
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

i_love_chipmunks
senior
senior

Postby i_love_chipmunks » Mon May 26, 2008 10:08 pm

Unii oameni iubesc viata, se lupta, se chinuie si mor..altii isi bat joc ! asta pentru ca sunt mii de cazuri in care teribilisti mor in accidente de masina, de motocicleta...mama mea de ex a murit in februarie de cancer, s-a chinuit teribil, nu vroia decat sa o tina pana dupa ce termin sesiunea ( am facut o varza ;) si probabil pierd locul de la buget )..si sa vezi atunci ce inseamna sa mori asa, ce inseamna pentru cei apropiati...o sa intelegi cand se intampla pe pielea ta, cand vezi cum toate iti merg rau, ti se inchid toate usile in nas, oamenii sunt rai, nu le pasa de durerea ta. Ma rog ideea era ca l-a mancat undeva, pacat de parinti,rude
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

thinktwice

Postby thinktwice » Tue May 27, 2008 11:32 pm

pentru kooksee

....mi-a parut f rau cand am citit...comentariile tale.
...ca toate celelalte sunt absolut subiective si ma gandesc ca, oarecum, stii ce spui si de ce spui.
insa mi se pare foarte urat ca faci acest lucru...tocmai acum sau cine stie....si acum.
din cate mi-am dat seama l-ai cunoscut pe Alin si vreau sa te felicit pt acest lucru, ai avut norocul sa interactionezi cu o persoana exemplara din toate punctele de vedere, insa se pare ca nu ai ramas cu nimic. Sper, totusi, sa fi avut curajul sa-i comunici parerile personale si lui ( nu de alta, dar cu siguranta ati fi discutat pe baza lor....si nu ar fi trebuit sa-i explici de 2 ori – poate ca acum nu ai mai fi postat astfel de comentarii ) si nu sa fi asteptat un astfel de moment ca sa te poti exprima.

Nu stiu exact in ce masura esti sa judeci in primul rand o persoana si mai ales o situatie de genul asta.Nu ai fost prezent la locul accidentului si nu stii exact cum s-au petrecut lucrurile...nici unul dintre noi nu stie, de altfel – au fost vehiculate numai supozitii, insa nimic concret. Iar daca stii mai multe decat noi, cred ca ne-ar ajuta pe fiecare sa clarificam cum, ce si de ce-ul.

Oricum, stii bine ca, indiferent de lucurile rautacioase pe care le-ai posta, parerea celor care l-au cunoscut nu se va schimba si nici nu va fi influentata in vreun fel, deci rezultatul intentiilor tale va fi aproape nul.

msi

cosmina-gabriela
elder
elder

Postby cosmina-gabriela » Tue May 27, 2008 11:47 pm

tu cine mai esti bre?

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Wed May 28, 2008 12:41 am

thinktwice wrote:pentru kooksee

....mi-a parut f rau cand am citit...comentariile tale.
...ca toate celelalte sunt absolut subiective si ma gandesc ca, oarecum, stii ce spui si de ce spui.
insa mi se pare foarte urat ca faci acest lucru...tocmai acum sau cine stie....si acum.
din cate mi-am dat seama l-ai cunoscut pe Alin si vreau sa te felicit pt acest lucru, ai avut norocul sa interactionezi cu o persoana exemplara din toate punctele de vedere, insa se pare ca nu ai ramas cu nimic. Sper, totusi, sa fi avut curajul sa-i comunici parerile personale si lui ( nu de alta, dar cu siguranta ati fi discutat pe baza lor....si nu ar fi trebuit sa-i explici de 2 ori – poate ca acum nu ai mai fi postat astfel de comentarii ) si nu sa fi asteptat un astfel de moment ca sa te poti exprima.

Nu stiu exact in ce masura esti sa judeci in primul rand o persoana si mai ales o situatie de genul asta.Nu ai fost prezent la locul accidentului si nu stii exact cum s-au petrecut lucrurile...nici unul dintre noi nu stie, de altfel – au fost vehiculate numai supozitii, insa nimic concret. Iar daca stii mai multe decat noi, cred ca ne-ar ajuta pe fiecare sa clarificam cum, ce si de ce-ul.

Oricum, stii bine ca, indiferent de lucurile rautacioase pe care le-ai posta, parerea celor care l-au cunoscut nu se va schimba si nici nu va fi influentata in vreun fel, deci rezultatul intentiilor tale va fi aproape nul.

msi

hai ma, dupa ce murim toti suntem exemplari.
imi pare rau ca pe exemplul lu saracu Alin avem discutii din astea filozofice.
pana una-alta el a murit pe mana lui. eram pe motocicleta, eram in pasaj al lujerul la cateva minute dupa ce a cazut.
pura intamplare. stiu mai multe despre accidente moto decat crezi tu.
aici nu scriu ca sa schimb parerea cuiva. pur is simplu m-am atacat cand am vazut atatea vorbe aiurea, " a cazut o stea" "model", "exemplar" etc.
s-a stabilit destul de clar din masuratorile politiei si din ce era la fata locului cam ce s-a intamplat. toti gresim, el a gresit data asta putin mai mult.

tana
elder
elder

Postby tana » Wed May 28, 2008 2:28 pm

eu am interpretat aia cu steaua in contextul credintei populare ca la moartea fiecarui om cade o stea. adica si daca era o baba urata si neexemplara si fara motoreta tot cadea stea.
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

danhia
elite
elite

Postby danhia » Wed May 28, 2008 2:35 pm

cred ca atata timp cat emiti o parere despre un om se cheama ''judecata'' ca aprecierea e pozitiva - om exemplar- sau negativa tot judecata se cheama ca e. prin urmare dc cineva are dreptul de a judeca si de a emite o parere pozitiva de ce nu ar avea cineva dreptul de a emite una negativa?
Red Apple

Im
elite
elite

Postby Im » Wed May 28, 2008 2:44 pm

Respectele mele pentru persoana care s-a înscris pe forum doar ca sa tina un discurs moralizator ipocrit si patetic. Ce ti-e si cu bocitorii astia universali, mereu mai etici ca altii, gata sa dea lectii de la primul post, frate. :shock:

marmotul
elite
elite

Postby marmotul » Wed May 28, 2008 3:23 pm

gata, nu imi mai iau motor.bine ca nu am avut bani pina acum sa imi iau unul ca ajungeam si eu la fel...in rest ce sa zic- condoleante.
qpepsi.gif

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Wed May 28, 2008 6:06 pm

ajungeai idol post mortem.

lazarosa
senior
senior

Postby lazarosa » Wed May 28, 2008 6:58 pm

bai, ia gata !!!
.

kpsu

Postby kpsu » Thu May 29, 2008 5:19 pm

Pentru kooksee,

"A mai cazut o stea",era o metafora,cu care ti-am atras atentia.Asta era si ideea.Esti malitios!!Mai bine te-ai duce sa depui o floare la mormantul lui.Te pot ajuta,ghidandu-te!!

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Thu May 29, 2008 7:12 pm

numa daca te sui cu mine pe motocicleta

marmotul
elite
elite

Postby marmotul » Thu May 29, 2008 11:12 pm

kooksee wrote:numa daca te sui cu mine pe motocicleta

ce motor ai??
qpepsi.gif

danhia
elite
elite

Postby danhia » Fri May 30, 2008 1:50 am

pe tine s-ar putea sa te ia ca depasesti greutatea. si cica ai si fatza de killer.
Red Apple

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Fri May 30, 2008 2:45 am

razwin2 wrote:

ce motor ai??

mobra

marmotul
elite
elite

Postby marmotul » Fri May 30, 2008 1:22 pm

kooksee wrote:
razwin2 wrote:

ce motor ai??

mobra

si te tzine? nu da rateuri??? :devil:
qpepsi.gif

cosmina-gabriela
elder
elder

Postby cosmina-gabriela » Fri May 30, 2008 1:34 pm

moarte sigura cu Cobra :P

marmotul
elite
elite

Postby marmotul » Fri May 30, 2008 1:47 pm

cosmina-gabriela wrote:moarte sigura cu Cobra :P

pai daca e moarte sigura cu mobra atunci o buna parte din parintii si bunicii nostri ar fi ajuns ingerasi inainte de a ne concepe pe noi, mindrii tastatori
XXbuzzsaw.gif :priest:
qpepsi.gif

cosmina-gabriela
elder
elder

Postby cosmina-gabriela » Fri May 30, 2008 9:39 pm

raz win, cobra e numele ei mic, ala de alint, altfel e f safe

cand te vad pe o mobra?

marmotul
elite
elite

Postby marmotul » Fri May 30, 2008 10:54 pm

cosmina-gabriela wrote:raz win, cobra e numele ei mic, ala de alint, altfel e f safe

cand te vad pe o mobra?

nu prea curind. am tot incercat sa imi iau macar un ural, da...... sint medic rezident..si asta spune tot. cind eram prin liceu a vrut un tip sa ii dau cursiera mea la schimb pe o mobra+ diferenta... nu m-am bagat, tineam prea mult la rotzile mele, chiar si cu pedale :shock:
qpepsi.gif

Return to “Discutii pe bune”