s-au marit salariile?

...nimeni n-a spus ca va fi usor
silvester
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Nov 01, 2006 9:47 am
Contact:

s-au marit salariile?

Postby silvester » Thu Feb 08, 2007 5:53 pm

salutare tuturor?s-au marit salariile , cine stie catzi bni trebuie sa luam pe 15?

User avatar
ovidiu99
junior
junior
Posts: 90
Joined: Mon Nov 10, 2003 10:08 pm
Location: bucuresti

Postby ovidiu99 » Thu Feb 08, 2007 6:48 pm

Am fost azi la Sf Ioan si salariu e 714 brut + bonuri de masa.Se plateste incepand cu 1 inauarie.Banuiesc ca e valabil pt toti pt ca mi-au spus ca si cei de la Campina(de undemi-am facut transferul) trebuie sa-mi dea aceeasi bani.

silvester
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Nov 01, 2006 9:47 am
Contact:

Postby silvester » Thu Feb 08, 2007 7:08 pm

stie cineva daca si la Pitesti se intampla "minunea" sau nu?

User avatar
dragamaia
senior
senior
Posts: 257
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:36 am

Postby dragamaia » Thu Feb 08, 2007 8:43 pm

care e faza cu 1 ianuarie? noua ni s-a facut pontajul incepand cu 15 ianuarie (pentru anul I)
Nu e suficient sa reusesti-altii trebuie sa esueze.
pasionat de arta?
pasionat de altceva?

User avatar
ana h
senior
senior
Posts: 131
Joined: Tue Nov 21, 2006 8:47 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby ana h » Thu Feb 08, 2007 9:20 pm

treaba asta cu salarii de la 1 pt. unii si de la 15 pt. altii e total ILEGALA. sau mi se pare mie? o sa asteptam sa vedem ce bani vin pe 15 si apoi...prinde hotu' scoate-i ochii....pe bune acum: daca asa o sa fie ar trebui demarata o actiune juridica impotriva MS, de catre AMREZ. Intrebare: cu ce bani sa fie platit avocatul, toate cheltuielile de judecata? asta ca sa anticipez indignarile unora ca AMREZ-ul nu face nimic...

a propos, m-am intalnit cu marii presedinti de la AMREZ, cei mai controversati rezidenti din Ro...oamenii sunt extrem de bine intentionati, au muncit si au dat o groaza de bani de la ei ca sa puna asociatia pe picioare, care nu are decat 4 luni de viata ...nu e nimeni nici ruda ci nastase nici prep, nici spagar...sunt niste colegi de buna credinta, energici si entuziasti si isteti care insa sunt barfiti si tavaliti prin nervii si frustrarile unora cu minte ingusta... nu sunt bani si nu sunt oameni care sa se implice. toata lumea maraie de pe margine si nimeni nu se baga pe diverse motive: ba ca e degeaba ca oricum n-o sa se schimbe nimic, ba ca si-au facut astia asociatie pt. propria lor preamarire, ba ca una ba ca alta...daca nu vreti sa-i ajutati (si implicit pe voi) macar tineti-va comentariile malitoase si ignorante pt voi (ma adresez numai celor care au aruncat cu noroi in amrez fara sa aiba habar despre ce vorbesc).
acelor colegi care mai au un strop de minte si bunacredinta in ei va spun ca fara implicarea voastra nu putem facem nimic semnificativ.

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Fri Feb 09, 2007 11:58 am

Aici cam ai dreptate, numai ca va mai trece mult pana sa ne implicam cu adevarat - mai repede ramanem cu speranta ca poate li se lumineaza mintea sau ca altii se vor da peste cap si noi vom beneficia de asemenea de pe urma hotararilor pe care le-au reusit acestia ... Si cate situatii nu au fost ignorate, unde ar fi trebuit sa spunem ceva, ca de ex. cea cu afisarea bibliografiei anul trecut pt rezi mult prea tarziu, sau de trecerea doar a promotiei 2005 in sesiunea din acelasi an ... si multe altele.
Dar birocratia asta ....

User avatar
shire
senior
senior
Posts: 261
Joined: Tue Nov 21, 2006 8:52 am

Postby shire » Mon Feb 12, 2007 3:28 pm

Pentru cei ce s-au transferat din alte centre in Bucuresti, am si eu o intrebare... Si anume...Ati aflat de la spital ca primiti salariul indexat si bonuri de masa pe luna ianuarie?

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10916
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Mon Feb 12, 2007 10:07 pm

cum mai iubi meu nu-i prep pe gastro? :(
Life's not fair, get used to it


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests