independenta si autonomie

coltzul cu dileme
mihai_525
elite
elite

Re: independenta si autonomie

Postby mihai_525 » Sat Sep 30, 2017 6:49 pm

choose your next words carefully, mumapadurii
Live and let die

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sat Sep 30, 2017 8:41 pm

Eu nu sunt impotriva independentei si referendumului, sunt impotriva actiunilor politicienilor actuali.
Ca si 52% din populatia Cataloniei, de altfel.
Desi 70% au declarat ca ar vrea referendum, doar 48% il vor chiar si in conditiile in care e declarat neconstitutional.
Muma the Puma

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sat Sep 30, 2017 8:45 pm

deci NU SE POATE ASA CEVA
meet marcela topor puidgemont, first lady of catalunia
Image
Live and let die

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sat Sep 30, 2017 8:54 pm

chiar ma intrebam cand o sa afli
Muma the Puma

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sat Sep 30, 2017 9:23 pm

shame shame shame mumapadurii
deci orice roman normal la cap ar vota cu doua maini maine SI doar din motivul asta

rusine, mumapadurii
rusine!
acum spune, andy gavrilescu
cine e catalanca ta preferata?
Live and let die

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Sat Sep 30, 2017 9:28 pm

dna marcela topor, desigur

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sat Sep 30, 2017 9:31 pm

Image
Live and let die

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Sat Sep 30, 2017 9:35 pm

oh cmon, e plina strainatatea de romance, mai ales spania. inca una luata si intretinuta de un domn strain, mare scofala.

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sat Sep 30, 2017 9:46 pm

Live and let die

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sun Oct 01, 2017 10:40 am

http://m.digi24.ro/stiri/externe/ue/ten ... ize-802473

nici in cele mai wildest dreams nu se gandeau digi24 ca o sa aibe o astfel de zi
Live and let die

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 01, 2017 12:16 pm

ma da tie ti-ar placea sa se faca referendum in tinutul secuiesc sa ne sfartece tara? ce ***** sa faci cu o autonomie si fara relatii cu vecinul/vecinii? ca si cum ai divorta si ai sta in casa cu ex-nevasta.

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sun Oct 01, 2017 12:42 pm

normal ca nu, as organiza un crackdown si le-as fte muma-n
sa se invete minte
let's pull a sarajevo on them ce zici andy gavrilescu
or a srebreniça better still
Live and let die

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 12:42 pm

Bine acum, sa nu comparam Tinutul Secuiesc cu Catalonia, nici ca topografie, nici ca economie.
De ce crezi ca in Galicia n-are succes miscarea secesionista?
Muma the Puma

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sun Oct 01, 2017 12:45 pm

ei de ce nu
sa profitam de ocazie si sa scapam si de homosexuali tigani evrei si imigranti daca ar fi dupa andy gavrilescu, cunoastem ce antecedente are
mumapadurii te simti SFÂRTECATA?
auzi ce cuvinte vai de mine unde era vadim ei poftim
Live and let die

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 12:50 pm

nu, nu ma simt sfartecata
imi repugna propaganda nationalista in politica, indiferent dinspre ce parte vine; Spania, Catalonia, Ungaria sau Romania

ma simt ca traiesc niste timpuri in care toata lumea a luat-o razna
Muma the Puma

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 12:55 pm

Muma the Puma

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 1:58 pm

Nu mai citesc declaratiile politicienilor separatisti, ca-mi vine sa vomit de la atata ipocrizie.
Au indemnat populatia civila in mod direct sa impiedice actiunile justitiei si ale fortelor de ordine, apoi se scandalizeaza cand apar violente in conflictele pe care le-au provocat intentionat.

Asociatiile de parinti au organizat weekendul asta activitati cu copiii in scoli, ca sa impiedice politia sa sigileze sediile de votare.
Cu copiii.
Sa impingi copii la inaintare intr-un conflict stradal cu fortele de ordine, sa incerci sa folosesti niste copii nevinovati ca scuturi umane pentru a impiedica actiunea politiei... cat de josnic poti sa ajungi?

Ok, uneori e nevoie sa alegi calea fortei ca sa fie cum vrei tu. Si separatistii au ales-o. Visul nationalist mai presus de stabilitate. E bine, e rau, ramane de vazut.
Dar sa-si asume consecintele, nu sa faca pe ingerasii.
Nu poti sa declari un conflict deschis guvernului, justitiei, fortelor de ordine, conflict in care sa indemni civilii (oameni batrani si copii) sa se opuna politiei pentru tine, apoi sa arunci asupra celorlalti responsabilitatea atunci cand apar consecintele inerente.
Ce lume urata si nebuna.
Muma the Puma

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sun Oct 01, 2017 2:20 pm

oh bu-hu ce sa-ti povestesc cry me a river
welcome to the real world mumapadurii
daca nu iti convine vino inapoi in romania aici nici sosele nu sunt in pana mea darmite separatisti sau riot police
Live and let die

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 01, 2017 4:13 pm

si parerea unui expert
Spania a pierdut Catalonia in momentul in care primul soldat a dat primul baston pe spinarea unui demonstrant.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 4:33 pm

Pai normal, crezi ca Puigdemont nu stia asta atunci cand a indemnat oamenii sa se opuna actiunilor politiei?
Muma the Puma

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sun Oct 01, 2017 4:41 pm

guardia civil nu sunt politisti mumapadurii stii foarte bine asta
mi-ai luat steag cumva?
Live and let die

Boss
elder
elder

Postby Boss » Sun Oct 01, 2017 5:22 pm

andy gavrilescu wrote:oh cmon, e plina strainatatea de romance, mai ales spania. inca una luata si intretinuta de un domn strain, mare scofala.

Cunoscuta si sub numele de marcela topor
Big Boss

alimori
elite
elite

Postby alimori » Sun Oct 01, 2017 6:13 pm

MumaPadurii wrote:Nu mai citesc declaratiile politicienilor separatisti, ca-mi vine sa vomit de la atata ipocrizie.
Au indemnat populatia civila in mod direct sa impiedice actiunile justitiei si ale fortelor de ordine, apoi se scandalizeaza cand apar violente in conflictele pe care le-au provocat intentionat.

Asociatiile de parinti au organizat weekendul asta activitati cu copiii in scoli, ca sa impiedice politia sa sigileze sediile de votare.
Cu copiii.
Sa impingi copii la inaintare intr-un conflict stradal cu fortele de ordine, sa incerci sa folosesti niste copii nevinovati ca scuturi umane pentru a impiedica actiunea politiei... cat de josnic poti sa ajungi?

Ok, uneori e nevoie sa alegi calea fortei ca sa fie cum vrei tu. Si separatistii au ales-o. Visul nationalist mai presus de stabilitate. E bine, e rau, ramane de vazut.
Dar sa-si asume consecintele, nu sa faca pe ingerasii.
Nu poti sa declari un conflict deschis guvernului, justitiei, fortelor de ordine, conflict in care sa indemni civilii (oameni batrani si copii) sa se opuna politiei pentru tine, apoi sa arunci asupra celorlalti responsabilitatea atunci cand apar consecintele inerente.
Ce lume urata si nebuna.

ce le-a facut, ma? i-a indemnat :lol:
nici nu i-a obligat, nici nu i-a inselat, sper ca nici nu i-a platit. lumea a iesit c-a vrut, por su cuenta y riesgo.
ce-a facut guvernul central? a trimis politia sa bata. cum pana mea poti sa compari un indemn la o manifestatie cu un ordin dat politiei?
fi-mi-ar scarba, vorba lui mihai.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 6:34 pm

Nu au batut manifestanti, hai sa nu confundam. Cine a vrut sa manifesteze, a manifestat fara nicio problema, au tot existat manifestatii zilele astea fara incidente.

Nu de indemnul la manifestatii ziceam, ci de indemnul civililor de a impiedica politistii sa sigileze sectiile de votare si sa confiste urnele.

Nu i-au platit, nici nu i-au obligat, dar nu e etic ce-au facut. Trebuia sa anuleze referendumul cand au vazut ca guvernul trimite forte de ordine si ca nu au de gand sa-i lase sa voteze, nu sa indemne oamenii sa se incaiere cu jandarmii.
Cel putin asa ar fi facut daca le pasau de ei, asa cum pretind acum.

Politia nu a avut ordin sa bata multimea, dar lucrurile astea sunt inevitabile in orice conflict stradal. Si aia care i-au trimis o stiau, dar si aia care au scos oamenii in strada sa faca referendumul posibil cu orice pret, sa se opuna justitiei si fortelor de ordine, sunt la fel de vinovati pt violente.
Muma the Puma

alimori
elite
elite

Postby alimori » Sun Oct 01, 2017 7:00 pm

ai idee ce e un conflict stradal? sa nu te ridici de pe jos cand iti zice politistul nu inseamna ca provoci un conflict stradal. sa dai cu molotovul in masina politiei e conflict stradal.

sa luam un exemplu care circula pe net:
https://twitter.com/DaniMateoAgain/stat ... 6986123264
uita-te din secunda 0. vezi un tip intins pe jos cu fata spre scari? vezi cum il "evacueaza" politistul printr'un salt direct in mecla sau in piept? hai te rog spune-mi ca era inevitabil si ca tipii aia care refuzau sa iasa fusesera indemnati sa se incaiere cu jandarmii.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 8:13 pm

alimori wrote:ai idee ce e un conflict stradal? sa nu te ridici de pe jos cand iti zice politistul nu inseamna ca provoci un conflict stradal. sa dai cu molotovul in masina politiei e conflict stradal.

sa luam un exemplu care circula pe net:
https://twitter.com/DaniMateoAgain/stat ... 6986123264
uita-te din secunda 0. vezi un tip intins pe jos cu fata spre scari? vezi cum il "evacueaza" politistul printr'un salt direct in mecla sau in piept? hai te rog spune-mi ca era inevitabil si ca tipii aia care refuzau sa iasa fusesera indemnati sa se incaiere cu jandarmii.

Eu nu le spun jandarmilor cum sa-si faca treaba in situatiile astea, bine ca stii tu si toti comentatorii de pe internet ce e inevitabil si ce nu.
E usor sa comentezi de pe scaun, mai greu sa sa fii in situatia respectiva.
Am vazut si eu filmari, de exmplu am vazut un grup relativ mic de jandarmi efectiv inconjurati de o multime furioasa care urla si incerca sa intre intr-o cladire pe care jandarmii o pazeau.
Si comentatoriile erau ca de ce folosesc aia bastoanele. Ia duceti-va voi mancav-as acolo, fiti voi in locul lor si apoi comentati.

Si sa te trantesti pe jos refuzand sa pleci cand politia te someaza sa eliberezi o zona sau sa inaintezi "in bloc" impotriva unui zid de jandarmi e tot agresivitate, chiar daca nu arunci cocktailuri Molotov.

Parca ati avea doi ani si n-ati sti ce se intmpla in situatiile astea, cand se pune o multime cu jandarmii. Eu stiu, am fost personal intr-o multime de genul asta si se primesc bastoane pentru mult mai putin de atat.

Da, conflictele cu politia pot deveni violente, de-aia e bine sa asculti de ea. De-aia e bine sa eviti situatiile astea si sa incerci sa rezolvi lucrurile pe cale diplomatica, nu prin forta.

Si hai sa zic ca 2-3 ametiti care traiesc in lumea lor nu stiau ce avea sa se intample, dar Rajoy si Puigdemont stiau.
Asa ca ei ar trebui, cel putin moral, sa-si asume consecintele altercatiilor; primul pentru ca a trimis politia acolo sa pazeasca sectiile de votare, al doilea pentru ca a continuat procesul si i-a indemnat pe civili sa voteze, impotriva legii si a fortelor de ordine.
Last edited by MumaPadurii on Sun Oct 01, 2017 8:19 pm, edited 1 time in total.
Muma the Puma

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sun Oct 01, 2017 8:16 pm

mumapadurii chiar insist cu steagul, inseamna mult pt mine
Live and let die

Boss
elder
elder

Postby Boss » Sun Oct 01, 2017 8:44 pm

Muma, pana la urma te muti?
Big Boss

alimori
elite
elite

Postby alimori » Sun Oct 01, 2017 9:06 pm

daca multimea a intimidat sau sa zicem ca chiar a atacat jandarmeria intr-un anumit loc, atunci politistul poate sari cu picioarele pe unul intins la pamant in alta zona, in alt moment.
sa inaintezi in bloc impotriva unui zid de jandarmi cu pulane, scuturi si casti e agresivitate :lol: vai, bietii de ei, noi comentand de pe scaun fara sa stim prin ce trec.

exista cativa ametiti care cred ca asta NU e normal intr-o democratie, ca normal ar fi sa te amendeze daca nu asculti de autoritate si nu eliberezi zona cand ti se zice. si care nu stau in casa pt ca spera ca intr-o situatie de importanta asteia, cu acoperirea mediatica pe care o are, asa ceva n-o sa se intample.

asta cu indemnul e de toata jena. sa fi venit eu acasa cu scuza ca "xulescu m-a sfatuit" in urma cu vreo 25-30 de ani, m-ar fi intrebat maica-mea preocupata daca sunt proasta sau doar ma prefac.

mihai_525
elite
elite

Postby mihai_525 » Sun Oct 01, 2017 9:23 pm

mda 760 raniti
hola republica
hola nos pais
alimori daca simti nevoia sa vb ai nr meu ok
Live and let die

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 10:00 pm

alimori wrote:daca multimea a intimidat sau sa zicem ca chiar a atacat jandarmeria intr-un anumit loc, atunci politistul poate sari cu picioarele pe unul intins la pamant in alta zona, in alt moment.

Nu inteleg de fapt ce sustii tu aici sau cu cine si mai ales de ce te contrazici. Poate incerci sa ma convingi ca jandarmii pot deveni violenti? :)
Exact asta ziceam si eu, ca lucrurile degenereaza intr-un conflict politie-civili si ca de-aia politicienii responsabili de asta (Rajoy si Puigdemont) sunt iresponsabili.

Sunt o gramada de filmulete despre violenta fortelor de ordine, stiu si eu cum e cu propaganda, si facebookul meu arde cu imagini cu jandarmii lovind civili.

Am zis de la inceput ca lucrurile pot degenera atunci cand e vorba de conflicte intre jandarmi si multimi. In multe cazuri forta e justificata, e posibil sa existe si cazuri in care nu e. Oricum de multe ori pe facebook circula capturi care prezinta evenimentele selectiv si tendentios.
Sunt situatii tensionate si e greu sa stabilesti adevarul dintr-un anumit montaj raspandit pe facebook.

Dar chiar si daca ar fi existat situatii in care a gresit un anumit jandarm (sau mai multi) si ar fi raspuns cu forta nejustificata (perfect posibil) care e relevanta, oricum?
Normal ca pot avea loc violente (justificate sau nu) de-aia e bine, pentru binele civililor, sa eviti situatiile astea.

alimori wrote:sa inaintezi in bloc impotriva unui zid de jandarmi cu pulane, scuturi si casti e agresivitate :lol: vai, bietii de ei, noi comentand de pe scaun fara sa stim prin ce trec.

Pai chiar e, daca aia trebuie sa pazeasca o poarta si multimea vrea sa treaca de poarta. Flash news. Si in situatia asta e absolut normal sa foloseasca pulanele ca sa impiedice multimea sa treaca, ca de-aia se numeste politie.

alimeri wrote:exista cativa ametiti care cred ca asta NU e normal intr-o democratie, ca normal ar fi sa te amendeze daca nu asculti de autoritate si nu eliberezi zona cand ti se zice.

