Homosexualii in viata publica

coltzul cu dileme
mamamia

Re: Homosexualii in viata publica

Postby mamamia » Sat Jan 24, 2009 5:48 pm

pt ca ma prefac :lol:

drwikiwiki
senior
senior

Postby drwikiwiki » Sat Jan 24, 2009 9:42 pm

Dar ce ziceti de Profii homo si bi,care sunt la medicina,avem si printre asistentii de la care am invatat carte!!
:lol: :lol: :lol:

mamamia

Postby mamamia » Sat Jan 24, 2009 10:03 pm

drwikiwiki wrote:Dar ce ziceti de Profii homo si bi,care sunt la medicina,avem si printre asistentii de la care am invatat carte!!

care sunt? acum serios.

maria_m
senior
senior

Postby maria_m » Sat Jan 24, 2009 11:17 pm

seful meu este gay si este casatorit cu seful de pe ati. zau daca deranjeaza pe cineva asta. si ma gandeam ca nemtii is mai inchisi la minte. dar uite ca nu au nici o treaba.
nu, nu ma deranjeaza cand ii vad pe strada ca se pupa sau se tin de mana. ce , eu nu ma pup cu prietenul meu? atata timp cat e intr-o limita a decentei chiar nu ma intereseaza. in plus, daca sunt fericiti, bravo lor. putini oameni mai sunt fericiti in cuplu in ziua de azi. pana la urma un om fericit acasa este mai eficient la servici si integrat mai bine in societate. ce nu mi se pare insa chiar ok este adoptia. am lucrat cu multe familii adoptive si e si asa destul de greu pentru parinti si pentru copil sa se adapteze noii situatii. mai ales pentru copil. poate ca suna paradoxal ce spun eu acum. pentru un copil nu cred ca e cel mai bine sa creasca intr-o familie in care sa nu stie cine e mama sau tata. adoptia este un proces atat de dureros si dificil pentru ambele parti, incat e greu sa spui da si unei familii de hetero. cred ca in situatia asta sanatatea mintala a copilului trebuie pusa pe primul plan.

drwikiwiki
senior
senior

Postby drwikiwiki » Sun Jan 25, 2009 11:49 am

chivu wrote:
drwikiwiki wrote:Dar ce ziceti de Profii homo si bi,care sunt la medicina,avem si printre asistentii de la care am invatat carte!!

care sunt? acum serios.

Esti interesat? pot sa iti fac cunostinta cu cineva de la Gineco.!

mamamia

Postby mamamia » Sun Jan 25, 2009 11:59 am

interesata poate. chiar sunt curioasa.

drwikiwiki
senior
senior

Postby drwikiwiki » Sun Jan 25, 2009 2:55 pm

chivu wrote:interesata poate. chiar sunt curioasa.

din cate am vazut, fetele adora aceasta minoritate si se inteleg f bine!......deh nu sunt factori de risc la mij! :lol:

cracanel
senior
senior

Postby cracanel » Thu Jan 29, 2009 11:23 am

danhia wrote:incep sa cred ca pana la urma nu exista zona gri ci doar alb si negru.
pt ca odata recunoscuta legalitaea si normalitatea unei relatii homosexuale , tolerata si recunoscuta ca partenriat civic si ca familie, de aici incolo nu mai ai argumente in a spune nu unei ceremonii religioase, nu?
unde , cand si la ce ar trebui oare sa spunem NU?

Altcineva hotaraste pentru noi ce-i alb sau negru, ce-i bun sau rau, daca-i da sau ba…

In UK o femeie dependenta de heroina pierde dreptul de a-si mai creste cei doi copii. Bunicii in varsta de 46 si 59 se lupta de doi ani ca sa castige drepturile la adoptie. Sistemul hotaraste ca sunt prea… batrani asa ca sunt fortati sa-si dea consimtamantul pentru adoptia copiilor de catre o alta familie.
"Familia" care-i adopta sunt un cuplu de homosexuali cu toate ca erau alte familii de heterosexuali doritoare de a adopta copiii.
La protestele bunicilor acestia sunt amenintati ca nu-si vor mai vedea niciodata nepotii datorita atitudinii lor negative vis-à-vis de adoptiile facute de gay…

Welcome to the Brave New World!
Last updated at 2:08 AM on 29th January 2009
When homosexuality was legalised back in 1967 did anyone dream that some four decades on a British grandmother and grandfather wanting to adopt their own grandchildren would be refused permission and the children adopted instead by two gay men?

The case in Edinburgh reported today, where precisely this grotesque development has occurred, illustrates the sickening way in which what started out as a decent attempt to be tolerant towards a minority lifestyle has turned into a totalitarian assault upon family life and human rights.

For two years these grandparents fought for their right to care for the children, a five-year-old boy and his four-year-old sister, whose 26-year-old mother is a recovering heroin addict. But at 46 and 59 they were ruled to be too old to adopt.

Reluctantly, therefore, they agreed to the children being adopted by another couple, on the basis they would be brought up by a loving mother and father figure. But although several heterosexual couples were available to adopt them, the children were handed over instead to two gay men.

When the devastated grandparents objected they were threatened that unless they dropped their opposition they would never see their grandchildren again on account of their ‘negative’ attitude towards gay adoption.

http://www.dailymail.co.uk/debate/artic ... -life.html

Stiu, nu se va intampla niciodata in Romania...
If it sounds too good to be true, maybe it is too good to be true!

Mada2004
senior
senior

Postby Mada2004 » Sun Mar 22, 2009 5:37 pm

Comparativ cu noile teme lansate in discutie, gen "incestul consensual" (de parca ar putea exista vreodata asa ceva: incest consensual, ce cosmar), tema homosexualitatii e ca un iepuras roz de plush:

http://www.adevarul.ro/articole/romania ... tariu.html

http://www.foxnews.com/story/0,2933,510016,00.html

In fiecare zi ma minunez si nu imi vine sa cred in ce tara traim!...

rezidante
senior
senior

Postby rezidante » Sun Mar 22, 2009 7:36 pm

In fiecare zi ma minunez si nu imi vine sa cred in ce tara traim!...[/quote]

Ehe,abia suntem la inceput vei vedea mai tarziu ce fain va fi :lol:

Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz

Postby Phat Skidz » Thu May 11, 2017 11:47 am

Interesat de citit discutii de acum 14 ani (!) ca sa vedem cum a evoluat mentalitatea.

Ce parere aveti de ce a facut Parlamentul, aproband referendumul cerut de papagalii aia cu familia traditionala? S-a inflamat deja facebookul si presa.
and in the eyes of the jackal i say kaboom

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Thu May 11, 2017 1:01 pm

eu nu sunt de acord ca 2 barbati (sau 2 femei) sa intemeieze o familie
sunt de acord cu uniune consensuala, eventual o alta forma reglementata juridic dar sa nu se numeasca familie
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Boss
elder
elder

Postby Boss » Thu May 11, 2017 2:26 pm

Si eu sunt de acord cu karate kid. Sa se numeasca altfel. Ce e al celor straight sa se numeasca familie iar gayi isi pot alege o alta denumire. Nu-i opreste nimeni
The rise of Putinism
"N-am parohie, dar spovedesc pe unde pot." Petre Țuțea
code name: stuparu
soros nu a platit luna asta

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Thu May 11, 2017 2:57 pm

care ne acuza ca nu suntem toleranti ii sparg capul

si daca chiar ne enerveaza si intrec masura o sa le faca boss un grafic si le tine un curs de micromanagement
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Thu May 11, 2017 3:39 pm

Mi se pare normal din partea unui sustinator al APR-ului, respectiv al lui Trump.

Phat, cum naiba sa mi se para, un turnesol social.
Societatea e acolo unde stiam ca e, degeaba da lumea vina pe taximetristi ca scuipa seminte si fumeaza in masina, daca pana si multe din elitele romanesti au aceleasi convingeri homofobe ca americanii saraci si needucati din bible belt.

Unicul partid de la care asteptam sa vad daca e sau nu progresist (ca in campanie n-au declarat nimic in privinta asta, iar nucleul care iesea mai in fata atunci, Nicusor Dan si Clotilde stiam ca sunt pe partea conservator-religioasa), pare a fi jumatate de partea cealalta. Sa vedem daca se schimba ceva dupa congres. Poate iese Shere.
Iar PNL-ul pare sa doreasca linia conservatoare si religioasa (zice orban) pe care se inscrisese deja. Un fel de GOP.

Cine era vacuta nebuna?
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Thu May 11, 2017 3:51 pm

Nu este normala casatoria intre homosexuali. De adoptia de copii nici nu se pune problema. Casatoria are rolul sa asigure stabilitatea legaturii dintre parinti, pentru cresterea urmasilor. Homosexualii nu fac copii, sunt persoane cu o problema de sanatate. Nu am nimic cu ei, Doamne fereste, ca oricine poate sa aiba ghinionul sa aiba un copil sau nepot (stranepot, etc) cu aceasta anomalie de functionare a creierului. Sa nu consideram anormalul ca normal. Dar trebuie sa-i intelegem pe homosexuali si sa nu amestecam la ce fac ei in intimitate. I-a pedepsit Dumnezeu (Natura) si nu e bine sa ne purtam urat cu ei.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Thu May 11, 2017 4:47 pm

try harder
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Thu May 11, 2017 5:35 pm

Reproducerea sexuata are rolul la protejeze codul genetic, sa se transmita fara erori, de la o generatie la alta. Evolutia in acest sens (comportamentul, etc) s-a facut in milioane de ani, prin miliarde de incercari (selectie naturala). Am explicat intr-o postare anterioara. Este normal ceea ce s-a stabilizat in timp. Homosexualitatea este ceva patologic si asa trebuie sa fie tratata.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Thu May 11, 2017 6:23 pm

Este normal ceea ce s-a stabilizat in timp.

Atunci roscatii sunt anormali pentru ca gena lor e recesiva si nu ofera avantaje evolutive, predispunand la melanom?
Poate n-ar trebui sa-i lasam sa se casatoreasca si sa numim "familie" cuplurile de roscati, avand in vedere ca sunt bolnavi?

Sau roscatii sunt normali pt ca in timp e o mutatie care s-a stabilizat?

Homosexualiatatea a existat constant in populatie, in toate societatile, indiferent de rasa, chiar si la animale s-a observat. Cu greu gasesti o caracteristica mai stabila si mai normal de atat in populatie.
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Thu May 11, 2017 6:50 pm

Debitezi prostii sorosiste.
Nu am spus ca as avea ceva cu homosexualii, ci ca nu se poate considera normala casatoria intre ei (ca nu fac copii) si mai ales sa adopte copii. Cum adica sa ajunga un copil pe mainile unor homosexuali (barbati) ? Acolo atmosfera este viciata (patologica). Eu cred ca mai bine este pentru copiii abandonati sa creasca la orfelinate, sub supravegherea autoritatilor. Nu am incredere nici in astia (familii) care se ofera sa creasca copii pentru ca de fapt vor sa primeasca bani de la stat, un fel de salariu. Copiii fac foamea si banii dati de stat se duc pe bautura, pe gatlejul celor care se angajeaza sa-i creasca.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Thu May 11, 2017 7:03 pm

Observ ca aplici tactica obisnuita atunci cand vezi ca ai zis o prostie si cineva si-a dat seama si te contraargumentaza. Schimbi subiectul in loc sa raspunzi la contraargument.
Aici era vorba de casatorie, de referendumul pentru schimbarea constitutiei in acest sens. Daca vrei sa vorbim de adoptii, incepe alt topic.

Revenind la subiectul pe care ai spus niste aberatii in postul anterior. Ca sa rezum, identific 3 greseli principale in argumentul tau:

1. Faptul ca nu consideri homosexualitatea o trasatura stabila in populatiile umane.

2. Faptul ca o consideri patologica. Exista o anumita definitie pentru "boala", consult-o. Si nu spune acolo nimic de stabilitatea genetica a trasaturilor umane. Homosexualitatea nu indeplineste criteriile si nu le-ar indeplini nici daca ar fi ceva instabil.

3. Chiar daca ar fi o patologie, ceea ce nu e, asta tot nu ar fi o justificare pentru a le interzice casatoria sau pentru a-i numi o familie.
Un cuplu in care cineva are Klinefelter nu ar trebui sa fie lasat sa se casatoreasca? Este o boala, iar una din problemele celor afectati este infertilitatea. Deci ei nu formeaza familii?

Nu ingradim drepturile oamenilor bolnavi decat in cazuri extrem de rare si cu multa precautie, doar cand alternativa reprezinta un pericol direct pentru ceilalti oameni.

De exmplu, nu lasam orbii sa conduca. Dar nu impiedicam doi orbi sa se casatoreasca, nici sa se numeasca "familie".
Cu atat mai mult n-ar trebui s-o facem in cazul homosexualilor, care sunt persoane perfect functionale.
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Thu May 11, 2017 9:40 pm

Vad ca te preocupa intens situatia homosexualilor. Alte treburi n-ai ?

Sorosistii vor sa ne ingenuncheze facandu-ne sa spunem ca albul este negru si invers. Daca nu mai discernem ce este normal si ce este aberatie, atunci inseamna ca instinctul de conservare ne-a fost anihilat. Asta urmaresc, sa joace fotbal cu noi. In primul rand sunt interese economice in joc (mari de tot), de aici pleaca mizeria. Daca ne lasam dominati (in toate felurile - mental, economic, militar, etc), in scurt timp vom ajunge in situatie critica, sa fim eliminati si fizic (sunt numeroase exemple in istorie). Deja am ajuns sa fim dominati economic, bancile si comertul mondial (cele mai banoase activitati umare) fiind in mainile celor care vor sa ne bage pe gat casatoria homosexualilor, tolerarea umilitoare a unor ciudati care nu muncesc si se tin de prostii, etc. Este castrare psihologica, anesteziere a gandirii normale.
Nu putem sa numim casatorie concubinajul dintre doi homosexuali. Sa stea impreuna, sa si-o traga la popou, dar sa nu ne agaseze cu casatoria sau cu adoptia de copii. Casatoria se refera strict la cuplurile heterosexuale (normale) si are rolul sa-i protejeze pe copii.

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Thu May 11, 2017 9:55 pm

babaiatule domnul dan, nu mai suport ca in fiecare post sa vad scris "sorosist".
de ce te agaseaza doi gay sau 2 lesbiene care se casatoresc? cum casatoria traditionala ii protejeaza pe copii? copiii maltratati, abandonati provin din familii alcatuite din femeie si baarbat. saptamana trecuta a fost facut public cazul unui cuplu care si-au dat fetita de 3 ani unui pedofil pt activitati specifice. cuplul e alcatuit din barbat si femeie.

alimori
elite
elite

Postby alimori » Thu May 11, 2017 10:10 pm

"casatoria are rolul sa-i protejeze pe copii"... i-auzi, manca-ti-as. nene, parintii au rolul sa'si protejeze copiii, casatoriti sau nu, crescandu-i impreuna sau pe rand; nu casatoria, bai domnu' Dan, ca casatoria e un contract pe care daca-l semnezi societatea (cretina) iti protejeaza un picut mai bine copilul si nu ti-l numeste bastard. o societate normala la cap are grija de copii, nu de ce semneaza parintii.
cuplurile care n-au copii ce fac? n-au voie sa se casatoreasca? n-au voie sa faca credite in comun, sa se mosteneasca unul pe altul, sa-si dea numele unul altuia?

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Thu May 11, 2017 11:04 pm

Sunteti in retea ?
Prin casatorie se asigura o anumita stabilitate a cuplurilor, niste obligatii legale in privinta cresterii copiilor.
De ce homosexualii vor ca relatia lor sa se numeasca casatorie ? Nu are nimeni ceva cu ei daca stau impreuna.
Problema nu este data de homosexuali, ci de grupul de interese (financiare si de putere) care sta in spatele acestei agasari a celor normali (majoritatea populatiei).

alimori
elite
elite

Postby alimori » Thu May 11, 2017 11:12 pm

esti obligat sa-ti cresti copilul pe care il faci fara sa fie nevoie sa fii casatorit. ai aceleasi obligatii fata de copil fie ca esti, fie ca nu esti casatorit, doh.

homosexualii vor sa se casatoreasca ca sa aiba dreptul la aceleasi beneficii pe care le au cuplurile hetero casatorite (credite, impozite, mostenire, adoptie etc), ca sa fie tratati ca familie de catre ceilalti si probabil si dintr-o fantezie romantica pe care o au si cuplurile hetero. ce e atat de greu de inteles? ti-ai luat vitaminele azi?

si inca ceva, ca e a 2a oara cand vii cu prostia asta:
Prin casatorie se asigura o anumita stabilitate a cuplurilor

un ***** pe bat, sa ma scuzi. cuplurile se casatoresc cand sunt cupluri stabile, nu ca sa devina stabile.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Thu May 11, 2017 11:33 pm

Ma scuzati daca repet idei, am stat ceva timp sa scriu postul asta si nu am citit toate raspunsurile care s-au dat inainte.

andy wrote:cum casatoria traditionala ii protejeaza pe copii?

Asta cu rolul de protectie a copiilor pe care il are casatoria e un atavism la care o sa se renunte treptat odata cu progresul social.

Casatoria e importanta pentru cresterea si protectia copiilor cu cat societatea e mai patriarhala, adica cu cat femeia are mai putine drepturi e mai dependenta de barbat pentru a se intretine. Iar el dependent de ea pentru a-si tine casa curata.

Multumita progresului suntem din ce in ce mai putin asa. Nici femeia nu mai e dependenta de barbat pentru aspectele financiare, nici barbatul de femeie pentru ingrijirea locuintei si educatia copilului.
Iar familiile monoparentale sunt din ce in ce mai obisnuite si functionale fata de cum era in trecut.
Si cu cat femeia are mai multe drepturi si e mai autonoma, cu atat casatoria e mai putin necesara.

E ca poligamia in anumite tari musulmane. Nu e necesara pentru ca barbatul e mai smecher ca femeia sau pentru ca vrea sa fte mai mult decat vrea ea, pentru astea erau suficiente concubinele. Ci pentru ca barbatul e singurul smecher din societatea aia si femeile nu se pot intretine singure, fara ajutorul unui mascul. Vaduvele, femeile ajunse intr-o situatie economica naspa, in general astea devin a doua, treia sau, doamne fereste, a patra sotie.

Adevarata poligamie ca evolutie civilizationala exista doar cand e insotita si de posibilitatea poliandriei, in rest are doar rolul de a proteja sexul mai slab social. Ca si casatoria.

Revenind la oile noastre, casatoria e din ce in ce mai putin necesara si eventual va disparea.
De semnificatia spirituala a fost deposedata deja prin separarea ceremoniei religioase de cea civila. Au ramas avantajele legale, dar astea le ofera si concubinajul. Singura diferenta e simbolismul istoric.

De-aia ma deranjeaza cei care sustin ca sunt de acord cu concubinajul intre homosexuali, dar casatorie nu. Asa cum sustine Ghinea si i se pare ok.
Practic in numele unui raat de nostalige si simbolism care nu inseamna in mod practic nimic, dar care cica "e important pentru unii oameni si nu trebuie sa le ranim sentimentele" e justificabil sa ii tratam pe homosexuali ca cetateni de mana a doua, inferiori. Mi se pare de toata jena pentru un om rational si educat sa sustii ca e ok sa discriminezi alta fiinta vie, sa o tratezi ca pe un cetatean inferior avand ca unic argument... simbolismul, nu un aspect practic si nici macar spiritual.
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Thu May 11, 2017 11:37 pm

Daca vor reusi sa ne faca sa aprobam tot felul de anomalii, inseamna ca se pot kaka oricand pe noi, ca ne-au pus jos si ne vor calari permanent. Asta vor de fapt, nu ii wute grija de homosexuali. Aia care sunt promotorii acestei manipulari, sunt serpi periculosi.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Fri May 12, 2017 12:52 am

Nu este o anomalie, este ceva normal care a existat din cele mai vechi timpuri nu doar la oameni, ci si la animale si nu a fost un obstacol in calea supravietuirii speciei nici in cele mai severe conditii de mediu.

[+] si_Biblia_o_spune
funny-design-fails-1-5912b8cfdf62e__605.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Fri May 12, 2017 7:39 am

Este clar o anomalie care apare din cand in cand, nu se stie din ce motive. Vii cu agumente ilogice. Cu lesbianele n-am nimic, daca esti lesbiana si te simti cu musca pe caciula. Chiar ar fi interesant sa asist la un "show". Dar chestia cu kaka imi face greata.

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Fri May 12, 2017 7:59 am

Dane, unii dintre cei mai mari conducatori de imperii si armate au fost bisexuali, Alexandru cel Mare, Cezar si altii. Ce era anormal la ei? Au fost niste oameni f capabili care au ramas in istorie nu pt ca si-au tras'o si cu barbati, ci pt ce au facut in calitate de lideri.
De ce te oripilezi cand te gandesti la un act sexual intre 2 barbati? Dar de ce te gandesti la asa ceva? Dar stai, tie oricum ti se pare sexul ceva deplasat chiar si cu nevasta, dupa ce aceasta a nascut.

Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz

Postby Phat Skidz » Fri May 12, 2017 8:36 am

Argumentele pro/contra căsătoria între persoane de același sex mi se par sleite și nu mă mai interesează. M-ar fi interesat acu cinșpe ani, la începutul topicului, poate.

Mai curând cele legale sunt interesante. Cele politice, legate de democrație. Unde tragem limita democrației? Sunt mult idei greșite dar care sunt adoptate de majoritatea populației, chiar cu convingere. Uite, dacă facem un referendum cu „sunteți de acord ca medicii să de întâi remedii naturiste și de abia dacă nu se poate altfel să dea medicamente de sinteză?" cred că ar fi vai de noi. E clar că vox populi nu poate fi vox dei în toate circumstanțele. Și nu mă refer doar la fapte stabilite, ci și la lucruri mult mai subtile, acolo unde populația poate fi influențată foarte ușor într-o direcție nocivă, mai ales în era post-adevărului. Cum faci niște criterii de justificare a unui referendum, cum trasezi, practic, limitele democrației, fără să devii totalitar?
and in the eyes of the jackal i say kaboom

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Fri May 12, 2017 8:51 am

Cred ca sistemele de control sunt parlamentar si justitiar, doua puteri teoretic independente intr-un stat de drept.
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Fri May 12, 2017 9:08 am

Ma uit la perechea de porumbei care si-a facut cuib pe balconul meu, intr-o cratita, si sunt uimit de cat de normal se comporta. Porumbelul cloceste ziua, iar porumbita noaptea. De hranirea puilor se ocupa mai mult porumbelul, pentru ca porumbita oua si cloceste din nou inainte sa creasca puii mari. Cresc mai multe generatii in paralel. Relatia dintre porumbel si nevasta lui nu este strict sexuala, ci chiar se iubesc (se pupa, se giugiulesc). N-am vazut porumbei homo, sa si-o traga la popou. Masculii nici nu apropie unii de ceilalti, se caftesc intre ei pentru mancare si porumbite. Insa sunt cam curvari. Cand porumbita este pe cuibar, ei se dau la alte porumbite.
ui9lu65

Chingachgook
addicted
addicted

Postby Chingachgook » Fri May 12, 2017 9:24 am

alimori wrote:homosexualii vor sa se casatoreasca ca sa aiba dreptul la aceleasi beneficii pe care le au cuplurile hetero casatorite (credite, impozite, mostenire, adoptie etc), ca sa fie tratati ca familie de catre ceilalti si probabil si dintr-o fantezie romantica pe care o au si cuplurile hetero

exact, primul scop este recunoasterea per se. un alt tip de contract social ar satisface toate aceste cerinte (si sunt complet de acord cu el). totusi ei insista pe cuvantaul casatorie.

muma daca nu ai citi doar prostii sorosiste ai afla ca nu toti care nu sunt e acord cu casatoria la homosexuali sunt bigoti din categoria hahapagi.

e un anumit tip de exhibare pe care se insista. la del ca gay parade. nu le-as interzice dar am dreptul sa nu imi placa

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Fri May 12, 2017 4:54 pm

Dar tu ce tampenii fasciste citesti? Replica asta cu "ma deranjeaza exhibitionismul lor" sau "nu sunt ok sa se numeasca familie" e un discurs textbook de intolerant. Mai ramane sa ne spui ca tu n-ai nimic cu ei, ca ai un amic homosexual si va intelegeti ok.
Nu trebuie sa fii bigot din categoria papahagi, nici macar sa fii credincios, pentru asta. Daca nu alergi cu furcile dupa ei, nu inseamna ca nu esti intolerant.

Eu nu inteleg cum poate sa le pese unora atat de mult cu cine si-o trag oamenii intre ei, incat sa ajunga la genul asta de discurs.
E exact acelasi lucru ca si cum eu as zice ca nu sunt de acord sa se casatoreasca sau sa se numeasca familii decat cuplurile de aceeasi rasa si in care diferenta de varsta intre barbat si femeie nu e mai mare de 10 ani.
Ca asa mi se pare mie normalitatea, familia traditionala.
Ah, si ma deranjeaza si sa se exhibitioneze cu situatia lor.
Dar nu mi se pare absolut nimic anormal sau fascist in discursul meu.

Si care e problema cu pride parade? Cu ce e diferita fata de oricare alta parada?
Astia nu te deranjeaza?
IMG_5572.JPG

IMG_5573.JPG

IMG_5574.JPG

IMG_5576.JPG

IMG_5577.JPG

IMG_5578.JPG

IMG_5575.JPG

IMG_5579.JPG

IMG_5580.JPG

Este un lucru absolut normal pentru diverse grupuri de oameni sa iasa in strada la intervale regulate pentru a sarbatori apartenenta la grup.
Dar la homosexuali e exhibitionism si deranjant. Si asta nu are legatura cu intoleranta, desigur...

E la fel ca in cazul ateilor.
Nu va deranjeaza cand alte grupuri de oameni isi manifesta sau declara apartenenta la grup in public, doar cand nu sunteti de acord cu apartenenta respectiva, atunci incep teoriile despre vai ce naspa si deranjant e exhibitionismul si militarianismul.

In plus, asta era o discutie despre drepturile unor oameni, despre ce exhibare vorbesti?
Crezi ca e exhibare sa pretinzi sa fii tratat ca un om egal cu cel de langa tine, fata de care esti diferit doar pentru ca te atrage barba si nu tzatzele?! E exhibare sa nu fii considerat un cetatean de mana a doua, inferior?

Una e o parada, unde nu participa decat niste indivizi (si cu care multi homosexuali nu sunt de acord, pentru ca nu se simt reprezentati si considera ca le strica imaginea), alta e legea, care ii afecteaza pe toti.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Muma the Puma

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Fri May 12, 2017 5:15 pm

Ce ai draga, ai turbat ? Ce faci atata propaganda in favoarea unor grupuri cu comportament sexual deviant ?
Eu sunt de acord nici sa le-o tragi femeilor la poponete (in kaka - bleah) si nici cu alte "manopere". Sexul este pentru reproducere, nu trebuie sa ne batem joc de a inventat natura.
Nu este nimeni intolerant daca isi exprima dezaprobarea pentru manifestatiile grupurilor gay. Mie imi provoaca repulsie, mai ales cand ii vad ca fac gesturi obscene (se scalambaie). Sa faca pe ascuns ce au de gand, dar sa nu ne provoace. Nu intelegi ca majoritatea oamenilor sunt normali si nu accepta sa li se bage pe gat o astfel de politica ? Cei care promoveaza mascareala cu homosexualii nu duc grija homosexualilor, ci vor sa vad pana unde pot sa mearga cu incalecarea maselor. Daca masele acepta toate anomaliile, inseamna ca se poate face orice cu ele. Miza este politica (plecand de la interese economice).

M_Dan
elder
elder

Postby M_Dan » Fri May 12, 2017 5:16 pm

rectificare:
Eu NU sunt de acord nici sa le-o tragi femeilor la poponete...

Uite ca ma enervai rau.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Fri May 12, 2017 5:24 pm

Cand o sa ii vad pe astia pe care ii deranjeaza pride parade la fel de deranjati si de carnavalul de la rio si la fel de scarbiti si de gesturile care se fac acolo, atunci o sa zic, da, intr-adevar omul asta e deranjat de exhibitionism si obscenitate. Nu e intolerant fata de homosexuali, e doar pudic/conservator/mai decent ca altii.
Muma the Puma

alimori
elite
elite

Postby alimori » Fri May 12, 2017 5:25 pm

va vad cam inversunati. sa ne relaxam cu niste poze.

Return to “Discutii pe bune”