Nope, gresit.
Ametitii astia ar trebui sa stie ca nu se intampla asa ceva in lumea reala. Bine, nici nu ar avea cum, asta cu amendatul cand e vorba de multimi si de pazit/eliberat zone e utopie.
Ia sa se uite la USA, modelul democratiei, si sa vada ce se intampla acolo cu cineva (om sau multime) care refuza sa indeplineasca ordinele politiei.

alimori wrote:si care nu stau in casa pt ca spera ca intr-o situatie de importanta asteia, cu acoperirea mediatica pe care o are, asa ceva n-o sa se intample.

Pai aia care au sperat/crezut ca Guardia Civil n-o sa intervina sa opreasca referendumul, desi au declarat clar ca o s-o faca, desi au adus cateva vase de croaziera umplute cu plolitisti special pentru ocazie, sunt naivi, ca sa nu spun de-a dreptul prosti.
Ce credeau, ca o sa voteze linistiti si ca politistii adusi special acolo pentru asta o sa se uite la ei, dupa toate declaratiile anterioare ale lui Rajoy? Cum sa-ti imaginezi ca asta e posibil?

alimori wrote:asta cu indemnul e de toata jena. sa fi venit eu acasa cu scuza ca "xulescu m-a sfatuit" in urma cu vreo 25-30 de ani, m-ar fi intrebat maica-mea preocupata daca sunt proasta sau doar ma prefac.

Si sa aduci scuze de genul "nu-mi imaginam ca o sa se intample, ca politia adusa acolo special ca sa ma impiedice sa fac asta, asa cum a avertizat, o sa ma lase totusi sa fac ce vreau", nu te-ar intreaba la fel?

Cred ca n-ai inteles ce-am zis cu indemnul. Nu e in niciun caz o scuza pentru multime. Multimea a stiut in ce se baga (majoritatea cel putin).
Dar asta nu-i scuza pe politicienii care au continuat sa tina referendumul si au indemnat multimea sa se duca la vot si sa sfideze fortele de ordine, de consecintele faptelor lor.
Muma the Puma

alimori
elite
elite

Postby alimori » Sun Oct 01, 2017 10:25 pm

Si sa aduci scuze de genul "nu-mi imaginam ca o sa se intample, ca politia adusa acolo special ca sa ma impiedice sa fac asta, asa cum a avertizat, o sa ma lase totusi sa fac ce vreau", nu te-ar intreaba la fel?

ok, ce mi-o fi trebuit sa discut cu tine, stiind ca o sa vina momentul ala in care o sa rastalmacesti si-o s-o dai la intors. n-am zis ca m-as fi asteptat ca politia sa nu intervina, ci sa n-o sa faca in felul asta.
dar ai dreptate, s-a filmat selectiv si tendentios. ala culcat la pamant poate avea o bazooka si au taiat-o la montaj. babele alea luate pe sus de politie or fi zis ele ceva, i-or fi injurat.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Oct 01, 2017 10:39 pm

Si cum te asteptai sa intervina politia, cu flori si balonase in forma de inimioare?

Eu ma asteptam sa intervina exact asa cum a intervenit, pentru ca nu m-am nascut ieri. Odata ce ai trimis politia (pe de o parte) si multimea (pe de alta parte), nu prea mai ai control asupra a ce o sa se intample, oricat de mult trambitezi tu ca politician ca doresti sa se evite violentele.

Apropo de rastalmacit, eu nu am zis ca peste tot s-a filmat selectiv si tendentios si ca nu e posibil sa fi existat cazuri de forta excesiva. Au fost foarte multe incidente, nu m-am erijat eu in aparatorul jandarmilor.
Ci ca luptele dintre multime si politie sunt situatii complexe si delicate pe care e greu sa le judeci doar dintr-o poza sau o secventa. Mai ales cand isteria si propaganda e mare.
Muma the Puma

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Mon Oct 02, 2017 1:46 am

Sa va spun cum a fost la scoala unde invata fiica-mea.

Parintii s-au dus de dimineata sa voteze, s-au strans vreo 500. Mai tarziu au venit politistii si s-au pus in fata intrarii, s-o pazeasca. Nu mai lasau pe nimeni sa intre, dar de iesit putea sa iasa cine voia. Majoritatea parintilor au ramas totusi inauntru.
La un moment dat, pe la ora 18:00, politistii au intrat si s-au dus sa ia urnele, pe care le-au confiscat.
S-a apucat sa se numere totusi voturile inainte, s-a votat 90% pentru "da", asa cum era de asteptat.

Cica asta conteaza si se pune ca fiind un referendum valid. Si, conform legii referendumului (trecuta in parlamentul catalan la heirup, fara sa se anunte opozitia sau sa se consulte cu ea si impotriva avizului comitetului juridic), ar insemna ca de maine se poate initia unilateral separarea.
Pe baza acestei farse de referendum care nu e nereprezentativ pentru intreaga populatie, pentru ca fiecare vota unde voia, de cate ori voia, pe niste hartii scoase la imprimanta de pe net, nu existau liste... si in plus fusese si declarat ilegal, deci era clar ca doar tabara cu DA urma sa voteze.

Cam asta despre cum functioneaza mult laudata democratie a separatistilor din Catalonia.

Cat despre violente, niciuna la scoala respectiva. Poate si pentru ca oamenii au fost civilizati si nu au incercat sa forteze intrarea in scoala si nici sa impiedice politistii sa confiste urnele...

Deci sa ma lase cu politia care-a batut oameni nevinovati. Astia sunt oameni nevinovati, lipsiti de agresivitate?

Ciocnirile cu scutierii au avut loc acolo unde multimea a vrut sa forteze intrarile sau sa impiedice politia sa confiste urnele (actiuni pentru care aveau un ordin juridic clar). Acolo a intervenit Guardia Civil.
Ma scuzati, dar nu prea mai esti nevinovat in cazul in care vrei sa impiedici politia sa-si faca meseria. Daca vezi ca vin scutierii inspre tine, te cari, nu te iei cu ei la tranta ca vrei tu sa fortezi o intrare sigilata ca sa votezi intr-un referendum neconstitutional. Ca aia nu sunt niste delicati sau niste profesori universitari care sa stea cu tine la discutii despre democratie.
Muma the Puma

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Mon Oct 02, 2017 2:32 am

Muma the Puma

jomil
elite
elite

Postby jomil » Mon Oct 02, 2017 3:34 am

.
Last edited by jomil on Mon Oct 02, 2017 3:36 am, edited 1 time in total.
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

jomil
elite
elite

Postby jomil » Mon Oct 02, 2017 3:35 am

ups
Last edited by jomil on Mon Oct 02, 2017 3:37 am, edited 1 time in total.

jomil
elite
elite

Postby jomil » Mon Oct 02, 2017 3:36 am

Uite bai ce intelegatoare e muma cu jandarmii aia care trag de par femei si sar cu bocancii pe oameni! :))
Fimi-ar scarab, vorba unui classic. :)

Pai cred ca trebuia sa se faca jandarmerita, ca e capabila sa emaptizeze cu aia mult mai bine dacat cu in doctor care e luat la cafteala de pacient.

Dar na, docul tre sa si-o ia in barba fara sa se planga, eventual sa isi si ridice in slava pacientul dupa aia, ca asa e in lalaland. Dar un jandarm poate sa fac si abuzuri, oricum e interpretabil, poti sa zici apoi ca face parte din job descriptionul lui.

Sper sa se termine in curand cu bine conflictul.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Mon Oct 02, 2017 3:38 am

Cine a zis ca un jandarm poate sa faca abuzuri? Sigur ca nu poate si cei care le fac trebuie sa fie pedepsiti.
Observ ca ai ramas la fel de iada ca de obicei.
Last edited by MumaPadurii on Mon Oct 02, 2017 3:41 am, edited 1 time in total.
Muma the Puma

jomil
elite
elite

Postby jomil » Mon Oct 02, 2017 3:41 am

Nu ai zis, ai sugerat
vezi ca si eu am puteri de astea femeiesti ca tine si stiu ce gandesti mai bine dacat esti tu in stare sa admiti

am vrut doar sa iti spun ca esti o scaraba ipocrita si ca te iubesc despite this

Return to “Discutii pe bune”